Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 11 1 2 3 4 5 6 7 10 11
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by manfred78
Originally Posted by herkules
Originally Posted by madel
wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?

http://www.winkeyfinder.com/remository/winkeyfinder/win-keyfinder-1.73-rc2.php

Hm to ciekawe bo ten program pokazal zupelnie inny klucz niz mam na naklejce w laptopie.Czy to mozliwe?
a instalowales sam tego windowsa wink czy masz orginalna plyte od tego laptopa wink

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311
Originally Posted by herkules
Originally Posted by manfred78
Originally Posted by herkules
Originally Posted by madel
wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?

http://www.winkeyfinder.com/remository/winkeyfinder/win-keyfinder-1.73-rc2.php

Hm to ciekawe bo ten program pokazal zupelnie inny klucz niz mam na naklejce w laptopie.Czy to mozliwe?
a instalowales sam tego windowsa wink czy masz orginalna plyte od tego laptopa wink
robilem format z partycji recovery .Plytki mam nagrane ale ich nie uzywalem.Sugerujesz ze cos nie tak moze byc?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by manfred78
Originally Posted by herkules
Originally Posted by manfred78
Originally Posted by herkules
[quote=madel]wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?

http://www.winkeyfinder.com/remository/winkeyfinder/win-keyfinder-1.73-rc2.php

Hm to ciekawe bo ten program pokazal zupelnie inny klucz niz mam na naklejce w laptopie.Czy to mozliwe?
a instalowales sam tego windowsa wink czy masz orginalna plyte od tego laptopa wink
robilem format z partycji recovery .Plytki mam nagrane ale ich nie uzywalem.Sugerujesz ze cos nie tak moze byc?
[/quote]w sumie program sie nie myli. Bo u siebie sprawdzałem i jest ok.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Za kazdym razem kiedy wlacze bitcometa i dam cos do sciagania caly net jest zamulony (4mb lacze) co jest dziwne bo uzywam dodatkowo net limitera i nie powinno tak byc. Wie ktos co moze byc przyczyna ? cholernie to denerwuje

Dołączył: Apr 2006
Posty: 5,937
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 5,937
mam pytanie
mój drugi komp - włączyłem go po 30 sek sam się wyłączył i teraz wogóle nie reaguje nie chce się włączyć
przyczyny ??

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Maxero, jeśli masz monitor zasilany z kompa to zobaczy czy jest włączony. Jeżeli jest to nie wina zasilacza i wtedy można kombinować.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Da sie jakos tak skonfigurowac firefoxa zeby mozna bylo w dwoch jego procesach grac na dwoch roznych kontach w jakas gre online ?;]

pozdro

Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
O
Na pełnejjj kurrr...
Na pełnejjj kurrr...
O Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Panowie,

Jak moze znalezc moj numer IP ? Dac 'szukaj' i co wpisac ?

chcialbym podlaczyc internet do laptopa, a stacjonarny komp schowac do piwnicy. Mam jednak problem:

Mimo podlaczenie kablem nie mam internetu. Chce podlaczyc a wyskakuje mi tekst ze mam sie skontaktowac z adminem.
Trzeba jakos konfigurowac tego laptopa [dodam ze posiada Win Vista, no i model z Anglii] ?
Rozumiem ze potem przy jakiejs konfiguracji trzeba ponowni wpisac nr IP.

Z gory dziekuje !

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718
Originally Posted by Ojro
Panowie,

Jak moze znalezc moj numer IP ? Dac 'szukaj' i co wpisac ?

chcialbym podlaczyc internet do laptopa, a stacjonarny komp schowac do piwnicy. Mam jednak problem:

Mimo podlaczenie kablem nie mam internetu. Chce podlaczyc a wyskakuje mi tekst ze mam sie skontaktowac z adminem.
Trzeba jakos konfigurowac tego laptopa [dodam ze posiada Win Vista, no i model z Anglii] ?
Rozumiem ze potem przy jakiejs konfiguracji trzeba ponowni wpisac nr IP.

Z gory dziekuje !
Wybierz Uruchom (Run) i wpisz cmd. Jak sie pojawi wiersz polecen wpisujesz - ipconfig /all

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
mam nokie 6233
dawno nie gralem w zadna gierke na telefonie, ale kiedys wrzucilem nba i dzialalo normalnie

dzisiaj sciagnalem kilka gier, wrzucilem i zadna nie dzialala, wrzucilem jeszcze raz to samo nba i tez nie dziala

gra sie uruchamia, pojawia sie logo, czasami samo biale tlo i dalej nie idzie
spotkal sie ktos z czyms takim? co robic?

