Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Najlepszym miejscem pracy jest srednie liceum...w dobrym mozesz dostac zjebke od jakiegos gowniarza i potem jeszcze na dywaniku u dyrektora wyladowac...niestety w dobrych teraz od groma dzieci bogatych i wplywowych tatusiow.

A juz najlepiej uczyc jezyka na SGH... CNJO puke

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by yaaho


a tak na powaznie...to nauczyciel to swietny zawod...wakacje, mala liczba godzin pracy i praca w "milym" towarzystwie o ile to jest jakies dobre liceum
I gorące siedemnastki grin

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
No nie ma to jak być nauczycielem wfu dziewcząt w jakimś medyku czy innej typowo "kobiecej" szkole.


Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by Azzaro
na poczcie maja jeszcze 13tki???:/

Jeszcze tak - podobno w tym roku była ostatnia.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Originally Posted by Llama
nie znam realiów nauczycielskich, ale:
-czy oni nie mają 13-stki?
-czy nie mają 3 miesięcy wakacji w roku?
-czy nie mają około 15-20 godzin w tygodniu?


Stoin, wypowiedz się.

Trzynastka płacona na początku roku - koniec stycznia/poczatek lutego
3 miesiące wakacji ? od 20 czerwca do końca sierpnia czyli jakies 2 miesiące i 10 dni , nie licze przerw świątecznych ferii zimowych etc wink

Etat to 18 godzin tylko co z tego ? Komu pasuje 800 zł laugh jeszcze niedawno stażysta tyle miał ... teraz 200 (?) zł więcej na początek starczy co ? Jak jestes singiel to ok a jak masz babe/faceta ? pożycie małżeńskie kwitnie aż milo laugh pa kochanie ide do pracy ... dobranoc kochanie bo zajechany jak koń wink
Zastanawiać się czy zapłacić za prąd wode czy moze za telefon ? Oczywiście możesz dorobić gdzieś jeśli szkoła pójdzie Ci na ręke i tak ułoży plan żebyś miał możliwosc podjęcia drugiej pracy. Rano lecisz do jednej pracy po poludniu do drugiej caly dzien Cie nie ma w domu
Wszystkim się wydaję że robota nauczyciela w szkole to rewelka (mało godzin, zajęcia na macie = macie grajcie, pełen luz) proponuje tym sytarszym cofnąc się w czasie i przypomnieć sobie jakim to ja byłem uczniem czyt: zachowanie

Zanim taki nauczyciel zacznie zarabiać przyzwoite pieniądze minie 7-10 lat a jak przeżyc te 10 lat ? zarabiając mniej wiecej 1200 bo nie zawsze oprocz etatu są nadgodziny (niż demograficzny co sie z tym wiąże mniej uczniow mniej klas mniej godzin mniej sianka)
Jak wynająć chate oplacić rachunki wsadzić co do gara?

Nie ma lekko panowie i odradzam wszystkim prace w szkolnictwie

Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
sorki za chaos w mojej wypowiedz ale obiad sie pali wink

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Nauczyciel koszmarny zawod (no offense Stoin), trzeba byc niesamowicie opanowanym, a ludzie z takiego forum jak to do takich nie naleza, prawdopodobnie pozabijaliby uczniow. Dlatego nauczycieli to ja podziwiam i popieram ich strajki wink

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Większa kasa - tak. Wcześniejsza emerytura - nie.

Za moich czasów to im starszy nauczyciel tym większa dyscyplina na lekcjach.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Nauczyciel w podstawówce gimnazjum szkole średniej to faktycznie koszmar ale ... raj i szczyt marzeń każdego nauczyciela (w-f'u) to etacik w szkole wyższej grin ... zupełnie inne zarobki inne otoczenie ... o dziwo podopieczni Cię słuchają robią co do nich sie mówi shocked tylko jak tam się załapać ? =/

Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Goget nie te czasy

Mi do emerytury daleko ale dlaczego nie dla wcześniejszej emerytury ? Mój szwagier lat 30 z hakiem pracuje w wojsku w marynarce wojennej za 2 lata moze isc na emeryture ... zapewniam Cie że sie nie przemęcza w pracy nie lata po poligonach itp i dlaczego oni tak a "my" nie ?

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Moja mama jest nauczycielka. Dyplomowaną. Ma 1800 na reke. Llama piszesz 15-20 godzin w tygodniu? To ciekawe. Wczoraj wrocila z pracy po 17 (od rana), dziś od 8 jeszcze jej nie ma, podono ma wrocic okolo 20, bo jest na jakims kursie, dyrektor wyslal. Dobrze że weekend, bo pewnie jak by wrocila, to by musiala sprawdzac prace do 12 w nocy, albo przygotowywac sie do zajec (jak codziennie zreszta po pare godzin). A zapomnialem, przygotowuje też jakiś apel, wiec pewnie przed 15 w nastepnym tygodniu tez nie wroci. Malo tego, trzeba tez pisac plany wynikowe, i inne sprawozdania. Coz, zeby nie ja to pewnie doby by jej nie starczylo, to wszystko przepisywac na komputer. Zapomnialem, że ma też stażystke pod sobą, ktora musi sie zajmować i pomagac. I tak codziennie nawet nie ma czasu sobie cos obejrzec w TV, nie mowiac o innych rozrywkach. Nie raz wracala do domu tak zdenerwowana, ze strach bylo sie pytac. Gówniarze z podstawowki mowia np: OJCIEC POWIEDZIAL ZE JAK PANI MNIE NIE ZAPYTA, TO PRZYJDZIE I PANI NOGI Z D... POWYRYWA. No i 3 razy w tygodniu nie ma przerwy, bo trzeba chodzic po korytarzu i pilnowac dzieciakow, bo jak ktos sobie cos zrobi na Twoim dyzurze to jeszcze moze Cie spotkac sprawa w sądzie, że nie upilnowala... Nie chce mi sie nawet myslec o nauczycielach, ktorzy nie maja dyplomowania, a staraja sie o nie. Wtedy to byl hardkor. Wszystkie kursy, konkursy, apele itd. Teraz tez jest tego sporo, ale wtedy to byla masakra. Polecalbym Ci Llama pobyc nauczycielem, tak moze z kilka tygodni. Ciekawe czy byś wytrzymal. Pozdro. No Offence.

