Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 6 1 2 3 4 5 6
Igor #2088466 22/02/2008 06:09
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Sebastijan rozumiem Twoje nerwy. Czujesz niechec wobec Serbow podobnie jak ja do Niemcow. Jednakze ja na sprawe Kosowa patrze zupelnie obiektywnie, bo nie jestem zaangazowany emocjonalnie po zadnej stronie konfliktu. Kosowo jako odrebne panstwo nie ma racji bytu.

Co do zamieszek w Belgradzie... serce roscie. Nie rozumiem dlaczego mieliby byc pokojowo nastawieni skoro dokonuje sie rozbioru ich ojczystego kraju? Mam tylko nadzieje, ze Polacy zareagowaliby tak samo w podobnej sytuacji - plonna nadzieja.

Bonus: Unibet
Sebastijan #2088917 22/02/2008 07:55
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by Sebastijan
Nie wiem czy wiesz ale Rząd Federacji BiH, wystosował pismo do Youtuba za pozwalanie na umieszczanie filmików propagandowych robionych przez Serbów. Oni chcą wszystko przeinaczyć, zrobić z siebie ofiary.
No właśnie. A według niektórych to podobno uznający niepodległość Kosowa "ulegają propagandzie".

Youtube to w dzisiejszym świecie dla wielu źródło prawdy objawionej. Wystarczy, że jakiś mądrala nakręci "dokument" o tym, że to Amerykanie zniszczyli sobie Światowe Centrum Handlu i Pentagon i już ma rzeszę wyznawców. Cała reszta ulega syjonistycznej propagandzie.

Nirtz #2088973 22/02/2008 08:26
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Originally Posted by Nirtz
jestem za jak najpóźniejszym wypowiedzeniem się Polski w tej sprawie;
dopiero gdy cała UE uzna to państwo, a także sytuacja w Serbii się uspokoi i sprawa przycichnie można uznać Kosowo
Czyli nigdy bo cała UE nigdy nie uzna niepodległości Kosowa. Takie państwa jak Słowacja czy Rumunia nie uznają niepodległości Kosowa.

Jak patrzyłem na tą mapkę:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Kosovo_relations.png
kilka dni temu to dużo było państw zaznaczonych kolorem jasno niebieskim czyli zamierzających uznać niepodległość Kosowa w najbliższym czasie. Widzę, że z dnia na dzień jest coraz mnie niebieskich i coraz więcej pomarańczowych państw czyli nieuznających niepodległości Kosowa. To mnie napawa optymizmem wink

Nirtz #2088995 22/02/2008 08:56
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Originally Posted by Nirtz
jestem za jak najpóźniejszym wypowiedzeniem się Polski w tej sprawie;
2 dni po Rosji? wink

Sebastijan #2089364 22/02/2008 18:44
Dołączył: Aug 2007
Posty: 374
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 374
Originally Posted by Sebastijan
Originally Posted by Igor
Originally Posted by a ...psik1905
Kosovo is Serbia !
Kosovo je Srbija - Tako je bilo, tako ce biti i tako ce i ostati!

Srbe na vrbe! Srbe na vrbe! Srbe na vrbe!

Chyba tłumaczyć nie muszę. Jak nie zrozumieliście tego zdanka to wystarczy wrzucić w google i od razu widać wytłumaczenie tego zdanka.

Ja mam rodzinę w BiH i Chorwacji. Część rodziny kuzyni i wujkowie walczyli z Serbami.

Wujek z Chorwacji dostał nawet dwa ordery od Franjo Tudżmana za zasługi wojenne. Jest jedym wielu heroji (Braniteli Hrvacke) bo brał udział w Akcji Oluja (Burza). Wtedy dali popalić Serbom.
Był w oddziale Ante Gotoviny, który w Chorwacji nadal jest uważany za bohatera narodowego.

Co od Akcji Oluja to według mnie dobra była. Wypieprzyli Serbów którzy w czasie wojny napłyneli do Chorwacji (Serbia stosowała niedozwolone Międzynarodowym Prawem przesiedlenia, czyli wykurzali Bośniaków i Chorwatów i odrazu zasiedlali jakimiś wieśniakami z zadupia Serbii). Chcieli ogłosić Serbską Krainę. Ale Chorwaci odpłacili się im i przy użyciu wojska pomagali w pakowaniu rzeczy ;-) Ci którzy nie chcieli lub się rzucali to dostali.

