|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Niemcy - Argentyna w półfinale ćwierćfinał  A deruga sprawa ten mecz jak dla mnie , numer 1 pod względem gwizdania pod gospodarzy - Lubos Michel przeszedł samego siebie. Ale i tak debile odpadły później z Włochami  . Niemcom zalezlo na naszym remisie - gdyby Chorwacja wygrala 2oma golami, bo moglibysmy zrobic ustawke z Chorwacja i Nimecy bye
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
Szczerze nienawidzę kiedy po raz kolejny (!!)zaczyna się taki okres gdzie na plan pierwszy wysuwają się jakieś wyliczenia, kombinacje etc. Jak tu: http://euro2008.wp.pl/kat,1002421,title,Ten-turniej-jeszcze-sie-nie-skonczyl,wid,10055021,wiadomosc.html Naprawdę -  mi się chcę jak czytam po raz x-nasty takie teksty. Czas spojrzeć prawdzie w oczy: 1. Owszem Szwaby grają słabiej niż można było przypuszczać, ale czy grają tak słabo jak Austria? ... Przecież potomki Adolfa naprawdę poza kilkunastoma minutami z Chorwacją i 20 minutami z Polską nie pokazały absolutnie nic! Tak więc - czy Austriacy wygrają z Niemcami? Moim zdaniem absolutnie nie! 2. Na pewno widzieliście mecz Chorwacji z Niemcami. Modric i spółka zagrali genialne spotkanie - utrzymywali się długo przy piłce, zmuszali Niemiaszków do biegania, bezustannie nękali ich pressingiem. Jasnym jest, że w meczu z nami zagra kilku rezerwowych, ale jeżeli ktoś sądzi, że ewentualny występ Pokrivaca, Leko czy Klasnica to dla nas bardzo dobra wiadomość - to niech lepiej zmieni zainteresowania. http://pilkanozna.pl/news.php?ID=91872Ktoś powie - zawsze się tak mówi  Pewnie, że tak, ale sytuowanie prze buki Polski w roli faworyta  tego spotkania, to naprawdę przesada moim zdaniem. Każdy gra jak uważa. Ja myślę, że będzie tak: Austria - Niemcy 2 Polska - Chorwacja X2
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246 |
x2 na Chorwacje ? ja bym poszedl w gola "dwojke" nie wierze, ze nasi po takim ciosie praktycznie w ost minucie meczu z Austria nagle sie podniosa i powalcza o wynik - niby jak zwykle mowa o tym, ze trzeba zapomniec o tym co bylo, ale niestety ... ja osobiscie nie wierze, ze sie "zressetuja" bo nasi pilkarze maja to do siebie, ze porazki ich przytlaczaja i odbieraja jakakolwiek chec do gry, szczegolnie, jak maja noz na gardle - jesli nasi uwazaja, ze szans juz nie ma, to mecz akurat moze sie zakonczyc nasza wygrana(analogiczna sytuacja: wygrany mecz o pietruszke na mundialu z USA 3-1), co innego, jesli naprawde sie ludza ... jedno mnie przekonuje do tego, ze Chorwaci faktycznie maja ochote nam pomoc ... mianowicie fakt, ze z pewnoscia w polfinale(jesli udaloby sie nam jakims niesamowitym cudem ograc Portugalczykow w co oczywiscie nie wierze - choc .. w eliminacjach wyszly nam akurat dwa mecze i to dwa wlasnie z nimi, szkoda tylko, ze bylismy w duzo lepszej formie  ) teoretycznie woleliby zagrac z naszymi biedaczkami(bo wtedy maja na 100% final) niz trafic na Niemcow - w grupie ich ograli(choc mecz napewno nie byl jednostronny), ale czy w fazie knock-out zrobiliby to ponownie, nie wiem ...("pilka nozna to taka gra, w ktora gra 22 mezczyzn, a i tak wygrywaja Niemcy")  <- ZAKLADAMY TUTAJ OCZYWISCIE WYGRANA AUSTRII Z NIEMCAMI  ogolnie rzecz biorac zaliczylbym to do bardzo mocnego filmu sci-f  napewno chlodne kalkulacje zawsze byly, sa i beda - w eliminacjach to my rozdawalismy karty, teraz rozdaje je kto inny i to on moze(ale nie musi) sobie wybierac komu pomoc, kogo wyrzucic, z kim chce grac a z kim nie  ja jednak obstaje przy wygranej Chorwacji, ew na mala kontre zagram Polske-1.5 co by nie czekac tylko i wylacznie na bramki Hrvatskiej ... nie ukrywam, ze MARZE, by zobaczyc 4 bramki Polakow, czyste konto Artura i Chorwatow grajacych przez 90min. tak jak grali w drugiej polowy meczu z Austria ... kursy na handi : Chorwacja-1 azj. @5.7 , (-1,-1.5) @6.3  Polska-1 azj. @3.65, (-1.5) @5 reansumujac : Niemcy(-1.5) ... 10/10 Chorwacja
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
A ja nawet żadnych złudzeń nie mam, o czym przekonał mecz Chorwatów z Anglikami.
