|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586 |
Nie pisz takich rzeczy (o kasie) jak nie chcesz wyprowadzić z równowagi jednego z Twoich ulubieńców! Pozdrawiam KRAJAN
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 224
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2001
Posty: 224 |
Witam
Jesli moge wrzucic swoje trzy grosze odnosnie tego pomyslu to rowniez jestem "za" obydwoma recami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Poniewaz swoje typy opieram glownie na statystykach, nie pisuje w tym temacie swoich analiz, bo musialbym kopiowac staty, ktore i tak kazdy ma przed oczami, wiec jestem biernym (czytajacym) uzytkownikiem tego tematu. Do tego pomyslu wprowadzilbym liczbe jednostek jakie przeznaczamy na dany typ, bo rownie ważne jest zarzadzanie budzetem jak same typy.
pozdrawiam Salvador
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Nie pisz takich rzeczy (o kasie) jak nie chcesz wyprowadzić z równowagi jednego z Twoich ulubieńców! Pozdrawiam KRAJAN Wlasnie, wydawalo mi sie ze gdzies widzialem temat dotyczacy organizacji konkursu... czyzby pomysl upadl.. ja pamietam jeszcze bodaj 2 sezony temu z lukbojem wyszlismy z taka inicjatywa i chyba nawet cos tam wyszlo (lukboj jak mozesz to sie wypowiedz) ale ja musialem wyjechac i niestety na forum rzadko zagladalem... Dziwie sie ze nie ma tu czegos w stylu konkursu w dziale tenisowym czy hokejowym... szkoda ;( Co do jednostek przy swoich typach to dla mnie najlepszym rozwiazaniem byloby cos takiego na przykladzie: Washington Wizards (-6.0) - Portland Trail Blazers typ: 1 kurs 1,91 Expekt stake 7/10 oczywiscie w tym wypadku mamy wiecej obliczania, ale sadze ze jak bylby porzadek w temacie to nie nastreczyloby to wielu problemow... moznaby wtedy prowadzic staty na rozne sposoby: trafione-nietrafione, skutecznosc, zysk, yield... Pozdrawiam Dominik
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328 |
[quote]Washington Wizards (-6.0) - Portland Trail Blazers typ: 1 kurs 1,91 Expekt stake 7/10 Ja uwazam ,ze zapis OK mozna by sie takiego trzymac. Co do konkursu to chyba nie taki dobry pomysl ,bo mogloby sie zaczac konkurowanie ,a co za tym idzie nie dzielenie sie informacjami ,ukrywanie jakis tam szczegolow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> itd co chybaby nie wyszlo nam wszystkim na dobre <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Sam nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Bardzo istotna sprawa,a nikt jej nie poruszył.
Chodzi mi o wysokoci spreadów i linii.
Wyobraxmy sobie,ze spread na dany mecz wynosi rano 7,0 ,po południu 5,5,póxnym wieczorem 4,0.
W miedzyczasie linia "fruwa",a oprócz tego ten i ów z podajacych typy korzysta z opcji "money line"(linia ruchoma).
Tak wiec bałagan jak cholera,bo typy na ten sam mecz i oczywiscie ich wyniki(trafiony badż nie) bedą rózniły się,a podliczanie i robienie statów to bedzie gehenna,jezeli bedzie 10 spotkań w ciagu dnia.
Jak więc ten problem rozwiązać?
Ja proponowałbym ustalić w miare dokładną godzine kazdego dnia(16 może 17) i o tej porze user aktualnie prowadzący temat podaje spready i linie "obowiazujace" wszystkich,jezeli chodzi o podawanie typów. Wszyscy podaja typy wg podanych wartości.
Proponuję podawac linie z Pinnacle.
oczywiście Ktos moze powiedziec "a ja rano miałem 2 pkt mniej na over" albo"a ja poczekam bo linia spadnie".
W porzadku,ale nie musi tego typu podawać,a jesli się zdecyduje to musi byc "hold the line" ,bo inaczej nie zapanujemy nad bałaganem.
