Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 6 1 2 3 4 5 6
#30836 18/07/2004 18:53
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Kontynuując ten wątek załóżmy, że średni wiek typera należącego do grupy to 20 lat. Porównując tę wartość ze średnią długością życia mężczyzny w Polsce (63,7 lat) wnioskujemy, że każdemu z typerów zostało średnio jeszcze 43,7 lat życia. Okres, w którym chcecie oddać 50 trafnych typów to 2 miesiące (jeżeli dłuższy to jeszcze gorzej) zatem do końca życia przeciętnego typera będzie takich okresów 262,2. Tak więc prawdopodobieństwo, że grając tym systemem do końca życia wygracie chociaż raz wynosi 0,000116% czyli w przybliżeniu jeden do dziesięciu tysięcy. Zakładając, że zaczynacie każdorazowo od 10zł (wygrana przy 50 trafieniach z rzędu 91 tys.) wartość oczekiwana Waszej wygranej to 4 grosze w ciągu dwumiesięcznego okresu, 24 grosze rocznie i 10,53zł w ciągu całego życia. Ale do odważnych świat należy, więc czemu nie spróbować. Powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#30837 18/07/2004 19:11
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Aż dziw bierze, ze ludzie grają nadal u bukmacherów skoro nie mają szans bo p tak mowi. Dajcie spokoj z takimi wyliczeniami. I skonczcie już o tej matematyce i prawdopodobienstwach, bo gdzie nie wejde to jedno i to samo. Jakbym podchodził do buków tak jak mowi matematyka to dałbym sobie juz spokoj dawno. Ale to , że bawie sie u nich pozwala mi na luźne podejście i nie oglądanie sie na prawdopodobienstwo. Naprawde dajcie spokoj.

#30838 18/07/2004 19:34
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał donic:
Aż dziw bierze, ze ludzie grają nadal u bukmacherów skoro nie mają szans bo p tak mowi. Dajcie spokoj z takimi wyliczeniami.
Graja, bo p czasem mowi, ze grac trzeba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#30839 18/07/2004 21:03
Dołączył: May 2004
Posty: 86
C
journeyman
journeyman
C Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 86
Witam
spojrzcie na temat ryf - okolo 20%zysk
ryf sam przeszedl 9 poziomow, dlaczego wiec zgrana ekipa mielibysmy nie przejsc nawet i 50 etapow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
(tylko bez takich matematycznych bzdetow zoRra :rolleyes: )

#30840 18/07/2004 21:20
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,509
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,509
Powalcze o 15 etapów w tym tygodniu - może ktoś policzy ile się zyskuje po każdym etapie, żeby motywacja była odpowiednia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#30841 18/07/2004 21:45
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał chokopok:
[qb]
(tylko bez takich matematycznych bzdetow zoRra :rolleyes: )[/qb]
hehe, wycofuje wszystkie posty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: do boju! ogrywać buków! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#30842 18/07/2004 22:50
Dołączył: Apr 2003
Posty: 8,313
S
SR Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 8,313
tylko mnie podniecają i mobilizują te matematyczne gadki
dajcie skrzynke piwa a przejde 51 poziomow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
a tak na powaznie to liczycie przejscie 50 poziomow przez 1 osobe , a jak nas bedzie 25 osob to kazdy musi podac 2 typy czyli przejsc 2 poziomy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#30843 20/07/2004 05:44
Dołączył: Aug 2003
Posty: 607
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 607
Donic, mysle ze jest to bardzo ciekawy pomysl i ma on szanse powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Uwazam,ze konieczna jest kara dla osoby ,ktora poda typ nietrafiony. Pozwoli to wyeliminowac ludzi ,ktorzy nie dosc powaznie podchodziliby do tematu.(chociaz wieksza kara jest wstyd i uczucie ze zawalilo sie progresje, na ktora pracowalo x osob przez y czasu).

Czekam na rozpoczecie "grabienia" bukow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#30844 20/07/2004 12:17
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
Napiszcie prosze u ktorych bukow bedziecie grac. Chetnie zakupie ich akcje.

#30845 24/07/2004 19:31
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Mam pomysł na utworzenie takiego konkursu drużynowego. Posłuzyłby on równiez do celów statystycznych. Co wy na to ?

Wtępny regulamin.

Każda drużyna składa się z 5 typerów.

Każda drużyna ma do rozegrania 10 etapów ( do uzgodnienia ).

Za etap uważa się każdą serię wygranych, aż do momentu jej przerwania.

Kolejny typ po nietrafionym zdarzeniu to nowy etap.

Miejsce w tabeli ustala sie na podstawie średniej serii, obliczonej
ze wszystkich rozegrannych etapów.

Minimalny kurs jaki drużyna może zagrać wynosi 1,20.

Wysokość kursu nie wpływa na miejsce w tabeli.

Można grać wszelkiego rodzaju zakłady, ale w przypadku o/u lub AH
zwroty nie będa liczone i typ uważa się za nierozegrany.

Można grać single oraz zakłady akumulowane.

Można grać dowolną dyscyplinę sportu.

Każda druzyna zobowiązana jest podać conajmniej 3 typy w tygodniu,
a każdy etap musi zakonczyć w okresie 50 dni.

Każdy typer zobowiązany jest podać conajmniej 1 typ na 2 tygodnie.

Każda drużyna wyznacza swojego kapitana.

