Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 22 1 2 3 21 22
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Witam wszystkich miłośników biathlonu!!!
Nie wiadomo kiedy i jak , a już mamy nowy sezon ( wczoraj i dziś już scigano się w pucharze Europy)
Wzorem ubiegłych sezonów, zachęcam do drążenia tematu, najbliższe zawody już we czwartek

Rozkład jazdy sezonu 2004/2005

BEITOSTOLEN - NOR 02.12.04 - 05.12.04
02.12.04 10:30 Sprint Women, 13:15 Sprint Men
04.12.04 11:00 Pursuit Women, 13:00 Pursuit Men
05.12.04 10:30 Relay Women,13:00 Relay Men
--
HOLMENKOLLEN - NOR 09.12.04 - 12.12.04
09.12.04 10:30 Individual Women, 13:15 Individual Men
10.12.04 13:15 Sprint Women
11.12.04 12:00 Sprint Men
12.12.04 11:00 Pursuit Women, 13:00 Pursuit Men
--
ÖSTERSUND - SWE 15.12.04 - 15.12.04
9.12.04 13:15 Sprint Men
16.12.04 14:00 Sprint Women
17.12.04 14:15 Pursuit Men
18.12.04 13:00 Pursuit Women
19.12.04 11:00 Mass Start Men, 13:00 Mass Start Women
--
OBERHOF - GER 05.01.05 - 09.01.05
05.01.05 14:15 Relay Men
06.01.05 14:15 Relay Women
07.01.05 14:15 Sprint Men
08.01.05 14:15 Sprint Women
09.01.05 12:00 Pursuit Men, 14:00 Pursuit Women
--
RUHPOLDING - GER 12.01.05 - 16.01.05
12.01.05 17:20 Relay Women
13.01.05 17:20 Relay Men
14.01.05 14:15 Sprint Women
15.01.05 14:15 Sprint Men
16.01.05 12:00 Pursuit Women, 14:00 Pursuit Men
--
ANTHOLZ - ANTERSELVA - ITA 19.01.05 - 23.01.05
19.01.05 14:15 Individual Men
20.01.05 14:15 Individual Women
21.01.05 14:15 Sprint Men
22.01.05 14:15 Sprint Women
23.01.05 13:45 Pursuit Men, 15:15 Pursuit Women
--
CESANA SAN SICARIO - ITA 09.02.05 - 13.02.05
09.02.05 11:00 Individual Men
10.02.05 14:15 Individual Women
11.02.05 12:00 Sprint Men
12.02.05 11:00 Sprint Women
13.02.05 11:00 Relay Women, 14:15 Relay Men
--
POKLJUKA - SLO 16.02.05 - 20.02.05
16.02.05 14:15 Sprint Men
17.02.05 10:30 Sprint Women
18.02.05 13:00 Pursuit Men
19.02.05 14:15 Pursuit Women
20.02.05 13:45 Mass Start Men,14:45 Mass Start Women
--
HOCHFILZEN - AUT World Championships 05.03.05 - 13.03.05
05.03.05 10:00 Sprint Men, 14:00 Sprint Women
06.03.05 10:00 Pursuit Men, 13:00 Pursuit Women
08.03.05 14:15 Individual Women
09.03.05 14:15 Individual Men
11.03.05 14:15 Relay Women
12.03.05 14:15 Relay Men
13.03.05 10:45 Mass Start Women
13.03.04 12:45 Mass Start Men
--
KHANTY-MANSIYSK - RUS 17.03.05 - 20.03.05
17.03.05 08:00 Sprint Men, 10:15 Sprint Women
18.03.05 10:15 Pursuit Men
19.03.05 09:15 Pursuit Women
20.03.05 08:30 Mass Start Men, 10:15 Mass Start Women


legenda do rozkładu jazdy:
.
Indywidual (bieg indywidualny)
Bieg składa się z czterech strzelań po dwa razy w pozycji leżącej i stojącej. Na każdym strzelaniu oddaje się po pięć strzałów z odległości 50 m do pięciu czarnych kół. średnica koła w strzelaniu w pozycji leżącej wynosi 45 mm, a w stojącej 115 mm. Do każdego niecelnego strzału doliczana jest do czasu zawodnika karna minuta.

Sprint
Odbywają się dwa strzelania, po jednym w pozycji leżącej i stojącej.Za każdy niecelny strzał zawodnik musi przebiec karną rundę o długości 150 m.

