Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 14 1 2 3 4 5 6 7 13 14
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,018
W
old hand
old hand
W Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,018
ciagle nie moge zrozumiec dlaczego Gran Torino nie dostal zadnej nominacji....

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
pojawił się nowy sezon Skins 3 , dziwne iż nikt nie wspomina o tym wink

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Originally Posted by walben
ciagle nie moge zrozumiec dlaczego Gran Torino nie dostal zadnej nominacji....

nie ma tez Seven Pounds , po prostu jest miejsce tylko dla 5 filmów.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
"Zdarzenie" warto obejrzeć ? czy szkoda czasu ? Jestem po "Taken" wiec obawiam sie zeby po 20 minutach nie wyłączyć tak jak w przypadku filmu "Wojenny Biznes" laugh (War.INC)

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Nie pamietam juz dokladnie filmu, ale wydaje mi sie ze po 20 minutach nie wylaczysz (film ma raczej fajne ciekawe wejscie, wiec jak wylaczysz to tak po 40 laugh wink ) Ja nie zalowalem po obejrzeniu. Zachwycony nie bylem, ale pamietam ze czegos mi brakowalo (zakonczenia? jakby jakies mocne bylo to bym pewnie zapamietal wink )

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Pride and Glory - warto obejrzeć ?

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Originally Posted by Szewa
Pride and Glory - warto obejrzeć ?

masz kilka recenzji na poprzednich stronach, obejrzeć warto choćby dla samego Farella , ale rewelacji sie nie spodziewaj smile

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Szewa
Pride and Glory - warto obejrzeć ?

Lipne, ogladalem to z 3 dni, takie meczenie filmu, obsada dobra, ale nic poza tym, sam pomysl moze i dobry, ale spaprany.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,831
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,831
wie ktos skad mozna sciagnac film Wielka cisza Große Stille, Die 2005r. znalazlem tylko tu: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/105895-rapidshare-wielka-cisza-grosse-stille-die.html ale 2 czesci sa uszkodzone....
prosze o pomoc

Dołączył: Nov 2006
Posty: 445
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 445
A ja z kolei poszukuje duńskiej trylogii Pusher, ponoć niezłe.

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Originally Posted by kolbi
A ja z kolei poszukuje duńskiej trylogii Pusher, ponoć niezłe.

hmmm torrenty?

http://www.mininova.org/search/pusher/4


Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Pizza-man
wie ktos skad mozna sciagnac film Wielka cisza Große Stille, Die 2005r. znalazlem tylko tu: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/105895-rapidshare-wielka-cisza-grosse-stille-die.html ale 2 czesci sa uszkodzone....
prosze o pomoc


eMule:
http://www.osloskop.net/r/31042.html

rapidshare:
http://peb.pl/dramat-obyczajowe/124905-rapidshare-into-great-silence-2006-dvdrip.html

Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,856
Likes: 1
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,856
Likes: 1

Dołączył: Nov 2006
Posty: 445
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 445
A sam se znalazłem tongue Może ktoś się skusi, na filmwebie niezłe oceny ma http://www.filmweb.pl/f33076/Dealer,1996

Torrent http://btjunkie.org/search?q=pusher+trilogy

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
to teraz parę groszy ode mnie na temat oscarów:

Najlepszy film:
- "Slumdog. Milioner z ulicy" kurs: 1,3
- "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" kurs: 5,25
- "Obywatel Milk" kurs: 11
- "Frost/Nixon" kurs: 20
- "The Reader" kurs: 25

Oglądałem wszystkie powyższe i zdecydowanie przyznałbym Oscara "Slumdogowi" bo film jest niesamowity i już naprawdę od dawien dawna nie widziałem tak innego a zarazem rewelacyjnego obrazu. W mojej ocenie daję mu 9,5/10 - rewelacyjni aktorzy (szczególnie dzieciaki), super historia a odejmuję te 0,5pkt tylko ze względu na zakończnie, które moim zdaniem lepsze byłoby dramatyczne.

Drugie miejsce w tej liście zajeły w moim przypadku dwa filmy równorzędne tzn. Benjamin Button i The Reader. Benjamin to piękna baśniowa wręcz historia, która jest długa ale nie nudzi. Piękny film o życiu, przemijaniu i śmierci = 9/10 u mnie.

Natomiast "The Reader" z kursem 25 to lekka przesada, jak dla mnie to powinien tam być taki sam kurs jak na Buttona (czyli około 5). W "Zaklinaczu słów" świetnie zagrała Kate Winslet (mam nadzieje że dostanie oscara za tą rolę). Historia jest świetnie opowiedziana, reżyserowi udało się idealnie pokazać uczucie jakie połączyło tego 16-letniego chłopaka z 30-letnią kobietą i jak ta znajomość wpłynęła na jego późniejsze życie. Trochę mnie rozśmieszyła informacja o tym, że Kate może nie dostać Oscara bo gra postać negatywną w tym filmie - otóż wg mnie film idealnie "uczy" i pokazuje, że to co zrobiła jej postać było/jest złe i jakie konsekwencje z tego płyną. Obraz ten bardzo dobrze pokazuje też w jakich okolicznościach stawiani byli "negatywni ale zwykli" ludzie w tych czasach i daje do myślenia jak osądzać ich czyny. Dla mnie to 10/10 w kategorii dramat.

