Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 2 1 2
#258761 24/12/2004 15:32
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Polacy jadacy do amerykanskiego raju mniej zaplaca za wize tongue
LOL! Szczerze to nie rozumiem ludzi poniżających się i stojących w kolejkach pod ambasadą by się dostac do... hrrmmm... amerykańskiego raju. Ludzie, miejcie trochę godności. Poza tym to w Europie teraz można godnie zarobić, to po co się pchać do kraju, który dalej poniża "imigrantów"?

Co do USD, to sprzedałem prawie wszystko kilka miesięcy temu po 3.75-3.8zł. Teraz bardzo się cieszę, że tam zrobiłem, choć wtedy nie przyszłoby mi na myśl, że pod koniec roku USD będzie kosztował zaledwie 3zł.

Amerykanie się nie przejmują niskim dolarem - bardziej UE i Japonia powinni się obawiać wpływu tak radykalnej polityki fiskalnej Ameryki na ich gospodarki.

Bonus: Unibet
#258762 24/12/2004 18:49
Dołączył: Jan 2003
Posty: 672
addict
addict
Dołączył: Jan 2003
Posty: 672
Co do kursu dolara to sądzę, że jeszcze będzie spadać tak do 2,6 zł. Póxniej nastąpi ruch w górę, chociaż będzie to długi okres czasu.
Jak ktoś chce zainwestować większą sumę to niech poczeka na do 2,6 - 2,7 za "zielonego" i kupuje.
Wesołych Świąt!

#258763 24/12/2004 18:53
Dołączył: Jan 2003
Posty: 672
addict
addict
Dołączył: Jan 2003
Posty: 672
Quote
Do spadku Euro poniżej 4.00 jeszcze dużo brakuje.Moim zdaniem panika z powodu spadku kursów ,jest tym co nam graczom najmniej akurat potrzebne. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

można otworzyć pozycję krótką na euro i gwizdać na jego spadek _ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

#258764 24/12/2004 21:59
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Quote
można otworzyć pozycję krótką na euro i gwizdać na jego spadek _ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

Znaczy się po prostu sprzedać euro - to jest równoznaczne z pozycją krótką .Chyba raczej nie myślisz o otworzeniu kontraktu bo rynek EURPLN jest ustawiany przez duże transakcje i w razie gwałtownego odwrócenia możesz nie zdążyć z zamknięciem .

Jeszcze tylko dodam ,ze spadek dolara wynika z dwóch czynników :
1.spadku wartości koszyka
2.zmiany kursu EURUSD

Przyznam szczerze ,ze czytając fragment zeznań Kulczyka przed komisją śledczą i będąc inwestorem zagranicznym spieprzał bym z Polski gdzie pieprz rośnie . Oto ten fragment :

"Za akcje Telekomunikacji Polskiej zapłacono 9 mld zł więcej niż wynosiła ich ówczesna wartość rynkowa. Niech mi będzie wolno przypomnieć, że wpłata uzyskana od Kulczyk Holding i France Telecomu zapewniła budżetowi państwa środki na wykup obligacji państwowych, a sytuacja była to tego stopnia napięta, że decydowały godziny. O ile pamiętam, budżet musiał uzyskać środki z tej prywatyzacji do godziny 14.00 - którego dnia, już dzisiaj nie pamiętam. W przeciwnym razie państwo polskie nie miałoby pieniędzy na konieczny wykup obligacji - wyemitowanych przez Skarb Państwa - m.in. od międzynarodowych wierzycieli. Dla wysokiej komisji będzie to zapewne fakt łatwy do sprawdzenia. "

No tak a teraz PKO BP - ile jeszcze tego balansowania na linie -a Putin przypomniał szanownemu gremium ,ze dług wewnętrzny przekroczył już 100 mld USD .
Jest to dwukrotnie wiecej niż przed słynną wizytą Busha seniora i retrukturyzacją zadłużenia .Obsługa zadłuzenia jest więc coraz kosztowniejsza .

Reasumując : posiadając waluty obce spałbym spokojnie a mając za dużo złotówek akumulowałbym je w walutach .Każdy kto prowadzi jakiś biznes przyzna mi rację ,że z naszą gospodarką całkiem nie jest tak różowo jak podają analitycy .

Last edited by kapitansb; 24/12/2004 22:01.
#258765 25/12/2004 08:45
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
T
Pooh-Bah
Pooh-Bah
T Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Quote
Quote
Polacy jadacy do amerykanskiego raju mniej zaplaca za wize tongue
LOL! Szczerze to nie rozumiem ludzi poniżających się i stojących w kolejkach pod ambasadą by się dostac do... hrrmmm... amerykańskiego raju. Ludzie, miejcie trochę godności. Poza tym to w Europie teraz można godnie zarobić, to po co się pchać do kraju, który dalej poniża "imigrantów"?

