Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 2 1 2
#29450 16/02/2004 18:19
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
W takim razie podam przykład liczbowy:

kursy:

k1 = 1.40
k2 = 1.70

prawdopodobieństwa (buk):

p1b = 67.06%
p2b = 54.67%

p*k (buk):

p1b*k1 = 92.93%
p2b*k2 = 93.88%

prawdopodobieństwa (rzeczywiste):

p1r = 60%
p2r = 70%

p*k (rzeczywiste)

p1r*k1 = 0.60 * 1.4 = 84
p2r*k2 = 0.70 * 1.7 = 119

GRACZA A:
dwa single:

1.40, stawka 1
1.70, stawka 1

E(w) = 1.40 * 0.60 * 1 + 1.70 * 0.70 * 1 = 2.03

GRACZ B:
kupon:

AKO 2.38, stawka 2

E(w) = 2.38 * (0.60 * 0.70) * 2 = 1.99

Wniosek: Gracz A wyjdzie na +. Z tego wynikałoby, że bardziej opłaca się zagrać AKO. Ale jak widać tak nie jest. Był to przykład dla 2 zdarzeń, podobne przykłady można podać dla 3,4,5,.., 10,.., 100,.., 1000 zdarzeń więc można rozszerzyć to na długi okres.

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Wasz model sprawdza się NIE dla graczy, którzy ZARABIAJĄ NA SINGLACH, ale dla graczy których OCZEKIWANA WYGRANA JEST WIĘKSZA OD STAWKI W KAŻDYM ZAKŁADZIE. A tego nie gwarantuje niestesty nawet p*k>1 w długim okresie.

Bonus: Unibet
#29451 16/02/2004 18:23
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
Ja nadal chciałbym poznać kogoś, kto gra tylko zdarzenia o p*k>1. Ta dyskusja jest tyle teoretyczna co jałowa. Czy naprawdę nikt nie widzi różnicy między iloczynem p*k gdzie p i k to średnie obliczone na podstawie danych długookresowych, a iloczynem p*k gdzie p i k to prawdopodobieństwo i kurs konkretnego zdarzenia?
Kazdy widzi ta roznice, ale zarowno w teorii jak i praktyce nie ma znaczenia, czy zagrasz Dubel z p*k 1,4 i p*k 0,9 czy p*k 1,13 i p*k 1,12. W dlugim okresie, (jesli nie przyczepisz sie do 3 liczby po przecinku ) wyjdziesz 26% do przodu...

#29452 16/02/2004 18:36
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
Ja nadal chciałbym poznać kogoś, kto gra tylko zdarzenia o p*k>1. Ta dyskusja jest tyle teoretyczna co jałowa. Czy naprawdę nikt nie widzi różnicy między iloczynem p*k gdzie p i k to średnie obliczone na podstawie danych długookresowych, a iloczynem p*k gdzie p i k to prawdopodobieństwo i kurs konkretnego zdarzenia?
Kazdy widzi ta roznice, ale zarowno w teorii jak i praktyce nie ma znaczenia, czy zagrasz Dubel z p*k 1,4 i p*k 0,9 czy p*k 1,13 i p*k 1,12. W dlugim okresie, (jesli nie przyczepisz sie do 3 liczby po przecinku ) wyjdziesz 26% do przodu...[/qb]
Jak pokazałem wyżej, jednak ma... W długim okresie 1.5% w plecy...

#29453 16/02/2004 18:47
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
Ja nadal chciałbym poznać kogoś, kto gra tylko zdarzenia o p*k>1. Ta dyskusja jest tyle teoretyczna co jałowa. Czy naprawdę nikt nie widzi różnicy między iloczynem p*k gdzie p i k to średnie obliczone na podstawie danych długookresowych, a iloczynem p*k gdzie p i k to prawdopodobieństwo i kurs konkretnego zdarzenia?
Kazdy widzi ta roznice, ale zarowno w teorii jak i praktyce nie ma znaczenia, czy zagrasz Dubel z p*k 1,4 i p*k 0,9 czy p*k 1,13 i p*k 1,12. W dlugim okresie, (jesli nie przyczepisz sie do 3 liczby po przecinku ) wyjdziesz 26% do przodu...[/qb]
Jak pokazałem wyżej, jednak ma... W długim okresie 1.5% w plecy...[/qb]
Przeciez nie gralby nikt dubla z takich zdarzen, gdzie p*k <1.