Nastepna moja propozycja - typy podajemy do północy,a na mecze rozgrywane wcześniej - z godzinnym wyprzedzeniem,oczywiscie mozna podac wcześniej.
Ostatnia rzecz ,ale kardynalna.
Zakłady na zwyciestwo 1)"czyste" 1 lub 2 podajemy,gdy kurs jest wyższy lub równy 1,90 2)podajemy typy ze spreadem lub u/o - tu przyjmujemy dla ułatwienia,ze kursy wynoszą 1,90 (z reguły róznia sie o parę setnych,wiec nie ma sensu tego uwzgledniać,a te standardowe 1,90 ułatwi podliczanie) 3)podajemy tylko single:-)
Zreszta nalezy się zastanowić czy warto podliczać,bo przy srednim kursie 1,90 na plusie bedzie zawsze ten,kto bedzie miał 50%+1 typów trafionych.
To ja tyle mam uwag.
Pozdrawiam
amkwish
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Bede polemizowal, ale o tego nikt jeszcze nie umarl wiec spoko.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Po pierwsze nie wprowadzalbym minimum 1,90 na typy... Niektorzy graja np. singla 1,20 i maja 0,2 z kazdej jednostki zysku... Dalbym mozliwosc grania wszystkiego, kazdych mozliwych zakladow jakie mozna znalezc na rynku po dowolnym kursie...
Po drugie - wahania kursow u bukmacherow. Jak juz napisalem wczesniej, kazdy mialby prawo do zamieszczenia jednego, powtarzam JEDNEGO posta w temacie (problem edycji jak KRAJAN napisal mamy juz rozwiazany), w poscie tym mogloby byc zamieszczone do 3 typow na jedna noc w formacie jaki juz przedstawilem:
Washington Wizards (-6.0) - Portland Trail Blazers typ: 1 kurs 1,91 Expekt stake 7/10
Zmiana spreadu, linii u/o itp. jest wkalkulowana w nasza zabawe, ktos moze wyczekac i dostac lepsza linie, ktos zagra rano bez zadnego info i tez moze na tym skorzystac bo kursy moga isc w dol... To jest caly smaczek tego czym sie zajmujemy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> W poscie z typami musialyby byc zamieszczone nazwy druzyn, bukmacher od ktorego bierzemy kurs, sam kurs i stawka ktora zamierzamy ryzykowac (1-10)...
Dobrym pomyslem mogloby byc zawezenie oferty bukmacherow, np. umawiamy sie ze podajemy typy tylko okreslonych bukmacherow...
Okay, amkwish, reszta, co Wy na to?
Pozdrawiam Dominik
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53 |
Moze nie wnosze w to forum zbyt wiele, praktycznie nic patrzac na liczbe moich postow ale w proponawanym rodzaju "konkursu" chcialbym sie wypowiedziec
Uwazam iz pomysl Amkwisha jest jak najbardziej sluszny odnosnie meczy z kursem 1,9
Podawanie typow bedzie swego rodzaju rywalizacja i ciekawym dodatkiem do normalnego grania a ciezko by porownac kto obstawia lepiej czy gorzej gdy kazdy bedzie gral inne kursy i stawki
Sadze iz najlepiej grac spready i linie wtedy do podsumowania wystarczy np stosunek trafione/nietrafione i procentowy a jesli mowa o kursach powyzej 1,9 to sadze iz po prostu grac z plusowym handi zeby nie robic "afer"
Teraz odnosnie podsumowania i wytyczania ogolnej lini i spreadu obowiazujacej wszystkich uwazam pomysl za nie trafiony
Lepszym rozwiazaniem bedzie jesli kazdy uzytkownik bedzie pisal typ oraz odpowiedni spread i linie oraz buka u ktorego to znalazl oraz sam robil swoje podsumowanie a po tygodniu zrobimy zestawienie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328 |
Krotko i rzeczowo: - wyłącznie single!!!! - kurs singli: ---bierzemy od dowolnego buka ---brak ograniczen kursowych typu 1,9( niewszyscy graja przeciez spready i u/o!!!)