hbr #2763046 05/12/2008 23:25
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Teraz inna sprawa, sam pracuje w Urzedzie Statystycznym. Siedze sobie od 7 do 15, wracam do domu i mam wszystko w tyle. Zero martwienia sie o prace itp. I smiesza mnie baby w pracy, ktore wypominaja nauczycielom ze chca podwyzek. Mysle, ze nie wytrzymalby dluzej niz 2 tygodnie. A płace podobne. Mama pracuje 30 lat i zarabia troche wiecej niz ja. Ja pracuje od wakacji.

Dołączył: Dec 2006
Posty: 99
L
journeyman
journeyman
L Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 99
Originally Posted by Experto
no offense

moderator laugh

no offenCe laugh

hbr #2763050 05/12/2008 23:34
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
@Stoin, jaka praca taka płaca. ale o to chodzi, mało godzin->mało kasy.
@hbr, ile godzin pracuje Twoja Mama i jaki ma staż? co robi w wakacje zimowe i letnie?płacą Jej za to? ja się pytam poważnie, bo jak wyżej wspomniałem, nie mam pojęcia o tym zawodzie. co do propozycji, to dziękuję, rozniósłbym to barachło po ścianach, a za to chyba się idzie do pierdla. Żebyś cudze dzieci uczył! nie weszło w obieg przez przypadek.


nie moja, nie Twoja i nie Twojej Mamy jest wina, że upadek autorytetów i brak podstawowej kultury wszedł do szkół.

ja się odniosłem do amk'a
''Przykre jest to ,ze kasjer zarabia wiecej od ,na przykład ,nauczyciela.

Jak widać relikty komuny jeszcze straszą.''



Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Stoin
3 miesiące wakacji ? od 20 czerwca do końca sierpnia czyli jakies 2 miesiące i 10 dni , nie licze przerw świątecznych ferii zimowych etc wink


nie oszukuj laugh laugh
policz szczerze, ile masz dni wolnych od pracy jako pracownik na pełnym etacie? olej święta, chodzi mi o różnicę normalnego człeka co ma 26 dni urlopu, a nauczyciela.

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Llama, sory, angielskiego nie znam hehe, chcialem sie popisac i nie wyszlo laugh

No ma wakacje i ferie, dostaje kase. Tobie też chyba należy sie miesiąc urlopu w pracy, no nauczyciel ma troche wiecej smile

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by laczak
Originally Posted by Experto
no offense

moderator laugh

no offenCe laugh

confused

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
ja nie wiem o co jest tyle szumu z podwyzkami dla nauczycieli. Podpisuje sie pod tym co pisal hbr. Cos tylko dodam. Rodzice dzieci, ktore widza w nich geniuszy i najezdzaja na nauczyciela dlaczego jego dziecko nie umie w szostej klasie mnozyc czy dzielic. Ale ze nie odrabial lekcji, nic nie robil na zajeciach a co dopiero w domu to ich nie interesuje. To jest niewazne, nauczyciel POWINIEN nauczyc dziecko bo od tego jest i juz laugh
P.S. Wiekszosc nauczycieli lubi swoja prace mimo tylu obowiazkow. Wakacje czy ferie sa tylko dla dzieci. Z pensja nauczyciela nie uzbierasz na jakies wczasy zeby wypoczac. Dodam nawet ze moja mama w wakacje nie wie co ze soba zrobic, okropnie sie nudzi i jest jej z tym zle laugh

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by xqwzts
ja nie wiem o co jest tyle szumu z podwyzkami dla nauczycieli. Podpisuje sie pod tym co pisal hbr. Cos tylko dodam. Rodzice dzieci, ktore widza w nich geniuszy i najezdzaja na nauczyciela dlaczego jego dziecko nie umie w szostej klasie mnozyc czy dzielic.

Jest debilem i tyle ,żaden nauczyciel mu do łba oleju nie naleje ,skoro bachor nie dośc ,ze tepy ,to jeszcze pewnie utwierdzony przez starych ,ze zdolniacha grin

Powiedz cymbałom ,ze maja niezbyt zdolne dziecko - zjedza cię.

Dlatego tez ukuło sie w śród nauczycieli inne określenie :

Debil = zdolny ,ale leń laugh

Na takie dictum tatus i mamusia reaguja ....dumnie tongue

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
wśród.....:-)

Strona 5 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, alfa, latajaca_holenderka), 2,883 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,849
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1