#29454 16/02/2004 18:59
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]Przeciez nie gralby nikt dubla z takich zdarzen, gdzie p*k <1.[/qb]
No, właśnie to chciałem usłyszeć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . To potwierdza moją tezę, że wszystkie zdarzenia muszą mieć p*k>1 i że poniższe zdanie jest nieprawdziwe (może być prawdziwe po spełnieniu określonych warunków)

Quote
Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]Jeśli potrafisz zarobic na singlach to na ako zarobisz znacznie więcej w długim okresie czasu.
Ako jest bardziej oplacalne :zobacz: [/qb]

#29455 16/02/2004 19:01
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
J
Pooh-Bah
Pooh-Bah
J Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886

#29456 16/02/2004 19:05
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
J
Pooh-Bah
Pooh-Bah
J Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
ja tam wolę grać AKO, wybrać te 3-5 pewnych zdarzeń ( chyba że te pewne zdarzenia są po kursie powyżej 2 wtedy gram dubla) mieć kurs 3-10 i można to naprawdę grubiej zagrać,co do singli moim zdaniem opłacalne są tylko takie o w miarę dużych kursach 1,8+ , to w praktyce naprawde nie jest tak że jak masz z 3 mecze to dużo trudniej je trafić niż jednen, jak masz dobrą selekcję to prawdopodobieństwo wejścia jest podobne a zyskowność dużo większa, przecież grając AKO jak zagram powiedzmy 3-4 kupony po 3-4 mecze to zwykle żebym był na plusie wystarczy trafić raz, grając single muszę trafić ( w zależności od kursów) od 50% do nawet 80% kuponów,nie wiem może tak nie jest ale w moim przypadku się sprawdza, wystarczy zobaczyć mój temat jak grałem single to miałem max 150% zyskowności ( licząc od początku działalności) odkąd daje głownie AKo zyskowność wynosi prawie 700%

#29457 16/02/2004 19:17
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
No, właśnie to chciałem usłyszeć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . To potwierdza moją tezę, że wszystkie zdarzenia muszą mieć p*k>1 i że poniższe zdanie jest nieprawdziwe (może być prawdziwe po spełnieniu określonych warunków)
Przeciez o tym kazdy z nas pisal <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> To ty chciales przedstawic, ze nie kazde grane zdarzenie ma p*k >1... W zalozeniu ma , dlatego jest grane (teoretycznie sa na pewno takie, ktore tego nie spelniaja, a w dlugim okresie przy odpwiedniej ilosci zdarzen jest to margines, stad stwierdzenie jaha, ze grajac oplacalne zdarzenia, klejac je w AKO zarobimy wiecej).

PS. Granie AKO to zwiększanie marży buka. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#29458 16/02/2004 19:22
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Quote
Oryginalnie wysłał jarl:
[qb]Jeżeli dobierasz zdarzenia o p*k>1 to im więcej ich umieścisz na kuponie tym wartość oczekiwana wygranej jest większa[/qb]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> stop

#29459 16/02/2004 19:22
Dołączył: Jan 2004
Posty: 185
J
member
member
J Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 185
Quote
W takim razie podam przykład liczbowy:

kursy:

k1 = 1.40
k2 = 1.70

prawdopodobieństwa (buk):

p1b = 67.06%
p2b = 54.67%

p*k (buk):

p1b*k1 = 92.93%
p2b*k2 = 93.88%

prawdopodobieństwa (rzeczywiste):

p1r = 60%
p2r = 70%

p*k (rzeczywiste)

p1r*k1 = 0.60 * 1.4 = 84
p2r*k2 = 0.70 * 1.7 = 119

GRACZA A:
dwa single:

1.40, stawka 1
1.70, stawka 1

E(w) = 1.40 * 0.60 * 1 + 1.70 * 0.70 * 1 = 2.03

GRACZ B:
kupon:

AKO 2.38, stawka 2

E(w) = 2.38 * (0.60 * 0.70) * 2 = 1.99

Wniosek: Gracz A wyjdzie na +. Z tego wynikałoby, że bardziej opłaca się zagrać AKO. Ale jak widać tak nie jest. Był to przykład dla 2 zdarzeń, podobne przykłady można podać dla 3,4,5,.., 10,.., 100,.., 1000 zdarzeń więc można rozszerzyć to na długi okres.

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Wasz model sprawdza się NIE dla graczy, którzy ZARABIAJĄ NA SINGLACH, ale dla graczy których OCZEKIWANA WYGRANA JEST WIĘKSZA OD STAWKI W KAŻDYM ZAKŁADZIE. A tego nie gwarantuje niestesty nawet p*k>1 w długim okresie.
No tak, w tym przypadku gracz B będzie do tyłu, ale nie można zakładać, że zawsze będzie pechowo składał ze sobą zdarzenia w ten sposób, zwłaszcza że nie zna rzeczywistych prawdopodobieństw. Powiedzmy, że obaj gracze A i B zawsze znajdują w tygodniowej ofercie po 2 zdarzenia z p*k=84 lub p*k=119 (zdarzeń obu rodzajów jest tyle samo w dłuższym okresie).