Żaden typer nie może podać dwóch i więcej typów z rzędu(do uzgodnienia)

W drużynie obowiązuje "kolejka" i wszyscy typerzy muszą oddać swój typ,
jeden po drugim w dowolnej kolejności.

Kapitan każdej drużyny ma przywilej podać typ 5 łącznie razy poza kolejnością
(max 5 typów pod rzad)w ciągu trwania całego konkursu. ( do uzgodnienia).

Każda drużyna poza zwykłymi etapami wskazuje typy do "złotej scieżki".

Do "złotej scieżki" należy nominowac typy, których drużyna jest wyjątkowo
przekonana.

Typ nominowany do "złotej ścieżki" zaliczany jest równocześnie do etapu.

"Złota ścieżka" będzie liczyć się w końcowej klasyfickacji tylko wtedy,
kiedy dwie lub więcej drużyn uzyskają taką samą srednią.

Kiedy zarówno średnia jak i seria "złotej ścieżki" będzie identyczna
dla dwóch lub więcej drużyn, wówczas klasyfikacje przeprowadzi się
na podstawie 5 najdłuższych etapów z których wyciągnie się średnią.

Narazie nie ma sponsora, ale kto wie...

Możliwe, że niektóre punkty regulaminu elegną zmianie. Czekam na komentarze o ile znajda sie chętni.

#30846 24/07/2004 21:04
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
1. druzyny tworzymy z listy 23 osob ktore do tej pory sie zglosily?
2. Minimalny kurs jaki drużyna może zagrać wynosi 1,20.
chodzi o kurs pojedynczego zdarzenia czy wyslanego typu, np sklejka z dwoch zdarzen o kursie 1.15 kazde?
3. propozycja typera wymaga akceptacji reszty druzyny? czy tez kazdy gra sobie a "druzyna" jest dla picu?
4. co to jest "zlota sciezka"? czy sa to typy exkluzywne i za pieniadze na nich zarobione mozna bedzie ciagnac koks? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

moze by tak ustalic dlugosc etapu na max 10 trafnych typow, razy 5 druzyn daloby to pierwotne zalozenie 50 trafien, ktore przy przedstawionych zasadach, przynajmniej mi, sie rozmylo. druzyna ktora oddala te 10 trafnych typow, wstrzymuje sie z typowaniem do momentu zakonczenia etapow przez inne zespoly, badz do chwili (tfuu) pudla ktoregos typera, i wtedy proces startowalby od poczatku.

#30847 25/07/2004 12:38
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
Jesli mozna ja rowniez moglbym sie zglosic ...

#30848 25/07/2004 13:33
Dołączył: Apr 2004
Posty: 841
N
old hand
old hand
N Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 841
jesli mozna to ja tez sie zglaszam

#30849 25/07/2004 20:28
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Jeżeli znajdzie się miejsce to też tego się podejmę

#30850 25/07/2004 22:44
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Może lepiej będzie, jak od razu zgłosza się całe drużyny ? Miejsce w tej chwili jest dla każdego jesli chodzi o konkurs jaki proponuję.

Gruda - nie bedziemy nic ustawiać jeśli chodzi o długość etapu. Po prostu każda drużyna ciagnie etap ile może ( docelowo jest to 50 ). Tu chodzi o średnią jaka wyjdzie na koniec. Złota scieżka to dla kumatych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Po prostu chodzi o selecje takich pewniejszych typów i ścieżka ta bedzie pomocna w podliczeniach dodatkowych . Oczywiscie mozna zrobić taki konkurs tez indywidualny, ale moze zacnziemy od druzyn.

#30851 25/07/2004 23:30
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
P
pyk Offline
old hand
old hand
P Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
Donic ale po co kombinowac z jakimis druzynami. Poczatkowa idea byla lepsza, bo w niej kazdy mial podac 2 dobre typy z kursem 1,2 i po sprawie. A tak jak sie zaczniemy rozmieniac na drobne to zrobi sie tak, ze kazdy musi podac tych typow 10 lub wiecej i nic z tego nie wyjdzie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />

#30852 26/07/2004 00:15
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Quote
Oryginalnie wysłał pyk:
[qb]Donic ale po co kombinowac z jakimis druzynami. Poczatkowa idea byla lepsza, <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> [/qb]
Ten konkurs chciałbym prowadzić równoczesnie i tej pierwszej idei nie zrezygnowałem.

#30853 26/07/2004 01:05
Dołączył: Jul 2004
Posty: 360
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 360
Witam.
Niewiem dlaczego już kombinujesz z drugim konkursem,skoro niezaczeliśmy jeszcze pierwszego!
Czas zabawę zacząć - narazie to tylko gadka i nic konkretnego się nie dzieje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> A czas leciiiii :zobacz: Grajmy więc :zobacz:

#30854 26/07/2004 02:38
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Chodzi o to, że nic sie nie dzieje. Cisza w temacie. Chciałem to równoczesnie zrobić. Oczywiscie dla mnie nr 1 jest ta grupa o której mowa. Teraz niew eim czy ludzie którzy wyrazli chęć są chętni.

#30855 26/07/2004 02:38
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Chodzi o to, że nic sie nie dzieje. Cisza w temacie. Chciałem to równoczesnie zrobić. Oczywiscie dla mnie nr 1 jest ta grupa o której mowa. Teraz niew eim czy ludzie którzy wyrazli chęć są chętni.

Strona 5 z 6 1 2 3 4 5 6

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, aker, $-man, Sensei, Lukasz111, rymoholik, alfa, betowiec, rafal08, ANZELMO), 997 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,152
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1