- obowiazujace szablony podawania zdarzenia jak i prowadzenia archiwum (g00niek juz zaproponowal ,moze jeszcze tylko godzine i date dodac) - godzina podawania typu najpozniej to 23.00 (min godzine przed meczem - jak zacznie sie np o 23.30) - max. 3 spotkania na dzien
Mam nadzieje ze sie szybko sprezymy i uda sie jak najszybciej wykonac ten plan konkursowy . Szkoda tylko ze tak malo osob wyraza swoje zdanie co do konkursu ,bo czuje ze jak juz wszystko bedzie przygotowane to sie nagle posypie milion postow. Niech kazdy dorzuci swoje 2 grosze i pojdzie szybciej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Acha tez trzeba przemyslec kwestie co z ewentualnymi chetnymi do podawania typow ,ktorzy obudza sie przypuscmy za jakies 2 tygodnie ,jak juz naszae zmagania mam nadzieje beda w toku
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Moze nie wnosze w to forum zbyt wiele, praktycznie nic patrzac na liczbe moich postow ale w proponawanym rodzaju "konkursu" chcialbym sie wypowiedziec
Uwazam iz pomysl Amkwisha jest jak najbardziej sluszny odnosnie meczy z kursem 1,9
Podawanie typow bedzie swego rodzaju rywalizacja i ciekawym dodatkiem do normalnego grania a ciezko by porownac kto obstawia lepiej czy gorzej gdy kazdy bedzie gral inne kursy i stawki
Sadze iz najlepiej grac spready i linie wtedy do podsumowania wystarczy np stosunek trafione/nietrafione i procentowy a jesli mowa o kursach powyzej 1,9 to sadze iz po prostu grac z plusowym handi zeby nie robic "afer"
Teraz odnosnie podsumowania i wytyczania ogolnej lini i spreadu obowiazujacej wszystkich uwazam pomysl za nie trafiony
Lepszym rozwiazaniem bedzie jesli kazdy uzytkownik bedzie pisal typ oraz odpowiedni spread i linie oraz buka u ktorego to znalazl oraz sam robil swoje podsumowanie a po tygodniu zrobimy zestawienie Vincent pomysł z "unitarką" linii to tylko propozycja i sam nie mam do niego przekonania,poddałem pod dyskusję. Mam jeszcze inny:-) Punktacja typów w zaleznosci od kursu: 1)H2H czyli jedynka lub dwójka ponizej 1,50,czyli zwykłe typowanie doga - 1 punkt 2)spread albo linia(niezaleznie od wysokości) po kursie około 1,90 - 2 punkty 3)typ po kursie powyzej 2,00,czyli na underdoga - 3 punkty 4)?????????teaser,podrasowane linie - 1 punkt??????????(ostatnio popularne,wiec uwzgledniam) Ilośc punktów wzrasta wraz z "trudnością typowania" :-) Kazdy mógłby podać wszelkie opcje,pod warunkiem,ze typów byłoby maksimum 3. Odpadnie żmudne podliczanie. Teraz dla mnie bardzo ważna rzecz. Jestem z reguły przeciwnikiem jakiejkolwiek rywalizacji pomiedzy userami - walczymy z bukami,nie miedzy soba,a juz rywalizacja(nawet za drobny) szmal jest dla mnie nie do przyjecia. Ograj buka,nie kolegów:P Słowo "konkurs" bardzo czesto rodzi na tym forum niezdrowe emocje,pojawia sie "piaskownica",jakieś głupawe pretensje ,docinki,itp. Nie chciałbym tego widzieć w temacie "NBA". Podsunałem pomysł tematu z typami,ale przyswiecał mi znamiennie inny cel. Chciałbym przed obstawieniem zakładów przejrzeć sobie taki temat raz jeszcze,porównać ze swoimi predykcjami,spojrzec jak widza to inni i wtedy wyciągnać ostateczne wnioski. Wiem