|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957 |
Platini, wydaje mi się, ze na poczatku wyjasnilismy sobie z kolegą lupusem wszelkie niejasności i ok. Teraz ty ? Przeszkadza Ci progresja ? To forum prezentuje rózne sposoby dochodzenia do wygranej, prawda ? A może nie o to chodzi ?
Każdy typ prezentowany tutaj przez forumowiczów jest tylko i wyłącznie jedną z mozliwości podaną przez niego /opartą o błąd braku dostatecznej informacji /
bo co wiesz tak naprawdę, lub Ci się wydaje ? wiesz, kto rzuca na otwarciu i kto gra na poszczególnych pozycjach na boisku, znasz jeszcze temperaturę i pogodę i ewentualną statystykę drużyn - i to koniec
a czego nie wiesz ?
tak naprawde nie wiesz nic - nie wiesz co siedzi w głowie w dniu meczu poszczególnego zawodnika - bo i skąd - znasz jego problemy ? może akurat dotkneła go jakas tragedia rodzinna lub jest w euforii z powodu narodzin dziecka - moze akurat ma w dniu meczu sto innych powodów, które pozwolą lub nie zagrać dobrze lub nie ten mecz całe typowanie oparte jest więc na błędzie a jak widać na moich propozycjach, akurat progresja daje lepsze rezultaty od pojedynczych typów - co również obarczone jest błędem statystycznym
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032 |
Toronto at Minnesota
Ofensywa Twins wygląda bardzo blado, a gdy naprzeciw stanie Roy Halladay, trudno spodziewać się nagłej poprawy. Pały Tor pracują solidnie, Roy wygrał wszystkie 7 spotkań z Minnesotą. Patrząc na dwa tegoroczne występy miotacza Twins Liriano, nie sądzę, aby był w stanie zatrzymać rozgrzaną ofensywę Blue Jays
TOR 1.74 10/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 16
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Apr 2009
Posty: 16 |
typy: 2 trafione: 2 nietrafione:0
typ nr 3 New York Yankees - Cleveland Indians
Wg mnie,pomimo,iż w sezonie narazie jest wiele niespodzianek,tym razem takowej nie będzie.Yankesi z Sabathią w roli pitchera powinni spokojnie poradzić sobie z bardzo przecietnym Cleveland,zwłaszcza,że grają u siebie,a ostatnie wyniki NYY świadczą,żę po zadyszce na inauguracje wreszcie zaczynają grać to,na co czekali fani Yankesów,a więc i ja:) niski kurs,ale gra warta zachodu za ciekawą stawkę.
New York Yankees - Cleveland Indians typ 1 7/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2009
Posty: 68 |
witam :-) mam mały problem odnośnie obstawiania MLB w Expekt. Otóż nie mogę połapać się w wystawianych ofertach z kursami na MLB, przykładowo: w środę w godzinach ok. 11-12 rano zaczynają pojawiać się kursy na mecze czwartkowe, następnie poźnym wieczorem oferta ta zostaje zakończona. Następnego dnia czyli w czwartek, znów godzina 11-12, po raz kolejny pojawia się oferta z kursami na bieżący dzień czyli po raz drugi - na Czwartek. KTO MI WYTŁUMACZY TE ZAWIŁOŚCI???? Moje podejrzenia kierują się w stronę innego czasu w USA ale i tak nie mogę jakoś tego skleić... POZDRO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2009
Posty: 68 |
ok już poukładałem to w główce, jeśli w USA mecz w środę jest o 22 to na Expekt jest już podpisany jako czwartkowy parę h po północy. Uhhh
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
witam :-) mam mały problem odnośnie obstawiania MLB w Expekt. Otóż nie mogę połapać się w wystawianych ofertach z kursami na MLB, przykładowo: w środę w godzinach ok. 11-12 rano zaczynają pojawiać się kursy na mecze czwartkowe, następnie poźnym wieczorem oferta ta zostaje zakończona. Następnego dnia czyli w czwartek, znów godzina 11-12, po raz kolejny pojawia się oferta z kursami na bieżący dzień czyli po raz drugi - na Czwartek. KTO MI WYTŁUMACZY TE ZAWIŁOŚCI???? Moje podejrzenia kierują się w stronę innego czasu w USA ale i tak nie mogę jakoś tego skleić... POZDRO ze swojej strony mogę tylko napisać, iż nie polecam grać MLB w tym buku, dziwnym trafem czasami niewystawiali w ogóle spotkania które akurat chciałem zagrać :/ pozdr,
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