Poza tym bardziej mnie przekonują słowa Bilica o tym, że są egoistami, interesuje ich tylko własna gra i trzy pkt. w każdym meczu, a rywalami zupełnie nie zaprzątają sobie głowy, niż dobra mina do złej gry naszych kopaczy.
Bilic zapowiedział, że będzie 5-6 zmian w porównaniu z ostatnią jedenastką, co oznacza, że zagrają prawdopodobnie Pokrivac, Klasnic, Petric, Leko i Knezevic - bardzo solidni zawodnicy stanowiący podporę klubów z Francji, Włoch czy Niemiec. Wątpię żeby wyszli na boisko tylko po to, by odrobić pańszczyznę. Każdy z nich będzie chciał zapracować na miejsce w pierwszej jedenastce w kolejnym meczu.
Poza tym kto niby ma się im przeciwstawić ? Tragiczny Krzynówek ? Niewidoczny i niemiłosiernie obijany przez obrońców Smolarek ? "Sprinter" Jop ? Golański ? A może Pazdan, Zahorski albo Łobodziński ? Prawda jest taka, że mamy jednego kreatywnego zawodnika w polu - Rogera i to wszystko. Na siłę można by pochwalić jeszcze Sagana. No i Boruc w bramce. Ot i "siła" naszej reprezentacji...
Reasumują, kurs na Chorwację to jakieś nieporozumienie i warto to zagrać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
http://www.sport.pl/sport/1,90858,5313039,Chorwacka_prasa__z_Polska_bez_pieciu_zawodnikow.html Według "24sata", przeciwko Polsce chorwacki zespół zagra w następującym zestawieniu: Pletikosa - Ćorluka, Simić, Knezević, Pranjić - Rakitić, N. Kovać, Vukojević, Kranjćar - Klasnić, Petrić.I my mamy z nimi wygrać 2-0 ? Jeżeli się położą na boisku, to tak 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246 |
wlasnie widzialem ta "11" ... jesli takowa wyjdzie na murawe to chyba bede zmuszony zagrac jednak Chorwacje-1.5 i to dosc grubo ...
kurs @6.3 ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,278
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,278 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
Panowie, bez jaj, Chorwaci sie nam nie podloza, a jesli ktos twierdzi ze tak bedzie to zapraszam, chetnie przeczytam powod bo ja nie widze ani jednego, oni juz przed meczem z Niemcami twierdzili ze nie boja sie nikogo i nie w glowie im jakiekolwiek odpuszczanie.
