Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 14 z 16 1 2 12 13 14 15 16
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
tottenham wba over 2.5 1.8 stawka 605 zł expekt

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2002
Posty: 291
W
enthusiast
enthusiast
W Offline
Dołączył: Nov 2002
Posty: 291
No juan-carlos tym razem Pettersen cie nie zawiódł! A tak wogóle to ile ci jeszcze zostało by zarobic te 350 zł? Trzymam kciuki za Ciebie bo w końcu na twoich typach juz cos zarobiłem.

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
Quote
Oryginalnie wysłał Wąski:
[qb]No juan-carlos tym razem Pettersen cie nie zawiódł! A tak wogóle to ile ci jeszcze zostało by zarobic te 350 zł? Trzymam kciuki za Ciebie bo w końcu na twoich typach juz cos zarobiłem.[/qb]
już całkiem niedużo ale bilans potem zrobię

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
nie hisz 2 1.65 piłka ręczna expekt stawka 1700

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
toronto portland 1 2.29 expekt
stawka 1350

A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
nie wiem o co tu ckhodzi ale ktos tu sporo inwestuje grosza .mowa o 350 zl. a stawki sa bardzo wysokie. moze ktos mi to wytlumaczy .dzisiaj tu jestem 1 raz moze to bdlatego.

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał janisz-elk:
[qb]nie wiem o co tu ckhodzi ale ktos tu sporo inwestuje grosza .mowa o 350 zl. a stawki sa bardzo wysokie. moze ktos mi to wytlumaczy .dzisiaj tu jestem 1 raz moze to bdlatego.[/qb]
W duuuużym skrócie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> :
Dwóch panów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> się założyło który z nich jest lepszy. Każdy twierdzi że to ON.
Próbują to sobie i nam udowodnić zarabiając pieniądze lub "pieniądze wirtualne" na typowaniu wyników zakładów sportowych stosując swoje metody gry progresją...
Jeden prze...... wszystko co miał i jeszcze więcej, drugi jeszcze nie, bo dużo skuteczniej typuje.
Gra progresją polega na tym, że po przegraniu paru groszy podnosisz stawkę. Jeśli wygrasz jest OK. Jeśli przegrasz je BE. Wtedy podnosi się znowu stawkę, tak aby odzyskać to co się przegrało i mieć założony zysku.
Po kilku przegranych po rząd stawki bezsensownie rosną i grozi bankructwo.
Gra kończy się, kiedy zabraknie pieniędzy.
Jeden pan pokazał ten sposób gry progresją w wersji "ekspresowej" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . Pomińmy tego pana milczeniem.
Drugi pan, który typuje znacznie skuteczniej ma szansę pokazać to w zwolnionym tempie. Ten pan założył sobie stały zysk tygodniowy w wysokości 350 zł.
- Jeżeli go osiąga, to czeka do następnego tygodnia - bardzo rozsądnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al: .
- Jeżeli nie, to podnosi stawki i zwiększa liczbę typów tak aby założony plan wykonać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> - do skutku. W tej chwili próbuje zrealizować zaplanowany zysk 350 zł. stawiając grube tysiące.

Niestety, gra u buków to nie gospodarka planowa. Prgresja zawsze prowadzi do sytuacji w której brakuje pieniędzy. Wcześnie czy póxniej, po kilku dniach lub po kilku latach, ale zawsze...
Już jeden raz ten pan był blisko dna, kiedy postawił prawie całą kasę i wygrał dzięki jednemu rzutowi karnemu (pisałem o tym dawno temu - strona 4 tego tematu z dnia 30.09.2002).

