|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
Witam. Muszę kupić laptopa (cena ok. 1500zł). Przeznaczony głównie do nauki i pracy (raczej prawie nie gram). Na razie znalazłem coś takiego: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=402159262 Może mi ktoś doradzić czy za podobną kwotę znajdę lepszy sprzęt, czy mój wybór nie jest najgorszy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651 |
Witam. Muszę kupić laptopa (cena ok. 1500zł). Przeznaczony głównie do nauki i pracy (raczej prawie nie gram). Na razie znalazłem coś takiego: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=402159262 Może mi ktoś doradzić czy za podobną kwotę znajdę lepszy sprzęt, czy mój wybór nie jest najgorszy? Jak nie bedziesz gral to ten sprzet Ci wystarczy. Jesli jednak zmienilbys przeznaczenie laptopa to pomysl o lepszej karcie grafiki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
Tzn. jest taka słaba ta karta, że nic nie pójdzie na niej nowego? Możesz mi przybliżyć jej "miejsce w szeregu"?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
ja ostatnio szukalem laptopa i znalazlem taka strone http://laptopy.yyy.pl/
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987 |
Tzn. jest taka słaba ta karta, że nic nie pójdzie na niej nowego? Możesz mi przybliżyć jej "miejsce w szeregu"? W nic nowego nie pograsz. Dodatkowo ona chyba nie ma wbudowanej pamieci, wiec te 128 MB pobiera z pamieci RAM. Jesli chodzi o miejsce w szeregu, to w tym porowaniu: Wedlug ilosci pkt. zdobytych w 3DMark06 [ notebookcheck.pl] zajela 116 miejsce. Tutaj [ esports.pl] kilka opinie o tej karcie. Majac 1500zl do wydania szukalbym czegos w TAKIEJ [ aukcjewp.wp.pl] konfiguracji, z karta grafiki minimum GeForca 7600M.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
Mam pytanie za 100 pkt Niech mi ktos da jakis adres mejlowy (ale taki z ktorego potem odpisuja)albo numer infolonii googla, gdzie mozna sie dodzwonic  http://www.google.pl/intl/pl/contact/index.htmlte 100 pkt w jakiej formie dostane?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
Faktycznie, dzięki. Ciekawa propozycja. A inne pytanie: nie będzie problemu z przeinstalowaniem visty na xp i z dobraniem sterowników?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2007
Posty: 620
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2007
Posty: 620 |
co jest nie tak z moja poczta na onecie??
nigdy nie dostawalem zadnego spamu a teraz w ciagu tygodnia przychodzi mi jakies 100 listow jakis pierdol i nie wiem o co chodzi
mozna to jakos zablokowac?? ponawiam robi sie to juz meczace, nie bylo mnie tydzien na chacie , przyjezdzam otwieram poczte a tam ponad 150 wiadomosci niewiadomego pochodzenia co sie stalo bo nigdy tak nie mialem thx
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987 |
Faktycznie, dzięki. Ciekawa propozycja. A inne pytanie: nie będzie problemu z przeinstalowaniem visty na xp i z dobraniem sterowników? Co do propozycji, to poczytaj jeszcze o tym laptopie na necie, bo ja nigdy z Acerem nie mialem do czynienia. A co w Viscie Ci sie nie podoba? Fajny system, IMO nawet lepszy niz XP. Chociaz przy 1 GB RAMu moze byc ciezko Nie wiem jak jest z tym Acerem, w HP wiem, ze da sie, ale ciezko o sterowniki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 357
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 357 |
sam mam Acera, który był przygotowany do Visty, ale w biosie zmianiłem jedno ustawienie i spokojnie zainstalowałem WinXp, co do sterowników to problemu nie ma.....wszystkie dostępne na stronie Acera