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
pytanie do ekspertów, czy warto zainwestować w taki sprzęt?

http://allegro.pl/item337579511__fujitsu_siemens_amilo_pro_v7010_3_06ghz_xp_.html

proszę o pilną pomoc crazy

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Mam podłączony komputer do Samsunga 32 kablem tym standardowym, którym podłączamy monitor do karty graficznej Nvidia, bodajże VGA się to nazywa. Obraz jest identyko i tu nie ma problemu. Jednak dzwięk idzie z głośników komputerowych. Kupiłem więc tak jak mi poradzono gdzieś tam - kabel połączeniowy minijack - który mam podłączony do gniazdka w kompie tam gdzie normalnie podłączony jest głośnik, a do TV idą dwie cinche czerwoan i czarna. No i nie ma głosu dalej w TV. Co robie źle i dlaczego nie ma głosu wychodzącego z komputera a odbieranego z TV tak jak chce?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by _Korver_
pytanie do ekspertów, czy warto zainwestować w taki sprzęt?

http://allegro.pl/item337579511__fujitsu_siemens_amilo_pro_v7010_3_06ghz_xp_.html

proszę o pilną pomoc crazy
w sumie ok za ta kaske. Problem w tym do czego on ma służyc. Bo 512mb ramu to malo jak na laptopa z wbudowana karta graficzna. Ale do netu i worda jest ok.

http://allegro.pl/item339120987_hp_pavilion_dv5224nr_super_komputer_super_cena_.html

to jest ciekawa opcja jedyna wada ze kupiony w stanach i pewnie bez gwarnacji.

http://allegro.pl/item332229468_acer_5220_15_4_cel1_86_1gb_80gb_x3100_dvdrw_wi_fi.html

ten jest ok.

i pozatym niec ciekawego do 1400 nie widzialem. Ale juz za 1600-1700 mozna bylo coś znaleść jeden user z mecz.pl wlaśnie za taką kase kupil laptopa na dniach wink

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Originally Posted by herkules
Originally Posted by _Korver_
pytanie do ekspertów, czy warto zainwestować w taki sprzęt?

http://allegro.pl/item337579511__fujitsu_siemens_amilo_pro_v7010_3_06ghz_xp_.html

proszę o pilną pomoc crazy
w sumie ok za ta kaske. Problem w tym do czego on ma służyc. Bo 512mb ramu to malo jak na laptopa z wbudowana karta graficzna. Ale do netu i worda jest ok.

http://allegro.pl/item339120987_hp_pavilion_dv5224nr_super_komputer_super_cena_.html

to jest ciekawa opcja jedyna wada ze kupiony w stanach i pewnie bez gwarnacji.

http://allegro.pl/item332229468_acer_5220_15_4_cel1_86_1gb_80gb_x3100_dvdrw_wi_fi.html

ten jest ok.

i pozatym niec ciekawego do 1400 nie widzialem. Ale juz za 1600-1700 mozna bylo coś znaleść jeden user z mecz.pl wlaśnie za taką kase kupil laptopa na dniach wink

Przepraszam zapewne za trywialne pytanie, jednak zastanawia mnie to. Czy przy takim sprzęcie ważniejsze jest by był lepszy procesor czy większa ilość RAMu?


W sprzęcie podanym przeze mnie procek ma takie parametry:

Procesor: Mobile Intel Pentium(R) 4 L2 cache 1MB FSB 533MHz
Prędkość procesora: 3,06GHz


Co wydawało mi się w miarę przyzwoitym sprzętem, jak na taką kasę.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Aha i komputer ma być przeznaczony dla studenta, tj. dla mnie grin

Tak więc używany by był raczej do pracy w internecie, Word, PowerPoint itp., ale także od czasu do czasu do gierek grin

Obecnie posiadam taki sprzęt: Celeron 3.19 GHz, 512 MB RAM, karta NVIDIA GeForce FX 5200 i w pełni mi wystarcza. Tak więc szukam czegoś odrobinę gorszego tyle, że nie w wersji stacjonarnej wink Z jakimi kosztami musiałbym się liczyć? Może być sprzęt używany.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by _Korver_
Originally Posted by herkules
Originally Posted by _Korver_
pytanie do ekspertów, czy warto zainwestować w taki sprzęt?

http://allegro.pl/item337579511__fujitsu_siemens_amilo_pro_v7010_3_06ghz_xp_.html

proszę o pilną pomoc crazy
w sumie ok za ta kaske. Problem w tym do czego on ma służyc. Bo 512mb ramu to malo jak na laptopa z wbudowana karta graficzna. Ale do netu i worda jest ok.

http://allegro.pl/item339120987_hp_pavilion_dv5224nr_super_komputer_super_cena_.html

to jest ciekawa opcja jedyna wada ze kupiony w stanach i pewnie bez gwarnacji.

http://allegro.pl/item332229468_acer_5220_15_4_cel1_86_1gb_80gb_x3100_dvdrw_wi_fi.html

ten jest ok.

i pozatym niec ciekawego do 1400 nie widzialem. Ale juz za 1600-1700 mozna bylo coś znaleść jeden user z mecz.pl wlaśnie za taką kase kupil laptopa na dniach wink

Przepraszam zapewne za trywialne pytanie, jednak zastanawia mnie to. Czy przy takim sprzęcie ważniejsze jest by był lepszy procesor czy większa ilość RAMu?