A przy okazji "dla poddierżenia razgawora" panowie obrzucają się mięsem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> .

pozdrowienia i powodzenia
wuzz

Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
J
member
member
J Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
Quote
Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb][...] Gra kończy się, kiedy zabraknie pieniędzy. [...][/qb]
Piekne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
W ten sposob to nie tylko progresje mozna opisac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Pozdrawiam

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
niestety popełnilem full błędów w tym tygodniu w tym jeden bardzo duży dziś :rolleyes:
2700 do tyłu w chwili obecnej
dzisiaj jeszcze zagram i mam 2 opcje jeśli wejdzie to plan zrealizowany a jeśli nie to od przyszłego tygodnia gram z połową puli i z czasem mam nadzieję odtworzyć pełną pulę
san antonio -4
lakers 1
2.53 stawka 2300 expekt

A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
nie hisz 31-27, Toronto-Portland 91-104
Oj chyba szczescie nie dopisuje w koncowce.

Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
J
old hand
old hand
J Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
Niestety, gra u buków to nie gospodarka planowa. Prgresja zawsze prowadzi do sytuacji w której brakuje pieniędzy. Wcześnie czy póxniej, po kilku dniach lub po kilku latach, ale zawsze...

Dlaczego uwazasz że progresja zawsze prowadzi do bankructwa , powiem szczerze iż polemizowałbym z takim stwierdzeniem...
Czy mozna to udowodnić że nie ma szans zarabiać progresją?
Czy kazda progresja to bankructwo odłożone w czasie - moim zdaniem nie !!!
Wuzz czy potrafisz powiedzieć dlaczego nie ma szans zarabiać progresją?

Dołączył: Dec 2001
Posty: 198
D
member
member
D Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 198
Ech tez nie wytrzymam. Na forum jestem rok. Poczatkowo tylko czytalem. Szczegolenie ciekawe byly tematy z kolesiem Rafterzyną. Najpierw bylo mi go zal ze tak po nim jedziecie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> (nie wiedzailem o co biega poprostu),potem zaczal mnie wkurzac, jeszcze potem smieszyc i to bardzo, a teraz znowu mi go zal tylko ze juz z innego powodu :eek: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Z nim przeciez nie warto dyskutowac. LECZ sie chlopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Quote
Oryginalnie wysłał jahu:

[qb]Niestety, gra u buków to nie gospodarka planowa. Prgresja zawsze prowadzi do sytuacji w której brakuje pieniędzy. Wcześnie czy póxniej, po kilku dniach lub po kilku latach, ale zawsze...

Dlaczego uwazasz że progresja zawsze prowadzi do bankructwa , powiem szczerze iż polemizowałbym z takim stwierdzeniem...
Czy mozna to udowodnić że nie ma szans zarabiać progresją?[/qb]

Szanse sa zawsze.. Mozna przejsc przez zycie, skonczyc udanie 999999 progresji i zostac milionerem. Ale rownie dobrze mozna poslizgnac sie na 99 progresji i stracic wszystko..

[qb] Czy kazda progresja to bankructwo odłożone w czasie - moim zdaniem nie !!!
Wuzz czy potrafisz powiedzieć dlaczego nie ma szans zarabiać progresją?[/qb]
Wszystko zalezy od funduszy.. Jesli masz BARDZO DUZE to Twoje szanse rosna. Zalozmy, ze stawiasz na progresje, gdzie pstwo ze zdarzenie wejdzie jest 1/2 (czyli kursy 2:1). Na 1 poziomie stawiasz 1 jedn, na drugim 2jedn, na trzecim 4, potem 8,16,32.. itd. Zobacz ze łączny wklad 10 poziomie to 1023 jednostki (512 za 10ty poziom + 511 wczesniej), a jesli trafisz wreszcie to Twoj zysk wynosi... 1 jednostke.. jesli nie trafisz.. szykuj kolejny 1000 jednostek.. A jaka jest szansa ze 10 razy nie trafisz? Ano 1/2^10 czyli 1/1024. Wydaje sie ze nikla.. ale jest.. calkiem realna.. Chcac sie zabezpieczyc przd 10tym poziomem, zeby jeszcze nie zbankrutowac, mozesz w 1 poziom zapakowac 1/1000 swojego funduszu. Czyli jak masz 1000 zl -> jedną złotowke. I tyle zarobisz jesli ta progresja skonczy sie sukcesem.. 1 PLN. Dla mnie zysk jest zbyt nikly do posiadanego kapitalu.. Chyba ze zaczne od 5 PLN, ale wtedy 'wytrzymam' tylko 8 poziomow.. ryzyko rosnie..

Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Nie dodalem, ze bukmacherka to nie ruletka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Czym jestes lepszym typerem tym masz wieksze szanse.. Jesli grasz na kursy 3.0 ale trafiasz co drugi.. GRAJ PROGRESJĄ ŚMIAŁO <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Tyle, ze wtedy poradzisz sobie dowolnym systemem.. progresja nie jest potrzebna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]Niestety, gra u buków to nie gospodarka planowa. Prgresja zawsze prowadzi do sytuacji w której brakuje pieniędzy. Wcześnie czy póxniej, po kilku dniach lub po kilku latach, ale zawsze...

Dlaczego uwazasz że progresja zawsze prowadzi do bankructwa , powiem szczerze iż polemizowałbym z takim stwierdzeniem...
Czy mozna to udowodnić że nie ma szans zarabiać progresją?
Czy kazda progresja to bankructwo odłożone w czasie - moim zdaniem nie !!!
Wuzz czy potrafisz powiedzieć dlaczego nie ma szans zarabiać progresją?[/qb]
Ależ ja wcale nie twierdzę, że nie da się zarabiać progresją! Da się, ale ryzyko utraty wszytkiego co się zarobiło jest moim zdaniem zbyt duże.
Progresja jest metodą osiągnięcia zysku przez gracza, który nie ma przewagi matematycznej, np. w kasynie statystycznie średnio ok. 2,7% puli idzie do kasy kasyna. Statystyczny gracz traci 2,7% postawionej stawki na każdym obrocie koła. Stosując progresję - podbijanie stawki po przegranej - można osiągnać zyski, ale do czasu...
Bardzo ważne jest określenie poziomu ryzyka, tzn. prawdopodbieństwa zdarzenia które doprowadzi gracza do bankructwa.
Moim zdaniem z grubsza można przyjąć poziomy prawdopodbieństwa jako:
1 do tysiąca - niewielkie, ale możliwe i groźne, prawie na pewno może sie zdarzyć!
1 do miliona - mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć.
1 do miliarda - >praktycznie niemożliwe<, poziom akceptowalny.
Dlaczego tak?
Pierwszy poziom z grubsza odpowiada mniej więcej trafieniu 3 w Dużym Lotku. Każdy kto grał, trafił chyba trójkę, a więc może się zdarzyć każdemu graczowi.
1 do miliona odpowiada z grubsza szansie trafienia 6 z Dużym Lotku tj. dwa kupony po 6 lub 8 zakładów każdy - znacie osobiście kogoś kto trafił? Ale są tacy którym się to zdarzyło, a więc teoretycznie może i nam się kiedyś przydarzyć.
1 do miliarda - czyli trafienie tysiąca szóstek w Dużym Lotku - >praktycznie niemożliwe<

Moim zdaniem zaczynając grę w ruletkę należałoby ustalić stawkę na takim poziomie, aby szansa przegranej całego budżetu była na poziomie 1 do miliona, czyli 1/2^20, a właściwie 1 do miliarda czyli 1/2^30. Oznacza to przetrwanie ciągów przegranych odpowiednio 20 lub 30 pod rząd. A to oznaczałoby konieczność dysponowania funduszem przynajmniej miliona - trochę ryzykowne - lub lepiej miliarda złotych - praktycznie bezpiecznie - po to, aby na zakończenie każdej serii wygrywać jedną złotówkę. A każda seria może trwać jeden rzut lub kilka lub kilkanaście rzutów.
Czy jest to możliwe do zagrania?