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Musze zrobic z nich zdjecia do gabloty, zmieniam je sobie na odpowiednia wielkosc w cm (w wypadku dużych to jest 20x13,8 oraz mniejsze 5,2x3,8 to daje 614x449). Ale niestety dostalem tez zdjecia robione w wiekszej rozdzielczosci, nie ma problemu ze zmiana na ten rozmiar w cm 20x13,8 o tyle w przypadku tych mniejszych zmiana wielkosci powoduje zmiane rozdzielosczi do tak malych rozmiarow, ze po wydruku zdjecie jest bardzo slabej jakosci (147x108) Stad pytanie jak to zrobic, aby uzyskac zdjecie w odpowiednim rozmiarze w cm, a jednoczesnie w zblizonej rozdzieloszci do tej 614*449, bo juz mnie slabi ten Photoshop 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
|
|
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543 |
Czy ktoś z Was korzystał z takiego ustrojstwa [ allegro.pl]? Mama trochę się złości za rachunki za prąd  więc chciałbym sprawdzić czy to na pewno mój pecet jest tego przyczyną.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987 |
Czy ktoś z Was korzystał z takiego ustrojstwa [ allegro.pl]? Mama trochę się złości za rachunki za prąd  więc chciałbym sprawdzić czy to na pewno mój pecet jest tego przyczyną. Podobno komputer, ktory chodzi przez 6 godzin dziennie (lub 16h,nie jestem na 100% pewny) w ciagu roku zużywa pradu za 380zl.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
z tego co wiem to komputer zużywa stosunkowo niewiele energii w porównaniu do innych sprzętów, które muszą chodzić 24h/dobę (lodówka, zamrażarka)
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Ciekawostka: gdyby google zmieniło tło (na czarne) na swojej głównej stronie możnaby oszczędzić tyle energii, że zasiliłaby ona miasto przez rok.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Tu jest dobry artykuł na ten temat : http://ciekawnik.pl/index.php?optio...0&task=view&id=351&Itemid=55A to na temat komputera stacjonarnego : http://www.serwis4u.com/energia-elektryczna-pobierana-przez-komputer/Tak więc komp z monitorem to 100-350 W. Laptopy pobierają od 30-70 W. Średnio 50 W. To znalazłem, gdzie indziej : Zakładając że komputer chodzi ci 24 na dobę to za miesiąc zapłacisz :
-przy mocy 50W=około 15 zł -przy mocy 100W=około 35 zł -przy mocy 200W=około 70 zł -przy mocy 300W=około 105 zł
aktualna stawka za kilowatogodzinę to coś koło 0,4 do 0,5 zł U mnie laptop chodzi średnio 16 godzin na dobę, więc na miesiąc to jakieś 10 zł.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
Kto gral w MOH:Airborne ? Mam taki problem. Chodzi o kwestie grania dwoch osob, w COD4 byly profile, w MOHu jakos nie moge dojsc do tej kwestii. Sa profile czy ch ne ma? Jak kumpel wczoraj probowal zagrac nowa kompanie to wyskoczylo info, ze poprzednio zaczeta gra zostanie zresetowana wraz z zdobytymi odznaczeniami i nagrodami.
Moze ktos cos poradzic? narazie wymyslilismy sposob na kopiowanie plikow savo'w ale to troche meczace i mozna z czasem cos pomieszac i ktos bedzie niezadowolony ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
|
|
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543 |
Dysponuj może ktoś z Was programem( i instrukcję obsługi do niego) za pośrednictwem którego można zapisać dźwięk z jakiejś strony. W sumie mam "All recorder'a" ale jakoś mi nie chce zapisywać dźwięków. Z góry dzięki za pomoc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
|
|
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543 |
Dysponuj może ktoś z Was programem( i instrukcję obsługi do niego) za pośrednictwem którego można zapisać dźwięk z jakiejś strony. W sumie mam "All recorder'a" ale jakoś mi nie chce zapisywać dźwięków. Z góry dzięki za pomoc  Już nieaktualne  znalazłem "Mp3MyMp3 2.0" i wszystko jest ok 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|