|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
chłodna analiza jednak zwycieża  są dość duże wzrosty ale bez fajerwerków , bo czerwone futy w Stanach nie pozwalają na to , zwiększa się przez to prawdopodobieństwo ,ze wywalę dzisiaj papiery na łykend , zostawie tylko lotos , który jest teraz w średnioterminowym trendzie wzrostowym , na walutach dalsze umocnienie złotego , zmiana trendu czy głęboka korekta ?: na tą chwilę wiecej argumentów na zmianę trendu , ale z większym zaangażowaniem tutaj kapitału poczekam jak złoty przebije 4,40 na euro , POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
zostawilem pkobp i lotos , resztę wywaliłem z wielkiej chmury mały deszcz i to w obu kierunkach dzisiaj , w poniedziałek moze dokupie miedzianke i wroce do millenium
MIŁEGO ŁYKENDU
POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
na handlu przedsesyjnym wygląda to obiecująco : kgh up znacznie , nie gorszy lotos , banki tez super , pierwsza myśl zawsze najlepsza , czyli jednak rakieta ? , zobaczymy  Handel przedsesyjny  Chyba zartujesz. Nie mow, ze sledzisz TKO (Trzeba Kogos Oszukac). O handlu przedsesyjnym mozna mowic w USA gdzie w zawiera sie normalne transakcje przed sesja. A u nas to zwykly Kowalski moze podciagac i obnizac kurs przed sesja.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
na handlu przedsesyjnym wygląda to obiecująco : kgh up znacznie , nie gorszy lotos , banki tez super , pierwsza myśl zawsze najlepsza , czyli jednak rakieta ? , zobaczymy  Handel przedsesyjny  Chyba zartujesz. Nie mow, ze sledzisz TKO (Trzeba Kogos Oszukac). O handlu przedsesyjnym mozna mowic w USA gdzie w zawiera sie normalne transakcje przed sesja. A u nas to zwykly Kowalski moze podciagac i obnizac kurs przed sesja. a pewnie ,że śledzę  ,bo czasami w TKO , rzucane są paczki , na które przeciętnego Kowalskiego po prostu nie stać inna rzecz po co są rzucane i to w tym wszystkim jest najciekawsze
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Witam w nowym tygodniu
Moim zdaniem ten tydzień nie przyniesie większych rozstrzygnięć na giełdzie i walutach .
giełda : trzymam pkobp i lotos i w zależności od sytuacji na giełdzie dokupuje millenium i miedzianke, przewiduje niewielką korekte
waluta : konsolidacja złotego na obecnych poziomach
Strategia na przyszłość bardzo trudna ją obrać : ścierają sie dwa przeciwstawne poglądy : obecne ożywienie w górę jest tylko korekcyjne , a potem czeka nas ostry zjazd w dół, teoria eliota, spodziewane złe wyniki I kwartału i kolejne wypadanie trupów z szafy , zgadzając się z tym wariantem , właśnie teraz jest świetna okazja do zakupu dolara , który się osłabił do euro, a zarazam do złotego , kupuj dolara 3,30-3,40 sprzedawaj 3,90-40 i druga przeciwstawna to nie korekta ,ale wlasnie początek hossy , kto pamięta lata 1998 i 2003 , ten wie o czym pisze , wszystkim wtedy wydawało się ,ze owczesne obdcia to korekty dotkliwych bess , zupełnie tak jak teraz , a to były początki hoss , bo ceny akcji ;odwzierciedlają przyszłość a nie terazniejszość (klasycznie 7 miesięcy w przod czyli konoiec tego roku ),więc wielce prawdopodobnych złe dane z gospodarek , które będą teraz spływały nie mają już znaczenia, bo pod koniec roku bedzie odbicie , zresztą mowił o tym wczoraj Bernanke , w takim wariancie kupuj na maxa tanie jeszcze akcje najlepiej stabilnych spółek i pozbywaj się walut .
co o tym myślicie ?
POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Ja myśle ze zdecydownie Twoj pierwszy wariant jest bardziej prawdopodobny bo na cuda nie ma juz co liczyc !!!
Nie wierze w poczatek hossy, napewno jeszcze nie teraz, rynek umiera , rośnie frustracja i ogolnie nastroje sa niezbyt ciekawe a to nie sprzyja wzrostom ...
