"> ">
Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 7 1 2 3 4 5 6 7
Dołączył: Aug 2003
Posty: 274
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Aug 2003
Posty: 274
ja cie pedze!!!ale tu teraz fajnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Last edited by jesusek; 29/10/2004 00:37.
Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2003
Posty: 624
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 624
Witam. Trochę tu za nowocześnie jak dla mnie, ale mam nadzieję, że stary zielony layout powróci.

Dołączył: Aug 2003
Posty: 397
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 397
No to ja tez juz z powrotem z Wami, ale zgadzam sie z innymi potrzeba sporo czasu zanim moje oczy , palce i mysli przyzywczaja sie do nowego wygladu, ale trudno........

To jest nasz ciasny , ale własny kąt
To jest nasze miejsce!!!!!!

Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
wszystko pieknie tylko na nowym sofcie do jakiegos czasu mozna edytowac swoj post nie pozostawiajac po tym zadnego sladu (opcja Mark as Edited?) Conrad jestes wstaneie to wylaczyc? bez tego organizowanie wszelkich konkursow, baa nawet typowanie w private picks i gdziekolwiek indziej mija sie z celem, skoro koles moze sobie edytowac dyskretnie

Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
L
newbie
newbie
L Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
forum dziwne czekalem na powrot a tu dol:( dziwne kolory malo jakos postow ludzie pisza dziwenie chodzi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> oddajcie mi moje stare forum:(!!!!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> [color:"red"] [/color]

Last edited by lazio 666; 29/10/2004 02:36.
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jeśli chodzi o zmianę softu to był to ruch czysto z przymusu - stare oprogramowanie nie mogło funkcjonować poprawnie przy tak dużym forum ponieważ nie było nawet oparte o bazę danych! Z technicznego punktu widzenia musieliśmy myśleć o zmianie softu.

Ogólnie cały zamęt wraz z tak długą przerwą wywołał home.pl ponieważ znienacka nas zablokowali. Tak po prostu dostałem od nich telefon, że wyłączają nam forum i że jest to ostateczna, nieodwoływalna decyzja, itp. Od razu po telefonie kliknięcie myszki z ich strony i BOOM, forum nie ma. Pięknie, no nie? Totalny brak profesjonalizmu. Tak więc bez jakiegokolwiek ostrzeżenia (nie da się pod to podpiąć telefon 30 sekund przed wyłączeniem forum...) "terroryści" odcięli nam wszystkim forum.

Potem były problemy z nowym softem ponieważ importer dopiero był dopracowywany, tak więc sami staliśmy się "królikiem doświadczalnym" i nawet kilka poważnych bugów namierzyliśmy dla Infopop (twórcy oprogramowania forum - starego i nowego). Ale najgorsze okazały się problemy z serwerem home.pl, którego jeszcze używaliśmy do przeprowadzenia zmian. Ten się ciągle sypał i do zmiany oprogramowania forum doszedł kolejny problem: zmiana prowidera/web host'a.

Ojjj aż nie chce się o tym pisać bo nie były to przyjemne dni, a było ich chyba z 20. Mało snu, wielokrotne stawanie w nocy by pilnować pracy importera, ciągłe kontaktowanie się z Infopop w sprawie zmian w importerze, pomocy technicznej, po prostu jeden długi koszmar.

A teraz do głównego pytania na temat nowego forum:

1. Wygląd.

Wygląd, który teraz widzimy jest zwykłym default'em, po prostu podstawowe ustawienie. Wniosek był taki, że lepiej jak najszybciej przywrócić forum i w trakcie jego funkcjonowania pracować nad przywróceniem starego wyglądu niż trzymać je zamknięte i niedostępne tylko ze względu na wygląd. Jeśli ktoś chce koniecznie już teraz zmienić wygląd to można użyć kilka zastępczych templates:

Kliknij na "My Home", później na "edit" (obok "Display preferences, number of shown topics, languages, colors...") i później pod opcją "Which style sheet (skin) do you want to use for your display?" jest kilka wyborów. Mam nadzieję, że do czasu wdrożenia przewidzianych zmian te opcje dadzą przynajmniej jakąś swobodę wyboru.

Osobiście nie podoba mi się obecny wygląd - jest paskudny. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ale gdybym nie wierzył (czy raczej nie wiedział), że można stworzyć dowolny wygląd tego forum (taką włąśnie ma siłę nowy system oparty o templates) tak by wyglądało jak którekolwiek inne forum na świecie to nie kupowałbym tego softu.

1a. "napis w górnej części każdego postu: [Re: relooke] , [Re: galahad] , [Re: gump]"

Tego typu napisy też mi się nie podobają ale są częścią tego softu ponieważ podobnie jak na forum gazeta.pl można odpowiadać nie tylko tak ogólnie w temacie ale także odnosić się do konkretnego postu (widać to po kliknięciu na "Threaded"). Stąd też przyciski "reply" przy każdej wiadomości. Tak ogólnie to ta funkcja i wygląd jaki wprowadza mi się nie podoba i jeśli większość będzie tak samo myślała to postaramy się tego pozbyć.

1.b "numer postu #1325399 , #1325224 itd."

Tak potrzebne jak guz na głowie. Też wylalimy.

2c. ikonki

Już zaczęliśmy przywracanie starych buziek, które wyglądają o niebo lepiej i do których jesteśmy zresztą przyzwyczajeni. Buzki typu [Linked Image] są wprost beznadziejne.

Na koniec kilka małych (po)rad, gdyż sam mało znam ten soft i codziennie coś nowego odkrywam:

***** jeśli masz nową Prywatną Wiadomość to u góry przy napisie np. Welcome Czesław [logout] pojawi się ikonka [Linked Image]. Bardzo fajna sprawa - brakowało tego w starym forum.

