Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 14 1 2 5 6 7 8 9 13 14
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
addict
addict
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
Quote
12. Wynik podajemy wedlug nastepujacego schematu: typy trafione - typy nietrafione, skutecznosc (wyrazona w procentach), liczba jednostek zainwestowanych - liczba jednostek zwroconych, zysk/strata (patrz zalacznik)

A jednak nie spoxik!

Albo ja jestem ciemna masa, albo jeszcze nie rozumiem rozliczenia... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
Przypuśćmy, że 2 osoby grały identycznie, ale różnymi stawkami np. jedna stale za 1 a druga stale za 10. Wtedy ta druga osiągnie zysk 10x większy (albo stratę 10x większą), ale to jest kwestia podejścia, nerwów, albo ryzyka. Więc dla mnie to nie oddaje systemu zysk/strata. Mogłoby go równie dobrze nie być...

Chyba, że ustalamy z góry budżet na 10 jednostek i z tego
typ 1 - 5/10
typ 2 - 3/10
typ 3 - 2/10
razem 10/10j
I liczymy zyski, straty i budżet się powiększa albo pomniejsza. I potem od nowa z nowym budżetem.

Która wersja obowiązuje?

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Okay wszystko jasne, tylko ze Twoje zalozenie jest nastepujace: wszyscy uczestnicy konkursu codziennie graja dokladnie te same typy, a przynajmniej minimum dwoch... Wierzysz w to? Bo ja nie... wiadomo typy moga i beda sie powtarzac, ale nie dojdzie az do tak paradoksalnej sytuacji. Zalozenie jest proste, wybierasz typ i stawke..(1-10) Stawka jest dowolna zalezy od Twojego sumienia.. Ja juz po raz kolejny powolam sie na system stosowany na bettingadvice, ktory IMO sie sprawdza. Tylko szaleniec zagra underdoga o kursie zalozmy 6,50 i napisze ze gra to 10/10. Chyba ze jesto to tak szalenie wartosciowy typ. Zobaczysz wszystko wyjdzie w praniu i wedlug mnie sie sprawdzi. A to ze na pewno dojdzie do sytuacji gdzie ktos bedzie chcial lekko nadgonic i wysrubuje stawki to normalne choc wolalbym takiej sytuacji uniknac. Kazdy system ma swoje plusy i minusy

Dodam jeszce - napisales o 10 j budzetu... W tym wypadku masz 30 jednostek budzetu dziennego mogac przeznaczyc na 3 typy maxymalnie 10 j. na 1 typ...

Pozdrawiam
Dominik

Last edited by g00niek; 15/01/2005 00:19.
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Czyli nie ma zadnego ograniczenia co do stawiania tego samego meczu przez uczestnikow ?
To bedzie zgodne z regulaminem jak np. w jednym dniu wszyscy zagraja miami ?

lajkonik

Dołączył: Apr 2004
Posty: 232
A
enthusiast
enthusiast
A Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 232
Quote
Czyli nie ma zadnego ograniczenia co do stawiania tego samego meczu przez uczestnikow ?
To bedzie zgodne z regulaminem jak np. w jednym dniu wszyscy zagraja miami ?

lajkonik

Wydaje mi sie, ze nie nalezy wprowadzac ograniczenia na stawianie tego samego zdarzenia z prostego powodu: sa takie dni w tygodniu gdy odbywa sie malo spotkan w zwiazku z tym sila rzeczy typy beda sie powielaly, a gdybysmy wprowadzili ograniczenie przy tej liczbie grajacych po kilku godzinach od wystawienia ofert nie byloby co grac.
Z drugiej strony wprowadzilbym jakies ograniczenie na koniec konkursu np na ostatni tydzien bo jak znam zycie jakis delikwent zajmujacy dobra pozycje w rankingu bedzie powielal typy bezposredniego przeciwnika.
To tyle uwag na ta chwile.

Pozdrawiam

ALlER

Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Quote
Wydaje mi sie, ze nie nalezy wprowadzac ograniczenia na stawianie tego samego zdarzenia z prostego powodu: sa takie dni w tygodniu gdy odbywa sie malo spotkan...

Tez tak mysle, ale wole te przypuszczenia potwierdzic.

Co do ograniczen na koniec, to nie wydaje mi sie zeby byly potrzebne. Sadze ze z osob ktore dotrwaja do konca, to kazda z nich bedzie grala swoje, nie patrzac zbytnio na inne osoby biorace udzial.
Chociaz trzeba przyznac ze nagroda jest kuszaca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> :

Quote
Główną nagrodą jest tygodniowy pobyt u Roksany w Miami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Koszty zwiazane z pobytem pokrywam ja,a koszty przelotu i dojazdów gOOniek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Pozdrawiam

amkwish


lajkonik

Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Zagram, czasem podam jakiś śmieszny typ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pozatym jak już zrobicie ten na 100% oficjalny regulamin to go wklejcie w odpowiednim temacie i dajcie znać... bo tu jest straszny syf i nie wiadomo kto z kim i dlaczego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Quote
Zagram, czasem podam jakiś śmieszny typ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
moze lepiej otworz sobie jakis program kabaretowy