W wakacje jadę z bratem do BiH i Chorwacji. Najlepiej, że rodzinka ma w piwnicach od chxxx jeszcze broni (wszyscy mają na wszelki wypadek) i wujek mi mówił, że jak przyjadę to będę mógł sobie z kałacha postrzelać. Ma jeszcze wiadro naboji. Ma też cieższe rzeczy (kilka granatów i jedną ręczną wyrzutnię rakiet) ale tego nie pozwoli się pobawić bo za dużo hałasu.

Najlepiej jak w BiH była akcja odbierania broni ludności to za kałacha dawali dvd, tv lub lodówkę, pralkę. I tylko kilka osób się zgłosiło.

Na Bałkanach broń to jedyna rzecz która daję poczucie bezpieczeństwa. Na wszelki wypadek gdyby się zaczął młyn.

Sebastijan (Bośniak)



Pogadaj troche z wujkiem lub innym starszym członkiem rodziny o ustaszach i ich przerażającym okrucieństwie, zbrodnie Serbów z lat 90tych są nie porównywalnie mniejsze do zbrodni Ustaszów z II wojny światowej... wiem, że wikipedia to czasami mało wiarygodne źródło, ale polecam fragment:

Okrucieństwo Ustaszów przerażało nawet Niemców, którzy - zdarzało się - rozbrajali chorwackie oddziały. Włosi (sojusznicy) na swoim terytorium pomagali nawet Żydom, aby ci nie wpadli w ręce Ustaszów.

AdrBet #2089377 22/02/2008 18:53
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
m.in. ta strona:

http://rumburak.website.pl/artykuly/obluda/pavelic.html


i wiele innych, które można znaleźć w internecie.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
wygląda na to że cała "zabawa" na Bałkanach dopiero się zaczyna,
w ogóle nie dziwi mnie obecne zachowanie Serbów i niestety zaczynam mieć obawy czy konflikt nie przeniesie się na cały świat :|

AdrBet #2089540 22/02/2008 20:21
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by AdrBet
Okrucieństwo Ustaszów przerażało nawet Niemców, którzy - zdarzało się - rozbrajali chorwackie oddziały. Włosi (sojusznicy) na swoim terytorium pomagali nawet Żydom, aby ci nie wpadli w ręce Ustaszów.

Mnie sie przypomina film "Okupacja w 26 obrazach" ,a scene w autobusie odradzam widzom o slabszych nerwach.

mura #2089542 22/02/2008 20:22
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by mura
wygląda na to że cała "zabawa" na Bałkanach dopiero się zaczyna,
w ogóle nie dziwi mnie obecne zachowanie Serbów i niestety zaczynam mieć obawy czy konflikt nie przeniesie się na cały świat :|

Tia....dochodza juz sluchy ,ze Aborygeni i Eskimosi juz dostali karty mobilizacyjne smile

KeeP #2089544 22/02/2008 20:23
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by KeeP
Originally Posted by Nirtz
jestem za jak najpóźniejszym wypowiedzeniem się Polski w tej sprawie;
2 dni po Rosji? wink

Oszalales ?

Po wyborach ,jak Jarus ponownie zostanie premierem laugh

Amkwish #2089622 22/02/2008 20:48
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Minęło kilka dni o tej niezrozumiałej decyzji i mam w związku z tym dylemat wink otóż czy dzięki powstaniu państwa Kosovo rozwiązano chociaż jeden problem cool czy dzięki temu świat jest bezpieczniejszy, czy następuje szczery dialog między narodami no i czy wreszcie poprawiło się na Bałkanach ,bo jeżeli nie to po ch** była ta decyzja Dzorża Dablju i Eurosojuza wink

KeeP #2089628 22/02/2008 20:51
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Originally Posted by KeeP
Originally Posted by Nirtz
jestem za jak najpóźniejszym wypowiedzeniem się Polski w tej sprawie;
2 dni po Rosji? wink
Rosja już dawno wypowiedziała się w tej sprawie. Minęło więcej niż 2 dni.
Czas aby Polska ogłosiła, że nie uznaje niepodległości Kosowa.

