Witam!
Jako, ze interesuje sie liga niemiecka, wprowadzilem "na sucho" system x do minionej rundy 1 bundesligi. Na 306 meczow w sezonie padlo 69 remisow, czyli remis przypada na 4.43 mecze. Slabo, ale jedziemy mimo to. Po pierwszej rundzie wybieramy typowy zespol srodka - zespol, ktory zremisowal w 1 rundzie najwiecej meczow - 6.
Przyjmujac ta zasade i grajac tym zespolem (Wolfsburg) cala druga runde (50, 100, 200 zl itd.) i przy wynikach: w,r,p,w,r,p,p,w,r,w,r,p,w,r,p,w,p bilans na koniec wynosi +700 zł, a gdyby grac jeszcze z glowa
![[Linked Image]](https://www.mecz.pl/ubb/wink.gif)
i nie obstawiac ostatniej kolejki (z Freiburgiem -wyjazd, ktory wygrywajac uzyskuje miejsce w UEFA) bilans wynosi +900zł. Od poczatku grania Wolfsburgiem najwiekszy minus jaki trzeba bylo przebolec to -50 na starcie i -20 zł po 4 kolejce. Tak poza tym to caly czas na plusie.
Dlaczego wybieramy druzyne, ktora po pierwszej rundzie miala najwiecej remisow, a nie ta, ktora jak narazie najmniej remisowala? Bo w lidze niemieckiej sa typowe zespoly, ktore nie lubia remisow, np. Hertha (po pierwszej rundzie 1, w drugiej tez tylko 1) Cottbus (po pierwszej rundzie 2, w drugiej 1) Hertha miala serie bez remisu chyba z 14 kolejek, wiec zaczynajac od 50 zl mozna bylo dojsc do 409.600.- zł bez wygranej (heh ciekawe kto by doszedl...) Dlatego system ten jest dobry, trzeba tylko nie miec pecha, albo duze pieniadze
![[Linked Image]](https://www.mecz.pl/ubb/wink.gif)
Wczesniej grajac liga niemiecka, wymyslilem swoj system, bardzo prymitywny, ale sprawdzil sie juz w 1 kolejce. Obstawialem 7 meczow w 1 bundesligi ako za 35 zl i za pierwszym razem padl zloty strzal w okolo 1000zł. Obstawialem wybrane 7 meczow z 9 w danej kolejce, korzystalem z typow stacji SAT1 w telegazecie na str. 220, tam zawsze byl TIPP czyli ich typy. Pierwsze kolejka trafiona nastepne 4 nie (do konca sezonu) ale i tak w tym systemie duze przody (albo duzy fuks, choc pozniej tez bylo blisko) ale chcialbym aby ktos dopracowal ten system, byc moze warto...