Quote
pozatym jak już zrobicie ten na 100% oficjalny regulamin to go wklejcie w odpowiednim temacie i dajcie znać... bo tu jest straszny syf i nie wiadomo kto z kim i dlaczego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Masz problemy z czytaniem ? Zobacz tytul tematu !
Ciekawe kto tu robi syf ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />

lajkonik

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Quote
Zagram, czasem podam jakiś śmieszny typ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pozatym jak już zrobicie ten na 100% oficjalny regulamin to go wklejcie w odpowiednim temacie i dajcie znać... bo tu jest straszny syf i nie wiadomo kto z kim i dlaczego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Nie boj żaby, temat bedzie, regulamin w temacie bedzie...
A ten temat sluzyl do dyskusji i wiadomo bylo ze nie bedzie najczysciej, niemniej przeczytalem wszystkie opinie tu zawarte co do slowa (nawet nudne posty Krajana <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />)))
Nie wiem czy mam powody, ale tak jakbym wyczuwal jakas wrogosc i łaskę, że sie przylaczasz do konkursu... przykro... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Pozdrawiam
Dominik

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Na obecna chwile mamy 40 uczestnikow:

amkwish
KRAJAN
Ghost
Litwa
lajkonik
Aller
deLtinho
warrior
Echoo
Salvador
Exp
Busta
fart?
knopsi
SR
kardynal20
BOCA JUNIORS
bart_
maverick
barabasz
Inzaghi78
Nonda
Borczi
vincent83
frend30
carlos
didi
MarJa
Gregov
mara
soccerboy
stypa
aveflorek
Fozzie
Grzemp
Experto
romanokey
wHiTe_StAr
lukboj
g00niek

No i co z tym overem? brakuje 11 do over 50 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Moze jakas kobitka by sie zglosila, nawet nie wiem czyn forum znajdziesz takowe... Pamietam jak moja dobra przyjaciolka jakies 6-7 lat temu takie kupony z NBA w profku wygrywala <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Raz trafila 11 meczykow, kobieca intuicja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Pozdrawiam
Dominik

Dołączył: Apr 2001
Posty: 820
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 820
W końcu sie ktoś wziął za ten konkurs <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Tyle że martwi mnie liczba uczestników.

Zaraz okaże się, że ponad połowa nie może dalej uczestniczyć z braku czasu.(czytaj pierwsze 10 typów na - )
Proponuję im żeby przemyśleli udział w konkursie.
Bo inaczej ban albo cos w tym guście. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/basketball.gif" alt="" />

Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
Quote
W końcu sie ktoś wziął za ten konkurs <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Tyle że martwi mnie liczba uczestników.

Zaraz okaże się, że ponad połowa nie może dalej uczestniczyć z braku czasu.(czytaj pierwsze 10 typów na - )
Proponuję im żeby przemyśleli udział w konkursie.
Bo inaczej ban albo cos w tym guście. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/basketball.gif" alt="" />

sam jesteś ban, moze jeszcze wprowadź karę chłosty albo łamanie kolem za brak uczestnictwa,chłopie ubecja juz się skończyła

Dołączył: Nov 2004
Posty: 284
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 284
Nie dostrzegłem tylko jednej chyba istotnej rzeczy mianowicie jak bedziemy rozliczali kursy od "naziemnych" , przykładowo over 200 pkt w mixie po kursie 1,9 czy 1,71(czyli po podatku) ??

Pozdrawiam

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Regulamin zabawy NBA typy 2005 by g00niek & amkwish v. 1.05

Zabawa polega na podawanu typow, ma ona sluzyc podwyzszaniu morale jej uczestnikow i ma charakter typowo rekreacyjny. Wszelkie zazalenia skladane przez kogolwiek po skorzystaniu z typow nie będą rozpatrywane.

1. Uczestnikiem zabawy może zostac każdy user forum mecz.pl., który zglosi swoje uczestnictwo do dnia .......

2. Po terminie zgloszen nie ma mozliwosci dolaczenia się do zabawy.

3. Każdy uczestnik ma prawo podac maksimum 3 typy dziennie.

4. Liczba 3 typow nie jest obowiazkiem, uczestnik może podac 1, 2, albo 3 typy, może także w danym dniu nie podawac ich wcale.

5. Brak sztywnego kursu - uczestnik może podac kurs na zdarzenie wynoszacy od 1,01 wzwyz.

6. Typy zakladow możliwych do grania: 1x2, spread, under/over, pierwsza polowa, h2h (zawodnicy)

7. Można uzywac oferty wszystkich znanych bukmacherow internetowych.

8. Każdy typ ma być singlem.

9. Każdy typ powinien być opisany poprzez:
a - nazwy druzyn (gospodarz na pierwszym miejscu);
b - godzina rozpoczecia spotkania;
c - rodzaj zakladu (punkt 6.);
d - typ grany przez uczestnika;
e - kurs;
f - bukmacher;
g - liczbe jednostek stawianych na dany typ (1-10)

(patrz zalacznik)

10. Wszystkie typy na dany dzien zamieszczamy w jednym poscie zamieszczonym w nowym temacie najpozniej do godziny przed rozpoczeciem pierwszego meczu typowanego przez uczestnika.

