|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495 |
Samemu to pewnie sie pomotam, odesla mi z 2 razy cos do ponownego wypelnienia itd Juz wole zaplacic im i niech zrobia to jak trzeba.
No tylko, ze chce znalezc firme z najmniejszym minimalnym limitem, narazie najmniej znalazlem 35funtow.
Moze ktos ma cos taniej? Jak nie to trudno skorzystam z tej firmy co mam i juz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 4,446
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 4,446 |
agr1 moglbys napisac co ciekawego znalazles. tez musze sie postarac o zwrot a wole sie nie babrac w papierach:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495 |
Odpisalem Ci juz na prv, ale napisze i tu. Ja korzystam z http://www.podatekangielski.pl/zwrot-podatku-promocje.htm dopiero im wyslalem papiery, co bedzie dalej to sie okaze. Wybralem ich tylko dlatego, ze maja minimalna kwote jaka pobieraja najnizsza na rynku - jak zalozymy konto online to bedzie 30f. Mi znajomi polecali euro-tax, ale tam za duzo by mi wzieli, takze wybralem inna firme.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Jaka jest alternatywa dla paypal jesli chodzi o platnosci w sklepach internetowych w UK? Z pewnych wzgledow nie moge skorzystac z paypalu. Chodzi mi o punkt widzenia sprzedawcy - czyli szukam czegos co jest powszechne i tanie (niska prowizja). Zakladam ze chcialbym prowadzic sklep w UK, czy dobrym wyborem jest moneybookers? Jak mysliscie jaka jest popularnosc tego wsrod ebayowcow? Wiadomo konto paypal ma w dzisiejszych czasach kazdy, z innymi nie wiadomo. Jesli nie moneybookers to co? e-gold? ukash? Macie jakies opcje? Podkreslam ze chodzi mi tylko o UK.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
odswiezam temat i co widze - ostatni to moj post sprzed roku  Moze teraz ktos mi pomoze  Czy ktos z was Szanownych forumowiczow pracowal w UK jako self employed ? Oczywiscie bardzo duzo jak nie wszystko znajde na hmrc.gov ale chcialbym sie dowiedziec jak w praktyce to wyglada? jakie sa koszty, korzysci, koszty i dzialania administracyjne itp ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Byłem temu bliski tak więc zrobiłem trochę rozeznania w tej sprawie. Co dokładnie potrzebujesz wiedzieć, bo koszta to głównie podatki i prowadzenie ksiąg, zależnie od rodzaju biznesu/obrotu/zysku czasami lepiej jest założyć LLC. Na szczęście VAT jest przymusowy dopiero od wysokiego pułapu (najwyższego w całej Unii), tak więc może uda Ci się działać bez niego (chyba, że wolisz być w systemie VAT?).
Jaki rodzaj działalności chcesz prowadzić?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Chcialbym prowadzic dzialalnosc handlowa takze planuje wysokie obroty a wiec bede VAT-owcem. W tej chwili pracuje w angielskiej firmy LTD i placimy bardzo duzy tax od wynajmowanego magazynu (3-4 tys funtow rocznie) Chcialbym uniknac takich kosztow.jest taka opcja ze firma bedzie na moja znajoma ktora pracuje juz na umowe wiec chcialbym dla niej uzyskac informacje. Jakie koszty ksiegowosci, administracji bylyby w takiej sytuacji ? A moze wybrac inna forme prawna firmy?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
Chcialbym prowadzic dzialalnosc handlowa takze planuje wysokie obroty a wiec bede VAT-owcem. W tej chwili pracuje w angielskiej firmy LTD i placimy bardzo duzy tax od wynajmowanego magazynu (3-4 tys funtow rocznie) Chcialbym uniknac takich kosztow.jest taka opcja ze firma bedzie na moja znajoma ktora pracuje juz na umowe wiec chcialbym dla niej uzyskac informacje. Jakie koszty ksiegowosci, administracji bylyby w takiej sytuacji ? A moze wybrac inna forme prawna firmy? powiem krótko jedyne co bym preferował w związku z Olimpiadą w Londynie jakaś restauracja polska  to jedyne co najlepiej widzę i na tym możesz wyjść dobrze z tego co orientuję się to najbardziej tego brakuje na Wyspach nie jeden region ''zaliczyłem'' i wiem jak jest
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Hihi super ale ja sie nie znam na gastronomii i jakos prowadzenie knajpy na odleglosc raczej nie bedzie najlepszym pomyslem. poza tym nie mam na to funduszy. Przez najblizszy rok na pewno bede w Polsce (w gre wchodza jedynie wypady do UK). Co do restaruacji to ja bym otworzyl hinduska knajpe w Polsce 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
Hihi super ale ja sie nie znam na gastronomii i jakos prowadzenie knajpy na odleglosc raczej nie bedzie najlepszym pomyslem. poza tym nie mam na to funduszy. Przez najblizszy rok na pewno bede w Polsce (w gre wchodza jedynie wypady do UK). Co do restaruacji to ja bym otworzyl hinduska knajpe w Polsce  w PL w moim rodzinnym mieście podczas mojej nieobecności w Pl otworzyli jakąś znaną pizzerię i filia w moim rodzinnym mieście ceny niezłe  taka działalność w PL niepewna powiem tyle
