|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 221
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2003
Posty: 221 |
Ps. Informatyk - chyba sami powinnismy wejsc do Elity zeby miec wieksze pole do popisu. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/quote]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Witam Panowie (a może i Panie ?), z mojej strony tylko jedna uwaga do powyższej (świetnej) dyskusji, spróbujmy zastanowić się nad założeniem kont u jak największej liczby ale pewnych netowych buków i wprowadzić warunek: typy podajemy tylko i wyłącznie od nich (chodzi o to, żebyśmy mogli zagrać realnie podawane typy). Zdaję sobie sprawę, że taki pomysł może wymagać powiększenia "kapitału początkowego" (min. wpłaty itp), ale do pewnych granic jestem w stanie to sfinansować (dokładne wyliczenia po ew. zaaoprobowaniu pomysłu). Baaardzo trafne jest porównanie wuzz'a naszego tematu do firmy.. Jeżeli chodzi, lajkonik, o sytuację bankier - elita to przypomnę, że byłem w elicie, niestety tylko jeden tydzień bodajże <img src="/ubbthreads/images/graemlins/sonar.gif" alt="" /> po czym musiałem się pożegnać wogóle z rankingiem..... A tak a propo mojej osoby i porównania wuzz'a to w firmie STOPROCENTONLY widzę siebie jako, powiedzmy, ekscentrycznego udziałowca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Oby Nowy Rok 2005 dał nam wszystkim wiele radości z typowania ze STOPROCENTONLY a "naszej fimie" tylko zyski
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Witam
Dev - racja, nie da się zagrać wszystkich typów ze względu na zbyt późne publikowanie. Można tylko zaapelować, aby typy były podawane z odpowiednim wyprzedzeniem, np. jeden dzień - w zależności od możliwości bankierów. Moim zdaniem nie można nikogo zmuszać do podawania typów dużo wcześniej, można tylko zaapelować... Dodatkowo, jeżeli gramy "pewniaki" po niskich kursach (poniżej 2,0) to bardzo często takie kursy w ciągu tygodnia zwykle spadają o 0,05 czy nawet 0,15-0,20 . Jeżeli ktoś typuje na podstawie swoich analiz, bez uwzględniania wieści z szatni pół godziny przed spotkaniem, to taki typ może spokojnie podać kilka dni wcześniej...
(Dev - Masz rację, jeden procent zysku tygodniowo 1,01 oczywiście oznacza inaczej jednorazowe uzyskanie 2% zysku przy obrocie 50% budżetu, czyli przy p*k = 1,02 albo 1,03 przy obrocie 33% budżetu...)
-> brak w zdarzeń w ofercie "naszych" buków. Propozycja Informatyka zwiększenia ilości buków u których są konta - w ogromnej większości przypadków ten problem rozwiąże i dodatkowo pomoże uzyskać lepsze kursy. Popieram ! -> podawanie typów o kursach tylko u buków u których firma STOPROCENTONLY ma konto - według mnie jest to bardzo dobry pomysł, ale na pewno będą przeciwnicy... Popieram, bo w ten sposób będzie wyraźnie widać, który typer (i jak bardzo) jest opłacalny u "naszych" buków.
Zestawienia radmi i lajkonika - jak widać w stosunkowo krótkim czasie wyniki mogą być całkowicie przeciwstawne. Do realnej oceny skuteczności wymagany byłby dłuzszy czas, np. jeden rok. Przydałoby się takie zestawienie dla całego roku, dwóch albo więcej lat... Czy ambasador mógłby takie zestawienia przygotować? Przy dużej ilości danych możemy wyłapać pewne statystyczne prawidłowości, które mogłyby posłużyć do "filtrowania" typów. "Filtrowanie" polegałoby na zakazie obstawiania każdego typu mającego jakąś cechę, która przynosi straty. Jeżeli mamy zbiór typów, które razem dają niewielki zysk, to odjęcie podzbioru typów przynoszących stratę da w efekcie większy zysk na mniejszej ilości typów.
