|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804 |
06/03/2005 Australia Melbourne 20/03/2005 Malaysia Sepang 03/04/2005 Bahrain Sakhir 24/04/2005 San Marino Imola 08/05/2005 Spain Barcelona 22/05/2005 Monaco Monaco 29/05/2005 Europe Nurburgring 12/06/2005 Canada Montréal 19/06/2005 USA Indianapolis 03/07/2005 France Magny-Cours 10/07/2005 Great-Britain Silverstone 24/07/2005 Germany Hockenheim 31/07/2005 Hungary Hungaroring 21/08/2005 Turkey Istanbul 04/09/2005 Italy Monza 11/09/2005 Belgium Spa-Francorchamps 25/09/2005 Brazil Interlagos 09/10/2005 Japan Suzuka 16/10/2005 China Shanghai
FERRARI
01 Michael Schumacher
Kraj: Niemcy Urodzony: 3.01.1969 Zwycięstwa: 83 Pole Position: 63 Najlepszy wynik: 1
02 Rubens Barichello
Kraj: Brazylia Urodzony: 23.05.1972 Zwycięstwa: 9 Pole Position: 13 Najlepszy wynik: 2
B.A.R HONDA
03 Jenson Button
Kraj: Wielka Brytania Urodzony: 19.01.1980 Zwycięstwa: 0 Pole Position: 1 Najlepszy wynik: 3
04 Takuma Sato
Kraj: Japonia Urodzony: 28.01.1977 Zwycięstwa: 0 Pole Position: 0 Najlepszy wynik: 8
RENAULT
05 Fernando Alonso
Kraj: Hiszpania Urodzony: 29.06.1981 Zwycięstwa: 1 Pole Position: 3 Najlepszy wynik: 4
06 Giancarlo Fisichella
Kraj: Włochy Urodzony: 14.01.1973 Zwycięstwa: 1 Pole Position: 1 Najlepszy wynik: 6
WILLIAMS
07 Mark Webber
Kraj: Australia Urodzony: 27.08.1976 Zwycięstwa: 0 Pole Position: 0 Najlepszy wynik: 10
08 Nick Heidfeld
Kraj: Niemcy Urodzony: 10.05.1977 Zwycięstwa: 0 Pole Position: 0 Najlepszy wynik: 8 MCLAREN
09 Kimi Raikkonen
Kraj: Finlandia Urodzony: 17.10.1979 Zwycięstwa: 2 Pole Position: 3 Najlepszy wynik: 2
10 Juan-Pablo Montoya
Kraj: Kolumbia Urodzony: 20.09.1975 Zwycięstwa: 4 Pole Position: 11 Najlepszy wynik: 3
SAUBER
11 Jacques Villeneuve
Kraj: Kanada Urodzony: 9.04.1971 Zwycięstwa: 11 Pole Position: 13 Najlepszy wynik: 1
12 Felipe Massa
Kraj: Brazylia Urodzony: 25.04.1981 Zwycięstwa: 0 Pole Position: 0 Najlepszy wynik: 12
RED BULL
13 David Coulthard
Kraj: Wielka Brytania Urodzony: 27.03.1971 Zwycięstwa: 13 Pole Position: 12 Najlepszy wynik: 2 15 Christian Klien
Kraj: Austria Urodzony: 7.02.1983 Zwycięstwa: 0 Pole Position: 0 Najlepszy wynik: 16
TOYOTA
16 Jarno Trulli
Kraj: Włochy Urodzony: 13.07.1974 Zwycięstwa: 1 Pole Position: 2 Najlepszy wynik: 6
17 Ralf Scumacher
Kraj: Niemcy Urodzony: 30.06.1975 Zwycięstwa: 6 Pole Position: 5 Najlepszy wynik: 4 JORDAN
18 Tiago Monteiro
Kraj: Portugalia Urodzony: 24.06.1976 Zwycięstwa: - Pole Position: - Najlepszy wynik: -
19 Narain Karthikeyan
Kraj: Indie Urodzony: 14.01.1977 Zwycięstwa: - Pole Position: - Najlepszy wynik: -
MINARDI
20 Christijan Albers
Kraj: Holandia Urodzony: 16.04.1979 Zwycięstwa: - Pole Position: - Najlepszy wynik: - 21 Patrick Friesacher
Kraj: Austria Urodzony: 26.09.1980 Zwycięstwa: - Pole Position: - Najlepszy wynik: -
Najlepszy wynik oznacza najlepsze miejsce na końcu sezonu w wyścigach Formuły 1.
