Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 11 z 14 1 2 9 10 11 12 13 14
imarcel #2353588 20/05/2008 03:52
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Kiedy będą zwroty za mecz Legia-Groclin rozegrany w Grodzisku?

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
na podstawie którego punktu regulaminu miałyby być zwroty?

Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
ale sie kaszani ten betfair ostatnio, teraz padł na Polska - Dominikana. Co oni wyprawiają?!

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Tak myślałem, że już kombinujecie.

Wyciągi z regulaminu:

1)
Quote
If an incorrect team or competitor name is displayed (excluding minor spelling mistakes) or the incorrect number of teams, competitors or outcomes is displayed in any complete market or a market is otherwise loaded using incorrect information or includes any obvious error, then Betfair reserves the right to suspend the market and (providing it acts reasonably) to void all bets matched on the market prior to the market being amended or reformed.

2)
Quote
If the scheduled venue is changed after the market has been loaded by Betfair so that the new venue is changed to a venue in a different country then all bets will be void. For all other changes to the scheduled venue bets will stand.

Podobna sytuacja była parę miesięcy temu w meczu Polonii Bytom - wtedy były zwroty.

Ponieważ nie wiem od kiedy rynek był obecny w befair są dwie możliwości:

a)jeśli rynek pojawił się przed decyzją o przeniesieniu meczu - zastosowanie drugiego zacytowanego przeze mnie punktu regulaminu czyli anulowanie zakładów

b)jeśli rynek pojawił się po tejże decyzji wtedy jest oczywistym, że market is otherwise loaded using incorrect information or includes any obvious error , i że w momencie wystawiania rynku betfair nie miało wiedzy o zmianie gospodarza bo w innym przypadku jako pierwszy w parze wymieniony byłby Groclin.

I to jest dla mnie spójna interpretacja regulaminu. Każda inna będzie po prostu złodziejstwem.

Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
siatkówka juz ruszyła, z tym że nie zdążyłem wziąć Polek po 1.4 tylko musiałem po 1.1, shity luck...

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by z o R r o
2)
Quote
If the scheduled venue is changed after the market has been loaded by Betfair so that the new venue is changed to a venue in a different country then all bets will be void. For all other changes to the scheduled venue bets will stand.
Miało być:

For any team sport: if the scheduled venue is changed after the market is loaded by Betfair, all bets will be void only if the new venue is the original away team's home ground. choć wszyscy wiem o co chodzi.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Napisali mi, że mecz był traktowany przez organizatora jako odbywający się na neutralnym terenie.

Tymczasem wiadomo, że gospodarzem miała być Legia ponieważ zakończyła sezon ligowy na wyższym miejscu, ale zrezygnowała z tego przywileju na rzecz przeciwnika.

6.6. W finale biorą udział 2 zespoły, zwycięzcy półfinałów. Ustala się, iż formalnym gospodarzem meczu będzie zespół, który w sezonie 2005/2006 zajął wyższe miejsce w rozgrywkach ligowych.

W co gra betfair?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Następna wymiana 67 maili z supportem się szykuje.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
A jeśli będą odpowiadać w tym tempie to może do września uda się sprawę wyjaśnić.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
Originally Posted by z o R r o
Napisali mi, że mecz był traktowany przez organizatora jako odbywający się na neutralnym terenie.

Tymczasem wiadomo, że gospodarzem miała być Legia ponieważ zakończyła sezon ligowy na wyższym miejscu, ale zrezygnowała z tego przywileju na rzecz przeciwnika.

6.6. W finale biorą udział 2 zespoły, zwycięzcy półfinałów. Ustala się, iż formalnym gospodarzem meczu będzie zespół, który w sezonie 2005/2006 zajął wyższe miejsce w rozgrywkach ligowych.

W co gra betfair?

lubie cięzkie przypadki więc i tym się chętnie zajmę.
jesli cytujesz punkt regulaminu Ekstraklasy, cytuj go prosze w całości:
6.6. W finale biorą udział 2 zespoły, zwycięzcy półfinałów. W sezonie 2007/2008 w ramach rozgrywek o Puchar Ekstraklasy rozgrywa się jedno spotkanie finałowe na boisku wyznaczonym przez Zarząd Ekstraklasy SA. Ustala się, iż formalnym gospodarzem meczu będzie zespół, który w sezonie 2006/2007 zajął wyższe miejsce w rozgrywkach ligowych.