Na przykład: -> opłacalność typu od aktualnej pozycji typera w rankingu. Pozycje typerów w rankingu ulegają ciągłym zmianom. Typerzy z wyższych pozycji spadają, na ich miejsce wchodzą ci z niższych pozycji. Może się okazać, że bardziej opłacalni są ci, którzy są niżej (to tylko moja hipoteza). A nawet gdyby było odwrotnie, to korzyścią -> opłacalność typu w zależności od kursu (mój konik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) Kiedyś ambasador przygotoał takie zestawienie dla wszystkich typów dla całego roku. Przydałoby się sprawdzić, czy ten wykres jest powtarzalny, to znaczy czy wystepują podobne przedziały opłacalności i nieopłacalności jak poprzednio. Oczywiście, potrzebne byłyby dane o dużej rozdzielczości np. kurs co 0,05 (a nie sztucznie wyznaczone przedziały np. poniżej 1,7 oraz 1,7-2,5 i powyżej...) Jeżeli okazałoby się, że wykresy dla ostatnich trzech lat są podobne, to wnioski nasuwają się same.
I jeszcze raz podkreślam - Moim zdaniem decyzja o tym czy typ obstawić powinna być podjęta na podstawie analizy dotychczasowych efektów obstawiania, a nie ponownej analizy konkretnego typu pod względem sportowym przez bankierów lub innych typerów, głosowania lub nominowania... I żadnych pisemnych uzasadnień typu! Szkoda czasu...
I jeszcze jedno, radmi zwrócił mi uwagę na to że bardziej opłacalne powinny być typy typerów z czołowej 20 o wyższym p*k niż o czołowej 20 w rankingu. Mam podobne zdanie. Czy mamy rację? Można to sprawdzić w danych archiwalnych...
Nawet gdyby wszystkie moje propozycje natychmiast zostały zaakaceptowane <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> , to i tak nie dałoby się wprowadzić wszytkich zmian w takim kształcie od przyszłego tygodnia. Mogę też się mylić...
PROPONUJĘ, aby przez pewien czas np. pierwszy kwartał 2005 dokładnie przeanalizować "przeszłość" zapisaną w archiwach STOPROCENTONLY, wyciągnąć wnioski (np. "filtry" !!!) i równocześnie na bieżąco śledzić "co by było, gdyby" i dopiero potem wprowadzić zmiany.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrowienia i sukcesów w 2005 roku!
wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
to jest właśnie najpoważniejszy błąd metodologiczny... rozchodzi się o zysk, a ranking nie odzwierciedla zysku poszczególnych typerów potęgując efekt nietrafienia... albo więc można zmienić zasady rankingu, albo prowadzić oddzielny ranking wykorzystywany do gry za pulę nagrody...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
STOPROCENTONLY 2005 - propozycja zmian (ostatnie czytanie): > odswiezenie statystyki typerow czyli anulowanie wynikow typowania z roku 2003 > typerzy kat a (''a'' male) w przypadku pudla sa wykluczani na 26 tygodni > TOPTEN rozszerzamy do TOPTWENTY - chcielibysmy w ten sposob udokumentowac fantastyczne osiagniecia wiekszej grupy unikalnych typerow
powyzsze nowosci wchodza w zycie od zaraz (z tygodniem 501) i beda obowiazywac do konca roku 2005 natomiast ewentualne zmiany dotyczace zasad dysponowania funduszem nagrodowym (wynik dyskusji wywolanej przez wuzza) mozemy wprowadzac sukcesywnie zatem sprawe nagrody 2005 zostawiamy narazie otwarta
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009 |
STOPROCENTONLY 2005 - propozycja zmian (ostatnie czytanie):
> typerzy kat a (''a'' male) w przypadku pudla sa wykluczani na 26 tygodni Tu sie zgadzam, jestem za zaostrzeniem przepisow, bo w tym temacie nie chodzi o wyskoczenie jak sie uda 2-3 typami do gory, tylko o w miare pewne i przemyslane pozycje przez dluzszy(jak najdluzszy) okres czasu. Ale mam pytanie co z "b". Tu mozna byc na minusie dokad nie dojdzie sie do literki A ? A z tego co widac, to niektorzy typerzy po wejsciu do "a", beda miec problem zeby jednym typem podniesc sobie ranking na "A"(oczywiscie bez jakiegos szalonego typu). I jeszcze slowko gry o nagrode. Moze by sprobowac czesciowo wprowadzic w zycie propozycje wuzz'a. Czesciowo, tzn. grac bez dyskusji wszystkie typy Elity ktorzy maja skutecznosc powyzej 80 %. Tylko mala uwaga, typy np. z ako-1,04 sa chyba troche zartobliwe, (zwlaszcza u typera o takiej randze). pozdrawiam lajkonik
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547 |
lajkonik - typer 'a' nie musi jednym typem wejsc do kategorii 'A' - musi po prostu trafic typ. Jesli nie to wylatuje. Jak trafi i dalej bedzie 'a' to kolejny typ tez musi trafic...
