|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
ok juz dalem rade ;)) chyba dziala.. teraz raczej mnie bardziej by interesowalo sprawdzenie czy te porty sa odblokowane;) jest jakis program w stylu jakiegos portcheckera;)?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Jeżeli torrenty przyspieszyły to nie musisz sprawdzać 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
seed/peer 28/70 a idzie 5-10kb albo i mniej... ale wczoraj znowu mialem wrazenie ze lepiej lecialo mam mieszane odczucia co do tego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
krótka piłka: jaki jest najlepszy antywir i firewall?? z góry dziękuję 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
|
|
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000 |
kaspersky internet security + firewall Kerio
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849 |
Panowie, pytanie dotyczy telefonu - kolezanka ma problem, bo wyskakuje jej 'jakis blad' jak chce wyslac smsa i moze tylko dzwonic. Kom ma w erze, z tego co pamietam sony ericson - fajnie by bylo jej pomoc ale nie wiem jak  wiem, ze dalem malo informacji, ale moze mial ktos podobna sytuacje i moze jakos poradzic, pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222 |
krótka piłka: jaki jest najlepszy antywir i firewall?? z góry dziękuję  Każdy tu będzie polecał to czego sam używa. Ja używam http://www.free-av.com/ . Codzienne aktualizacje, jest darmowy, co nie oznacza, że zły. Osoby, którym go poleciłem są bardzo zadowolone. Zero jakiegokolwiek mulenia. Wystarcza mi firewall systemowy, jestem za NAT'em i posiadam oryginalnego Windowsa XP (zaraz odezwą się głosy wszystkowiedzących informatyków, że to gówno daje - pozdrawiam was). Do tego odrobina rozwagi (NIE OTWIERANIE e-maili niewiadomego pochodzenia, nie łażenie po potencjalnie niebezpiecznych stronach). Polecam ci zmienić pocztę na gmail.com.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718 |
Panowie, pytanie dotyczy telefonu - kolezanka ma problem, bo wyskakuje jej 'jakis blad' jak chce wyslac smsa i moze tylko dzwonic. Kom ma w erze, z tego co pamietam sony ericson - fajnie by bylo jej pomoc ale nie wiem jak  wiem, ze dalem malo informacji, ale moze mial ktos podobna sytuacje i moze jakos poradzic, pozdrawiam Moze numer centrum sobie wykasowala czy jak to tam sie nazywa. Nie wiem jak to jest w tym modelu ale ja w ustawieniach wiadomosci mam w noki "message centre number".
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718 |
krótka piłka: jaki jest najlepszy antywir i firewall?? z góry dziękuję  Z płatnych: ESET Smart Security PC Tools Internet Security 2008 (jest w lipcowym NEXT, za 8,90zł - licencja na rok) Z darmowych do użytku domowego: AVIRA Antivirus Personal Z darmowych do użytku komercyjnego: COMODO Antivirus
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,620
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,620 |
Chciałbym połączyć w domu dwa komputery tak by na każdym był internet. Łacze sie z internetem poprzez router który jest u sąsiada i niestety nie ma już tam żadnego wolnego gniazda na kabel wiec mam pytanie czy moge w jakiś sposob rozdzielić ten sygnał z mojego komputera tak żebym miał internet na tych dwóch? Wiem, że mam jakąś wolną sieciówke poza tym mam jakiegoś przedwojennego huba, da sie coś z tego zrobić? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,718 |
Chciałbym połączyć w domu dwa komputery tak by na każdym był internet. Łacze sie z internetem poprzez router który jest u sąsiada i niestety nie ma już tam żadnego wolnego gniazda na kabel wiec mam pytanie czy moge w jakiś sposob rozdzielić ten sygnał z mojego komputera tak żebym miał internet na tych dwóch? Wiem, że mam jakąś wolną sieciówke poza tym mam jakiegoś przedwojennego huba, da sie coś z tego zrobić?  Jak masz sieciowkę to zamontuj ją w komputerze podłączonym do internetu, następnie połącz kablem skrosowanym (możesz kupić albo sam zrobić krosa) oba kompy i na tym z internetem udostępnij połączenie. Wada - jak wyłączysz kompa głównego to i internet na tym drugim. Jeżeli masz HUBa nie tak wiekowego (ze złączami RJ45) to za jego pomocą możesz rozdzielić sobie internet. Ewentualnie kup podstawowego switcha za nieduże pieniądze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Każdy tu będzie polecał to czego sam używa. Ja używam http://www.free-av.com/ . Codzienne aktualizacje, jest darmowy, co nie oznacza, że zły. Osoby, którym go poleciłem są bardzo zadowolone. Zero jakiegokolwiek mulenia. Wystarcza mi firewall systemowy, jestem za NAT'em i posiadam oryginalnego Windowsa XP (zaraz odezwą się głosy wszystkowiedzących informatyków, że to gówno daje - pozdrawiam was). Do tego odrobina rozwagi (NIE OTWIERANIE e-maili niewiadomego pochodzenia, nie łażenie po potencjalnie niebezpiecznych stronach). Polecam ci zmienić pocztę na gmail.com. 1. Przydaje się program do blokowania portów. 2. Na takiej samej zasadzie mogę polecić system Ubuntu, bo tam antyviry i firewalle nie są potrzebne, ale to nie jest odpowiedź na pytanie. 3. A co do gmaila to już każdy niech sobie sam wybierze, każda poczta ma + i -.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
|
|
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000 |
Czy poleciłby ktoś mały program do tray'a, który sprawdzałby pocztę na wp.pl ? Nie chodzi mi tutaj o jakiś rozbudowany program, żeby odczytywać, pisać, itd. wiadomości. Chodzi tylko o samo sprawdzenie, czy przyszła nowa wiadomość, abym nie musiał się logować na konto na wp.pl. Dzięki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222 |
A7 POP Peeper. Fajny programik, który powiadamia o przychodzącej poczcie. Pamiętam, że długo siedziałem nad konfiguracją, ale opłaciło się. W moim przypadku ten programik odpala mi Thunderbirda, gdy nadchodzi nowy list.