Regulamin Pucharu Ekstraklasy [ekstraklasa.org]

Jeśli Ekstraklasa SA przyjęła za miejsce rozgrywania Grodzisk wtedy nie masz podstaw do anulowania zakładów.

Jesli jednak Ekstraklasa wyznaczyła stadion przy Łazienkowskiej po czym wydała komunikat, że przenosi mecz do Grodziska, a w międzyczasie rynek został załadowany na Betfair - wtedy masz podstawę do anulowania zakładów.

Jesli znajdziesz w sieci coś co potwierdzi powyższe wtedy uznam Twoją rację.

W innym przypadku uznam , że robisz burzę w szklance wody.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
Originally Posted by z o R r o
Podobna sytuacja była parę miesięcy temu w meczu Polonii Bytom - wtedy były zwroty.

Nie widzę żadnej analogii.

W tamtym przypadku miał miejsce oczywisty konflikt cytowanego powyżej regulaminu oraz czasu załadowania rynków. Stąd też przedstawiciel Betfair kontaktował sie z klubem Polonia Bytom oraz człowiekiem odpowiedzialnym za PR w Ektraklasie SA i na podstawie otrzymanych informacji podjęto taką, a nie inną decyzję.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Zacznijmy od tego, że nie posiadam informacji kiedy rynek został załadowany na Betfair. Podobnie zresztą jak każdy inny klient.

Nie wiem czy Betfair taką informację posiada. Jeśli tak to z jaką dokładnością. Dnia, godziny, minuty? Abstrahując od tego przypadku co by się stało gdyby decyzja o przeniesieniu meczu zbiegła się w czasie z załadowaniem rynku na Betfair? Liczylibyście minuty, sekundy?

Bo z linii, którą tu przyjmujecie wynika, że odwrócenie gospodarza meczu jest istotne tylko wtedy jeśli decyzja o zmianie areny zawodów została podjęta po załadowaniu rynku na Betfair. Jeśli stało się to przed załadowaniem rynku odwrócenie gospodarza jest jak najbardziej ok i zacytowany przeze mnie fragment z regulaminu nie ma absolutnie zastosowania, tak?

Pozwolę sobie przypomnieć ten fragment:

Quote
If an incorrect team or competitor name is displayed (excluding minor spelling mistakes) or the incorrect number of teams, competitors or outcomes is displayed in any complete market or a market is otherwise loaded using incorrect information or includes any obvious error , then Betfair reserves the right to suspend the market and (providing it acts reasonably) to void all bets matched on the market prior to the market being amended or reformed.

Rozumiem, że jeśli hipotetycznie w niedzielę planowany jest ligowy mecz Wisły z Lechem w Krakowie, we wtorek kluby ogłaszają, że mecz odbędzie się w Poznaniu a w środę rynek zostaje załadowany w Befair w postaci Wisła vs Lech to rynek w tej formie przetrwa do rozpoczęcia meczu a zakłady będą ważne. Mam rację?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by punter UK
Jesli jednak Ekstraklasa wyznaczyła stadion przy Łazienkowskiej po czym wydała komunikat, że przenosi mecz do Grodziska (...) wtedy masz podstawę do anulowania zakładów.
A w tym miejscu jak rozumiem sugerujesz, że jeśli nie było zmiany decyzji o miejscu rozgrywania zawodów - to żaden błąd Betfair jeśli chodzi o to, kto jest gospodarzem meczu nie daje podstaw do anulowania zakładów, tak?

Czyli jeśli Ekstraklasa S.A. wyznaczyłaby zgodnie z regulaminem rozgrywek Warszawę na miejsce finału i ten tamże zostałby rozegrany, a w Betfair rynek miałby postać Groclin vs Legia to wszystko byłoby ok i zakłady byłyby ważne, tak?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Nasuwa mi się tu pytanie. Dlaczego Betfair mając (jak twierdzą) w momencie ładowania rynku pełną wiedzę na temat miejsca rozegrania finału załadowało rynek w postaci Legia vs Groclin? Jest kilka możliwości: 1) myśleli, że mecz odbędzie się na neutralnym gruncie, 2) myśleli, że mecz odbędzie się w Warszawie. Czyli de facto, moim zdaniem, opierali się na błędnych informacjach.

