Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Sezon zimowy tuż tuż, pewnie jest kilku którzy znajdują czas pomiędzy siedzeniem przed kompem i trzepaniem grubej kasiory, a małymi lub większymi wypadami:)

W tym roku pomyslalem aby udac sie wczesniej niz zazwyczaj i wyskoczyc na przelomie pazdziernika/grudnia,
w Polsce moze byc roznie, akurat w zeszlym roku bylem w tym terminie i byl snieg na samo otwarcie sezonu,
w tym pomyslalem ze moze do Austrii, a konkretnie Karpun,

był ktoś? jakieś doswiadczenia, ciekawe oferty noclegow, ceny karnetów itp?
Jezdziłem do Włoch ale Karpun bliżej, jest lodowiec wiec warunki prawie na 100%.

Jesli ktos byl lub poleca inne miejsce zapraszam do podzielenia sie informacjami:)

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Biszop sie moze nie obrazi ale podepne sie pod temat i dodam Sezon zimowy - góry, narty, deska , SANKI !
Tak tak sanki , jak ktos zna miejsce w gorach gdzie w 2-3 rodziny z dzieciakami w wieku 3-6l mozna przyjemnie i nie zbyt drogo spedzic pare dni to poprosze o info :-)
warunek oczywiscie musi byc gorka gdzie na sankach mozna smigac laugh

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
łaaaa ja tez chce w gory na deche! wink
co do miejscowek nie znam, jestem bardzo amatorem snieznych szalenstw ale chetnie poczytam smile
moze ktos podejmie sie jakies organizacji wypadu wspolnego z mecz.pl ;]?

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
http://www.lesniczowka.zieleniec.pl

Zajefajne miejsce żeby wybrać się z rodzinką, a wrecz w kilka:)
Polecam, sam byłem,
kolś dwa lata temu kupił i urządził, sprzęty nowe, łożka meble itp, czyściutko w cenie posiłki naprawde domowej roboty i bardzo smaczne,
wielka stołówka z kominkiem, z TV (C+ grin), kino domowe w całości, a wszystko to ukryte w wystroju leśniczówki.

Naprawde polecam, byliśmy w tym roku i myślę ze wszystkie warunki masz spelnione, a najleposze to że zdala od wszelkich innych zabudowań.

W razie pytań pisz bo mogę z reką nasercu polecic:)

Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
oo , dziekowka Biszop , temat zapodam znajomym , mi sie widzi , duzo wczesniej rezerwowales ?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
zieleniec to chyba tez niezla miejscowka na deche ;>>

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
W sumie chyba ok 2 tyg wcześniej ale to było tuż po Nowym Roku, a chwilę przed feriami zimowymi i mieliśmy trochę szczęścia bo koleś ledwo ruszył z interesem, pierwszych gości miał na świeta.

Ja na pewno go jeszcze odwiedzę, myśle że warunki są na tyle dobre że klientów nie będzie musiał na siłę ściągać więc radzę sporo wcześniej;-)

Zależy kiedy śię wybieracie ale w samym Zieleńcu trzeba sporo szybko rezerwować, o terminach swiąteczno noworocznych nawet nie wspominam, znajomy rezerwował na ferie zimowe z lutym już we wrzesniu i pokoju nie mogl wybrac tylko to co zostało,
jak z dziecmi i sam nie jezdzisz na niczym wiecej niz sanki to Lesniczówka pasuje idealnie, dzieciaki puszczasz na polanę, a z okna masz je caly czas na oku siedząc przy kominku spijając browarka grin

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Kaprun to sobie lepiej odpuść ;] co prawda dokładnie tam nie byłem, ale będąc po raz pierwszy w Austrii na na nartach z 10 lat temu wylądowałem w pobliskim Saalbach/Hinterglemm jeśli chodzi o trasy ośrodek bardzoi fajny ale jedno co ci to powiem że jest tam masa Polaków - biorąc pod uwagę że Kaprun jest o wiele bardziej znane + nastawione na turystów z PL to decyzja należy do ciebie - osobiście jak już jade na urlop to miło jest choć na tydzień od rodaków odpocząć. (zasada jest prosta - im dalej od kraju tym mniej naszych)