Co do USD, to sprzedałem prawie wszystko kilka miesięcy temu po 3.75-3.8zł. Teraz bardzo się cieszę, że tam zrobiłem, choć wtedy nie przyszłoby mi na myśl, że pod koniec roku USD będzie kosztował zaledwie 3zł.

Amerykanie się nie przejmują niskim dolarem - bardziej UE i Japonia powinni się obawiać wpływu tak radykalnej polityki fiskalnej Ameryki na ich gospodarki.

A no niestety Polacy w wiekszosci sa zakochanii w Ameryce. Niech przypomnie to ze kiedy zrobiono sondaz kto powinien zostac prezeydentem USA - Bush wygral tylko w Polsce i Izraelu, czy prawie 2mln wnioskow o wizy kazdego roku. Sa zapatrzenii slepo w Ameryke, choc Ameryka ich za bardzo nie lubi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Sam znam mase ludzi ktorzy pracuja nawet i po 6-7 USD na godzine i do tego przez pierwsze 2-3 tygodnie musza odrabiac bilet. A Amerykanie z nich sie tylko smieja. Milosc niestety jest nieodwzajemniona <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Najlepsi sa jednak ci bo takich tez znam, ktorzy mowia ze Ameryka to jedno wielkie gowno, a potem jada na 3-4 miesiace dla Amerykanow, to juz dla mnie prostytucja...

#258766 25/12/2004 17:19
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Nie jest tak do konca... Masz troche racji, ale w moim przypadku bylo zupelnie inaczej. Dwukrotnie wyjezdzalem do USA w ramach programu work&travel i trafilem swietnie. Za pierwszym razem posiedzialem w Stanach 5 miesiecy, bylem kelnerem w restauracji, w bardzo pieknym miejscu o nazwie Mackinaw City w stanie Michigan. Praca kelnera jest dosc dochodowa nie bede pisal o kasie bo nie w tym rzecz. Chodzi o to za Amerykanie traktowali mnie bardzo dobrze, klienci restauracji byli cholernie ciekawi i jak dowiadywali sie ze jestem z Polski wiekszosc reagowala bardzo przychylnie... Moja praca zostala dostrzezona mialem dobre utargi i.t.p i mialem mnowstwo pomyslow na restauracje no i w kolejnym roku notabene 2004 dostalem propozycje objecia posady managera w tej restauracji (kierunek moich studiow nie byl adekwatny gdzy prawie ukonczylem prawo na UW) ale moj szef powierzyl mi to zadanie bez mrugniecia okiem. Restauracja jest otwarta od maja do listopada, niedawno wlasnie wrocilem do kraju i mowie wam bardzo tesknie i zamierzam wrocic do USA na dluzej. Troche sie rozpisalem, ale konkludujac zwiedzilem sporo miejsc w USA Nowy Jork, Chicago, L.A i bardzo rzadko slyszalem zle slowa pod adresem Polakow. Powiem tak, na calym swiecie ceniona jest dobra i uczciwa praca, a wydaje mi sie ze wlasnie a Wmeryce najbardziej i coraz bardziej wierze w mit "od zera do milionera" iz jest to mozliwe...

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje iz nie jest to zbytnio off topic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#258767 31/12/2004 18:11
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
OK wy sprzedajcie dolary i euro a ja kupie!
Dolar i Euro napewno nie beda takie slabe i pojda w gore trzeba wyczekac dobry moment na zakup $ i E

#258768 31/12/2004 21:03
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
J
newbie
newbie
J Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
Jak narazie dolar prawie cały czas spada. I będzie spadał dopuki Ameryka będzie dalej w Iraku.

#258769 01/01/2005 17:55
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752
analitycy ekonomiczni przepowiadaja ,ze dolar bedzie wkrotce za 2,5-2,6 zlotego a kurs euro -dolar 1-1,6.
wg mnie euro powinno sie umocnic w 1 kwartale (wg analitykow nie) jak zreszta w calym roku w stosunku do zlotowki ale zeby sie tak stalo ten caly pier...ony spekulacyjny kapital na rynku walutowym musi troche zbastowac to gl. przez to waluty zagraniczne do zlotowki tak stoja jak stoja.
mam konto w euro i teraz nie oplaca mi sie wyplacac srodkow bo wg mnie jest za tanie ale ta kasa niedosc ze mi nie procentuje to jeszcze jej wartosc spada nic tylko sie wqrvic.

Strona 2 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (forty, ANZELMO, Lukasz111, latajaca_holenderka, betowiec, JelineK), 1,707 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,333
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1