Zbyt dumny i w pewien sposob zarozumialy narod, zreszta chocby wystawili 2-jednastke to i tak lezymy, Euro nam nie wyszlo, trudno, nie zwalniac Leo niech dalej robi swoje ze spokojem:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311 |
Czasami o formie decydują niuanse. Będziecie się śmiać, ale Roger jest w tak dobrej formie też dlatego, że mamy lato. Tak, tak. Mam doświadczenie z brazylijskimi piłkarzami z Holandii i Hiszpanii. Zimą ich forma znacznie spada. Ale niech tylko przyjdzie lepsza pogoda, cieplejszy dzień, niech tylko poczują wiosnę. U..., od razu grają lepiej. Brazylijczycy to mają we krwi. Mysle , ze siwe wlosy blokuja bardziej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306 |
Ja się tylko boję, że ta cała koalicja nażelowanych pajaców i zakompleksionych nieudaczników, wspomagana guru Latą rzuci się po powrocie na Beenhakkera i znowu bedziemy mieli 20 lat futbolowego średniowiecza:-/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Mam doświadczenie z brazylijskimi piłkarzami z Holandii i Hiszpanii. Zimą ich forma znacznie spada. Ale niech tylko przyjdzie lepsza pogoda, cieplejszy dzień, niech tylko poczują wiosnę. Tia i miłość kwitnie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844 |
Ja się tylko boję, że ta cała koalicja nażelowanych pajaców i zakompleksionych nieudaczników, wspomagana guru Latą rzuci się po powrocie na Beenhakkera i znowu bedziemy mieli 20 lat futbolowego średniowiecza:-/ Mają do tego prawo. Dlaczego Janasowi i Engelowi sie oberwało, a Leo za podobny występ miałby byc rozgrzeszony? Widze długa listę błędów Beenhakkera, od niezrozumiałych powołań poczynając. Mimo to chciałbym by Leo został z nami dalej choćby do EURO 2012, tak jak chciałem by został Engel po MŚ w Korei. Nie ma sensu robić co chwile przewrotów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Mają do tego prawo. Dlaczego Janasowi i Engelowi sie oberwało, a Leo za podobny występ miałby byc rozgrzeszony? Widze długa listę błędów Beenhakkera, od niezrozumiałych powołań poczynając. Mimo to chciałbym by Leo został z nami dalej choćby do EURO 2012, tak jak chciałem by został Engel po MŚ w Korei. Nie ma sensu robić co chwile przewrotów. Zgoda,tylko odróżnijmy konstruktywna krytykę o wylewania wiader pomyj przez palantów ,którzy wczesniej ,w podobnej sytuacji nic nie osiagneli ,a przez których najedliśmy sie od groma wstydu. W mojej opinii zapraszanie do studia takich ćwoków jak Hajto świadczy tylko o "poziomie" tego całego polszmatowego bajzlu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 425
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2007
Posty: 425 |
amkwish to jest wlasnie ta konstruktywna krytyka wedlgu ciebie? nazwanie hajty cwokiem? hajto nigdy nie byl krytykowany, ze teraz nie ma prawa wypowiadac swoich opini? chowal glowe w piasek jak jacek bak po meczu z niemcami? gral w niemieckiej bundeslidze, zna jezyk i niektorych pilkarzy. powiedz mi ktory dziennikarz w polsce przeprowadzil by wywiad z niko kovacem? zaden. hajto go zna z boiska i ma taka mozliwosc. ktory z dziennikarzy powie Ci co sie pisze o euro2008 w niemieckiej prasie i o reprezentacji polski. tez zaden. i jeszcze jedno bo pewno nie ogladasz studia polsatu. hajto mowil na antenie ze mundial w 2002 im nie wyszedl i wie ze nie zagral najlepiej wiec nie wiem czemu sie goscia czepiasz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 425
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2007
Posty: 425 |
hajto mowil o wiele wiecej na antenie polsat jeszcze przed msitrzostwami euro2008 o mundialu w korei. mowil ze zawodnicy mieli problemy z aklimatyzacja, byli zle przygotowani fizycznie. to chyba nie jest jego wina. gosc byl od grania. o dokonaniach pilkarskich nie ma co mowic bo z obecnej kadry to moze ze trzech gosci mozna z nim porownac
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822 |
http://www.sport.pl/sport/1,90858,5313039,Chorwacka_prasa__z_Polska_bez_pieciu_zawodnikow.html Według "24sata", przeciwko Polsce chorwacki zespół zagra w następującym zestawieniu: Pletikosa - Ćorluka, Simić, Knezević, Pranjić - Rakitić, N. Kovać, Vukojević, Kranjćar - Klasnić, Petrić.I my mamy z nimi wygrać 2-0 ? Jeżeli się położą na boisku, to tak   Vukojevic głodny gry Klasnic głodny gry Knezevic głodny gry a tak naprawde kazdy z nich jest praktycznie podstawowym zawodnikiem tej kadry - jak sie tak patrzy na ich cały sklad to tam generalnie nia ma podzialu na 1-szy zespól i rezerwy - kazdy z nich prezentuje tak wysoki poziom , moze poza Vejiciem i młodziutkim Kaliniciem, ze napewno bedzie Polakom ciężko. A tak gwoli ciekawostki, przytaczam jak w skrocie opisywal przed turniejem naszych zawodników Przegląd Sportowy: Boruc - Gwiazda Celtów Jop - Żelazny Dubler Wawrzyniak - Lewostronny Golański - Wart 5 milionów Dudka - Waleczne Serce Bąk - Niezastąpiony Smolarek - As Benhałera Krzynówek - Niezawodny Żurawski - Odrodzony Garguła - Zagubiony Saganowski - Wojownik Wasilewski - Łowca Kartek Pazdan - Tajna Broń Leo  -> to jest dobre Lewandowski - Żelazny Punkt (dobrze, że nie Gie) Łobodziński - Lepszy W Kadrze Roger - Nowy Polak Teraz widzimy ze ma sie to tak jak papier ścierny do dupy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Zawodnicy, którzy mają na koncie żółtą kartkę to: Robert Kovac, Darijo Srna, Josip Simunić i Luka Modrić. Ta czwórka na pewno nie wystąpi w poniedziałek.