ponadto,ze ludzi,którzy zagladaja do tematu,a nie pisza postów jest bardzo wielu(ilośc wyswietlen). Im byłoby znacznie łatwiej cos zdecydować,gdyby typy aktywnych w temacie userów mieli zebrane razem i przejrzyście podane. Taka jest moja intencja,a nie konkurs,ale jak chcecie to nie ma problemu:-) BTW jak kogos to interesuje,to niech poczyta sobie temat "Konkurs NBA",tam wymienialismy poglady,więc tu juz nie bedę sie powtarzał. Stwierdzenie kto jest lepszym typerem a kto gorszym jest bardzo trudne i zaden konkurs tego nie pokaze. Bardzo skuteczny gracz obstawia bowiem single i trafia 70%(spready i u/o),natomiast ten ,co trafia mniej gra np.progresja czy w inny sposób i jego zysk może być wiekszy. (przejrzyjcie US-monitor z typami,skutecznośc to jedno,zarobek drugie). Wreszcie jeszcze jedno. Ktoś gra 8 singli,tu poda 3 typy,ale...trafi tych pozostałych 5,a jako konkursowicz bedzie outsiderem,a jako posiadacz konta wyjdzie na plus:-)(tak jest z dublami-trafiasz połowę typoów to praktycznie nie wtapiasz:-) ) Reasumujac ja jestem otwarty na każdą propozycję,natomiast jestem zdania,zebysmy najpierw dopracowali wszystkie szczegóły,a potem ruszali z temate. W trakcie jak cos zmienimy to zrobi sie tylko bałagan. Acha,zapomniałbym. Czy sa userzy chetni zająć sie tematem "NBA - typy" ? ja zobowiazuje sie pomagać,ale jak wypadnie mi 48 godzin byc w pracy,to nie bede w stanie systematycznie tego kontrolować,podliczać,itp. Pozdrawiam amkwish
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328 |
Ja oferuje swoja pomoc ,moge pobawic sie archiwum czy co tam mi zaostanie powierzone <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Witam ponownie
Ostatnio bardzo zzylem sie z forum, z tym dzialem i tez moge wlozyc swoja prace w nowy temat/ nowa zabawe... No wlasnie zabawe... Wydaje mi sie iz najlepiej sprowadzic to do hasla - zabawa... Oczywiscie porywalizujemy troche ale w glownej mierze ma to sluzyc nam samym... a zwyciezca zabawy moze zostac nominowany tytulem.... (mozna cos wymyslec)
A teraz uwagi: pomysl amkwisha co do stopniowania trudnosci typow 1,2 i 3 punkty jest ciekawy ale IMO nie zda on rezultatu... a gdzie np. typy pomiedzy 1,5, a 1,9?? A teraz inny pomysl: a moze by tak wsrod tych 3 strzalow dziennie dla kazdego typera moznaby zagrac po prostu swoje kupony? Np. #1 A+B+C, #2 D (singiel), #3 E+F+G+H, kuponu przeciez tez mozna oznaczac w jednostkach. Co do tego, ze ktos gra 8 singli a w nowym temacie moglby podawac tylko 3 i te 3 akurat nie wejda, no coz taka dola uczestnika takich zabaw <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Po raz kolejny podkreslam zabaw...
Ze swej strony jako biegly w sztukach pisania tekstow prawnych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> moglbym sie podjac napisania regulaminu, ktory moznaby opublikowac i kazdy zglosilby swoje zastrzezenia, chyba ze ktos juz cos napisal... sezon jeszcze dlugi, potem play-offs i na pewno wylonilibysmy jeszcze best of the best <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ja conajmniej do konca sezonu NBA mam zamiar aktywnie udzielac sie na forum wiec mozna na mnie liczyc..