Jeśli chodzi o inne ośrodki w Austrii, to Solden (+ Obergurl/Hochgrugl - bardzo niedoceniane miejscowości), Ischgl, St.Anton, Flachau/Wagrain, Zillertal + Sella Ronda (Canazei) i Cortina d'Ampezzo w Italii mam zbadane wiec jak masz pytania to wal. Mniejszych ośrodków z zasady nie odwiedzam (musi być minimum 150-200 kilometrów tras).
Zakładam że Szwajcaria, Francja cie nie interesuje z uwagi na odległość, zresztą tam trudniej znaleść apartament bo nie ma tylu domów co w Austrii tylko więcej drogich hoteli. (biznes nie jest tak rodzinny jak w AUS)
Osobiście do Włoch jechać zamiaru już więcej nie mam bo ci za bardzo w infrastrukturę nie inwestują - w Cortinie trudno nie oprzeć się wrażeniu że miejscami czas to się tam zatrzymał na olimpiadzie w 1956 roku smile a jak się przypadkiem pogoda się popsuje no to wtedy robi się nieciekawie.
W Austrii najlepsze wyciągi to chyba Ischgl - obecnie najbardziej wylansowany ośrodek w Europie (co ma gruby minus - mnóstwo ludzi).

Karnety to koszt 170-220 Euro za 6 dni (zależy od stopnia 'wylansowania' ośrodka).

Mieszkanie zawsze rezerwuje na interchalet.com (dla lepszego pierwszego rozpoznania gdzie "mają najwięcej" dobrze napisać im maila ( [email protected] ) to od razu przyślą darmowy grubaśny katalog - z tym że wiadomo dobre miejscówki znikają szybciej, sam na marzec juz mam dawno zarezerwowane), tam masz cały przedział cenowy, generalnie w porządnym miejscu jakies 350-500 Euro za 4-5 osób za 7 nocy. Standard praktycznie zawsze bardzo dobry - to jest Austria i na syf bardzo trudno trafić (jak coś moge ci podać namiar na domek w Mayrhofen (Zillertal) Stephana Eberhartera (dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata) - jeden z lepszych jeśli chodzi o standard jaki spotkałem).

Z tych co podałem to lodowce są w Solden i Zillertalu (Hintertux).

smile

Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
szukam czegos z dobra infrastruktura narciarska w slowacji lub czechach bo w polsce chyba nie ma, polecacie cos ? Zalezy mi przedewszystkim na dobrze przygotowanych w miare dluzszych trasach i noclegu blisko wyciagow. Termin zajebisty bo poczatek grudnia, byle snieg byl

Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Originally Posted by globus
szukam czegos z dobra infrastruktura narciarska w slowacji lub czechach bo w polsce chyba nie ma, polecacie cos ? Zalezy mi przedewszystkim na dobrze przygotowanych w miare dluzszych trasach i noclegu blisko wyciagow. Termin zajebisty bo poczatek grudnia, byle snieg byl


przez ta konferencje i wolne na wielu uczelniach w Poznaniu, bedzie na poczatku grudnia mozna chyba spotkac sporo ludzi z tego miasta w zimowych kurortach laugh

ogolnie z czeskich bylem w Pecu i okolicach. Tak nienajgorzej, choc z sniegiem na poczatku grudnia moze byc roznie smirk

ja do Austrii sie kieruje cool

Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351

Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
hehe, dobrze to ujales juanie wink
Zieleniec hmm extreme heh troche przesadzaja , jak dla mnie za niskie gory

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
juancarlos, gdzie do austrii ? na co, decha/narty ? i ile taka przyjemnosc kosztuje wink?

a tak swoja droga, gdzie w polskich gorach warto sie wybrac na nauke snowboardu ;]?

Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Originally Posted by lelu
juancarlos, gdzie do austrii ? na co, decha/narty ? i ile taka przyjemnosc kosztuje wink?

a tak swoja droga, gdzie w polskich gorach warto sie wybrac na nauke snowboardu ;]?


Solden. Ja osobiscie decha smile

jedziemy ze znajomymi, 8 osob, wynajelismy domek. Smigamy tam pociagiem. Ogolnie wszystko transport+domek+karnet+jedzenie (sami gotujemy) i wyzycie tam wyniesie nas w sumie ok. 500 euro - przynajmniej z tego, co obliczylismy. Wiadomo, ze trzeba wziac margines w jedna i w druga strone...