Za pierwszoplanową rolę kobiecą Oscara dałbym Winslet, która jest nominowana i za tą samą rolę otrzymała już Globa oraz nagrodę "Gildii Aktorów Amerykańskich" (tam otrzymała za rolę w "The Reader" - ale jako najlepsza aktorka drugoplanowa - chyba nie mogą się zdecydować czy jej rola jest pierwszo czy drugoplanowa). Jej największa konkurentką będzie zapewne Meryl Streep, która ma nominację za film "Doubt". Film ogladałem i faktycznie rola Streep jest bardzo dobra. Ta rola to chyba była specjalnie pod nią pisana bo pasuje tam idealnie z wygladu i jak na nią patrzę to stworzona jest do roli zakonnicy laugh Jednak film nie przypadł mi do gustu, wg. mnie to bardziej sztuka teatralna.
Nie widziałem filmu z inną poważną kandydatką do statuetki - Anne Hathaway ("Rachel Getting Married"), więc nie mogę w pełni oceniać tej kategorii.

Drugoplanowa rola męska to z pewnością wygrana Heatha Ledgera za rolę w "Mrocznym rycerzu". Nie chce mi się wierzyć żeby wygrał ktoś inny - a rola Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera przeszła już do historii.

Z drugoplanowych ról kobiecych to nie oglądałem narazie tylko filmu Vicky Cristina Barcelona z Penelope, która jest główną faworytką (mam nadzieję, że dzisiaj obejrzę). Natomiast jeżeli chodzi o resztę aktorek to widziałem ich role i najbardziej podobała mi się Amy Adams z Doubt - poprostu zapadła mi w pamięci i jeżeli Penelope mi sie nie spodoba to może zagram właśnie na Amy Adams za jakies nie duze stawki smile Wkońcu, w którejs z głównych kategorii musi być niespodzianka smile

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
[quote=Stoin]"Zdarzenie" warto obejrzeć ? czy szkoda czasu ? /quote]

Mam nadzieje Stoin, że się w to nie pakowałeś smile Moim zdaniem maksymalnie 2/10 wink

Jestem świeżo po Dzień w którym zatrzymałą się ziemia. Jednym słowem - tragedia. Na szczęście dobra reklama działa cuda i do kin uderzyły tłumy. Sam nawet małem przez chwile pomysł żeby wybrać się i zobaczyć te efekty specjalne na wielkim ekranie. Okazuje się, że wszystkie zmieszczono w trailerze.

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Supernatural 4/13 laugh

klik [pl.youtube.com]

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Be Kind Rewind 3/10

Nowa Komedia z Jackiem Blackiem. Myslalem, ze skoro w obsadzie znalazł się ten prześmieszny aktor, to sam bedzie w stanie pociagnac ten film ku dobremu. Przeliczylem się, bardzo oryginalny scenariusz, marne wykonanie. Nie polecam.

Revolutionary Road 7.5/10

Kate Winslet i Leo Di Caprio na planie. Stworzyli mieszankę, ktorej nie znajdziemy w titanicu. Bardzo ciekawy film o trudnościach życia rodzinnego. Szczerze zachęcam do ogladniecia.

Derailed 7/10

Clive Owen i Jennifer Aniston - ciekawy film, ktory rozkreca sie zbyt dlugo, duza nutka przewidywalnosci jednak końcówka to rekompensuje. Fajny obraz. Ogladnijcie.

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
I jeszcze jeden na swiezosci.

How.To.Lose.Friends.&.Alienate.People 7/10


Simon Pegg w nowej komedii romantycznej, pierwsza czesc filmu duzo humoru, pozniej więcej romantyzmu, film zdecydowanie dla kazdego, no i Megan Fox w uwodzicielskiej roli- ciachooooooo smile


Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Originally Posted by kadus
I jeszcze jeden na swiezosci.

How.To.Lose.Friends.&.Alienate.People 7/10


Simon Pegg w nowej komedii romantycznej, pierwsza czesc filmu duzo humoru, pozniej więcej romantyzmu, film zdecydowanie dla kazdego, no i Megan Fox w uwodzicielskiej roli- ciachooooooo smile

mi tam ten film sie nie podobal... najgorszy film Pegga jaki widzialem, malo brytyjskiego humoru, film slaby, spodziewalem sie czegos lepszego... dla mnie to max 3,5/10

Strona 5 z 14 1 2 3 4 5 6 7 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników ($-man, rafal08, Sensei, forty, JelineK, alfa, latajaca_holenderka), 1,135 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,715
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1