witam :-) mam mały problem odnośnie obstawiania MLB w Expekt. Otóż nie mogę połapać się w wystawianych ofertach z kursami na MLB, przykładowo: w środę w godzinach ok. 11-12 rano zaczynają pojawiać się kursy na mecze czwartkowe, następnie poźnym wieczorem oferta ta zostaje zakończona. Następnego dnia czyli w czwartek, znów godzina 11-12, po raz kolejny pojawia się oferta z kursami na bieżący dzień czyli po raz drugi - na Czwartek. KTO MI WYTŁUMACZY TE ZAWIŁOŚCI???? Moje podejrzenia kierują się w stronę innego czasu w USA ale i tak nie mogę jakoś tego skleić... POZDRO ze swojej strony mogę tylko napisać, iż nie polecam grać MLB w tym buku, dziwnym trafem czasami niewystawiali w ogóle spotkania które akurat chciałem zagrać :/ pozdr, mało tego potrafią zagrane spotkanie usunąć z kuponu (policzyc jako kurs1.00) gdy mecz dopiero jest w trakcie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
W obu wieczornych meczach zanosi się na zywciestwa faworytów. Co prawda forma baterów Cards jest zdecydowanie wyższa niż u Cubusiów, to jednak Big-Z powinien dać im trochę spokoju. Co zaś się tyczy meczu w Nowym Jorku jeśli Joba zagra 6-7 inningów, zaś bullpen Yankees znowu nie da ciała miejscowi powinni wygrać RL.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Przypomnę tylko, że Yankees mają nowy stadion. Wczorajsze uroczyste otwarcie zepsuli gracze Cleveland, dzisiaj nie powinno już być niespodzianki. Co do drugiego meczu, to nie jestem niestety takim optymistą. Zambrano jest świetny ale ma swoje odpały, a biorąc pod uwagę formę Cards i nieco niepewny bullpen Cubs, to złamanego grosza na nich dzisiaj nie postawię.
Tak w ogóle, Cubs i Yankees to zespoły z chyba najbardziej zaniżonymi kursami...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Zawsze tak jest było i będzie z kursami.
Co innego , że Cubsi od nieco ponad wieku niezdobyli WS , a Yankees ostatni raz w 2000 roku jesli dobrze pamietam.
BTW - Sanchez - batter Pittsburgha wczoraj podczas jednego z AB dostal 17 piłek od RP Houston. Dokładnie w 7 inningu. 14 z tych piłek były Foulami.
Widać co znaczy przygotowanie odpowiednie i doswiadczenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032 |
Philadelphia Phillies - San Diego Padres
San Diego zaskakuje in plus 7 wygranych w 10 spotkaniach. Miotacz Padres Young dwa solidne występy. Phila póki co w kratkę, przeciwko Was nie zachwycali. Hamels kiepsko zaprezentował się w swoim pierwszym meczu, w którym rzucał przeciwko Colorado i pozwolił na 7 punktów w czasie 3IP. Po takim kursie gram na ekipę gości.
San Diego Padres 2.38
Texas-Kansas
Już kiedyś pisałem, że gdy ofensywa Texasu jest rozgrzana, to przed ciężkim zadaniem stoją miotacze drużyn przeciwnych. Trzeba kłuć żelazo póki jest gorące, a zatem
Texas 1.91
4.55 2/10
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Co zaś się tyczy meczu w Nowym Jorku jeśli Joba zagra 6-7 inningów, zaś bullpen Yankees znowu nie da ciała miejscowi powinni wygrać RL. Cóż, wczoraj Sabathia też nie dał ciała, a widziałeś jak się skończyło po jego zejściu  Jeśli Cubs mają niepewny bullpen, to co dopiero Yankees? Wczoraj coach zmieniał pitcherów jak rękawiczki bo co jeden to gorszy. Wcześniej już był mecz kiedy zużył wszystkich i dopiero gracz z pola jak zaczął narzucać to jakoś to wyglądało. Dla mnie to wystarczający powód, żeby na razie unikać stawiania na Yankees. Chyba, że overy, które mogą siąść dopiero w samej końcówce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
A to akurat fakt, bullpen Jankesów gra na razie bardzo kiepsko (tradycyjnie z wyjątkiem "Mariano Italiano"  ). Można pograć na live późniejsze inningi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
FLORIDA(Johnson,J) (Handicap -1.5) - Run Line FLORIDA(Johnson,J) @ WASHINGTON(Olsen,S) - MLB Games - Saturday 18 kwiecień 2009 19:05:00 2.02
Johnson to materiał na gwiazdę dużego formatu, zaś Olsen to co najwyżej soldiny pitcher, który z pewnością doskonale zna batterów Marlinów. Mimo to wieszczę zwycięstwo gości, którzy od początku sezonu grają wybornie.