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Nie porownuj pizzeri do hinduskiej restauracji  mysle ze ludzie maja dosc fastfoodow, pizzeri i kebabow.. Ja bardzo lubie odmienna kuchnie, w szczegolnosci hinduska i chinska. Jakims wielkim smakoszem nie jestem ale zamiast szamac w Macu czy KFC wole pojsc na Chicken Korme albo Chicken Tikke Masale  Taka knajpa to zloty biznes, uwierz mi  No ale troche zboczylismy z tematu 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
Nie porownuj pizzeri do hinduskiej restauracji  mysle ze ludzie maja dosc fastfoodow, pizzeri i kebabow.. Ja bardzo lubie odmienna kuchnie, w szczegolnosci hinduska i chinska. Jakims wielkim smakoszem nie jestem ale zamiast szamac w Macu czy KFC wole pojsc na Chicken Korme albo Chicken Tikke Masale  Taka knajpa to zloty biznes, uwierz mi  No ale troche zboczylismy z tematu  tylko nie pchaj się z tym do W-WA ,stolicy WLKP czy do KRKA gdzie indziej może być lepiej Chicken dobry hinduski bo nie raz pokosztowałem
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
Nie porownuj pizzeri do hinduskiej restauracji  mysle ze ludzie maja dosc fastfoodow, pizzeri i kebabow.. Ja bardzo lubie odmienna kuchnie, w szczegolnosci hinduska i chinska. Jakims wielkim smakoszem nie jestem ale zamiast szamac w Macu czy KFC wole pojsc na Chicken Korme albo Chicken Tikke Masale  Taka knajpa to zloty biznes, uwierz mi  No ale troche zboczylismy z tematu  To co Ty lubisz (bez obrazy), nie ma żadnego znaczenia. Knajpa musi być w miejscu, gdzie Twoje gusty kulinarne, podziela spore grono potencjalnych klientów, a do tego ich stać, żeby stołować się często w takim miejscu. Bez dużej gotówki, Twoje szanse = 0.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
akagi zgadza sie dlatego ja nie zakladam zadnej knajpy bo nie mam na to kasy  Jak juz bede mial siano na taka inwestycje to na pewno bedzie to albo hinduska restauracja albo chociaz jakies bistro ze zdrowa zywnoscia, i daje glowe ze cieszylyby sie duza popularnoscia. A wracajac do tematu, zalozenie wlasnej dzialalnosci (self employed) wydaje sie dziecinnie proste. Gdyby nie VAT to moznaby to zrobic w kilka minut.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
jak po angielsku, do cv, wpisac 'uslugi ciesielko-dekarskie' i sam pracownik taki na dachu ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Co do restaruacji to ja bym otworzyl hinduska knajpe w Polsce  Osobiście wolę każdą inną kuchnię z tamtego kierunku, a restauracje hinduskie w Polsce nie idą zbyt dobrze a nawet można powiedzieć, że świecą pustkami. Za ciężka (na żołądku) jest ta kuchnia, raz na miesiąc można się skusić ale częściej?  Lepiej chińska, choć u nas nie ma ani jednej takiej restauracji z prawdziwego zdarzenia - głównie widzimy Wietnamczyków udających, że robią chińską kuchnię, a tak naprawdę partaczących wszystko (trochę mięsa i pół worka mrożonych warzyw Hortex'u). Co ciekawe kuchnia wietnamska potrafi być wyśmienita, ale ci co do nas przyjeżdżają odwalają lipę i nawet własnej kuchni nie potrafią dobrze zrobić... Z VATem nie będziesz miał problemu, wystarczy w UK kumaty księgowy i po sprawie. Czy z góry zakładasz, że przekroczysz ten pułap obrotu? Bo możesz rozpocząć bez rejestrowania się w systemie VAT i dopiero później na niego przejść. Zależnie od działalności możesz też otworzyć sp. z o.o. (Ltd), musisz zobaczyć co podatkowo będzie Ci się bardziej opłacało, choć pod względem prowadzenia działalności to przy Ltd będziesz miał więcej roboty papierkowej (to znaczy nie Ty tylko księgowa/y).
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
jak po angielsku, do cv, wpisac 'uslugi ciesielko-dekarskie' i sam pracownik taki na dachu ? Cieśla to "carpenter". Możesz wpisać "Carpentry" jako robota w drewnie. Pracownik na dachu, to bez wątpienia - "Roofer". I potem możesz wpisać, gdzie i kiedy robiłeś "roof covering"
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
I wlasnie o ile postawilem juz na roofer i 'roofing service' to do carpentera nie jestem przekonany. Jakos mi to podjezdzka stricte stolarka 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
No może masz tu trochę racji. Jednak ten najbardziej znany cieśla, który miał syna na J, to Joseph the Carpenter...
Jeszce coś zaraz sprawdzę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
Szukałem: "Woodworker": a person who works in wood, such as a carpenter, joiner, or cabinet-maker. Zresztą, masz tu linka, obadaj sam http://www.thefreedictionary.com/woodworker
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|