Pozdrawiam Dominik
Last edited by g00niek; 12/01/2005 22:37.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
A może typujmy tylko zwycięzcę ? Jezeli Ktos zdecyduje sie zagrac spread,to jego wola,ale do tematu niech podaje tylko 1 lub 2. Z obliczaniem nie bedzie kłopotu.
Druga opcja to u/o gdzie kurs mozna przyjac jako stały,bo z reguły jest to 1,90.
Ta opcja uprościłaby liczenie,odpadłby problem,ze jeden ma taki spread,a drugi inny,etc.
Przy takim sposobie mozemy pobawic sie równiez w wyliczanie z jaka skutecznościa wchodzą mecze typowane przez wiekszość uczestników,to jedna z mozliwości.
Ja np.policzyłbym sobie jaka skutecznośc maja moje typy,w przypadku gdy gOOniek obstawia tak samo ;PPP
Pozdrawiam
amkwish
PS.Moze wyjśc na to,ze Bron ma racje co do Wade'a. Mnie znajoma osoba przekazała,że jezeli zagra,to mniej niz zwykle,a z Clippami ma w ogóle nie wyjść na parkiet. Z tym,ze jak zycie uczy z takimi zapowiedziami różnie bywa. W kazdym bądź razie uwaga Brona jak najbardziej na miejscu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53 |
@ amkwish
Slowem "konkurs" nie mialem na mysli zacietej rywalizacji tylko pewien rodzaj przedstawienia glownych typow badz tez zabawy dla odreagowania po ciezkiej walce z bukmacherami
a to ze nie bedzie mozna stwierdzic kto jest "lepszym" typerem po meczach podawanych w nowym temacie jest oczywiste bo narzucone tam zostana pewne zasady, ktorych nie przestrzegamy w naszej normalnej grze
Podawanie "czystego" zwyciezcy tez moze nie byc do konca trafne bo co z tego ze ktos poda typ na zwyciezce jak handi wyniesie -15 to taki typ mozna brzydko mowiac wsadzic sobie wszyscy wiemy gdzie
a nie bedziemy tu walczyc o nic konkretnego moze jak zapraponowal gooniek o tytul arcytypera miesiaca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> mysle ze nie skloni to do zadnego chamstwa lecz jedynie zabawy a w razie chamstwa to amkwish dysponujesz odpowiednia bronia wiedz mozna powiedziec ze bedziesz stal na strazy
Dla przykladu aby pokazac jak mozna rywalizacje dwoch uzytkownikow przedstawic w sposob zabawny (zrobili to sw. mikolaj i rivaldinho)
U nas az takiej zabawy nie bedzie ale mysle ze "piaskownicy" nikt raczej robic nie bedzie ale tak jak pisze to ty bedzies sprawowal wladze dysponujac mozliwoscia eliminacji postow
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
OK,to pozostaje nam jeszcze TYLKO ustalić jakie typy podajemy i jak "punktujemy",czyli jesteśmy na poczatku:-)))
zacznijmy wiec cos w rodzaju głosowania.
ja pierwszy:P
jestem za podaniem max. 3 typów na -spread -u/o
wszystkie z kursem 1,90
Pozdrawiam
amkwish
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53 |
ja juz wczesniej pisalem ze odpowiada mi podawanie typow z kursem 1,9 czyli spread i linia co do max 3 zgadzam sie
wiec moj glos idzie na system amkwisha
czyli jak na razie
system amkwisha - 2 inny - 0
mam propozycje zeby kazdy glosujacy na koniec postu podawal podsumowanie, jesli pojawi sie inna propozycja mozemy nazwac jak np. system " i tu autor" wiec koncowka postu bedzie wygladala
system ...... - x system ...... - x . . .