FERRARI
Kraj: Włochy Prezes: Jean Todd Opony: Bridgestone Paliwo: Shell
B.A.R HONDA
Kraj: Wielka Brytania Prezes: Nick Fry Opony: Michelin Paliwo: Elf
RENAULT
Kraj: Francja Prezes: Patrick Faule Opony: Michelin Paliwo: Elf
WILLIAMS
Kraj: Wielka Brytania Prezes: Sir Frank Williams Opony: Michelin Paliwo: Petrobras
MCLAREN
Kraj: Wielka Brytania Prezes: Ron Dennis Opony: Michelin Paliwo: Mobil
SAUBER
Kraj: Szwajcaria Prezes: Peter Sauber Opony: Michelin Paliwo: Petronas
RED BULL
Kraj: Austria Prezes: Christian Horner Opony: Michelin Paliwo: Castrol
TOYOTA
Kraj: Japonia Prezes: Tsutomu Tomita Opony: Michelin Paliwo: Esso
JORDAN
Kraj: Irlandia Prezes: Colin Kolles Opony: Bridgestone Paliwo: Brak danych
MINARDI
Kraj: Włochy Prezes: Paul Stoddart Opony: Bridgestone Paliwo: Brak danych
KLASYFIKACJA KIEROWCÓW W SEZONIE 2004
01 M.SCHUMACHER 148 02 R.BARRICHELLO 114 03 J.BUTTON 85 04 F.ALONSO 59 05 JP.MONTOYA 58 06 J.TRULLI 46 07 K.RAIKKONEN 45 08 T.SATO 34 09 R.SCHUMACHER 24 10 D.COULTHARD 24 11 G.FISICHELLA 22 12 F.MASSA 12 13 M.WEBBER 7 14 O.PANIS 6 15 A.PIZZONIA 6 16 C.KLIEN 3 17 C.DA MATTA 3 18 N.HEIDFELD 3 19 T.GLOCK 2 20 Z.BAUMGARTNER 1
KLASYFIKACJA KONSTRUKTORÓW W SEZONIE 2004
01 FERRARI 262 02 BAR 119 03 RENAULT 105 04 WILLIAMS 88 05 McLAREN 69 06 SAUBER 34 07 JAGUAR 10 08 TOYOTA 9 09 JORDAN 5 10 MINARDI 1
NOWOŚCI I MODYFIKACJE W SEZONIE 2005
1) Silnik ma wystarczać na 2 wyścigi. Zmiana pomiędzy wyścigami spowoduje słabsze miejsce przy starcie w drugim wyścigu.
2) Kwalifikacje w niedzielę rano.
3) Zmiany w budowie aerodynamicznej (w porównaniu z ubiegłym sezonem).
4) Nie można wymieniać opon podczas wyścigu (dopuszczalne to będzie jedynie w wyjątkowych okolicznościach). Jednakże podczas zjazdu do pit-stopu na wymianę kół nie można dotankować bolidu.
5) Od sezonu 2005 skrzynia biegów musi mieć minimalny czas przełączania na poziomie 200-300 milisekund.