Pursuit (bieg na dochodzenie)
Startuje się wg lokaty po biegu sprinterskim tzn. pierwszy startuje zwycięzca biegu sprinterskiego, a po nim kolejni zawodnicy z różnicą czasową do zwycięzcy po biegu sprinterskim. Cztery strzelania (2 poz. leżąca i 2 stojąca). Za każdy niecelny strzał zawodnik musi przebiec karn± rundę o długości 150 m.

Mass start (bieg ze startu wspólnego)
Startuje po 30 czołowych zawodników z klasyfikacji Pucharu Świata.Cztery strzelania (2 poz. leżąca i 2 stojąca).

Relay (sztafeta)
4 zawodników. Każdy z nich musi przebiec 7,5 km ( 2 strzelania na stojąco i leżąco).Każdy zawodnik ma 5 naboi oraz 3 dodatkowe na 5 strzałów dla każdej postawy (leżąc, stojąc). Gdy zawodnik nie trafi 5 strzałów ma prawo doładować karabinek nabojem pojedynczo. Gdy jednak nie trafi trzema dodatkowymi, za każdą nie trafioną tarczę karna runda 150 m.

linki:
www.biathlonworld.com [biathlonworld.com]

p.s. w ubiegłym sezonie był taki fajny link do wyników live (chyba na niemieckiej stronce), czy ma go ktoś z was ?

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Witam!!!
Też się cieszę bo to jedna z moich ulubionych dyscyplin zimowych.
Proszę link:
http://www.biathlonresults.com/data/archives.aspx

Last edited by sebkos; 26/11/2004 08:47.
Dołączył: Nov 2004
Posty: 301
A
enthusiast
enthusiast
A Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 301
Kurczę fajnie = "biathloniści na start!!!"
W tamtym sezonie biathlon był sto rzay lepszy niż skoki- i do obstawiania i do oglądania . Pozdro dla fanów tego wyjątkowo zimnego sportu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
już znalazłem, to chyba najlepszy link do rezultatów live

http://www.biathlonresults.com/ResultPanel/resultpanel800.html

a jeżeli ktoś nie może się już doczekać proponuję małe strzelanko do 5ciu tarcz http://www.fetchfido.co.uk/games/reaction/reaction_test.htm

mój personal best: 0,23 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2004
Posty: 940
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 940
Ja się już nie moge doczekać biathlonu,sam nie pamiętam już od kiedy śledze poczynania biegaczy z karabinami na plecach,osobiście uważam, że jest to najbardziej widowiskowa (moja ulubiona) zimowa konkurencja narciarska.
Pamietam jeszcze czasy gdy nasza publiczna telewizja interesowała sie tą dyscypliną teraz naszczęście jest gdzie oglądać naszych rodaków.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 282
H
enthusiast
enthusiast
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 282
Dokładnie, ja też już z niecierpliwością oczekuje na Baithlon.Jest to najbardziej widowiskowa konkurencja zimowa.I już niedlugo zacznie sie...analizowanie,i ropzatrywanie par i miejsc...oby nasz Sikorka był tak dobry jak sezon temu a nawet jeszcze lepszy!!!

Dołączył: Oct 2003
Posty: 4,113
ryf Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 4,113
your average reaction time was 0,169 ...that`s fast!
Fajna gierka na refleks <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A najszybsza reakcja 0,144 uos... już 0,136

No i oczywiście biathlonu doczekać się nie mogę... mam nadzieję że znajdę czas aby opisywać swoje typy tak jak w tamtym roku w private picks

Last edited by ryf; 26/11/2004 15:07.
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,548
M
Didżej
Didżej
M Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,548
Ojjj tak, biathlon zawsze `bardzo dobrze życzył` i miejmy nadzieję że i w tym roku będzie podobnie. Również bardzo lubię tą dysyplinę sportu...oglądać jak i grać ;-)


Mam nadzeję że wspólnie `skubniemy` troszkę bucki w tym roku zimowym.

Pozdrawiam !