Natomiast Dev (to byl chyba Dev, jesli sie myle to przepraszam) typowal kurs 1,04 gdyz powiedziano mu, ze wystarczy jak trafi cokolwiek i wygra. Jak sie okazuje na koncu - niekoniecznie.
Ambasadorze nie jestem w stanie zajac sie tematem w ciagu najblizszych 3 tygodni ze wzgledu na sporo ilosc zaliczen i egzaminow jakie mnie czekaja. Najwczesniej dam rade 24-30 stycznia, ale ten tydzien rowniez moze okazac sie niefortunny. Dlatego w styczniu wolalbym udzielac sie z rezerwa, natomiast od lutego obiecuje poprawe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Dodatkowo jesli Ambasador wyrazi chec moge zrobic symulacje calego roku 2004 jesli chodzi o gre stala stawka wszystkich typow A01-A20. Nie moglbym jednak podac dokladnej daty takiego zestawienia... byloby zrobione jakos w styczniu.
A na koniec zycze udanego typowania w roku 2005 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/santahat.gif" alt="" /> Coin
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 589
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2004
Posty: 589 |
tak Coin to bylem ja, jednak wysokosc kursu jaki podalem akurat nie mial znaczenia, poprostu musialem podac typ i go trafic i tak zrobilem, a to ze niekoniecznie musze wygrac zalezy tylko i wylacznie od tego grzie wypadnie granica miedzy A/B (ale pretensji chyba nie mozecie miec do mnei za ten typ, poniewaz po 1. byl trafny, po 2. i tak mam skutecznosc powyzej 80%, i po 3. moj sredni kurs jest naprawde bardzo wysoki bo ponad 1,4. a co do : I jeszcze slowko gry o nagrode. Moze by sprobowac czesciowo wprowadzic w zycie propozycje wuzz'a. Czesciowo, tzn. grac bez dyskusji wszystkie typy Elity ktorzy maja skutecznosc powyzej 80 % to jak pisalem wczesniej nie jest to mozliwe do zrealizowania technicznie, gdyz bankierow (poki co) mamy tylko dwochm i nie moga oni non stoip sledzic tematu czy przypadkiem ktorys z elity nie podal typu zeby go zagrac, ponadto tez nie zawsze dany zaklad jest w ofercie bukmachera u ktorego bankierzy maja konta.
Last edited by Dev; 03/01/2005 14:05.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547 |
Dev osobiscie nie mam do Ciebie zadnych pretensji - tlumaczylem tylko lajkonikowi. Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
STOPROCENTONLY 2005 - zmiany w regulaminie:
> odswiezenie statystyki typerow czyli anulowanie wynikow typowania z roku 2003 (nowy ranking przedstawiony bedzie w temacie 501) > typerzy kat a (''a'' male) w przypadku pudla sa wykluczani na 26 tygodni (pozostale wykluczanie bez zmian) > TOPTEN rozszerzamy do TOPTWENTY > nie podajemy juz wiecej typow dlugoterminowych (malo pozyteczne z racji szybkiej dezaktualizacji, nieprzydatne w statystyce, komplikuja zestawienia)
sprawa nagrody 2005 (w tym zasady obrotu funduszem nagrodowym) tematem otwartym do dyskusji - decyzje podejmiemy wspolnie w ciagu najblizszych 3-4 tygodni
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480 |
STOPROCENTONLY 2005 - zmiany w regulaminie: > nie podajemy juz wiecej typow dlugoterminowych (malo pozyteczne z racji szybkiej dezaktualizacji, nieprzydatne w statystyce, komplikuja zestawienia) To jakieś jaja chyba <lol> przecież z punktu widzenia typera typ długoterminowy jest teoretycznie najpewniejszy, sam postawiłem że CELTIC będzie lepszy od RANGERS na koniec tego sezonu... tu przecież nie może być przypadku bo zostało jeszcze ponad 20 spotkań, przypadkiem to można słabo zagrać w jednym meczu ale na przestrzeni 20-kilku nie ma takiej możliwości... jeśli typ nie wejdzie to jest to tylko i wyłącznie moja wina, tu przypadku jets niewiele! Stanowczo protestuje!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