Dołączył: Jun 2007
Posty: 190
L
member
member
L Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 190
Legia byla gospodarzem meczu finalowego i to nie mialo znaczenia ze mecz byl rozgrywany w Grodzisku. Zarzad Legii nie chcial grac tego meczu w Warszawie dlatego mecz zostal rozegrany w grodzisku. Legia byla wylosowana jako gospodarz i nie mialo znaczenia miejsce rozegrania finalu.

law23 #2356028 21/05/2008 03:00
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by law23
Legia byla gospodarzem meczu finalowego i to nie mialo znaczenia ze mecz byl rozgrywany w Grodzisku. Zarzad Legii nie chcial grac tego meczu w Warszawie dlatego mecz zostal rozegrany w grodzisku. Legia byla wylosowana jako gospodarz i nie mialo znaczenia miejsce rozegrania finalu.
Napisałeś prosto, czytelnie i zrozumiale. Fajnie by było gdyby to samo można było powiedzieć o regulaminie Betfair.

Bo niestety pojawia się problem. W grudniu miał miejsce ligowy mecz pomiędzy Polonią Bytom a Odrą Wodzisław. Kluby dogadały się, że rozegrają mecz w Wodzisławiu a oficjalnie gospodarzem była Polonia. O "nieoficjalności" miejsca rozgrywania tego meczu niech świadczy fakt, że areną rewanżu (rozegranego dwa tygodnie temu) był również Wodzisław. W tym przypadku miejsce rozgrywania meczu miało znaczenie i poszły zwroty.

P.S. Punter nie odpowiadaj na to. Wolałbym żebyś ustosunkował się do trzech wcześniejszych postów.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Był to też Puchar Ligi ta Polonia-Odra. Co nie zmienia faktu, że mecz i rewanż rozegrane zostały w Wodzisławiu.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,926
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,926
Widze, ze problemy techniczne betfair ich mocno przewyzszaja... a to jak na tak duza firme, mocno niepokojace.

XsebaX #2357565 21/05/2008 19:44
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
Krzysztof, chcialbym wierzyc, ze walczysz w imie słusznej sprawy. Jednak Twoje lakoniczne pytanie zaczynajace ten temat swiadczy, ze tak nie jest i po prostu walczysz o odzyskanie pieniędzy. Jednak aby sie o to ubiegac musisz miec solidne podstawy do tego.

Co wiecej, korespondujac w sprawie dotyczacej polskiego rynku szybciej uzyskasz odpowiedz piszac na adres [email protected], a nie [email protected] (angielski support). Moze stad te 67 maili? wink


Zacznijmy od tego, ze PAP oglosil informacje o rozgrywaniu finalu Pucharu Ekstraklasy juz 30. kwietnia 2008 [sport.onet.pl], czyli o wiele wczesniej niz zaladowanie finału PE na Betfair (zazwyczaj ma to miejsce z tygodniowym wyprzedzeniem , jednak margines jest tu tak spory , iz nie ma mowy o bledzie). Czyli na mocy warunkow ogolnych Betfair, rynki zostaly poprawnie rozliczone.

Wracajac do przytoczonych przez Ciebie hipotetycznych przykladow.

Originally Posted by z o R r o
A w tym miejscu jak rozumiem sugerujesz, ze jesli nie było zmiany decyzji o miejscu rozgrywania zawodow - to zaden blad Betfair jesli chodzi o to, kto jest gospodarzem meczu nie daje podstaw do anulowania zakładów, tak?

Czyli jesli Ekstraklasa S.A. wyznaczylaby zgodnie z regulaminem rozgrywek Warszawe na miejsce finalu i ten tamze zostalby rozegrany, a w Betfair rynek mialby postac Groclin vs Legia to wszystko byloby ok i zaklady bylyby wazne, tak?

Tak. Jesli decyzja został podjeta wczesniej i majac na uwadze , że jest to finał pucharu załadowanie rynku na Betfair mogłoby rownie dobrze wygladac jako Groclin – Legia

o If an incorrect team or competitor name is displayed (excluding minor spelling mistakes) or the incorrect number of teams, competitors or outcomes is displayed in any complete market or a market is otherwise loaded using incorrect information or includes any obvious error, then Betfair reserves the right to suspend the market and (providing it acts reasonably) to void all bets matched on the market prior to the market being amended or reformed.
Kluczowe fragmenty sa w bold.
Re: Wisla vs Lech - czyli bylby to oczywisty blad .