Last edited by Misiek; 31/07/2005 17:25.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804 |
KURSY NA ZWYCIĘSTWO W SEZONIE 2005 (BETANDWIN)
Michael Schumacher (GER/Ferrari) 1.75 NOT Michael Schumacher (GER/Ferrari) 1.85 Kimi Raikkonen (FIN/McLaren) 6.00 Juan-Pablo Montoya (COL/McLaren) 8.00 Fernando Alonso (ESP/Renault) 10.00 Jenson Button (GBR/BAR-Honda) 12.00 Rubens Barrichello (BRA/Ferrari) 12.00 Mark Webber (AUS/BMW-Williams) 25.00 Giancarlo Fisichella (ITA/Renault) 25.00 Nick Heidfeld (GER/BMW-Williams) 40.00 Ralf Schumacher (GER/Toyota) 50.00 Takuma Sato (JPN/BAR-Honda) 50.00 Jarno Trulli (ITA/Toyota) 100.00 Jacques Villeneuve (CAN/Sauber) 150.00 Felipe Massa (BRA/Sauber) 150.00 David Coulthard (GBR/Red Bull) 200.00
Ferrari 1.45 NIE Ferrari 2.35 McLaren-Mercedes 4.00 BAR-Honda 8.00 Renault 8.00 Williams-BMW 30.00 Sauber-Petronas 70.00 Toyota 100.00 Red Bull 200.00 Jordan 250.00 Minardi-Cosworth 500.00
Moje typy na sezon 2005
1. Michael Schumacher 2. Rubens Barichello 3. Kimi Raikkonen 4. Fernando Alonso 5. Juan-Pablo Montoya 6. Jenson Button 7. Jarno Trulli 8. Mark Webber 9. Ralf Schumacher 10. Takuma Sato 11. Giancarlo Fisichella 12. David Coulthard 13. Nick Heidfeld 14. Jacques Villeneuve 15. Felippe Massa 16. Christian Klien 17. Christijan Albers 18. Tiago Monteiro 19. Patrick Friesacher 20. Narain Karthikeyan
1. Ferrari 2. Mc Laren 3. Renault 4. B.A.R. Honda 5. Toyota 6. Williams 7. Sauber 8. Red Bull 9. Minardi 10. Jordan
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1 |
witam wszystkich. co myslicie o pierwszym wyscigu w australii? warto postawic na schumiego czy lepiej poczekc do kolejnych wyscigow? i czy orientuje sie ktos gdzie sa najwyzsze kursy na jego wygrana w gp australii? pozdrawiam i dzieki za opinie
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 928
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2004
Posty: 928 |
poczekaj na treningi i kwalifikacje qwtedy bedzie mozna cos powiedziec
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
w zwiazku z tymi kwalifikacjami w niedzielne poranki,ciekawi mnie czy naziemne buki beda wogole wystawiac oferte na F1,beda mieli bardzo malo czasu na wystawienie oferty i opracowanie kursow
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804 |
Te kwalifikacje w tym samym dniu to jedna wielka parodia, a jeszcze większa z punktu widzenia obstawiania zakładów. Wyobraźmy sobie np. najbliższe GP Australii. Kwalifikacje będą pewnie o północy czasu polskiego, jako że wyścig jest chyba jakoś o 4:00 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Teraz czekamy na kwalifikacje, buki kursy wystawiają około 1.00-1.30 w nocy. Nic bardziej optymistycznego tylko siedzieć przed komputerem i czekać na zakłady. Z Malezją będzie jeszcze lepiej. Kwalifikacje pewnie około 3.00, a wyścig o jakiejś 7.00-8.00 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. W związku z tym zastanawiam się, czy nie byłoby korzystniej grać nietypowych zakładów, typu przewaga na mecie, ilość sklasyfikowanych zawodników, etc. a pominąć te, w których są bezpośrednie pojedynki Head to head (chyba że komuś chce się czekać na kwalifikacje). Jak całe to bagno przeniesie się do Europy to może godziny będą bardziej cywilizowane i będzie można poczekać na kwalifikacje i obstawiać z aktualnymi danymi. Osobiście najbardziej cieszyłbym się gdyby tych dupków co ustanowili te wszystkie bzdurne przepisy w nowym sezonie... Ach, szkoda słów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