:-)

Dołączył: Jan 2004
Posty: 6,026
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 6,026
oby oby <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
wreszcie - jeszcze tydzien

Ja w tym sezonie jak zwykle bede kibicowac O.E. Bjoerndalen`owi no i oczywiscie nadzieji polskiego biathlonu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Tomkowi

Dołączył: Nov 2004
Posty: 282
H
enthusiast
enthusiast
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 282
Quote
oby oby <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
wreszcie - jeszcze tydzien

Ja w tym sezonie jak zwykle bede kibicowac O.E. Bjoerndalen`owi no i oczywiscie nadzieji polskiego biathlonu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Tomkowi
no wlasnie nie rozumiem...dzis patrze na EuroSporcie na kombinacje norweską i widze tam startujacego Bjoerndalena...moze ktos wyjasnic ?

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
jeszcze tylko 3 dni do pierwszych zawodów pucharu świata...

a tym czasem ładnie nam się Tomasz S. przedstawił przed milionami.....
Sikora wygrał sprint na zawodach pucharu Europy w Geilo, nie popełniając żadnego błędu na strzelnicy pokonał m.in. Rozkova (2m.) Poiree (5m.) Sendela (7m.) Ciekawe czy polskie buki uwzględnią ten sukces, zestwiając pary


a jak ktoś ma 7 luźnych setek może kupić narty Sikory na www.medalotylii.pl [medalotylii.pl]

[Linked Image]
jak na razie cena 710 złotych

Dołączył: Nov 2004
Posty: 301
A
enthusiast
enthusiast
A Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 301
Oby nie uwzlędniali, wtedy stawki będą przyzwite. No i podwójna przyjemność:
Po pierwsze można uciułać fajny kupon stawiając na Sikorę
Po drugie masz przyjemność z oglądania i kibicowania naszemu ( co jest niewątpliwą rzadkością)

Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,066
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,066
co myślicie o zdobyciu przez Poiree Liv-Grete Pucharu świata ? kurs 3.15 w unibecie kusi. kasa zamrożona na jakiś czas ale to zdarzenie wydaje sie dosyć prawdopodobne ...

Dołączył: Nov 2004
Posty: 301
A
enthusiast
enthusiast
A Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 301
Stawianie w tym momencie na zwycięstwo w całym Pucharze to czysta loteria.Trzweba poczekać 3 może 4 zawody i uwzględnić formę innych zawodniczek, w tym sezonie np. Rosjanki mogą zaskoczyć formą, choć z drugiej strony niewątpliwie to Norweżka z francuskim paszportem jest faworytką .... Pożyjemy ..... zobaczymy.....

Dołączył: Jan 2004
Posty: 6,026
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 6,026
hot-oil: zapewne chodzilo Ci o Cross-County, czyli biegi narciarskie. Bo jesli chodzi o kombinacje to moze i Bjoerdalen by pobiegl, ale na pewno nie skoczyl <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> W biegach Bjoerndalen startowal niedawno i byl bodajze 6ty na 15km. Rowniez inni norwescy Biathlonisci tam startowali. Wiec mozna to potraktowac jako sprawdzian ich formy biegowej. Wielu norweskich biathlonistow w przeslosci startowalo w zawodach biegowych regularnie - rowniez i Bjoerndalen.

Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,587
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,587
Pojawiły się pary w Expekcie:

Women - g.10.30:
Liv Grete Poiree - Olga Pyleva 1.70 2.05
Sandrine Bailly - Uschi Disl 1.75 2.00
Anna Bogali - Martina Glagow 2.00 1.75
Katrin Apel - Kati Wilhelm 1.85 1.85
Olga Zaitseva - Olena Zubrilova 1.65 2.15
S. Denkinger - S.Ishmouratova 2.05 1.70

Men - g.13.15:
Ole Einar Bjørndalen - Raphael Poiree 1.50 2.45
Ricco Gross - Halvard Hanevold 1.75 2.00
Sergei Rozhkov - Tomasz Sikora 1.85 1.85
Frode Andresen - Sven Fischer 1.55 2.35
Vladimir Dratchev - Stian Eckhoff 1.95 1.80
Egil Gjelland - Michael Greis 2.05 1.70

Last edited by rodrigo; 01/12/2004 20:52.
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,548
M
Didżej
Didżej
M Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,548
Ja jutro jeszcze odpuszczam, wyniki mogą być naprawdę RÓŹNE.

Niech się to wszystko rozkręci..to będziemy 4 i 5 XII atakować już ;-)


Powodzenia wszystkim co jutro coś zagrają :-)


Pozdrawiam,
miś

Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
W sobotę kilku biathlonistów startowało w Kuusamo w biegu na 15 km. Bjoerndalen był 10, Andresen 24 ( do Bjerndalena stracił 32 sek.). Biegł tez Sergei Novikov, ale nie jestem do końca pewien, czy to ten Novikov ( nie zgadza się rok urodzenia). Pobiegł jednak nie najlepiej, do Bjerndalena stracił 1 min 9 sek.

