Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 11 1 2 6 7 8 9 10 11
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Henk, jego dziewczyna kończyła fijologię. Dlatego tak dobrze zna angielski i francuski laugh

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2005
Posty: 222
J
enthusiast
enthusiast
J Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 222
Nieprawda. Moja kobieta konczyła fijologie angielską i francuską i by nie wiedziała, więc Emrod nie masz racji, szkoła podstawowa nie załatwia wszystkiego w 100%

Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Ja mam swoje zdanie na temat nicków pisanych z małej litery, ale nie będę się narażać połowie forum grin

Zdanie i tak zaczyna się z dużej litery, więc powinno być i "Jaszur"!
Natomiast co do "fijologii" myślałem, że to literówka, ale jednak walnąłeś niezłego babola...

Za moich czasów w liceum nie uczono już gramatyki i ortografii, z tego co wiem chyba nic się nie zmieniło.
Dlatego moim zdaniem każdy absolwent szkoły podstawowej, obecnie powiedzmy gimnazjum powinien się w poprawny sposób posługiwać językiem polskim smile
Takie moje małe zboczenie grin

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Jaką masz teorię co do nicków pisanych z małej litery?
Bo ja mam z premedytacją małą literę.

Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Originally Posted by jaszur
Nieprawda. Moja kobieta konczyła fijologie angielską i francuską i by nie wiedziała, więc Emrod nie masz racji, szkoła podstawowa nie załatwia wszystkiego w 100%

laugh laugh laugh

fijologia angielska i francuska laugh robila pewnie papiery w jednym miejscu i w 30 min laugh

Dołączył: May 2005
Posty: 222
J
enthusiast
enthusiast
J Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 222
Fijologia czy fizjologia, wiadomo o co chodzi i Emrod co - może jezyka polskiego uczysz jeszcze ?

Dołączył: May 2005
Posty: 222
J
enthusiast
enthusiast
J Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 222
Originally Posted by HenkSiracius
Originally Posted by jaszur
Nieprawda. Moja kobieta konczyła fijologie angielską i francuską i by nie wiedziała, więc Emrod nie masz racji, szkoła podstawowa nie załatwia wszystkiego w 100%

laugh laugh laugh

fijologia angielska i francuska laugh robila pewnie papiery w jednym miejscu i w 30 min laugh

Dołączył: May 2005
Posty: 222
J
enthusiast
enthusiast
J Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 222
Originally Posted by jaszur
Originally Posted by HenkSiracius
Originally Posted by jaszur
Nieprawda. Moja kobieta konczyła fijologie angielską i francuską i by nie wiedziała, więc Emrod nie masz racji, szkoła podstawowa nie załatwia wszystkiego w 100%

laugh laugh laugh

fijologia angielska i francuska laugh robila pewnie papiery w jednym miejscu i w 30 min laugh

Skąd wiesz ? sonar Mówiła ze tak mozna, teraz są koedukacyjne uczelnie przeciez... gwizdek

Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Originally Posted by Emrod
Ja mam swoje zdanie na temat nicków pisanych z małej litery, ale nie będę się narażać połowie forum grin
Domyślam się, że mam podobne zdanie na ten temat.
Choć myślę, że należy stosować taką pisownie jaką ma dany user używa.

A co do kolegi jaszura to trzeba brać pewną poprawkę wink

Pozdr.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by micha$
Jaką masz teorię co do nicków pisanych z małej litery?
Bo ja mam z premedytacją małą literę.


mnie tez to ciekawi... mi np. napisane "gnacik" z dużej litery nie podoba się wizualnie, dlatego tak mam laugh

Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Originally Posted by gnacik
mnie tez to ciekawi... mi np. napisane "gnacik" z dużej litery nie podoba się wizualnie, dlatego tak mam laugh
Imię i nazwisko założę się, że piszesz z dużej litery.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by Vader
Originally Posted by gnacik
mnie tez to ciekawi... mi np. napisane "gnacik" z dużej litery nie podoba się wizualnie, dlatego tak mam laugh
Imię i nazwisko założę się, że piszesz z dużej litery.

Tak, mogłeś się zakładać ...byłbyś bogaty laugh hehe

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Po to są właśnie nicki żeby nie podpisywać się imieniem i nazwiskiem. W imieniu i nazwisku nie używasz cyfr itp.

Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Originally Posted by jaszur
Fijologia czy fizjologia, wiadomo o co chodzi i Emrod co - może jezyka polskiego uczysz jeszcze ?

ale to juz hit swiatowy laugh

Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Originally Posted by gnacik
Originally Posted by Vader
Originally Posted by gnacik
mnie tez to ciekawi... mi np. napisane "gnacik" z dużej litery nie podoba się wizualnie, dlatego tak mam laugh
Imię i nazwisko założę się, że piszesz z dużej litery.

Tak, mogłeś się zakładać ...byłbyś bogaty laugh hehe
Przecież się założyłem. Czekam na $$$ laugh
Originally Posted by micha$
Po to są właśnie nicki żeby nie podpisywać się imieniem i nazwiskiem. W imieniu i nazwisku nie używasz cyfr itp.
Ja nie używam cyfr, znaków itp.
Choć szanuję każdą pisownie każdego nickcu. Nawet jeśli ktoś ma błąd ortograficzny w nicku typu- "krulewicz". Bez obrazy krulewicz jak to czytasz. Chodź chyba masz bana od roku na ten nick wink

Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
moim zdaniem jesli chodzi o nicki to obowiazuje tylko netykieta i kultura osobista. kazdy nick jest poprawny i znosny, jesli tylko nie narusza czyjejkolwiek godnosci smile ot co! wink

Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Masz rację. Czasami jak czytam QC to widać, że niektórzy maja inne zdanie. Poza tym zmieniłeś avatar i jakoś nie pasuje mi do Ciebie... smile

Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
no wez.. smile 3 dni szukalem avataru a ty mi mowisz ze nie jest fajny?! wink

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,936
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,936
Likes: 12
Quasi chat jest pietro wyzej confused

Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Uczę języka polskiego z zamiłowania, jak widać chociażby po tym temacie taka działalność społecznikowska się przydaje smile

Ja zasadniczo opowiadam się przeciwko zbytniemu poluzowaniu norm językowych, które w internecie przestrzegane są tak sobie...

Wiadomo, że rozmowy są luźniejsze, czasem się zdarzy literówka, przecinków też brakuje, nawet jakiś błąd ortograficzny się trafi!
OK - nie ma sprawy, nie jesteśmy purystami smile

Natomiast serie literówek, wszystkie wyrazy pisane z małej litery, błędy ortograficzne i brak polskich znaków to już jest spory problem! Od tego już niedaleka droga do "boshe" i "koffanie" grin

Może jestem przewrażliwiony, ale tego typu teksty mnie się po prostu źle czyta.

A co do nicków to właściwie sieciowe odpowiedniki imienia, tak więc wypadałoby je pisać z dużej litery. Ja tak przynajmniej z reguły robię, nawet jak sam posiadacz nicka zapisuje go inaczej.

Strona 8 z 11 1 2 6 7 8 9 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Akhu, burbon, forty, Sensei, rymoholik), 1,907 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,309
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1