Nawet jesli sie one pojawia to beda szybko realizowane zyski w pnaice przed spadkiem
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
EUR/USD powyzej 1,30 i robi się b.ciekawie ,bo do droga do zakupu dolca po 3,30 zaczyna stać otworem  giełda zdazylem kupic troche millenium z rana przed jego kolejnym dzisiejszym wystrzałem , korektą na lotosie się nie przejmuje , mam nadzieje ze pkobp przełamie dzisiaj 23 , wszystko zależy od dzisiejszej sesji w Stanach, POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
robi sie ciekawie zwlaszcza ze dolar chyba pojdzie ponizej 3,30  sprobuje poszachowac i poczekam na zakup dolara na nizszym poziomie ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Mam małe pytańko - a co ze zlotem /nie mylić ze złotym ;)/. Czy warto wchodzić w średniotermionwe lokaty oparte o cenę złota ... jak to waszym zdaniem może wyglądać
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
Jak narazie WIG20 na +2% calkiem niezle, najwieksze spolki notuja znaczny zysk, miedzianka nawet juz 4%, zobaczymy jak stany sie otworza ale moze to faktycznie bedzie lepszy okres na gieldzie choc wasze czarne scenariusze niestety maja w sobie sporo prawdy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 3,008
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 3,008 |
Jak narazie WIG20 na +2% calkiem niezle, najwieksze spolki notuja znaczny zysk, miedzianka nawet juz 4%, zobaczymy jak stany sie otworza ale moze to faktycznie bedzie lepszy okres na gieldzie choc wasze czarne scenariusze niestety maja w sobie sporo prawdy... :)Dobre czasy dla spekuły -spekulantów. :)Potworzyły się różne grupki , grają na kursie i nabijają na jeleniach zyski. Jak narazie dla mnie giełda jest spalona. Póki nie będzie trochę spokoju i jelenie nie zostaną wyrzuceni to będzie jak jest. Co do złota -  zawsze powtarzam że nic nie będzie wiecznie iść w górę po wzrostach przyjdą spadki. Najlepiej w tych trudnych czasach moim zdaniem inwestować w ziemie , napewno nie w mieszkania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
chyba co raz wiecej zaczyna dopatrywac sie dna i dobrze, bardzo ciekawa sytuacja na rynku walutowym, moze mamy tez w koncu jakas stabilizacje na zlotym, bo jezeli jestesmy w okolicy dna, to wg mnie zl sie najpierw ustabilizuje, a pozniej bedzie sie stopniowo umacnial.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Coraz bardziej skłaniam sie ku temu ,że obecne umocnienie złotego , jest dobrą okazją do zajęcia pozycji na dolarze  po takich długotrwałych spadkach musiało nastąpić mocne odreagowanie , którego teraz jesteśmy świadkami , zwrotem będą kwartalne wyniki spółek czyli do tego mamy jeszcze parę tygodni, wtedy zaczną wypadac trupy z szafy I TO W OGROMNYCH ILOŚCIACH i wtedy będzie ostry zjazd w dół , Polska jest dopiero na początku tego kryzysu , rostowski budował budżet w oparciu 3,50 za euro  , wyjdzie ogromny deficyt budżetowy gdzieś z początkiem czerwca , dziura rostowskiego będzie wieksza od dziury bauca , nie ma siły ,żeby złoty wtedy mocno nie zjechał w dół , 4 zeta za dolara człkiem wtedy realne , jak się kupi teraz dolce będzie się miało conajmniej 20% do przodu , ale jeszcze sie muszę do tego w 100% utwierdzić  POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Też przychylam się do tego scenariusza. Apetyt na złotówkę w tej chwili jest bardzo duży, co widać na wykresach. Na razie nic nie zapowiada zmiany, ale po jakimś czasie na pewno przyhamuje. Widzę 2 scenariusze, albo to przyhamowanie nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni, albo kilku tygodni. Potem niezależnie z jakiego pułapu będzie start (czy z 3,95 za euro czy z 4,30 wróci bardzo szybko do obecnych poziomów, a potem w 2 tygodnie tąpnie do 4,90). Rekord może zostać wybity, ale nie wiem czy aż o tyle o ile wcześniej tu prognozowałem). Potem umocnienie do przedziału 4,40-4,70, stabilizacja i stopniowy wzrost (o ile kryzys nie będzie się pogłębiał). Optymalny kurs wymiany przy wejściu do strefy euro dla naszej gospodarki zawiera się wg wielu ekspertów w przedziale 3,80-3,90 i całkiem możliwe, że taki właśnie będzie. To przy jakim kursie wejdziemy do ERM2 ma marginalne znaczenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 3,008