Ciekawe jak czołowka potraktuje ten sezon. Rok przedolimpijski, i zapewne ilu zawodników, tyle sposobów przygotowania się do Turynu. Już w poprzednim sezonie m.in. Poiree (on i ona) zapowiadali, że celem jest olimpiada. I zgodnie z cyklem treningowym w tym roku nie powinni byc w najwyzszej formie - ale chyba tak zrobią wszyscy z czołówki.

Wyniki Pucharu Europy są jakąś wskazówką, mam swoje przemyślenia, ale o tym może jutro.

pozdrawiam

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
pierwsze zawody w sezonie jak zwykle są wielką niewaidomą, mimo to zagram

STS

424 Poiree L.G. - Pyleva O. 1.45 2.30
pierwsza konfrontacja w obecnym sezonie PE (m3 - m15)pokazała możliwości obu zawodniczek na korzyść utytuowanej norweżki

428 Disl U. - Bogali A. 1.40 2.40
forma niemki to wielka niewiadoma , rosjanka pokazała w ostatnim zawodach PE że nie jest w wielkiej formie (23 miejsce) w ub. sez. Disl prezentowała się z tej pary solidniej

429 Akhatova A. - Bailly S. 1.50 2.10
H2H ubiegły sezon 0-9!!! więc o czym tu pisać, chyba że analitycy STS wiedzą o czymś

Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Biathlon - moja ulubiona dyscyplina, ze wszystkich "zimowych" - bardzo trudna do typowania, co pokazał ubiegły rok, ale zobaczymy co się w tym roku uzbiera. Pary z EXPA już mamy. Ja podam z UNIBET-u (pary + samo strzelanie). Napewno typowanie dziś jest wróżeniem z fusów, ale za drobne można spróbować dla emocji:
Zestawienie par:
Biathlon-7.5 km Sprint-Beitost&oslash;len
10:30 7120 Disl, U - Chernousova, S 1.70 2.05
10:30 7122 Istad-Kristiansen, G - Zaitseva, 1.85 1.85
10:40 7121 Glagow, M - Denkinger, S 1.60 2.15 /1/
10:50 7119 Bogali, A - Ischmouratova, S 1.95 1.75
10:50 7123 Poiree, Liv-Grete - Bailly, S 1.75 1.95 /1/
10:55 7124 Pyleva, O - Zubrilova, O 1.60 2.15 /1/

13:15 7125 Andresen, F - Krouglov, N 1.42 2.60 /1/
13:25 7129 Greis, M - Fischer, S 2.00 1.72
13:30 7127 Bjoerndalen, O-E - Hanevold, H 1.35 2.90 /1/
13:30 7128 Dratchev, V - Eckhoff, S 1.90 1.80
13:35 7126 Bergman, C-J - Puurunen, P 1.65 2.10 /1/
13:35 7130 Sikora, T - Rozhkov, S 2.05 1.67 /1/


Who will hit most targets in the shooting? (1 X 2)
10:30 7228 Istad-Kristiansen, G - Disl, U 2.25 3.85 2.45
10:30 7229 Olofsson, A C - Apel, K 2.15 4.00 2.50
10:40 7231 Wilhelm, K - Poiree, Liv-Grete 2.20 3.75 2.55
10:45 7227 Glagow, M - Akhatova, A 2.10 3.45 2.90 /1/
10:55 7230 Pyleva, O - Bogali, A 2.35 3.10 2.75 /1/

13:15 7234 Krouglov, N - Konovalov, S 2.15 3.35 2.85
13:20 7235 Poiree, Raphael - Gjelland, E 2.20 3.30 2.80 /1/
13:30 7232 Bjoerndalen, O-E - Bergman, C-J 2.10 3.70 2.70 /1/
13:30 7233 Cannard, F - Sendel, P 2.30 3.30 2.65
13:35 7236 Rozhkov, S - Hanevold, H 2.20 3.20 2.90
moje typy na końcu kursów. Zobaczymy? Inauguracja za godzinkę.
Pozdrawiam
KRAJAN

Strona 1 z 22 1 2 3 21 22

Moderatorzy  Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, forty), 1,435 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,880
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1