Originally Posted by z o R r o
Nasuwa mi sie tu pytanie. Dlaczego Betfair majac (jak twierdza) w momencie ladowania rynku pelna wiedze na temat miejsca rozegrania finalu zaladowało rynek w postaci Legia vs Groclin? Jest kilka mozliwości: 1) mysleli, ze mecz odbedzie sie na neutralnym gruncie, 2) mysleli, ze mecz odbedzie sie w Warszawie. Czyli de facto, moim zdaniem, opierali się na blednych informacjach.

Patrz powyzej. Blednych informacji nie było. Opierasz sie tutaj jedynie na wlasnych przypuszczeniach. Zakladanie, ze po drugiej stronie siedza ludzie nie majacy o niczym zielonego pojecia jest bledne.

Podobnie w dzieisejszym finale LM, czy ma znaczenie jak zostanie zaladowana para finalistow? MU vs Chelski czy Chelski vs MU?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by punter UK
Krzysztof, chcialbym wierzyc, ze walczysz w imie słusznej sprawy. Jednak Twoje lakoniczne pytanie zaczynajace ten temat swiadczy, ze tak nie jest i po prostu walczysz o odzyskanie pieniędzy. Jednak aby sie o to ubiegac musisz miec solidne podstawy do tego.
Nadzieję na odzyskanie pieniędzy straciłem już dawno. Warto by jednak sprawę wyjaśnić do końca żeby w przyszłości nie było takich nieporozumień. Dzięki zawiłemu, dowolnie interpretowanemu regulaminowi straciłem 500 euro na Polonii i 1000 na Groclinie.

Quote
Zacznijmy od tego, ze PAP oglosil informacje o rozgrywaniu finalu Pucharu Ekstraklasy juz 30. kwietnia 2008 [sport.onet.pl], czyli o wiele wczesniej niz zaladowanie finału PE na Betfair (zazwyczaj ma to miejsce z tygodniowym wyprzedzeniem , jednak margines jest tu tak spory , iz nie ma mowy o bledzie). Czyli na mocy warunkow ogolnych Betfair, rynki zostaly poprawnie rozliczone.
Nie spieram się o to kiedy zostały załadowane rynki, tym bardziej, że - jak napisałem - nie mam zielonego pojęcia kiedy. Nie spieram się też o datę wyznaczenia meczu.


Quote
Wracajac do przytoczonych przez Ciebie hipotetycznych przykladow.
Re: Wisla vs Lech - czyli bylby to oczywisty blad .
Rozchodzi się natomiast właśnie o to. Tu oczywisty błąd a tam nie? Dlaczego jest on mniej oczywisty? Też mamy formalnego gospodarza, który występuje w roli gościa na boisku przeciwnika. Na czym polega różnica?

Wy chyba po prostu rzeczywiście uważacie, że mecz był traktowany jako rozgrywany na neutralnym terenie.

Moim zdaniem teren rozgrywania tego meczu nie był neutralny ani pod względem formalnym (gospodarz Legia), ani pod względem rzeczywistym (gospodarz Groclin)

Quote
Blednych informacji nie było. Opierasz sie tutaj jedynie na wlasnych przypuszczeniach. Zakladanie, ze po drugiej stronie siedza ludzie nie majacy o niczym zielonego pojecia jest bledne.

Podobnie w dzieisejszym finale LM, czy ma znaczenie jak zostanie zaladowana para finalistow? MU vs Chelski czy Chelski vs MU?
Tutaj to już ewidentnie robisz ze mnie idiotę. Może jeszcze ludzie w Betfair są nieomylni, tak? Większość buków miała Legię jako gospodarza bo wszyscy spodziewali się, że będzie gospodarzem. Część zmieniła to poźniej.

A finał LM zostanie rozegrany nie w Londynie, nie w Manchesterze ale w Moskwie! I nie ma formalnego gospodarza! Jest różnica, czy nie?


Strona 11 z 14 1 2 9 10 11 12 13 14

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, betowiec, aker), 2,759 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,860
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1