Gracz A puszcza dwa single po 1 jednostkę:
E(w) = 0.25*(2*1.4*0.6) + 0.25*(2*1.7*0.7) + 0.5*(1.4*0.6+1.7*0.7) = 2.03

Gracz B gra AKO po 2 zdarzenia:
E(w) = 0.5*2.38*0.7*0.6*2 + 0.25*1.96*0.6*0.6*2 + 0.25*2.89*0.7*0.7*2 = 2.06

#29460 16/02/2004 20:32
Dołączył: Oct 2001
Posty: 851
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 851
No i jeszcze należy uwzglednić to że grając 'sklejki' prawdopodobieństwo tarfienia spada z dwuch meczy po 50 % szans robi sie kupon z szansą wejścia 25% jeżeli liczymy np kellym i stawaimy 2% kapitału po porażce odejmujemy 2% kapitału zostaje 98% puli początkowej i żeby wyjść na zero należy wyslać juz nie za 2% kapitału a troszeczke więcej im więcej meczy na kuponie tym bardziej działa to na niekozyść gracza
choć marginalne te % to potrafią narastać znacznie przy korekcie co zakład dostępnej puli

SLAW

#29461 16/02/2004 21:02
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Panowie, żeby uciąć tę bezproduktywną dyskusję pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, że te nieliczne (w porównaniu do grających mas) jednostki mogące się pochwalić zyskiem w dłuższym czasie, też mają okresy przegranych i wtedy wzrost strat na AKO w porównaniu do singli jest większy niż analogiczny wzrost zysków w okresach dobrej passy (p*k>1 dla każdego zdarzenia można włożyć między bajki). Poza tym widzę, że ograniczyliśmy naszą dyskusję do kuponów dwuzdarzeniowych. Może zatem bardziej opłaca się umieścić wszystkie swoje typy z danego tygodnia na jednym kuponie? No cóż, tak jak nie doczekałem się rozwiązania problemu z rzutem monetą, tak pewnie nie uda nam się dogadać w sprawie AKO i każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

#29462 16/02/2004 21:52
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Przeczytałem temat od początku i muszę stwierdzić ,że z wielu spraw bardzo prostych zrobiliscie "very sophisticated".Jestem po politechnice i jeden z moich ulubionych profesorów mawiał ,że wzór ,którego nie da sie zakryć kciukiem z punktu widzenia praktycznego nie jest nic wart.
Na GLOBETTING.COM jest bardzo ciekawy artykuł "Don"t bet the outsiders" i bardzo ciekawe spostrzezenia,które zostały oparte na dośc dużej próbce typów.
Od siebie dodam ,że buk tez liczy prawdopodobieństwo i z reguły niski kurs oznacza wysokie prawdopodobienstwo zdarzenia-on w skali makro ryzykuje dużą kasą i musi to robić dobrze bo w przeciwnym razie moze to oznaczać koniec biznesu-a korekta kursów następuje skokowo.
a tak na chłopski rozum 3 zdarzenia o kursac 1.2 daje ako 1.728 czyli 72.8% zysku ,natomiast solówki 60% . Zagranie 3 zdarzeń o kursach 2.o daje ako8 - czli 800% zysku -solówki 300% .To przypadki skrajne-ale zawsze warto wziąc kalkulator i przeliczyć.
NO i najważniejsza sprawa - nasza skuteczność w typach musi być wysoka - gdyż matematyka nie jest po naszej stronie.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH DYSKUTANTÓW!- <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#29463 17/02/2004 02:17
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał gump:
[qb]
Quote
]Juz to bylo walkowane wiele razy - single sie najbardziej oplacają.
tak, szczególnie te o kursach około 1.2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb]
Najlepiej wsadzić parę 1.2 na jeden kupon zmonotować ako > 2. Wtedy jeszcze bardziej się opłaca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb]
E tam od razu...Grać dzień w dzień kurs 1.05 przez 1 rok. Z jednej złotówki wyjdzie 54211841.58
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29464 17/02/2004 02:32
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
J
Pooh-Bah
Pooh-Bah
J Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
ja piernicze rzeczywiście 54 bańki, kurde ruszam z tym systemem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29465 17/02/2004 02:35
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
No tak, ale jeśli się nie mylę to limit np. w profie wynosi 60 spotkań. Przy kursie 1,05 daje to AKO 18,75 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

No, ale pomarzyć zawsze można <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29466 17/02/2004 02:38
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
J
Pooh-Bah
Pooh-Bah
J Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,886
Quote
Oryginalnie wysłał marasking:
[qb]No tak, ale jeśli się nie mylę to limit np. w profie wynosi 60 spotkań. Przy kursie 1,05 daje to AKO 18,75 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

No, ale pomarzyć zawsze można <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb]
nie no będę stawiał co dziennie jeden mecz o takim kursie i spox na necie będzie najprościej, potem mogą być schody z limitami, ale o to będę się martwił później <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Strona 2 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, forty, rafal08, latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, bukma, rymoholik), 2,525 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,306
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1