|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
Eldo byłeś na wystąpieniu Mateusza? czy USA zbankrutuje? [ youtube.com] wg mnie to jeden z najzdolniejszych ekonomistów młodego pokolenia, polecam nie tylko ten materiał ale wszelkie jego publikacje. to taka rada ode mnie dla mniej zorientowanych szkoda, że dopiero kryzys sprawia że częściej słucha się takich osób jak Ron Paul, Peter Schiff albo ... Szewczak, Gwiazdowski czy Machaj klasyczna ekonomia, zero radykalizmu, wolność po prostu, szkoła austriacka rulezzz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
No nie byłem , ale do takich konkluzji podchodzę jednak z dystansem, niemniej szkoła austriacka fakt , najbliższa jest prawdy Mam juz dosyc tej gpw i tego palanta sobolewskiego , cała Europa dzisiaj na zielono , a u nas ponad połowa sesji już za nami i obroty 77 mln dolców , to już nawet gorzej niz żenada  , a futmafia robi z tą giełdą co chce , wszyscy czekają na zmianę pozycji na kontraktach w ten piątek kiedy ci bezkarni futgangsterzy zmienią pozycję , a ja dochodzę do wniosku ,ze nic się nie zmieni w tej szulerni kierowanej przez tego  pisdzielca i trzeba będzie zacząć grać na normalnych giełdach .
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Ale dolarek pojechał w dół po deklaracji Feda :D, dzień pełen wrażen i emocji i zwotów akcji , 3,30 teraz już naprawde blisko się wydaje , ale po czymś takim , trzeba jeszcze chyba dłużej poczekać na dalszy zjazd zielonego a na naszej futszulerni czekamy do piątku , muszę przyznać ,że dzisiaj byłem już blisko do samowyleszczenia  , a tak poczekam z akcyjkami na rozwoj wydarzeń , może gruby zacznie otwierać w piątek l, to wtedy naprawde pojedziemy z koksem w góre rzecz jasna  POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Jak ja lubię takie jazdy  dolarek w tej chwili po 3,33 , a ja obniżam swój poziom wejścia w zielonego do poziomu 3-3,10 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
A nie boisz się, że 1 Amero będzie wymienialne na 1 trylion dolarów? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
jeszcze niedawno jak ktoś pisał o amero to był wyzywany od oszołomów, pomyleńców i zwolenników teorii spiskowych.
dziś brzmi to już jakby bardziej realnie.
chociaż zastanawiam się jak to rozegrają. wcześniej muszą raczej klepnąć dogadaną już unię północnoatlantycką z meksykiem i kanadą. później wspólna waluta.. po jakim przeliczniku to dobre pytanie:)
natomiast co do dolarów zimbabwejskich to:
" Zimbabwejski dolar jest bezwartościowy. W mojej wiosce handluje się złotem znalezionym w rzece. Potrzebujesz oleju do smażenia? Musisz go kupić za złoto. (...) Potrzebujesz mydło? Musisz je kupić za złoto. Wszystko za złoto, nic [nie kupisz] za zimbabwejskie dolary ". (...) Wszędzie handluje się za złoto. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz w ręku miałem zimbabwejskie dolary. Nie przyjmują ich w sklepach. "
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
A nie boisz się, że 1 Amero będzie wymienialne na 1 trylion dolarów?  nie  bo kupię dolara spekulacyjnie , kiedy bedzie po 3-3,1 mozna sie wtedy spodziewać spekulacyjnego odbicia , skąd? - z realizacji zysków , potem chyba ucieknę na dobre z zielonego jak i wogóle z pieniądza , bo idzie inflacja która może sie przerodzic w hiperinflację , wiec trzeba bedzie zawczasu uciec w szelkie dobra trwałe począwszy od ziemi poprzez samochody a skończywszy na expresie do kawy i flaszeczce bourbona poki co zarabiamy poki mozna : waluta para EUR/USD jedziemy do poziomu 1,44 którego zabezpieczamy odpowiednio wysokim stop/lossem, co jest konieczne bo do czerwca co najmniej bedziemy mieli rollcaaster na dolarze otwieramy pary EUR/PLN i USD/PLN i gramy na umocnienie złotego w real money ; kupujemy dolce przy poziomie 3-3,10 , a potem sprzedajemy przy odbiciu zamieniając je na Euro giełda : wiem futmafia , ale nie wierzę żeby zaczeli oni grać przeciwko nowemu trendowi , będą otwierali nowe pozycje w piatek i będzie to L , kupujemy akcje spólek surowcowych i banków POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
no takie oczywiste to co napisałem wyzej już nie jest , bo żydzisko Morgan ,znowu zwala kurs złotego JP Morgan obniżył prognozę dla Polski [ pb.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
natomiast co do dolarów zimbabwejskich to: Ale opinie, z którymi się spotkałem, że ludzie nie zdążą dobiec do sklepu bo pieniądze stracą na wartości chyba nieco przesadzone (abstrahując od tego, że w sklepach nie przyjmują). Skoro tyle tego drukują to musi ktoś to przyjmować. Nieco ponad 10% dziennie traciła ta waluta. Nasz złoty też tak potrafi. Jedyna różnica, że tam zawsze w jedną stronę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Ech liczyłem na to ,że dzięki Fedowi , futmendy z gpw zostaną choć trochę obdarci ze swoich szortów dzisiaj , ale ta żydzina morgan ich wyratował i chyba nie przypadkiem ogłosił własnie teraz te swoje przepowiednie co do polskiego pkb
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
ELDO ,spokojnie -przyczyna dla ktorych inne gieldy nie rosna (w tym GPW )jest to ,ze Wall Street dojechala do silnych oporow -czas na realizacje zyskow ,poza tym opory sa naprawde bardzo silne -przynajmniej technicznie .