AdrBet #2089630 22/02/2008 20:53
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Originally Posted by AdrBet
Originally Posted by Sebastijan
Originally Posted by Igor
Originally Posted by a ...psik1905
Kosovo is Serbia !
Kosovo je Srbija - Tako je bilo, tako ce biti i tako ce i ostati!

Srbe na vrbe! Srbe na vrbe! Srbe na vrbe!



Pogadaj troche z wujkiem lub innym starszym członkiem rodziny o ustaszach i ich przerażającym okrucieństwie, zbrodnie Serbów z lat 90tych są nie porównywalnie mniejsze do zbrodni Ustaszów z II wojny światowej...
http://video.google.pl/videoplay?docid=-4317038589131761601

Amkwish #2089635 22/02/2008 20:55
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
ja na temat Kosova już nie mam zamiaru się wypowiadać...

Może to niektórych ucieszy (amkwish) ;-) ale nie będę się produkował...

To nie ma sensu... bo i tak nie zmieni Waszego poglądu na temat Kosova, Serbii...

Ja swoje wiem i założe się, że od niektórych mam bardziej rzetelne informacje, gdyż od samego źródła (np. mój dom w BiH był zajęty przez Serbów - wieśniaków do roku 2000 - bo się skxxwysyni nie chcieli wynieść - nie chcieli wracać do Serbii na wieś bo im się kxxxa w mieście podoba. Ale prawomocnym wyrokiem ich wyjexxli z tamtąd, oczywiście dom pusty, bez niczego, nawet kaloryfery zajebali). Nie wiem czy Wasza rodzina ginęła tam, bo maja tak... Z powodu wojny to cała rodzina po świecie jako uchodźcy... Cały majątek przepadł... Nawet cmentarze poniszczone...

Nigdy Serbom nie wybaczę... Mam nadzieję, że dojdzie do reakcji ONZ, czy np. Bośniaków i Chorwatów i ten naród przestanie istnieć... Życzę im wszystkiego najgorszego...

Jestem za niepodległością Kosova, Sandzaka, Vojvodiny...

Ja już wolę Wielką Albanię niż Wielką Serbię...

Pozdrawiam (niektórych, z którymi fajnie było podyskutować - nie są zacietrzewionymi serbofilami, czy rusofilami)

Sebastijan (Bośniak)

Sebastijan #2089672 22/02/2008 21:18
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,900
H
Pooh-Bah
Pooh-Bah
H Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,900
Originally Posted by Sebastijan
Nigdy Serbom nie wybaczę... Mam nadzieję, że dojdzie do reakcji ONZ, czy np. Bośniaków i Chorwatów i ten naród przestanie istnieć... Życzę im wszystkiego najgorszego...

Dziadek z chorwacko-bosniackiego SS takie poglady wnuczkowi do glowy wbil?

http://en.wikipedia.org/wiki/13th_Waffen_Mountain_Division_of_the_SS_Handschar_(1st_Croatian)

Albanczycy tez sie zreszta udzielali
http://en.wikipedia.org/wiki/21st_Waffen_Mountain_Division_of_the_SS_Skanderbeg_(1st_Albanian)
"They ethnically cleansed Kosovo of Jews and Christians"

I to wlasnie w/w zaczeli mordy na Balkanach !
A Serbowie swieci nie sa - tylko pamietac warto, ze te nie oni pierwsi byli.

Hornblower #2089724 22/02/2008 21:37
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
Originally Posted by Hornblower
Originally Posted by Sebastijan
Nigdy Serbom nie wybaczę... Mam nadzieję, że dojdzie do reakcji ONZ, czy np. Bośniaków i Chorwatów i ten naród przestanie istnieć... Życzę im wszystkiego najgorszego...

Dziadek z chorwacko-bosniackiego SS takie poglady wnuczkowi do glowy wbil?

