|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Po co glupie dyskusje majace dowodzic czy da sie zarobic .
Prosze zajrzec na bloga Adama Heathcota (ok 140 tysiecy funtow od pocztku roku )czy innych ludzi zwiazanych wokol Betangel czy Bettrader .
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2004
Posty: 98 |
Kapitansb wierzysz we wszystko co pisza w mediach? Nie twierdze ze jest to niemozliwe , to co robi Heathcote jest realne, ale jest to w zasadzie tam sama bajka jak z forexem...95% graczy wtapia na tym kase...5% trzepie ogromne profity , jest jeszcze kolejna grupa osob ktora na tym zarabia...szkoleniowcy...ktorzy biora gruby szmal za to ze zdradza pare trickow i strategii...a teraz pomysl sensownie....czy majac kure ktora znosi zlote jaja bedziesz sie nią chwalil?
..Powiedz co sie stanie z Adamem jak wszysycy zaczna robic na tym kase jesli to jest taki easy?:D A po drugie to co robi ten gosc to nie jest bukmacherka tylko trading , i stosuje strategie arbitrazowe , bez komputerka ten gosc nie bylby sobie w stanie trafic olowkiem do tylka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
bez komputerka ten gosc nie bylby sobie w stanie trafic olowkiem do tylka. Jak widać, z komputerkiem dobrze mu to idzie i o to chodzi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Kapitansb wierzysz we wszystko co pisza w mediach? Nie twierdze ze jest to niemozliwe , to co robi Heathcote jest realne, ale jest to w zasadzie tam sama bajka jak z forexem...95% graczy wtapia na tym kase...5% trzepie ogromne profity , jest jeszcze kolejna grupa osob ktora na tym zarabia...szkoleniowcy...ktorzy biora gruby szmal za to ze zdradza pare trickow i strategii...a teraz pomysl sensownie....czy majac kure ktora znosi zlote jaja bedziesz sie nią chwalil?
..Powiedz co sie stanie z Adamem jak wszysycy zaczna robic na tym kase jesli to jest taki easy?:D A po drugie to co robi ten gosc to nie jest bukmacherka tylko trading , i stosuje strategie arbitrazowe , bez komputerka ten gosc nie bylby sobie w stanie trafic olowkiem do tylka. Po pierwsze nie musze sie sugerowac mediami ,gdyz sam korzystam z Betangel ,testowalem prawie wszystkie podobne maszynki .Od momentu jak zaczalem to robic moje wyniki zdecydowamnie poszly w gore ,poza tym wiele sie nauczylem i jesszcze sie ucze .Co wiecej juz nie wyobrazam sobie gry bez podobnego softu ,kto sprobowal nawet nie bedzie dyskutowal . Heathcote i jemu podobni nie zarabiaja na kazdej gonitwie czy tez kazdym evencie ,droga ktora ich prowadzi to zelazna dyscyplina , wiedza i doswiadczenie -czego zreszta nie ukrywaja -jak popatrzysz w wyniki jest sporo minusow .Ja mam dosyc spore na forexie ,ale tu jest troche inaczej handel jest krotki -mozna sie nadziac na zamykanie pozycji (w stylu po kazdej cenie )gdy trend ma sie w najlepsze .Co do forexu -albo grasz przeciwko firmom ,albo korzystasz z Tradestation i masz wszystko realtime (ale to kosztuje ponad 100 dolcow miesiecznie )-tylko mi powiedz ilu Polakow korzysta z Trade station -wiekszosc placze sie po roznyck Oandach ,etc. Podobnie z softem do Betfair -na tym forum oprocz tematu czyzyka nie ma nic .Choc wiem ,ze bardzo duzo osob z tego korzysta . Szkoleniowcy biora kase ,nalezy im sie i wiem ,ze osoby ktore korzystaly z kursow maja sie dobrze i nie zaluja ok 400 poundow .Strategii mozna sie sie uczyc w wieloraki sposob ,podobnie jak jezykow ,mozna isc na kurs ,mozna sie uczyc np.z internetu .Wszystko jest jak na dloni ,kwestia tylko stoswania w praktyce. Obstawianie w tradycyjny sposob to tez trading -tylko ekstremalny z czekaniem az kurs badzie 1.00 ,a przeciez mozna zawrzec kilka transakcji i ewakuowac sie ponoszac mniejsze ryzyko - przyklad wczorajszego meczu Szarapowej -mozna bylo zamknac po 1.01 -mozna bylo czekac i obrgryzac paznokcie do konca .Cala zabawa we wszystkim co tyczy zarabiania pieniedzy polega wlasnie na ograniczaniu ryzyka .