11. Każdy uczestnik ma obowiazek na poczatku kazdego kolejnego posta umiescic swój wynik z dnia poprzedniego oraz bilans ogolny uzyskany od poczatku zabawy na zasadach okreslonych w punkcie 12.

12. Wynik podajemy wedlug nastepujacego schematu: typy trafione - typy nietrafione, skutecznosc (wyrazona w procentach), liczba jednostek zainwestowanych - liczba jednostek zwroconych, zysk/strata (patrz zalacznik)

13. Zabawa zostaje zakonczona z dniem zakonczenia sezonu regularnego NBA.

14. Ostateczny ranking zostanie sporzadzony na podstawie porownania osiagnietego najwiekszego zysku/najmniejszej straty

15. Sklasyfikowani zostana uczestnicy, ktorzy do momentu zakonczenia zabawy podadza co najmniej 50 typow.

16. Zostanie stworzona lista rezerwowa dla osob, które nie zglosily się w okreslonym czasie. Osoby te będą mogly dolaczyc do konkursu pod warunkiem, iż jeden z uczetnikow w sposób wyrazny czyli poprzez ogloszenie na forum zrezygnuje z udzialu w konkursie. Dodatkowym warunkiem jest czasowa mozliwosc obstawienia wymaganej ilosci meczy (patrz punkt 15).


Zalacznik do regulaminu (zasady podawania typow i obliczania):

A. Przyklady prawidlowo skonstruowanych typow:

#1 Phoenix Suns - Dallas Mavericks, 22.02/3.00, handicap, typ 2 (+7,5), 1,91, Pinnacle, 7/10

#2 Chicago Bulls - Los Angeles Lakers, 22.02/2.00, u/o, typ: under 189,5, 1,90 Expekt, 4/10

#3 LeBron James - Tim Duncan, 22.02/1.30, h2h, typ 1 (-1,5), 1,89, betandwin, 9/10

B. Obliczenia

Umowmy się ze trafilismy typ nr 1 i 3, natomiast typ 2 okazal się nietrafny. Wtedy: #1: 7x1,91=13,37 (zysk: 6,37), #2: strata -4, #3: 9x1,89=17,01 (zysk: 8,01). Ogolnie dzien skonczymy z wynikiem: 6,37-4+8,01=+10,38. Zainwestowalismy 20 jednostek, zwrot 30,38, stopa zwrotu wyniosla kosmiczne ponad 50% (yield)

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
barabasz - co do tych ktorzy beda chcieli zrezygnowac to jest punkt 16. i apeluje o to aby w momencie gdy im sie znudzi poinformowali na forum badz przysylajac priva, wtedy ktos z listy rezerwowej bedzie mogl wskoczyc o ile nie bedzie za pozno aby podac wymagana liczbe typow.

carlos - temat jest zamkniety, zobacz brzmienie punktu 7, jesli grasz u naziemnych bedziesz musial podac kurs na zdarzenie od jednego z bukow intenetowych..

Pozdrawiam
Dominik

Dołączył: Dec 2004
Posty: 53
V
journeyman
journeyman
V Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 53
czyli max na dzien mozemy postawic 30j, po 10j na kazdy typ. teraz pytanie czy jest okreslony nasz budzet?

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
nie ma okreslonego budzetu... system jest banalny, kazdy mecz mozna obstawic od 1 do 10.. ma to wyrazac Twoja poewnosc co do typu... to ze napisalem 30 jednostek na dzien nie oznacza ze mozesz postawic 27 najeden mecz... max 10 na mecz...

Pozdrawiam
Dominik

Dołączył: Dec 2004
Posty: 4,960
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 4,960
oka zapisuje sie!!! chce sie sparwdzic z innymi uczestnikami czy jestem czegos wart w realu mi cos wychodzi wiec moze tu tez

Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,472
L
veteran
veteran
L Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,472
zglaszam sie

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
W trakcie trwania zabawy nie da sie niestety uniknąć pewnych spornych kwestii,bo takie na 100% sie pojawią.

Pytanie brzmi:"kto będzie sędziował i rozstrzygał sporne sytuacje?"

Pozdrawiam

amkwish

Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
Quote
W trakcie trwania zabawy nie da sie niestety uniknąć pewnych spornych kwestii,bo takie na 100% sie pojawią.

Pytanie brzmi:"kto będzie sędziował i rozstrzygał sporne sytuacje?"

Pozdrawiam

amkwish

pewnie chcesz usłyszeć: amkwish,prosimy cię <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Strona 7 z 14 1 2 5 6 7 8 9 13 14

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty), 1,431 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,248
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1