Ja snwbrdu uczylem sie w Zielencu wiele, wiele lat temu grin

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
damn ja wszedzie mam daleko;/ jakies pobliskie pseudo stoki a tak do gor to kawalek jest.. wlasnie slyszalem ze w zielencu jest ok, ale czasami przeladowane ludzmi
Mam zajebista ochote wybrac sie gdzies w prawdziwe gory... ale pchac sie tam bez zadnych podstaw jezdzenia to troche glupota ;]

dzieki za info

Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
jak widze napis "DESKA" to... laugh to juz legenda mecz.pl wiec przemilcze laugh

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
@ Gvizdek

[Linked Image]

grin

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Skipper smile
Szukam na szybko, fakt, wcześniej nie miałem pojęcia czy będę mógł w ogóle się wybrać i termin jeśli chodzi o dobrą rezerwację jest cięzki,
ale interesuje mnie początek grudnia opcja all in, najlepiej żeby był basen chociaż w bezpośrednim sąsiedztwie.
Lubie sobie pojezdzić ale pózniej lubie sobię dobrze odpocząć grin

Austria interesuje mnie dlatego że to mimo wszystko najbliżej, zazwyczaj wybierałem Włochy mimo że zgadzam się że warunki bytowe potrafią mieć dobrze sprzed pół wieku ale ja ich naprawdę lubię do tego słońce na ich stokach na koniec sezonu jest nie do porównania wink

Jak masz coś ciekawego co mógłbyś polecić chętnie skorzystam, dojazd własny, w sumie może być nawet koniec listopada ale to już kwestia warunków.

Jeszcze słowo co do Zieleńca, pierwszy raz byłem tam tak dawno temu że na sylwestra czy na święta nie aż tak dużo ludzi bo to co teraz się dzieje w okresie świątecznym to masakra:]
lelu, Zieleniec na deskę na pierwszy raz jest idealnym miejscem, jak się podszkolisz to spokojnie znajdziesz lepsze górki żeby pośmigać, kilka snowparków całkiem dobrze przygotowanych, sporo deskarzy, ciekawe imprezy dla amatorów deski i to często organizowane przez stałych bywalców, naprawde super atmosfera:)
Na początek idealne miejsce choć trzeba przyznać że Zieleniec się strasznie zkomercjalizował, ktoś z grubą kasą przyszedł postawił ośrodek Szarotka i nazjeżdzało się sporo takich co myślą że jak wydali grubą kasę na sprzęt którego nigdy nie wykorzystają to są panami na stoku i po za nim, siędzą pózniej w knajpach ubrani w super ciuszki i spijają kolejne drinki z parasolką laugh
Najlepsze imprezy były zawsze pod "Piątką", mogłeś przyjść w butach i pełnym rynsztunku wprost ze stoku, niby dalej funkcjonuje ale teraz gawiedz wali drzwiami i oknami do wspomnianej Szarotki gdzie panna bez białych kozaczków i panicz bez spodni na kant nie ma prawa wejść laugh
Z drugiej strony jak masz dobrą gadkę to dorwać gościa który powozi w nocy ratrakiem i za butelczynę lub jej równowartość go namówić na wwiezienie na góre żeby spokojnie sobie pozjezdzać to zrobisz to bez problemu, rok temu wracając z imprezy się załapaliśmy, -15 w nocy a my po sprzęt i we 4 na ratraku na samą górę i pózniej na puściutkim stoku w dół grin

Po za tym Zieleniec nie ma zbyt długich tras, jest to niezaprzeczalny minus i porównywać z najgoszymi alpejskimi miejscowościami nawet nie ma co ale ma swój klimat, często jest miejscem w Polsce gdzie można pojezdzić mimo ze w innych ośrodkach ni jak się już/jeszcze nie da.


Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 5,138
orientujecie sie jak stoi u nas cena wypozyczenia kompletengo sprzetu - narty, kijki, buty w porownaniu do południowych sąsiadów ? oczywiscie w rejonach gdzie mozna poszalec

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Dzieki Biszop piwo przyda sie na pewno smile
W takim razie trzeba ogarnac jakos sesje, ktora jak zwykle sie rozjebie jak rosja na mapie i bedzie trwala pewnie ze 3 miesiace.. w trakcie ktorej bede sie modlil zeby snieg sie nie roztopil i moze sie naucze jezdzic ;]

Zakladam, ze nie masz adresow do noclegowni ? Bo napisales, ze byles tam dosc dawno... smile

pozdro

Strona 1 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, JelineK, kamel, forty, latajaca_holenderka), 1,379 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,873
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1