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2004
Posty: 98 |
Bardzo solidna odpowiedz Kapitan , tak trzymac,widze ze znasz sie na rzeczy.Nie pozostaje mi nic innego jak Zyczyć CI wielu sukcesów i ogromnych profitow.Ja za bardzo jestem zwiazany ze stara szkolą, probowalem rowniez forexu, lecz jestem zdania ze w zyciu nie mozna byc we wszytskim dobry, lepiej skupic sie na tym co wychodzi nam najlepiej i sprawia nam najwieksza frajde, jeden umie tradowac , inny rzezbic w drewnie...
Good luck!
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Radze poprobowac .
1.Istnieje darmowy soft -betfair rapid ,autoryzowany przez betfair szybki jak paltformy platne- minus nie ma klawiszy funkcyjnych ,ale mozna liczyc na piechote , zeby sie "zazielenic".co jest bardzo proste .
2.Platformy sa pomyslane glownie do szybkiego handlu na koniach (ale czasami oplaca sie rowniez grac w ostatniej chwili IP ,zwlaszza jezeli masz dobry live lub ogladasz w tv -wowczas jestes szybszy -ale to mozesz tez robic za darmo na bf rapid.)
3.Piszesz o tradycyjnej grze -obecnie kazdemu bym odradzal .Jest to wkladanie pieniedzy w rynek ,ktore najczesciej sa "wysysane" przez traderow .Jezeli juz to najlepiej polaczyc tradycyjna gre z zamknieciem w trakcie ,jak w przypadku Szarapowej ,czy nie denerwowac sie jak druzyna prowadzi 1-0 i w koncowce gra toczy sie "na afere ".
4.Radze poprobowac -sa darmowe okresy probne ,ze swojego doswiadczenia :
a. najlepszy jest Betangel ,ale najdrozszy -150 gbp
b. gdybym nie gral koni i szukal czegos tanszego -tutaj wybralbym Fairbota -cena ok .75 gbp ,w okresie probnym 15 dni mozna dzielic komputer na czesci i sciagac od nowa ,dopoki Cie nie zlokalizuja (soft tego nie odroznia )
c.Bettrader jest darmowy -wersja grid (nie polecam Betangela basic )-zaby korzystac z funkcji trzeba kupic minuty -wydatek ok 10 gbp ,ale jezeli nie bedziesz wchodzil na ladder ,nie bedzie zzerac minut.
5.I na koniec uwaga -Betfair jest nieefektywny ,wlasnie dzieki traderom -gdy inny buk ma niskie kursy i mniej wiecej zblizone ,na platformach np. niektorzy uzywaja funkcji keep -czasami wiec mozna cos zlowic za darmo -ja czesto na betangel przy stanie 2-0 klade w rule 1000 gbp z kursem 1.02 ,gdy pada 3 gol na 3-0 czesto sie realizuje-w ciagu ostatniego tygodnia zlapalem 3 razy oferte przeciwna .