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 3,008 |
Coraz bardziej skłaniam sie ku temu ,że obecne umocnienie złotego , jest dobrą okazją do zajęcia pozycji na dolarze  po takich długotrwałych spadkach musiało nastąpić mocne odreagowanie , którego teraz jesteśmy świadkami , zwrotem będą kwartalne wyniki spółek czyli do tego mamy jeszcze parę tygodni, wtedy zaczną wypadac trupy z szafy I TO W OGROMNYCH ILOŚCIACH i wtedy będzie ostry zjazd w dół , Polska jest dopiero na początku tego kryzysu , rostowski budował budżet w oparciu 3,50 za euro  , wyjdzie ogromny deficyt budżetowy gdzieś z początkiem czerwca , dziura rostowskiego będzie wieksza od dziury bauca , nie ma siły ,żeby złoty wtedy mocno nie zjechał w dół , 4 zeta za dolara człkiem wtedy realne , jak się kupi teraz dolce będzie się miało conajmniej 20% do przodu , ale jeszcze sie muszę do tego w 100% utwierdzić  POZDRO ELDO ...  a które państwo jest w innej fazie kryzysu. :)Wszyscy są na początku . W zupełności się z tobą zgadzam. :)Wybitny specjalista od niewiedzy niejaki Waldemar Pawlak powiedział że Polsce nie grozi kryzys. :)Wtedy spadłem z krzesła po tych słowach , zresztą ja nie pamiętam żeby on coś mądrego kiedyś powiedział. :)Kryzys dopiero się zaczyna , można byłoby powiedzieć że narazie to tylko cisza przed burzą. Żaden kryzys nie trwa kilka tygodni czy miesięcy. :)Jak dla mnie najmnocniejsza gospodarka , która będzie najodporniejsza na kryzys to gospodarka chińska. Może moje twierdzenie u niektórych wywoła drgawki i może dobrze , bo każdy ma prawo do własnego zdania. Co do Rostkowskiego i rządu to zawsze jestem pesymistycznie nastawiony, chociaż w ostatnim czasie jak się zapoznałem z życiorysem Rostkowskiego jednak zmieniłem o nim zdanie. Wykształcenie Rostkowskiego robi wrażenie. :)Ostatnio czytałem gdzieś że złoty znów dojdzie do magicznej granicy 5 zł za euro , bo spekuła - spekulanci będą chcieli zarobić , narazie odpoczywają.  Nie wiem czy to prawda , bo ekonomistą nie jestem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 3,008
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 3,008 |
Co do giełdy to KGHM wreście idzie do góry. Ciekawe jak długo. Do tych 130 tys /1000 ak. to jeszcze daleko , które były spory czas temu. Najbardziej w tej spółce denerwują mnie te związki zawodowe , które co chwilę żądają podwyżek. Największym zaskoczeniem dla mnie jest WSiP to spółka , narazie niewzruszona. Jak przed tymi spadkami była około 13 tak dalej jest w tych rejonach. Muszą te książki dobrze iść.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Korekta na giełdzie i na złotym ( po ostatnich jego wzrostach) to dobry czas na zakup kgh  (związkami się nie przejmować) POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Pozdrawiam wszystkich tych którzy dzisiaj nie dali się odleszczyć i wykorzystali dzisiejszy dzień jako świetną okazję do zakupów , jutro up nie może być innaczej , ale trzeba nie zapominać ,że nie jest to hossa, ale tylko odreagowanie choć może nawet i potężne i przez najbliższy czas będzie można nieźle zarobić, bo jedziemy pociągiem , który zaczął pędzic na północ, a potem w porę trzeba będzie niego wyskoczyć 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Witam , dokupilem wczoraj lotos , pkobp i miedzianke Ropa dobija już do 50 dolców ,a jak ropa idzie w górę to dolarek w dól  , wczoraj pisałem o wyskoczeniu w porę z tego pociągu , ale  hmm S&P sie wczoraj pięknie otworzył na wykresie na jazdę powyzej 900 pkt , podobnie sprawa się ma na DJ , a to by oznaczało na dłuższą jazdę w górę , a nie tylko mocne odreagowanie wielomiesiecznych spadków mini-hossa  , jesli tak ,to rynek zignoruje przypuszczalne fatalne dane z gospodarek na I kwartał , a wzrastająca cena ropy rozbudzi inflację i hossę na giełdach... POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Zapomniałem o jednym ,na naszej szulerni rządzi futmafia , a pisowski pajac sobolewski nie zrobi im przecież krzywdy, moze futy zmienią 20-03 swe pozycję na L-ki i wypociny giełdowe ELDO będą wtedy zbieżne z ich strategią 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|