Co do nowych przepisów mi osobiscie sie podobaja prawie wszytkie. Lekkim nieporozumieniem sa dla mnie tylko kwalifikacje rozgrywane w tym samym dniu co wyscig (wolałem po staremu). Co do samych wyscigów to mysle ze beda ciekawsze. Napewno bedzie czesciej dochodziło do wyprzedzania podczas wyscigu ( głównie przez zmniejszenie docisku samochodów o ok 28 -31% ). W pirwszych wyscigach moim zdaniem na mecie pojawi sie niewielu kierowców. I granie zakładów na dojedzie/niedojedzie bedzie moim zdaniem najbardziej oplacalne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
troche to dziwne ze niemozna bedzie zmeniac opon ani sie dotankowac podczas wyscigu,napewno cale zawody beda wolniejsze,bolidy beda ciezsze,kierowcy beda wolniej wchodzic w zakrety
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 179
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2003
Posty: 179 |
Faktycznie trzeba będzie stawiać przed weekendem, bo w bukach nie zdążą dać kursów po kwalifikacjach! Co do opon to słyszałem dwie wersje: jedna, że są dwa komplety (1. na treningi 2. na kwalifikacje i wyścig) i druga, że na cały weekend te same!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> Ale co do kursów to i tak uważam, że teraz są promocje! Po dwóch wyścigach pewnie znowu będą takie łachowate jak w zeszłym roku!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 15
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Feb 2004
Posty: 15 |
witam wszyscy narzekaja na nowe przepisy, a mi one nie przeszkadzaja, zawsze preferowalem obstawiac h2h w kwalifikacjach, wieksze prawdopodobienstwo, ze obstawieni przeze mnie kierwocy je ukoncza niz wyscig, obstawiam w unibet i widze ciekawe typy na australie:
Alonso, F - Fisichella, G [1] 1.60 Coulthard, D - Klien, C [1] 1.40 Trulli, J - Schumacher, Ralf [2] 1.95
typy poparte statystykami, kazda para startuje w identycznym bolidzie, licze, ze przez okres przerwy miedzy sezonami umiejetnosci kierowcow nie zmienili sie diametralnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 221
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 221 |
Who will win the Grand-Prix? GP von Australien Schumacher M. victory 04.03.2005 01:00 2,40 Raikkonen victory 04.03.2005 01:00 5,00 Alonso Sieg 04.03.2005 01:00 6,00 Montoya victory 04.03.2005 01:00 7,00 Barrichello victory 04.03.2005 01:00 10,00 Fisichella victory 04.03.2005 01:00 12,00 Button victory 04.03.2005 01:00 17,00 Heidfeld victory 04.03.2005 01:00 20,00 Sato victory 04.03.2005 01:00 25,00 Webber Sieg 04.03.2005 01:00 30,00 Villeneuve victory 04.03.2005 01:00 50,00 Coulthard victory 04.03.2005 01:00 50,00 Massa victory 04.03.2005 01:00 80,00 Schumacher R. victory 04.03.2005 01:00 80,00 Trulli victory 04.03.2005 01:00 100,00 Klien Sieg 04.03.2005 01:00 100,00 Albers Sieg 04.03.2005 01:00 150,00 Friesacher Sieg 04.03.2005 01:00 150,00 Monteiro Sieg 04.03.2005 01:00 250,00 Karthikeyan Sieg 04.03.2005 01:00 250,00
To kursy z bet-at-home
Czy ta data oznacza ze wyscig bedzie o 1,00 dzis??? Bo z tego co wiem mial byc 6,03,05
No i jeszcze male pytanie co sadzicie o zagraniu tu zwyciestwa Shumahera ??? Kurs 2,4 jest niezly ???
Prosze o opinie :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 15
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Feb 2004
Posty: 15 |
kwalifikacje sa z piatku na sobote w nocy, a dlaczego kursy na wyscig sa wazne do momentu rozpoczecia kwalifikacji? zalozmy ze taki pan schumacher w obu probach kwalifikacji nie popisze sie, zajmie jakies odlegle miejsce na starcie, to kurs 2,40 nikt nie dotknie, za to taki pan button z kursem 17.00 zajmie PP to wszyscy sie rzuca bo ma realne i duze szanse aby wygrac i buk moglby za duzo stracic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 2,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 2,931 |
Pierwszy trening przed Grand Prix Australii, który rozpoczyna sezon zmagań w Formule 1, należał do bolidów McLarena. Najszybciej jedno okrążenie torze Albert Park pokonał testowy kierowca tego teamu, Hiszpan Pedro de la Rosa (1.25,376).