Pozdrawiam ,zycze sukcesow!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Bardzo fajna i jakze pozyteczna dyskusja  Jak znajde wieczorem chwile to postaram sie wtracic trzy grosze odnosnie minimalizacji ryzyka, z prosba o Wasze opinie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
5.I na koniec uwaga -Betfair jest nieefektywny ,wlasnie dzieki traderom -gdy inny buk ma niskie kursy i mniej wiecej zblizone ,na platformach np. niektorzy uzywaja funkcji keep -czasami wiec mozna cos zlowic za darmo -ja czesto na betangel przy stanie 2-0 klade w rule 1000 gbp z kursem 1.02 ,gdy pada 3 gol na 3-0 czesto sie realizuje-w ciagu ostatniego tygodnia zlapalem 3 razy oferte przeciwna To chyba z kursami u innych buków ma mało wspólnego. Kurs w betfair krystalizuje się kilkanaście sekund do minuty wcześniej niż u buków. Jeśli takie coś w betfair zejdzie to raczej w kilku pierwszych sekundach handlu po otwarciu gdy buki jeszcze nawet nie myślą o odblokowaniu kursu. Chyba, że mówimy rynkach mało płynnych w betfair. No ale to rzeczywiście jest istota tradingu. Być sprytniejszym od kogoś, kto myśli, że jest sprytniejszy od ciebie. Kupić coś od kogoś tanio i na jego oczach przełożyć to do bagażnika kolejnego kupca inkasując różnicę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Funkcja keep jest oczywiście dostępna bez żadnego dodatkowego softu. Nie wiem kapitansb czy sugerowałeś coś innego, ale takie można by odnieść wrażenie czytając Twój post.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 98
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2004
Posty: 98 |
Troche zagmatwanie to wyglada, odnosnie betfair to musze najpierw wykombinowac cos zeby mi odblokowali konto ..zakladalem kupe lat temu potem chcialem pograc cos przekomninowalem z haslem i blok, obecnie gram tylko na Canbecie i Pinnacle.Gram tradycyjnie, single do 3%, od czasu do czasu parlaye za max 1% bankrollu.I nie sadze zeby to bylo jakims wielkim ryzykiem, choc wiadomo arbitrazowe systemy minimalizuja ryzyko do zaledwie procenta i daja pewny zysk, ale i kapital trzeba miec naprawde spory zeby z tego wyzyc.Poprzednie sezony zarowno NFL jak i MLB mialem bardzo udane totez nie szukam nowych sposobow choc wiecej pieniedzy zawsze sie przyda, taka juz nasza ludzka natura....zawsze chcemy wiecej i wiecej :D,gdyby ktos chcial zerknac na moje typy to zapraszam na mojego swiezego bloga,link w temacie z prywatnymi stronami typerow GL!
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
5.I na koniec uwaga -Betfair jest nieefektywny ,wlasnie dzieki traderom -gdy inny buk ma niskie kursy i mniej wiecej zblizone ,na platformach np. niektorzy uzywaja funkcji keep -czasami wiec mozna cos zlowic za darmo -ja czesto na betangel przy stanie 2-0 klade w rule 1000 gbp z kursem 1.02 ,gdy pada 3 gol na 3-0 czesto sie realizuje-w ciagu ostatniego tygodnia zlapalem 3 razy oferte przeciwna To chyba z kursami u innych buków ma mało wspólnego. Kurs w betfair krystalizuje się kilkanaście sekund do minuty wcześniej niż u buków. Jeśli takie coś w betfair zejdzie to raczej w kilku pierwszych sekundach handlu po otwarciu gdy buki jeszcze nawet nie myślą o odblokowaniu kursu. Chyba, że mówimy rynkach mało płynnych w betfair. No ale to rzeczywiście jest istota tradingu. Być sprytniejszym od kogoś, kto myśli, że jest sprytniejszy od ciebie. Kupić coś od kogoś tanio i na jego oczach przełożyć to do bagażnika kolejnego kupca inkasując różnicę  Moze troszke zle zostalem zrozumiany .Napisalem generalnie ,ze Betfair jest nieefektywny na rynkach dynamicznych takich jak tenis ,kosz ,pilka reczna itp .Pojawiaja sie oferty ,ktore raczej nie powinny sie pojawic .Przyklad zas wzialem pierwszy z brzegu -moment niestabilnosci rynku (po strzeleniu gola )nazwijmy go - statycznego jakim jest pilka nozna . Generalnie chodzi mi o to ,ze do betfair jest podlaczonych sporo automatycznych systemow (nie mysle tu tylko o arkuszu Excel przez np. Betangela ),w czasie gdy rynek emocjonalnie reaguje -zlecenia sa odpalane .Trudno to czesto zauwazyc nie majac API .Funkcja keep ,podobnie jak rapid sa dostepne i wszystim grajacym IP radzilbym jezeli jeszcze nie przeszli na rapid zrobic to jak najszybciej .