W sprzęcie podanym przeze mnie procek ma takie parametry:

Procesor: Mobile Intel Pentium(R) 4 L2 cache 1MB FSB 533MHz
Prędkość procesora: 3,06GHz


Co wydawało mi się w miarę przyzwoitym sprzętem, jak na taką kasę.
odpowiem za 15min musze to wyjasnic w prosty sposob wink

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Procesor:
1. 2.0GHz AMD Turion™ 64 ML-37
2. Intel® Celeron® M CM530 1,86 GHz
3. 3,06GHz Mobile Intel Pentium(R) 4 L2 cache 1MB FSB 533MHz

W sumie mozna tak uszeregować zaproponowane procesory. Intel Pentium 4 jest najstarszy z tych 3 w rankingu wink Osiągi pozostałych 2 sa zblizone do Pentiuma 4. Znaczącą różnicą która ich odróżnia to pobór mocy. Turion pobiera ok 25W lub 35W natomiast Intele nieznacznie mniej w granicach 20W i jest to uwarunkowane obciążeniem procesora. Wynika z tego ,że można założyć iż Intele bedą dłużej pracowały na baterii wink . Wydajność w grafice jest po stronie Turiona ponieważ jest on zbudowany na architekturze 64bit.

Co do pamięci ram! Wbudowane karty graficzne w laptopach współdzielą swoja pamięć . To znaczy ,że jeśli im brakuje mocy obliczeniowej brakującą moc pobierają z kości ram. Jest to przeważnie ok 256mb chyba wink . Zawsze bylem zwolennikiem większej pamięci ram w laptopach nawet kosztem procesora.

Podsumowanie:

Do 1400zł to brałbym Celeroma M potem Turiona a na końcu Pentium 4. Drugim warunkiem jest pamięć ram 1giga to min na obecne czasy. Nie lepiej jednak sie wstrzymać i dorzucić troszkę więcej grosiwa i kupić już coś w miarę przyszłościowego .






Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Od jakiej kwoty wg Ciebie zaczynają się już porządne sprzęty?

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
No i dzięki za wyjaśnienie, łapię o co chodzi wink

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by _Korver_
Od jakiej kwoty wg Ciebie zaczynają się już porządne sprzęty?
troszke zle mnie zrozumiałeś. Zakup laptopa mozna podzielic na kilka etapów :

1. Czas pracy na baterii - jeśli będziesz często miał go podpiętego pod gniazdko można wykreślić ten punkt.

2. Procesor - czy praca na programach graficznych ( Core 2 duo lub turion x2) , gry nie te najnowsze wink i praca z officem ( Core duo, Celeron M)

3. Ram min 1024mb poniżej tej granicy bym nie zchodził wink

4. Grafika : chyba obecnie ten element najwięcej podnosi cene laptopa. Grafika zintegrowana jest ok do internetu,worda,exela,sapera i pasjansa oraz gier srednich wiekowo. Ja osobiscie w swoim laptopie mam grafe wbudowana 8600GT 256RAM DDR2 wink . Dlatego ten element można pomijać

5. Dysk i dodatki to już kwestia gustu. Bo dysk można zawsze dokupić usb reszta: wi-fi, czytnik kart to w zasadzie standard.

W sumie opisz jakie masz wymagania, co będziesz na nim robił i w jakich miejscach ? Wtedy sie poszuka czegoś.

http://www.allegro.pl/item335262586_toshiba_l40_17o_cm540_15_4_1gb_120_raty_torba.html

http://www.allegro.pl/item331524813_tani_hp_530_cm1_6_1024_80_15_4_wl_dos_kp464aa.html

Jak widzisz do 2000pln raczej Core 2 duo sie nie kupi.

Konkluzja:

do internetu 1600pln do pracy w grafice od 1800 w góre. Mozna poszukać jak chcesz wink

Strona 5 z 11 1 2 3 4 5 6 7 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (forty, latajaca_holenderka, Lukasz111, Sensei, betowiec, aker), 2,127 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,475
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1