Na drugim miejscu uplasował się jego kolega z tej samej stajni, Fin Kimi Raikkonen (1.25,676).
Trzeci wynik uzyskał Niemiec Nick Heidfeld, który debiutuje w Williamsie - 1.25,940. Dopiero czwarty czas zmierzono mistrzowi świata Michaelowi Schumacherowi (Ferrari) - 1.26,081.
Tuż za Niemcem uplasował się kolejny pilot McLarena, Kolumbijczyk Juan Pablo Montoya - 1.26,227.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
kwalifikacje sa z piatku na sobote w nocy, a dlaczego kursy na wyscig sa wazne do momentu rozpoczecia kwalifikacji? zalozmy ze taki pan schumacher w obu probach kwalifikacji nie popisze sie, zajmie jakies odlegle miejsce na starcie, to kurs 2,40 nikt nie dotknie, za to taki pan button z kursem 17.00 zajmie PP to wszyscy sie rzuca bo ma realne i duze szanse aby wygrac i buk moglby za duzo stracic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pozdro a przypadkiem kwalifikacje nie sa w nocy z soboty na niedziele(okolo polnocy naszego czasu)?,wtedy chyba ma byc transmisja na TV4
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Jeśli moge wtrącić swoje 3 grosze to chciałbym powiedzieć, że pomimo faktu iż bardzo interesuje się F1 to GP Australii nie odważę się zagrać i wszystkim radze podobnie. Nowinek w tym sezonie jest aż nadto i sa to w większości takie zmiany które będa miały bardzo znaczący wpływ na przebieg wyścigu, w związku z czym postawa kierowców oraz przede wszsytkim samych bolidów jest wielką niewiadomą. Proponuję zaczekać do kolejnego wyścigu, wówczas będzie można już coś mądrego powiedzieć...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 15
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Feb 2004
Posty: 15 |
@logan347
zgadza sie, odbywaja sie wtedy kwalifikacje ale drugie, te przed wyscigiem, pierwsze odbywaja sie z piatku na sobote
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 368
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2004
Posty: 368 |
Panowie od tego sezony zarówno pierwsze jak i drugie kwalifikacje są WAŻNE!!! Aby uzyskać PP trzeba wypaść bardzo dobrze w obu bo liczy się łączny czas. To tak dla tych co nie wiedzieli <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
+
|
|
+
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495 |
Wyniki 1 serii kwalifikacyjnej.. :Results Malaysia GP - Qualifying 1
1 F. Alonso Renault 1:32.582
2 J. Trulli Toyota +0:00.090
3 G. Fisichella Renault +0:00.183
4 K. Räikkönen McLaren +0:00.257
5 R. Schumacher Toyota +0:00.524
6 M. Webber Williams +0:00.622
7 J. Montoya McLaren +0:00.751
8 N. Heidfeld Williams +0:00.882
9 J. Button BAR +0:01.034
10 C. Klien Red Bull +0:01.142
11 D. Coulthard Red Bull +0:01.227
12 M. Schumacher Ferrari +0:01.490
13 F. Massa Sauber +0:01.569
14 R. Barrichello Ferrari +0:01.580
15 A. Davidso BAR +0:02.284
16 J. Villeneuve Sauber +0:02.305
17 N. Karthikeyan Jordan +0:05.224
18 T. Monteiro Jordan +0:05.274
19 P. Friesacher Minardi +0:06.686
20 C. Albers Minardi +0:07.850 [b][i] [color:"red"]wiecej tutaj..[/color][/b] [ eurosport.com]
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 4,577
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 4,577 |
przynajmniej wydaje się, że będzie to jeden z ciekawszych sezonów w ostatnich latach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 364
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2005
Posty: 364 |
Czyżby Schumi się wyschumiał albo zapomniał zdjąć zimówek.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|