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Luz kapitan. To ja nie zajarzyłem. Chodziło Ci chyba bardziej o szybkie zbieranie tych keepów po odwieszeniu rynku. Choć ludzi mających otwarte kilka okien na takie okazje nie brakuje to jednak o wiele lepiej mieć soft, który zagwarantuje wysłanie zlecenia w ciągu milisekund od otrzymania informacji o odwieszeniu rynku. Rozumiem, że to jest jedna z przewag zewnętrznego softu.
Co do samego tradingu to nastały złe czasy dla najlepszych. Betfair zagięło na nich parol i już tak szybko kasy nie są w stanie ściągać z rynku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909 |
1-2% no tak dla bogatych niestety,chyba , że ktoś uciuła sobie tyle i zacznie grać na poważnie, wtedy granie ma sens i nikt nie powie że to choroba i szpony hazardu:) z paroma "fachowcami" od bukmacherki miałem przyjemność podyskutować o zarządzaniu budżetem , nie słyszałem u nas nad Wisłą o żadnym prawdziwym fachowcu który by pakował 1-2 % w każdy zakład , to są znacznie(o wiele) mniejsze procentowo sumy
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 726
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2003
Posty: 726 |
[/quote]z paroma "fachowcami" od bukmacherki miałem przyjemność podyskutować o zarządzaniu budżetem , nie słyszałem u nas nad Wisłą o żadnym prawdziwym fachowcu który by pakował 1-2 % w każdy zakład , to są znacznie(o wiele) mniejsze procentowo sumy [/quote]
Rafałek możesz cos wiecej napisać o tych "fachowcach od bukmacherki" ? Trzeba uczyc sie od najlepszych wieć kazde info na temat ich gry bedzie dla kazdego bardzo cenne. Dzieki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909 |
co tu pisać , fachowcy od bukmacherki to ludzie którzy myją się sporadycznie ,nie golą wcale i cuchną strasznie , nie mają czasu bo ważniejsze jest zarabianie pieniędzy
mało kto rekalkuluje za ile % kapitału grać po każdym zakładzie dlatego jest to zmienna ustalana po wypracowaniu określonego pułapu zysku lub zanotowaniu straty . 1-2% kapitału na zakład to dużo, przy seriach zwycięstw badź porazek budżet bardzo niestabilny bo strasznie lata i może latać nawet o 20% w obie strony w krótkich okresach.....
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
E tam, pomieszałeś fakty. Jeśli ktoś jest zawodowcem i obstawia 1% budżetu to on się myje i wysypia. Ci co się nie myją to są właśnie ryzykanci obstawiający grube sumy bez zarządzania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
E tam, pomieszałeś fakty. Jeśli ktoś jest zawodowcem i obstawia 1% budżetu to on się myje i wysypia. Ci co się nie myją to są właśnie ryzykanci obstawiający grube sumy bez zarządzania. Ukazala sie wlasnie ksiazka Anglika ,ktory wygral ponad 10 mln klasyczna bukmacherka .Jest w niej ,ze nastawil sobie budzik na ktoras tam w nocy ,sprawdzil ,ze jego kon wygral i polozyl sie dalej spac ,a bet i wygrana byla spora.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631 |
kapitansb znasz moze autora albo tytul ksiazki?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Enemy Number One - Patrick Veitch
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,541
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,541 |
o tej książce:
http://wiadomosci.onet.pl/1561612,2678,kioskart.html
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|