***** tak jak wspomniałem nieco wyżej, wygląd forum można samemu zmienić poprzez ustawienia w "My Home".

***** działa już search i ustawienie zostało zmienione z 3 mieśięcy wstecz (limit) na 2 lata. Mam nadzieję, że to wystarczy, jeśli nie to proszę o kontakt. (Gruda)

Aha, jeszcze jedna sprawa, firma Infopop zdecydowała się połączyć swoje dwa produkty UBB Classic (nasze stare forum) oraz UBB Threads (nasze nowe forum) w jeden produkt, który będzie dostępny wiosną! Szkoda, że nie wpadli na ten pomysł wcześniej, ale jak wyjdzie ten połączony produkt to możemy oczywiście na niego przejść.

Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Quote
Kliknij na "My Home", później na "edit" (obok "Display preferences, number of shown topics, languages, colors...") i później pod opcją "Which style sheet (skin) do you want to use for your display?" jest kilka wyborów. Mam nadzieję, że do czasu wdrożenia przewidzianych zmian te opcje dadzą przynajmniej jakąś swobodę wyboru.

We cannot proceed.

We could not find your profile 'gruda'

Please use your back button to return to the previous page

Quote
***** działa już search i ustawienie zostało zmienione z 3 mieśięcy wstecz (limit) na 2 lata. Mam nadzieję, że to wystarczy, jeśli nie to proszę o kontakt. (Gruda)
dzieki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [Linked Image]

Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
L
newbie
newbie
L Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
mi teznie dziala my preferences:(

Dołączył: Oct 2003
Posty: 319
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 319
Quote
1. Wygląd.

Kliknij na "My Home", później na "edit" (obok "Display preferences, number of shown topics, languages, colors...") i później pod opcją "Which style sheet (skin) do you want to use for your display?" jest kilka wyborów. Mam nadzieję, że do czasu wdrożenia przewidzianych zmian te opcje dadzą przynajmniej jakąś swobodę wyboru.

I tu pojawia sie problem bo ja i chyba nie tylko ja mam błąd klikajac na edit:

We could not find your profile 'maqu'

Please use your back button to return to the previous page.

Dołączył: Sep 2002
Posty: 372
M
M99 Offline
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 372
Przede wszystkim witam Was wszystkich bardzo serdecznie wnaszych nowych "czterch kątach"

U mnie to wogółe nie działa "my home", ale wierzę słowom Conrada, że to tylko stan przejściowy. Mam nadzieję, że wkrótce i wygląd i funkcjonalność forum przypadnie wszystkim do gustu (nawet zagorzałyn konserwatystom :P).

Myślę, że na początek każdy z nas musi się na nowo tu połapać.

Mam tylko nadzieję, że wraz z "nowym" forum frekwencja na poszczególnych tematach nie zmieni się in minus.

Życzę wszystkim jak i sobie miłego "odbioru" a co najważniejsze owocnego korzystania z forum mecz.pl

Pozdrawiam M99

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
'My home' powinno już dla wszystkich działać.

Dołączył: Aug 2003
Posty: 13,609
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 13,609
KONRAD wytłumacz mi może ty jak wstawic AVATARA pod nickiem???

Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
L
newbie
newbie
L Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
rzeczywiscie my home ,my preferences dziala i dzieki wielkei ci za to konrad --mam nowy kolorek forum:) ale prosze niech ktos mi powie w jakis sposob moge wkleic obrazek przy moim niku dosc duzo osob juz go mam a ja niegdzie nie widze takeij opcji:( z gory wielkie dzieki:)

Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
L
newbie
newbie
L Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
Post deleted by [g]um[p]

Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
L
newbie
newbie
L Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 33
Post deleted by [g]um[p]

Dołączył: May 2001
Posty: 24,140
Likes: 9
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2001
Posty: 24,140
Likes: 9
Tak sie zastanawiam po jaka cholere te ikonki pod nickami sa, to tylko rozprasza i powoduje ze kazda strona forum laduje sie 5 razy dluzej.

P.S Fajnie ze chcesz Conrad przywrocic stary wyglad forum.

Dołączył: Sep 2002
Posty: 372
M
M99 Offline
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 372
My home działa, jednak nie mogę zmienić wyglądu forum:(
Wyskakuje takie cos:

"We cannot proceed.

Invalid Posts per page.

Please use your back button to return to the previous page."

Możesz Conrad na to coś poradzić??

Pozdrawiam M99

Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
podlubalem troche w stylach, kierowalem sie wg najlepszych wzorcow zakonserwowanych przez google [google.pl]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

wystarczy skopiowac classic.css [betace.sik.pl] do /ubbthreads/stylesheets, podpiac pod jakas nazwe i mamy powrot do korzenii <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Umiescilem tam tez kilka zrzutow ekranu.

nie wszystko da sie zrobic grzebiac tylko w stylach, np przeplatany kolor w tematach, lub obwoluta biala przy batonach na zielonym tle raczej nie do usuniecia. Moze to drugie ktos da rade poprawic, bo pierwsze pozostaje tylko zmieniac juz w template'ach

Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Quote
My home działa, jednak nie mogę zmienić wyglądu forum:(
Wyskakuje takie cos:
"We cannot proceed.
Invalid Posts per page. ...

wpisz domyslna wartosc "20"
w polach dla
1. Total parent posts to show per page
2. Total posts to show on one page when viewing a post in flat mode
powinno pomoc

Dołączył: Sep 2002
Posty: 372
M
M99 Offline
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 372
Dzieki Twist pomogło:)

Ale nie wiem za bardzo gdzie znaleźć to o czym pisałeś :
"/ubbthreads/stylesheets" ??

Strona 5 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (aker, Sensei, burbon, poozon, rafal08), 2,275 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,211
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1