Co to ma do grania u buków?
Nie ma takiego gracza, któremu wszystkie typy wchodzą, skuteczność typowania gracza jest zawsze poniżej 100%.
Ważnym parametrem jest p*k czyli iloczyn prawdopodbieństwa - skuteczności typowania danego gracza danych wyników - i efektywnego kursu uwgledniającego marże buka i podatek.
W przypadku ruletki matematyczna skuteczność gracza grającego progresją na kolory lub parzyste/nieparzyste jest równa 18/37, kurs = 2,0, stąd 18/37*2,0 = 0,973 < 1,0

Zakłądy bukamcherskie jako ZAKŁADY WZAJEMNE dają szansę osiągnięcia przewagi nad przeciwnikiem, tym graczom, którzy skutecznije typują niż inni. Przewaga ta musi być na tyle wysoka, aby pokryć koszty marży buka i podatki.
Jeżeli potrafisz typować tak, że twoje p*k > 1,0, to statystycznie na każdym zakładzie będziesz zarabiać kilka/kilkanaście procent stawki i w dłuższym czasie kapitał będzie rósł bez potrzeby stosowania progresji.
Jeżeli p*k < 1,0, to bez progresji kapitał z pewnością będzie topniał.

Dla przykładu: Gramy mecze po kursie efektywnym 2,0, a więc podawanym przez STS lub profa jako ok. 2,23.

Załóżmy przypadek OPTYMISTYCZNY. Dobry gracz ma p*k>1, np. mecze po kursie efektywnym 2,0 typuje z prawdopodbieństwem 0,6.
p*k = 0,6*2,0 = 1,2
A więc średnio na każdym zakładzie zarabia na czysto 20% postawionej stawki! To jest naprawdę dużo!
Powiedzmy, że chciałby zagrać progresją i podbijać stawkę x 2 po przegranym zakładzie.
Szansa na przegraną kilku meczów pod rząd wynosi:
1 - 40%
2 - 16%
3 - 6,4%
4 - 1,024%, czyli ok. 1 do 100
...
7 - 0,0016, czyli ok. 1,6 do 1000 - niewielkie, ale możliwe i groźne, prawie na pewno może się zdarzyć!
...
15 - ok. 1,07 do miliona - mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć.
...
23 - ok. 0,7 do miliarda - >praktycznie niemożliwe<, poziom bezpieczny.

Jak z tego widać, dobry gracz p*k=1,2 musiałby być przygotowany do dojścia do przynajmniej 7 poziomu progresji, co oznacza, że nie powinien nigdy stawiać więcej niż 1/2^8 = 1/256 = 0,4 % kapitału jako stawki wyjściowej w wariancie ryzykownym lub w wariancie prawie bezpiecznym 1/2^16 = 1/65536 = 0,0015%.
To był przypadek gracza DOBREGO, o skuteczności typowania znacznie powyżej granicy opłacalności. Taki gracz nie musi ryzykować i grać progresją. Poziom bezpieczny tj. 1 do miliarda = przegranie 23 zakładów pod rząd, oznacza, że stawiając ok. 4,4% puli wyjściowej na jeden zakład praktycznie nie może przegrać swoich pieniędzy! W praktyce może stosować stawkę uzależnioną od aktualnego stanu kasy i podnieść ją do ok. 10% tej wartości.

Załóżmy przypadek REALNY. Przeciętny gracz ma p*k<1,0 np. mecze po kursie efektywnym 2,0 typuje z prawdopodbieństwem około 0,45.
p*k = 0,45*2,0 = 0,9
A więc na każdym zakładzie średnio traci 10% postawionej stawki! A więc praktycznie pokrywa marżę buka, jego skuteczność jest w okolicach średniej statystycznej.
Powiedzmy, że chciałby zagrać progresją i podbijać stawkę x 2 po przegranym zakładzie.
Szansa na przegraną kilku meczów pod rząd wynosi:
1 - 55%
2 - 30%
3 - 16%
4 - 9,15%, czyli ok. 1 do 11
...
7 - 0,015, czyli ok. 1,5 do 100
...
13 - 0,00139, czyli ok. 1,29 do 1000 - niewielkie, ale możliwe i groźne, prawie na pewno może się zdarzyć!
...
23 - ok. 1,07 do miliona - mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć, poziom prawie bezpieczny.
...
34 - ok. 1,49 do miliarda - >praktycznie niemożliwe<, poziom bezpieczny.