OAKLAND(Cahill,T) (Handicap -1.5) - Alternate Run Line OAKLAND(Cahill,T) @ TORONTO(Tallet,B) - MLB Games - Saturday 18 kwiecień 2009 19:05:00 2.70
Po obu stronach ujrzymy żółtodziobów, z których jednak lepiej prezentuje się Cahill, który jest potwierdzeniem dobrej pracy z młodzieżą z której słyną A's. Choć pewnie padnie dużo punktów, to zakładam, że o co najmniej 2 więcej zdobędą baseballiści z Oakland.
NY METS(Santana,Jo) (Handicap -1.5) - Run Line MILWAUKEE(Gallardo,Y) @ NY METS(Santana,Jo) - MLB Games - Saturday 18 kwiecień 2009 19:10:00 2.25
Santana w połączeniu z atutem własnego stadionu i wszystko jasne. Mets powinni pogonić Brewers, którym daleko do optimum formy.
ST LOUIS(Lohse,K) (Handicap -1.5) - Alternate Run Line ST LOUIS(Lohse,K) @ CHIC CUBS(Dempster,R) - MLB Games - Saturday 18 kwiecień 2009 21:40:00 2.77
Od początku sezonu Lohse prezentuje się wprost wyśmienicie, a z kolei Dempster co najwyżej przeciętnie. Jak do tego dołożyć rozpaloną do czerwoności ofensywę St. Louis, to rozstrzygnięcie może być tylko jedne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Mam odmienne zdanie jeśli chodzi o mecz Toronto. Blue Jays zaczęli sezon wyśmienicie, zwłaszcza w ofensywie, a Cahill to raczej nie jest gość, który może ich powstrzymać. Wczoraj przegrali, ale dziś powalczą o zwycięstwo.
Toronto Blue Jays @ 1.909
Z pozostałych meczy, pewnie będę grał na Twins, bo LA Angels bez Vlada. Na Orioles jest absurdalny kurs i też się nad tym zastanawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Tak przejrzałem jeszcze sobie tegoroczne dokonania Blue Jays i faktycznie w ofensywie so fantastyczni, a ten młodzian może mieć problemy żeby ich pokonać. Ponadto w Chicago pewniejsze od wygranej St. Louis wydaje mi się under.
Dlatego też konkretniej puściłem NY Mets i LA Dodgers z wieczornej sesji, resztę dużo skormniej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Santana powraca - wyśmienicie zaczyna sezon i powraca wg mnie do fromy sprzed paru lat , gdzie mahal K za K i wygrywał mecze.
Cahill niby to prawdopodobnie ich młdoa przyszła gwiazda - Olimpiada 08' , Mecz Przyszłych gwiazd podczas ASG w 08'. Ogólnie Oakland strasznie odmładza SP. Ex-Oakland SP Haren - 0-3 + niska ERA , pecha ma - jakby sie Arizona w ofensywie ruszyła toby ten bilans miał odwrotny , alebo w okolicach 2-1 , 1-1.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
Cleveland Indians u New York Yankees
Mecz ten zaciekawił mnie z powodu wyniku jaki padł dzisiejszej nocy tj 22-4. Na MLB nie znam się zupełnie, ale ciekawi mnie jak ten wynik traktować, czy kurs jaki jest oferowany obecnie na Cleavland (około @3.00) nie jest przeszacowany? Jak często zdarza się ze drużyna po takiej porażce potrafi się zrewanżować w następnym spotkaniu? Proszę o kilka zdań odnośnie tego spotkania osoby która śledzą MLB, bo ja w tym temacie jestem zupełnym laikiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
expert ze mnie zaden, ale luknalem na startyjacych pitcherow, no i nie dziwie sie kursom. NYY ma lepszego [ale to tylko liczby], poza tym po takich porazkach czesto zespoly palaja rzadza rewanzu i nie zdziwie sie jezeli to NYY wygraja wysoko. 22-4  LOL to chyba dzisiaj bedzie na odwrot. Co wiecej Yankersi u siebie, ale z dwoma porazkami 10-2 i 22-4 hehe. Rowniez chetnie poslucham innych opinii.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nie wiem gdze patrzyles Ojro, ale Wang przeciez w tym sezonie jest miazdzony w kazdym meczu. Najdluzej rzucał 3 inningi, a jego ERA to 17,72 i 54, w tym czasie zaliczył tylko 2 K. Teoretycznie jego nastepny start ma byc przeciwko Red Sox, ale spodziewam sie, ze zostanie on przesuniety lub umieszcza Wanga na 15 dniowej DL tlumaczac to jego problemami z ramieniem 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|