- Awans już wywalczyliśmy, ale wciąż gramy dla honoru, tak jak to miało miejsce w meczu z Anglią na Wembley w eliminacjach do turnieju. Mamy zatem powody, by kontynuować zwycięską serię - dodał trener najbliższych rywali Polaków, odnosząc się do podobnej sytuacji, jaka miała miejsce kilka miesięcy wcześniej. Chorwaci wyeliminowali z Euro Anglików, wygrywając z nimi 3:2, mimo że wcześniej byli już pewni awansu i mecz w Londynie mogli po prostu odpuścić.
Kapitanem zespołu, który wyjdzie na murawę w poniedziałek przeciwko Polsce będzie 39-letni Dario Simić, jego dawny kolega z boiska. Simić, który ma na koncie 98 występów w reprezentacji Chorwacji, liczy na osiągnięcie okrągłej setki, jeśli chodzi o reprezentowanie barw swojego kraju. - To byłby świetny moment na zakończenie międzynarodowej kariery - powiedział weteran.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
mnie to ogólnie śmieszy jak teraz wszysycy wychwalają Chorwatów, dlaczego tego nie było po meczu z Austrią? wtedy byli słabi, wolni i wygrali szczęśliwie jeb li niemiaszków i od razu potęga jakie to polskie  pisałem przed euro ze to piekielnie silna drużyna to głosy były takie że są zadufani w sobie i że za bardzo wierzą w swoje siły, jak pokazuje tabela - niekoniecznie sie mylili:) niemniej pisalem też że nie ma tak innej repry na swiecie ktora ma ogromną mobilke na mecze z najlepszymi, wiec zwyciestwo z Niemcami wcale mnie nie zdziwilo, kilka tygli przed turniejem jak widziałem kursy 4 na Chorwacje to pisalem że to śmiech na sali. to samo było w meczu Ruskich z Grekami - przed turniejem 3 na Sborną hhehe jaki z tego morał? czasem lepiej wypisać sobie "longi" i trzymać się ich w trakcie turnieju bo w czasie imprezy czasem troszkę emocje ponoszą:) moim zdaniem wcale nie musimy przegrać tego meczu, dla mnie typowy no bet, stawiam na twardą walkę i remis bądź zwyciestwo 1 golem którejś ze stron Bilic będzie oszczedzał najlepszych bo po co sie meczyc, zdrowie najwazniejsze, to że niektórzy beda za wszelka cenę chcieli wywalczyc miejsce w składzie to ja rozumiem ale ja sie pytam kto to jest Klasnic?? oczywiscie zaraz chmarka znawców podleci i powie że to gosc z nazwiskiem ale tak naprawde to ten zawodnik po odejsciu z St.Pauli jest graczem bardzo przecietnym, Simic w obronie? równie szybki i zwrotny co Jacek Bąk reszta zapowiadanych zmian w składzie to żadne wielkie nazwiska, gdyby nie mecz z Niemcami to propaganda by szła że Chorwaci są do ogrania i że nie ma rewelki wśród zadufanych w sobie "szachownicach" jeśli nie zagra także Krancjar to wlasciwie mają 1 potężne zagrożenie - Petrica, bo gość ma rogale niesamowite nasi wciąż są psychicznie znokautowani ale nie raz już okazywało się że gdy nie ciąży już presja wyniku to jakoś gramy swobodniej mamy szanse wygrać:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
Przypuszczalny skład Chorwacji na mecz z Polską: Vedran Runje - Dario ©imić, Hrvoje Vejić, Dario Kne¾ević, Daniel Pranjić - Jerko Leko, Ognjen Vukojević, Nikola Pokrivaè, Ivan Rakitić - Mladen Petrić, Ivan Klasnić. a teraz przypomnijcie sobie co pisaliscie o Chorwatach po ich pierwszym meczu z Austrią w PEłNYM składzie lol 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|