Jak z tego widać, PRZECIĘTNY gracz p*k=0,9 musiałby być przygotowany do dojścia do przynajmniej 13 poziomu progresji, co oznacza, że nie powinien stawiać więcej niż 1/2^14 = 1/16384 = 0,006% kapitału jako stawki wyjściowej w wariancie ryzykownym lub w wariancie prawie bezpiecznym 1/2^24 = 1/16 milionów. Inaczej mówiąc stawiając 1 złoty i licząc na zarobek 1 zł trzeba liczyć się z koniecznością wydania kilkunastu tysięcy złotych w wariancie ryzykownym gry, lub kilkanaście milionów w wariancie prawie bezpiecznym.

A co będzie z graczem słabym, którego skuteczność jest poniżej przeciętnej? Nie chce mi się już tego nawet liczyć.

Podobne wyliczenia można wykonać dla oceny własnej skuteczności typowania i szans na wtopienie całej kasy w przypadku gry progresją.

Mam nadzieję, że chociaż trochę skłoniłem zwolenników progresji do przemyśleń.
Wygrywać na grze u buków można tylko pod warunkiem utrzymywania p*k > 1,0 i rozsądnego zarządzania budżetem, czego wszystkim życzę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

pozdrowienia
wuzz

Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
BRAWO!
To samo mialem na mysli.. ale AZ TAKIEJ analizy to mi sie przeprowadzac nie chcialo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Dołączył: Mar 2002
Posty: 212
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 212
Frued twierdził, że uprawianie hazardu pociąga wszystkich ludzi, ponieważ stanowi substytut masturbacji. Powtarzające się i podniecające ruchy rąk, niodparty popęd, postanowienia, by z tym skończyć, przyjemność zatruta poczuciem winy są wspólne dla hazardu i masturbacji.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Czy wlasciciel typkow moglby w najblizszej przyszlsoci podac bilans?

Dziekuje.

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
benneton -3
1.8 500 zł
ulker +6.5
panathinaikos -5.5
3.33 50 zł

Dołączył: Mar 2001
Posty: 939
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 939
wuzz wyliczenia twoje sa poprostu banalne.Te nazewnictwo,bezpieczny ryzykowny poziom.Daruj sobie.Otoz jesli chodzi o progresje panie kolego zecz ma sie innaczej niz to przedstawiles.Pytanie kto jest wygrany?Dobry gracz progresja powie ci"wygrany jest ten kto gra za wygrane"Widzisz racja nie ma cudakow 100% trafiajacych za kazdym razem.Ale ja podchodze do tego tak:Jesli wygralem w miesiacu tysiac zl czy 2tys to juz jestem wygrany.Wazne zeby licznik posowal sie ciagle do przodu.A czy ty niegrasz progresja? Jestem pewny ze grasz i nawet niewiesz sam kiedy.Podbijasz kurs he a to tez jest progresja,puszczasz kilka kuponow he to tez jest progresja.Wlasciwie wszyscy graja progresja tylko nieco innaczej i sami niezdaja sobie z tego sprawy.Moze oni nie wyliczaja dokladnie co i ile musza odrobic ale nieswiadomie stosuja progresje tylko bardziej uproszczona i bez zadnych wyliczen.I smiac sie chce z tych wyliczen.Wuzz bezpieczne poziomy to 5 dni wiecej nie potrzeba.Jesli umiejetnie przygotujesz granie to twoje szanse rosna nawet 1/4 Moze mi sie noga powinela bo emocje wziely gore nad rozsadkiem ale to juz przeszlosc.Wuzz nie wiem jakie ty stosujesz metody ale twoje yliczenia nalezy podpalic i wyrzucic do kosza.Pamietaj rachunek prawdopodobienstwa jest dla idiotow mozesz bardziej polegac na instynkcie niz na tych pieprzonych matematycznch bzdurach.

Strona 14 z 16 1 2 12 13 14 15 16

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, betowiec, Lukasz111, rafal08, Akhu, 11kera11, rymoholik, aker, forty, alfa, Sensei, bukma), 2,670 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,029
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1