Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
typ na dzis
nyy-baltimore 1 kurs 1.51 exp
anaheim seattle 1 kurs 1.48 exp

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
nyy-baltimore 1 kurs 1.51 exp <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
anaheim seattle 1 kurs 1.48 exp <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Statystyki gry na dubla:
mecze 7/9 77 %
kupony 3/5 60 %

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
typ na dzis:
colorado-arizona 1 1.76
NYY - Baltimore 1 1.46

Dołączył: Jul 2004
Posty: 141
G
member
member
G Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 141
Czy ktoś mógłby mi zdradzić tajemnice na jakiej zasadzie oblicza się wskaźnik ERA w MLB?? Bardzo mi na tym zależy,a nie do konca wiem ja się go liczy!!

Dołączył: Jun 2004
Posty: 3,798
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 3,798
Quote
Oryginalnie wysłał Góru20:
[qb]Czy ktoś mógłby mi zdradzić tajemnice na jakiej zasadzie oblicza się wskaźnik ERA w MLB?? Bardzo mi na tym zależy,a nie do konca wiem ja się go liczy!![/qb]
Popieram przedmówcę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Quote
Oryginalnie wysłał Konrad Wallenrod:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Góru20:
[qb]Czy ktoś mógłby mi zdradzić tajemnice na jakiej zasadzie oblicza się wskaźnik ERA w MLB?? Bardzo mi na tym zależy,a nie do konca wiem ja się go liczy!![/qb]
Popieram przedmówcę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> [/qb]
wyjasnienie [mlb.mlb.com]

dla nie znajacych ang. - liczbe earned run danego pitchera mnozymy przez 9 i dzielimy przez liczbe inningow w ktorych rzucal

btw. Nomar w Chicago <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> to teraz pojda na mistrza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Dołączył: Apr 2003
Posty: 4,100
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 4,100
Kurcze i znowu burdel na tym forum straszny...
Czy nie moze byc tak jak na innych???
Temat z rozpoczeciem kazdego dnia???
MLB 01/08 itd ??

To tyle tytulem wstepu a teraz co sadzicie o tych typkach?

Cubs-Philis 1 Maddux jedzie po 300 zwyciestwo, jest w swietnej formie, a pozatym Nomar jest u nich!

Floira-Montreal 1 Floryda nie da sie sweepnac, wystawiaja swojego asa Pavano, w Montrealu przecietny Zach Day. Pozatym w montrealu nie zagra Cabrera poniewaz zostal oddany do bostonu, a Gonzalez zagra dopiero w meczu z STL. FLO wzmocniona takze Do luca.

Colorado-Arizona 1 Arizona wystawia fatalnie spisujacego sie pitchera, pozatym zagra bez Finleya i Mayna ktorych odeslali do LA. Wygrana Rockies wydaje sie byc spokojna.

Minesota-Boston 1 I tu mecz ktorego jestem najmniej pewny. Obydwie druzyny wystawiaja dobrych jak nie swietnych pitcherow. Santana z Twins jest chyba najgoretszym obecnie rzucajacym w ostatnich 10 startach ma tylko 1.45 ERA i 100 strikeoutow. Z dsrugiej strony Pedro Martinez tez jest swietny ale w ostatnim starcie sie nie popisal poniewaz doznal jakiejs kontuzji, nie wiadomo wiec w jakiej jest formie. Wiec widze tu przewage Minesoty. Boston pozbyl sie Nomara wiec ich ofensywa stracila...Dostali jednak dwoch dobrych graczy w polu Mientkiewicza i Cabrere. Biorac to wszystko pod uwage uwazam iz gora beda jedank Twins.

Co o tym sadzicie?????