lukboj zgadzam sie, ze wsrod typow dlugoterminowych moga sie znalezc super pewniaki problem polega na tym, ze atrakcyjne kursy mamy tylko na poczatku rozgrywek (lub przed) a my pozniej przez pol roku publikujemy kilka razy w tygodniu typ, ktorego nie mozna juz zagrac na podanych warunkach (nie wiem tez czy wsrod normalnych typerow zaklady ktore wiaza na dlugo gotowke sa az tak popularne) przez ponad dwa lata trwania tematu mielismy moze kilkanascie takich typow - jest to za maly podklad statystyczny zeby wyciagac wnioski wazny jest stopien przydatnosci pewniakow a nie tylko ich ewentualna 100procentowosc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 527
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2003
Posty: 527 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303 |
Witam wszystkich Don Kichotów walczących z bukami! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Po kilkutygodniowej nieobecności spowodowanej faktem, że w okresie świąteczno-noworocznym lubie sobie wypocząć w górach, wracam do gry. Chętnie zajmę się zarządzaniem firmą Stoprocentonly SA w tygodniu 502, to dla mnie zaszczyt. Chciałbym jednakże wraz z pełnomocnictwem otrzymać również szczegółowe instrukcje od ambasady odnośnie wszystkich niezbędnych czynności do wykonania wraz z wzorami itp. Co do zmian zaproponowanych przez Ambasadora to nie mam uwag. Bardzo podoba mi się też to co mówi wuzz, to doświadczony typer i uważam że warto go słuchać. Więcej kont i bankierów oraz granie typów pierwszej '20' rankingu uważam za bardzo sensowne.
Wszystkiego dobrego w nowym roku!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009 |
ambasador 'ze - czy jest mozliwe (bez duzych klopotow) zrobic statystyke dotyczaca Elity. Chodzi mi o dane, jezeli ktos wszedl to jak dlugo byl, czy byl z przerwami czy caly czas, ile czasu byl ogolnie, jakie byly najdluzsze serie nietrafione Elity, itp... Bylo by to napewno przydatne przy zasadach dotyczacych nagrody.
pozdrawiam lajkonik
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 305
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2003
Posty: 305 |
Uwazam ze bankierzy powinni posiadac konta w betandwin (najszersza oferta) i betfair (najwyzsze kursy).Ja moge sie podjac tej funkcji w tych firmach jesli zyska to akceptacje
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547 |
Ambasadorze mysle ze nienajgorszym pomyslem byloby przekazanie wszystkim wspolpracownikom ambasady listy kontaktowej ze wszystkimi adresami e-mail i ewentualnie numerami GG. Moj adres Ambasada ma, wiec prosze go przeslac Radmi'emu, Pitersson'owi oraz Mitul'owi. Dobra komunikacja to podstawa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Dodatkowo jesli dostalbym od Ambasady arkusze wszystkich tygodni roku 2004 moglbym zrobic symulacje sposobu obracania nagroda przedstawionego przez wuzz'a (widze, ze nie tylko ja popieram Jego tok myslenia). Jedyny problem to termin... bylby on blizej nieokreslony ze wzgledu na zly miesiac styczen <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
. . . . . uporzadkujmy dyskusje niestety brak czasu nie pozwala mi w tej chwili na wieksze osobiste zaangazowanie krotko: jest kilka spraw do zalatwienia i tematow do omowienia skoncentrujmy sie na najwazniejszych/najpilniejszych
>>> WSPOLPRACA proponuje komunikowac sie glownie w tym temacie (zapytania, wyjasnienia, propozycje itp) w wyjatkowych przypadkach (sprawy niepubliczne) na priva przesylanie dokumentow przez e-mail (adresy podawane na priva) dbajmy o jawnosc naszych dyskusji i przejrzystosc poczynan
radmi daje sobie swietnie rade Pitersson dostanie arkusz-szablon (czekam na adres mailowy) kto sie pisze na tydzien 503?