wiec po zakonczeniu glosowania sprawa bedzie wyjasniona
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 328 |
Krotko: - 3 spotkania max na dzien ok - u/0 kurs 1,9 wszystkie ok - spread kurs 1,9 wszystkie ok
Jesli o mnie chodzi to system amkwisha mi odpowiada ,bo i tak bede raczej typowal tylko U/O wiec reasumujac:
system amkwisha - 3 system inny - 0
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949 |
3 typy na u/o i spready o kursach 1,9 to dobry pomysł. Też jestem za tą opcją. I typy moglibyśmy podawać od pierwszego-najpewnieszego do trzeciego , który wydaje sie najmniej pewny z wybranej trójki. Możnaby też zastoswać jakiś system stawkowania np. 1 typ 30j, 2 typ 20j i 3typ 10j, jeżeli ma być już jakieś podliczanie wszystkich typów
To tyle , pozdro.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586 |
Widzę że wszystkie "Rozmowy w toku" powracają do przedstawionego przezemnie schematu - "Nowego Tematu" - ba tak szczerze nic tu się nie wyduma. Wszystkie rozpatrywane opcje będą komuś lub czemuś tam nie pasować. A pierwsza wizja Ankwisha którą wczoraj przelałem na temat jest zdecydowanie najlepsza. Nie ma punktów nie ma rozbieznych typów - wszystko proste i przejrzyste a o to w tym wszystkim chyba chodzi. max. 3 (ale nie ma konieczności podawania jakiegokolwiek) typy - spready lub linie i tyle. Zresztą nie chciałem brać udziału w dyskusji bo swoją wizję (właśiwie nie ja ją wymyśliłem) przedstawiłem we wczorajszym nowym temacie który miał być exsperymentalny, ale nie jest. W miarę mozliwości czasowych deklarują pomoc w prowadzeniu nowych tematów. Pozdrawiam KRAJAN
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
3 typy na u/o i spready o kursach 1,9 to dobry pomysł. Też jestem za tą opcją. I typy moglibyśmy podawać od pierwszego-najpewnieszego do trzeciego , który wydaje sie najmniej pewny z wybranej trójki. Możnaby też zastoswać jakiś system stawkowania np. 1 typ 30j, 2 typ 20j i 3typ 10j, jeżeli ma być już jakieś podliczanie wszystkich typów
To tyle , pozdro. Gregov,ja nie opowiadalbym się za sztywnym "stawkowaniem",bo często jest tak,że mamy co najmniej 2 rownorzedne typy i trudno wskazać ten "pewniejszy". Natomiast sam pomysł uzycia stawek jest wg mnie bardzo dobry,ale zrobiłbym to troche inaczej. Kazdy user dysponowałby okresloną pula na dany dzień,załozmy,ze będzie to od 1 do 10 jednostek umownych. Teraz od niego zależy jak sobie te pule rozłozy. Może dac 10j na jeden typ.może podzielic na 2 typy po np.5j(lub dac 5 i 3 ,dwóch jednostek nie wykorzystując),może równiez dowolnie podzielić pule na wszystkie 3 typy. Kazdy otrzymalby na starcie 100 jednostek,jeżeli zdarzyłoby się,że szybko je przegra,to gOOniek udzieli mu kredytu:-))) I wszystko zaczyna sie fajnie układać,tylko troche mnie "przeraża" to podliczanie:-),ale jak sie bedziemy zmieniać,to damy radę. Pozdrawiam amkwish
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53 |
"I wszystko zaczyna sie fajnie układać,tylko troche mnie "przeraża" to podliczanie:-),ale jak sie bedziemy zmieniać,to damy radę."
Mysle ze z podliczaniem bedzie dobrze, w ogole to szykuje sie dobre przedsiewziecie i z tego co widac to jedynie moze zintegrowac uzytkownikow ale tak wlasnie przeciez powinno byc bo wszyscy tak naprawde mamy jeden cel, walke z bukmacherem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
mysle ze jesli zatwierdzimy juz jakis sposob typowania i uzgodnimy jakas "konstytucje" bedzie mozna wprowadzac do niej poprawki poprzez demokratyczne glosowanie, ktos podsuwa pomysl a wszyscy zdecyduja czy go wprowadzic czy nie
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|