micha$ Zmiana systemu to inna bajka, bo zmuszeni jesteśmy do zmiany wielu nawyków i odkrywania nowego systemu. Sam przerzucałem się na Ubuntu, teraz mam Debiana (na którym bazuje Ubuntu) i XP. W Debianie denerwuje mnie sporo pierdółek, które sprawiają, że praca z nim jest frustrująca. Co do poczty, to nie widzę nic lepszego na rynku darmowych kont pocztowych od gmaila.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Czy poleciłby ktoś mały program do tray'a, który sprawdzałby pocztę na wp.pl ? Nie chodzi mi tutaj o jakiś rozbudowany program, żeby odczytywać, pisać, itd. wiadomości. Chodzi tylko o samo sprawdzenie, czy przyszła nowa wiadomość, abym nie musiał się logować na konto na wp.pl. Dzięki. Foxmail
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Szukam dysku przenośnego typu pendrive.
Ktos moze cos polecic?
Myslę o:
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/SanDisk/Micro/PenDrive_SanDisk_Cruzer_Micro_U3_4GB_Ready_Boost_black_/pelny,id,41637/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/Toshiba/PenDrive_Toshiba_4GB_NOZOMI/pelny,id,51438/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/OCZ_Technology/Rally2_Hi_Speed_USB_PenDrive_28MB/s/OCZ_Technology_PenDrive_4GB_Rally2_USB_28MB/s/pelny,id,35810/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/Kingston/seria_Data_Traveler_Capless_DT_6MB/s_i_3_MB/s_/Kingston_DataTraveler_Capless_4GB_Black/pelny,id,44682/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Troche szukalem opinii i generalnie to jeden z lepszych modeli Mozesz wkleic jakies pomocne linki, szukam wlasnie testow/opinii, i fajnie jakby mi cos nie umknelo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Dokładnie taki kupiłem jakiś czas temu. Zdecydowanie nie polecam ze względu na ten tandetny mechanizm chowania/wysuwania końcówki. Po paru miesiącach (a nie używałem często) tak się wyrobił, że nie dało rady nigdzie go podłączyć bo się sam chował. Musiałem rozmontować i teraz działa bez osłony i wygląda jak implant  chińska tandeta.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 536
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 536 |
Szukam dysku przenośnego typu pendrive.
Ktos moze cos polecic?
Myslę o:
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/SanDisk/Micro/PenDrive_SanDisk_Cruzer_Micro_U3_4GB_Ready_Boost_black_/pelny,id,41637/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/Toshiba/PenDrive_Toshiba_4GB_NOZOMI/pelny,id,51438/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/OCZ_Technology/Rally2_Hi_Speed_USB_PenDrive_28MB/s/OCZ_Technology_PenDrive_4GB_Rally2_USB_28MB/s/pelny,id,35810/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/PenDrive_USB_Flash_/Kingston/seria_Data_Traveler_Capless_DT_6MB/s_i_3_MB/s_/Kingston_DataTraveler_Capless_4GB_Black/pelny,id,44682/ z w/w zdecydowalbym sie na ten OCZ: - najlepsze predkosci zapisu/odczytu (przy tej pojemnosci to dosc wazny parametr) - aluminiowa obudowa, lekka i trwala - 5 lat gwarancji - "stala" budowa, bez wysuwanych elementow (przynajmniej dla mnie jest to "+"  ) Poza tym, widze ze ceny dalej ida ostro w dol, taka pojemnosc za taka cene, jeszcze jakis rok temu placilem podobnie za 1gb 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|