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
mój typ na dzisiaj : colo;1-1,41 flo ;1-1,55

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
Wyniki:
31.07.
Colorado - Arizona 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
NYY - Baltimore 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
1.08.
Colorado - Arizona 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Florida - Montreal 1 postponed

Statystyki gry na dubla (ostatnie 3 dni):
mecze 5/5 100 % <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
kupony 3/3 100 % <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Statystyki gry na dubla (ogółem):
mecze 10/12 83 % <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
kupony 5/7 71 % <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
typ na dzis:
St. Louis - Montreal 1
Arizona - Florida 2

Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,383
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,383
45-56-4 -27,38j
------------------------------
OAK Athletics v NY Yankees 1 @2,01 (3)pinn
ATL Braves v HOU Astros 1 @2.15 (5)gb
NY Mets v MIL Brewers 2 @2.19 (3)pinn
FLO Marlins v ARI Diamondbacks 1 @1.51 (10) gb

Ciezkie mecze sobie wybralem ale....

OAK - ostatnio gra bardzo solidnie i dzisiaj Mulder ma szanse na kolejne zwyciestwo choc NYY lubia grac przeciwko leworecznym (25-7).

ATL - Ortiz powinien dzisiaj byc zmotywowany do gry po tym jak zostal uhonorowany tytulem "NL Pitcher of the July" a Smoltz jako "NL Co-Player of the Week". ATL wygrala 12 z 14 ostatnich wyjazdowych meczy i ostatnio graja bradzo dobrze ale zeby bylo ciekawiej Clemens obchodzi swoje 42 urodziny w srode i jezeli bedzie mial wsparcie offensywy ATL moze zakonczyc swoja passe zwyciestw. W weekend Clemens podczas meczu syna w "Little league" mial odmienne zdanie niz sedzia, po czym zostal poproszony o opuszczenie stadionu i reszte meczu ogladal z samochodu. Czy bedzie to mialo jakies znaczenie? Zobaczymy. W pinnacle kurs od rana spadl z 2.20 na 2.09

NYM - Leiter jest bardzo dobry ale ostatnio moze byc troche zmeczony z powodu dosc czestych wystepow i konczy ostatnio gre po 5 inningach (ponad 100 rzuconych pilek) a bullpen nie zachwyca. Ofensywa Mets tez nie jest ostatnio wsparciem dla swoich dobrych pitcherow i wielu pkt nie zdobywa. Dlatego laczac to wszystko jest szansa na wygranie meczu przez MIL.

FLO - mam nadzieje, ze Fossum nie bedzie stawial oporu i Willis sobie poradzi ze slaba ofensywa ARI ale zapowiada sie twardy mecz. ARI dotknieta wieloma kontuzjami bedzie liczyla na jutrzejsze wsparcie ofensywy przez R.Johnsona i byc moze zwyciestwo ale to jutro.

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
St. Louis - Montreal 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Arizona - Florida 2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Statystyki gry na dubla (ogółem):
mecze 10/14 71 %
kupony 5/8 64 %

No cóż wczoraj poszło najgorzej od początku gry, a więc może być tylko lepiej.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Ja mam pare pytan zwiazanych z baseballem, acz niekoniecznie z obstawianiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

1) Jak w trakcie meczu sedziowie oceniają, w przypadku nieodbitej piłki czyj był błąd? Pałkarza, czy miotacza? Jak sobie oglądam na www.mlb.com [mlb.com] live, to jest pokazany ładny kwadracik. Wiadomo - miotacz nie trafi w ten kwadracik i nie bedzie odbicia - jego błąd. Jak trafi i nie ma odbicia - błąd pałkarza. Jak sedziowie to oceniają? Na "oko", czy też jest dodatkowy sędzia, który wspomagany elektronika to ocenia?

2) Jakoś nie widziałem jeszcze żeby w jakiejś drużynie jeden miotacz grał w np. 2 kolejnych meczach. Zwykle jest tak, że dzisiaj gra miotacz A, jutro miotacz B, pojutrze miotacz C, za 3 dni znowu A itd. Czy jest to jakiś odgórny wymóg spowodowany przepisami, czy poszczególne kluby chca dawać grać mniej więcej po równo swoim miotaczom? Czy możliwe jest, że gdy jakiejś druzynie zalezy na zwycięstwach w np. 3 kolejnych meczach, wystawi na te 3 mecze z rzędu swego najlepszego miotacza?