>>> NAGRODA kogo bedziemy nagradzac i czym? rozumiem, ze wspanialomyslny Informatyk proponuje zachowac to co bylo na kontach (465 PLN ?) jako startowy fundusz na rok 2005 mar99 moglby sie podjac roli bankiera u nowych bukmacherow narzuca sie rozwiazanie, zeby Informatyk przekazal mu czesc swojej puli a moze sie znajda inni sponsorzy? (kazda suma 10 euro lub wiecej jest mile widziana) w zeszlym roku probowalem zainteresowac bukmacherow obiecujac, ze bedziemy grali tylko u nich - bez efektu, nikt sie nie zgodzil na sponsring
zasadnicze pytanie to kogo i co nagradzac i wg jakiego klucza? proponuje przyjac podobne zasady jak w zeszlym roku z jedna modyfikacja: wprowadzilibysmy trzy kwartalne nagrody (po tygodniu 513, 526 i 539) za najdluzsza serie bezpudlowa w danym kwartale (decyduje data bicia rekordu) wysokosc nagrod kwartalnych moglaby wyniesc 10-20% aktualnego funduszu nagrodowego przyczyni sie to, mniejmy nadzieje, do faworyzowania ostrozniejszego typowania czestsze nagrody uatrakcyjnia temat a poniewaz nie dotycza pozycji w rankingu nie spowoduja szalenczych/kosmicznych typow koncowa nagroda specjalna pozostalaby bez zmian
>>> OBSTAWIANIE temat chyba najbardziej dyskusyjny przydalaby sie podkladka w postaci statystycznych wnioskow z roku 2003 i 2004 pojawily sie zyczenia zrobienia takich czy innych zestawow wszystkim sie zajmiemy w ramach mozliwosci czasowych
moja sugestia (zainspirowana dotychczasowa dyskusja): obstawiac wszystko z czolowki z wylaczeniem ewidentnych typow hazardowych pozostaje do ustalenia co rozumiemy przez czolowke i przez hazard no i ile stawiac? . . . . .
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
>>> WSPOLPRACA
ambasador, przekazuję Ci moje namiary (e-mail i GG) na priv'a. Jak najbardziej możesz je rozesłac zainteresowanym osobom pomagającym w temacie.
>>> NAGRODA
nie wiem, czy ten temat nie był już kiedyś rozpatrywany (nie śledziłem wcześniej tego forum) ale co myślicie o wprowadzeniu pewnej opłaty za udział w konkursie... to może być niepopularne podejście, ale w zależności od stawki może udałoby się na tyle uatrakcyjnić udział w konkursie (poprzez wysokość finalnej nagrody) że warto bedzie wpłacić pewna kwotę. (jaką ??) Może niech uczestnicy się wypowiedzą... ? Na pewno wprowadziłoby to pewną dyscyplinę i ludzie nie zapisywaliby się ot tak, z kaprysu, na jeden, dwa tygodnie. Ja ze swojej strony jestem za (przy odpowiednio dobranej kwocie), oczywiście to tylko jeden malutki głosik w dyskusji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> czekam na opinie...
>>> OBSTAWIANIE
przy założeniu grania pewniaków musimy liczyć się z niskimi kursami, ale za to z dużym prawdopodobieństwem trafienia kuponu. Moim zdaniem należałoby przyjrzeć się statystykom grania niekoniecznie SINGLI !!! Zastanówmy się nad tym punktem Bibli i może dopuścilibyśmy duble ... (wybrane na przykład z najbardziej prawdopodobnych wg elity) ?? Łatwo udowodnić, że przy dużej skuteczności typowania bardziej opłacalne jest granie dubli, nawet pomimo zwiekszania marży bukmachera.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
. . . . . >>> NAGRODA mitul, pomysl bardzo dobry ale czy mozliwy technicznie do przeprowadzenia? trzeba byloby wprowadzic rutyny wplacania co przy malych sumach jest na tyle klopotliwe, ze w ostatecznym rozrachunku nie bedzie nam sie to oplacalo chociaz mysle, ze wplacanie ''udzialow'' zblizyloby nasza dzialalnosc do dzialania firmy bylby to tez dobry filtr do ochrony przed przypadkowymi ''ekspertami'' sa tez mankamenty, ktore moga niezaleznie wykluczyc takie rozwiazanie (ryzyko naruszenia anonimowosci, ograniczenie dostepnosci, zobowiazania wobec uczestnikow itp) tak wiec na dzien dzisiejszy nie widze niestety mozliwosci wprowadzenia oplat . . . . .
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303 |
ambasadorze - priv (mam nadzieję że dobrze go wysłałem)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|