Trudno kupowac kontrakty i akcje na wzrosty ,majac duze p ,ze Wall Street spadnie .
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
w drodze na zakupy: [ Linked Image] a tutaj krótki filmik, momentami wstrząsający Zimbabwe - gold for bread. [ youtube.com] nie zapominaj, że Zimbabwe to trzeci świat. tam struktury organizacji państwa wyglądają nieco inaczej niż w krajach Zachodu. z pewnością nie jest to norma, ale w wielu wsiach/regionach kraju mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją jak na filmiku. kiedyś Rodezja była potęgą gospodarczą Czarnego Lądu. Mugabe 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
kiedyś Rodezja była potęgą gospodarczą Czarnego Lądu. Wpadli z deszczu pod rynnę. Gdyby nie "Rodezja" mieliby o 100 lat więcej dla siebie. Może nie pojawiłby się wtedy Mugabe. A może ten etap mieliby już za sobą. No ale skręcamy niebezpiecznie na tematy polityczne... zaśmiecając Eldorado blog 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Zorro , wróć do polityki , bedzie ciekawiej tam  wygląda na to ,że rynek strawił już morgana i zaczyna sie to przebiegać z moim planem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
kapitanie siedząc za wielka wodą chyba nie znasz dobrze specyfiki naszej giełdy wystarczy popatrzyć i porównać giełdowe indeksy u Ciebie i u mnie i uwzględnić różnice w obrotach (oczywiście zachowując proporcje), przedwczoraj całe dzienne obroty wigu20 oscylowały w kwocie rzędu 100 mln dolcow  to kasyno nie giełda , gram tutaj, bo tak mi wygodniej , ale do czasu , 1 dobra spółka kgh to za mało , a ja chociaż kocham hazard , jestem na giełdzie iwestorem , a nie szulerem POZDRO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Dolarka, dalszy zjazd , zwiększyły się obroty zagranica chyba kupuje i shorty dostają po tyłku zasłużenie  a jesli wig20 dzisiaj przekroczy 1500 , misie siedzące na s-kach będą głośmo ryczeć z rozpaczy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Eldo do jakiej granicy czekasz ?? bo jakis czas temu pisalem ze poszachuje i poczekam ponizej 3,30 ale teraz zastanawiam sie nawet nad 3,10 ech ale ten czlowiek pazerny jest  tylko wiesz co zastanawiam sie czy bedzie potem odbicie bo moze sie sprawdzic wizja Mateusza Machaja i wtedy ups... zostaniemy z reka w nocniku z nic nie wartym dolarem ?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że Mateusz w swoim wystąpieniu odpowiedział na pytanie postawione w tym temacie. Tym, którym się nie chce oglądać zdradzę, że odpowiedź brzmiała "w nic". Trochę jednak razi niespójność tych jego wypowiedzi. Kilkanaście minut wcześniej wspomina o funduszu, który zarobił dla klientów 1000% w ciągu roku bo zainwestował w spadek cen nieruchomości. Jeżeli Machaj uważa, że będzie hiperinflacja to nic tylko inwestować w złoto (w spadek dolara do innych walut nie ma co, bo raczej będzie to hiperinflacja globalna). Zresztą raz chłopak twierdzi, że będzie hiperinflacja, a potem stwierdza, że złoto może stanieć. Jest więcej nieścisłości w tych jego wywodach, choć parę mądrych rzeczy też powiedział. Ale wrażenie, że są one (wywody) podszyte nie tylko zdrowym rozsądkiem ale czymś jeszcze odniosłem chyba nie tylko ja.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
zgadzam się, z ostatnim zdaniem również:) chociaż nie posądzałbym jego wypowiedzi o niespójność. na takich wykładach, przy krótkim czasie, w gąszczu pytań, nie zawsze można wyjaśnić wszystko od a do z. jakiś czas śledzę misesowców, Machaja dobrze kojarzę, to człowiek kierujący się logicznym myśleniem. i pewnie jak większość tu piszących, sam układa sobie w głowie różne scenariusze, bo na bieżące wydarzenia także trzeba być elastycznym. natomiast co do złota to o ile dobrze pamiętam powiedział że nie powinno spaść, a jeśli jeszcze zleci to niewiele. z większym prawdopodobieńśtwem określa wzrosty lub stabilizację. zobaczymy, czas pokaże.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
tak ale nie wiem czy zauwazyliscie ze hiperinflacja jest prawdopodobna tylko i wylacznie pod warunkiem pewnych zachowan Ameryki bo jak do tej pory cala kasa jest blokowana przez trzesace tylkami banki, ktore z grupy docelowej wszyscy i dla wszystkich zmienili na niektorzy, wyjatkowi i wybrani...
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|