3) Dlaczego buki wystawiają raz np. over 9,5 a innym razem over 9? Jaka to jest różnica? Wiem, że gdy jest over 9 i padnie w meczu 9 pkt. to zwrot. Ale czy nie moga tego ujednolicić i zawsze wystawiać "połówki" (8,5 9,5 10,5...)?

Jesli ktoś byłby tak miły by zaspokoić moją ciekawość...będę wdzięczny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
typ na dzis:
la-pittsburgh 1
san fraancisco-cincinatti 1

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
typ na dzis:
la-pittsburgh 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
san fraancisco-cincinatti 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Statystyki gry na dubla (ogółem):
mecze 11/16 kupony 5/9

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Quote
Oryginalnie wysłał _bzyku_:
[qb]Ja mam pare pytan zwiazanych z baseballem, acz niekoniecznie z obstawianiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

1) Jak w trakcie meczu sedziowie oceniają, w przypadku nieodbitej piłki czyj był błąd? Pałkarza, czy miotacza? Jak sobie oglądam na www.mlb.com [mlb.com] live, to jest pokazany ładny kwadracik. Wiadomo - miotacz nie trafi w ten kwadracik i nie bedzie odbicia - jego błąd. Jak trafi i nie ma odbicia - błąd pałkarza. Jak sedziowie to oceniają? Na "oko", czy też jest dodatkowy sędzia, który wspomagany elektronika to ocenia?

2) Jakoś nie widziałem jeszcze żeby w jakiejś drużynie jeden miotacz grał w np. 2 kolejnych meczach. Zwykle jest tak, że dzisiaj gra miotacz A, jutro miotacz B, pojutrze miotacz C, za 3 dni znowu A itd. Czy jest to jakiś odgórny wymóg spowodowany przepisami, czy poszczególne kluby chca dawać grać mniej więcej po równo swoim miotaczom? Czy możliwe jest, że gdy jakiejś druzynie zalezy na zwycięstwach w np. 3 kolejnych meczach, wystawi na te 3 mecze z rzędu swego najlepszego miotacza?

3) Dlaczego buki wystawiają raz np. over 9,5 a innym razem over 9? Jaka to jest różnica? Wiem, że gdy jest over 9 i padnie w meczu 9 pkt. to zwrot. Ale czy nie moga tego ujednolicić i zawsze wystawiać "połówki" (8,5 9,5 10,5...)?

Jesli ktoś byłby tak miły by zaspokoić moją ciekawość...będę wdzięczny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Ad.1 Na oko, ale nie wiem jak sa rozstrzygane sytuacje sporne
Ad.2 Tu chodzi o zmeczenie, pitcher oddaje przewaznie ponad 100 rzutow w meczu, czesto sa to tzw. fastballe gdzie pilka leci z predkoscia np. 94 mph i reka sie po prostu meczy. Gdyby nie to, to na pewno w Arizonie codziennie by rzucal Johnson
Ad.3 Tak im wychodzi z wyliczen <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Dzięki Ghostface <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
typ na dzis
san diego 1
nyy 1

Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,383
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,383
46-59-4 -42,35j
------------------------------
MIL Brewers v FLO Marlins 1 @2.05 (5)
TEX Rangers v BAL Orioles u/o 10 @1.95 (5)
CLE Indians v CHI White Sox 1 @2.15 (5)
MON Expos +1.5 v HOU Astros 1 @2.15 (5)
ATL Braves -1.5 v ARI Diamondbacks 1 @1.91 (5)

Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 22
san diego-pittsburgh 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
nyy-toronto 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Statystyki gry na dubla (ogółem):
mecze 13/18
kupony 6/10

Strona 5 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
2 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, betowiec), 1,689 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,815
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1