Kuxxa Hornblower nie dam obrażać zmarłego dziadka. Jakbyś chciał wiedzieć, był Partizanem (ale Bośniakiem) i walczył przeciwko Niemcom.

Jakie masz prawo pomawiać czyiś przodków (jeszze do tego zmarłych), tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy.

Niewyobrażalne... to tak samo powiedzieć, że twój dziadek kolaborował z Niemcami i Żydów sprzedawał do obozów. Bo po twoich wypowiedziach tak sądzę. I co fajnie?? Kurna jeszcze jakiś link znajdę na Wikipedii, czy Youtubie (niby dowód - by potwierdzić swoje urojone tezy).

Przykro mi, że są tacy ludzie jak Ty.

Miałem nie odpowiadać ale jak któś bezpodstawnie atakuje moich przodków (to nie ma kuxxa wybacz)


Sebastijan #2089752 22/02/2008 21:45
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,900
H
Pooh-Bah
Pooh-Bah
H Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,900
Originally Posted by Sebastijan
Jakie masz prawo pomawiać czyiś przodków (jeszze do tego zmarłych), tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy.

Wtedy, gdy ktos publicznie i to na tym forum nawoluje do ludobojstwa. Notabene, w polskim prawie to przestepstwo.

Originally Posted by Sebastijan
Niewyobrażalne... to tak samo powiedzieć, że twój dziadek kolaborował z Niemcami i Żydów sprzedawał do obozów. Bo po twoich wypowiedziach tak sądzę.
To znaczy, ze jestes idiota - bo chyba nikt na tym forum nie jest tak antyniemiecki jak ja.

Originally Posted by Sebastijan
Kurna jeszcze jakiś link znajdę na Wikipedii, czy Youtubie (niby dowód - by potwierdzić swoje urojone tezy).

I co tam bedzie napisane?
"Zydow wydawal w rece Niemcow dziadek >Hornblowera< z forum.mecz.pl" ???

Wracaj do tej swojej Bosni ostrzyc noze - balkanskie rzezie pomieszaly niestety wielu ludziom w glowach



Hornblower #2089832 22/02/2008 22:06
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Sebastijan wracaj lepiej do domu walczyć o niepodległość Bośni.
Zdaje się że Stany Zjednoczone wywołały właśnie nową wojnę na Bałkanach:

"Obradujący w Banja Luce na północy i Bośni i Hercegowiny parlament Republiki Srpskiej (RS), wchodzącej w skład wieloetnicznego państwa Bośnia i Hercegowina, zapowiedział możliwość secesji z tego państwa.

Zgromadzenie Serbów Bośni zagwarantowało sobie "prawo" do wystąpienia z Bośni i Hercegowiny, jeśli ONZ i większość krajów Unii Europejskiej uzna niepodległość Kosowa.

- Jeśli znacząca liczba członków ONZ, a zwłaszcza członków Unii Europejskiej, uzna niepodległość Kosowa, Zgromadzenie nasze przyjmie, że stanowi to precedens w zakresie uznania prawa do samookreślenia, w tym również do secesji - stwierdza się w rezolucji uchwalonej przygniatającą większością głosów.

- W takiej sytuacji Republika Srpska uzna, że ma prawo do zorganizowania referendum, które zadecyduje o jej statusie państwowym - zapowiedziano."


źródło [wiadomosci.onet.pl]

Igor #2090113 22/02/2008 23:12
Dołączył: Aug 2004
Posty: 592
addict
addict
Dołączył: Aug 2004
Posty: 592
A jaka z tego ma być wojna? Serbowie się odłączą i tyle. Bardzo możliwe, że eskalacja `zimnego` konfliktu doprowadzi do wybuchu kolejnej wojny za kilka-kilkanaście lat ale nie teraz. W tej chwili nikt tam nie jest gotowy do wojny i nikomu takie rozstrzygnięcie nie jest bezpośrednio na rękę.

Ulvgaard #2090174 22/02/2008 23:24
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

Strona 4 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, Sensei, aker, forty, 11kera11, latajaca_holenderka, betowiec, $-man, alfa, rymoholik, Lukasz111, Akhu), 2,630 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,060
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1