|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
mamy, mamy od dawna  super , tylko czego wcześniej o tym nie napisałeś bo moja wiedza jest slabiutka, wole poczytac niz wprowadzac w blad Czym się więc kierowałeś w zakupie akcji takich jak Ambra mając słabiutką na ten temat wiedzę ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392 |
a poczytalem tu i tam, spojrzalem na c/w, na analizy itp
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392 |
powiem wiecej, wlasnie bawie sie forexem - GBP/JPY, real konto, w dwa dni potrojenie kapitalu, a decyzje podejmuje jedynie w oparciu o opory i lekture na forexfactory 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Duda już do przodu  Banki rośnie zysk  Amber wino smakuje  znowu nie załapałem się na miedziaka  i te wciąż czerwone futy w Stanach.... @Boss jaka jest Twoja prognoza do końca tego tygodnia na parze EUR/USD? , bo rozumiem ,że tutaj w odróznieniu od gry na papiery Amber  Twoja wiedza w tym temacie nie jest już słabiutka 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392 |
gram tylko na GBP/JPY najwiekasza zmiennosc i najbardzie ryzykowna para, co za tym idzie najwieksze zyski  innych par nie ruszam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
gram tylko na GBP/JPY najwiekasza zmiennosc i najbardzie ryzykowna para, co za tym idzie najwieksze zyski  innych par nie ruszam no to napisz o tej parze Twoja prognoza do końca tygodnia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Czyżby to był ten dzień na który wszyscy tu czekamy grający na ingbsk AVANTI BSK
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392 |
gram tylko na GBP/JPY najwiekasza zmiennosc i najbardzie ryzykowna para, co za tym idzie najwieksze zyski  innych par nie ruszam no to napisz o tej parze Twoja prognoza do końca tygodnia  do konca tygodnia  dzienie zmiennosc na tej parze wynosi 400,500 pipsow, a ty chcesz prognoze do konca tygodnie aktualnie przelamanie okolic 141,7 daje droge na 135 i wydaje mie sie to najbardziej prawdopodobne (ogolny trend jest spadkowy), na 100% bedzie testowanie tego poziomu, W przypadku odbicia od niego okolice 147 i wyzej
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Sprawdza się mój scenariusz wygląda na to ,że koniec korekty 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392 |
na moich walutach szalenstwo, zjazd o 300 pipsow, teraz powrot
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Dobrze ze zacząłeś tu pisac Boss im wiecej nas mających cos do powiedzenia na temat inwestowania ,tym temat staje sie ciekawszy , a ja też cos na tym skorzystam  zielono dzisiaj u nas i na razie w Stanach ingbsk przekroczył 241 a , ja czekam na 300 i się doczekam dalej tez u mnie same wzrosty , żałuje ze w czasie tej korekty nie dokupiłem kgh , coż nie można mieć wszystkiego czy rośniemy dalej do końca tego tygodnia : na razie wychodzi na moje , ale sytuacja jest zmienna tak jak u Bossa na parze walutowej POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Apr 2009
Posty: 6 |
Witam panów techników, analityków i strategów  Chętnie się przyłączę do dyskusji o tym który kolor jest najładniejszy i dlaczego zielony  Wiedzę i obycie w tej dziedzinie dopiero zdobywam więc nie bijcie za mocno za jakieś faux pas. A wracając do tematu - co sądzicie o walutach w ostatnich dniach? Dolar mocniejszy na korektę.. ok - przerabialiśmy to pod koniec marca, ale teraz korekta sie (teoretycznie) skonczyla, a on twardy. Dziś news o przekroczonym deficycie i dalej jazda do góry. Eldo co myślisz o tej sytuacji? Dalej rokowania, ze do czerwca złoty się umacnia czy czekamy na 4 maja z opinią? czy giełdą też to ma szanse zatrzęść?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 544
addict
|
|
addict
Dołączył: May 2005
Posty: 544 |
Stany na zielono, wygląda na to że jutro u nas też wzrosty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Kto z Was gra ze mną w ingbsk  skrzynka piwa się należy dla mnie od każdego z Was jak przekroczy 300 ok?  wzrosty raczej tak , pisze raczej ,bo giełda jest bardzo wrażliwa na futy , co pokazała dzisiaj . Wiekszośc graczy mysli tak: jutro rosniemy , a w piatek realizujemy, bo przyszlość niepewna  zagrajmy teraz przeciw temu  jutro rosniemy i w piątek rośniemy ,bo w poniedziałek tez bedziemy rośli  no ale są te futy bardzo wrażliwe POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,054
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,054 |
ELDO - ciekawa koncepcja na najbliższe 3 giełdowe dni :-) ja myślę tak jak większość i jak jutro KGH będzie w okolicach 58 to sprzedaje. BSK trzymam choćby nie wiem co się działo, mam tego niewiele AMB udało mi się kupić tylko 1/4 tego co planowałem ale zakładam jutro z rana sidełka, może coś wpadnie.
niestety w USA ku czerwonemu :-/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,054
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,054 |
a co do skrzynki piwa to chętnie postawie, bo pare groszy już wpadło dzięki Tobie :-)
te 300 na BSK do do kiedy planujesz ustawić ;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Witam , troche mnie wczoraj poniosło  pare piwek żywego piwka kupionego z kaski z giełdy i świat stoi otworem  , ale tak z rana na trzeźwo moja wczorajsza koncepcja nie była taka zła , moim zdaniem to co teraz mamy na rynku to idiothossa zauwazcie dane z gospodarek są złe ale gracze je ignorują wyczekując i podbijając ceny akcji przy każdej choć najmniej waznym pozytywnym infie , to psychologia , wszyscy sa spragnienie wzrostów po tak długim dołowaniu , ale to wszystko jest na bardzo kruchych postawach , emocje potrafią sie zmienic momentalnie z euforii po panikę i tego się boję , jak sie przed tym ustrzec , wystawić stop lossy do odwołania , jesliby lawina ruszyła , to zdążycie to co macie sprzedać z zyskiem , co moze ruszyć tą lawinę , mysle że jakies spektakularne bankructwou moze GM ? ale póki co zarabiajmy na tej idiothossie, moja strategia giełdowa jest jak przy klasycznej hossie skupuje na korektach , a przy wzrostach sprzedaje male spoleczki takie jak skotan czy ambra , zabezpieczając sie stop lossami po osiagnieciu na nich zysku moim zdaniem to najlepsza strategia w chwili obecnej na inbsk stop lossa ustawiłem wczoraj na 225 jesli bybyłby zjazd to mam zagwarantowane prawie 10% zysku , jednak mysle ze te wzrosty potrwają dłuzej gdzies do końca maja i zobaczymy 300 na ingbsk apropos dzisiejszej sesji jestem umiarkowanym optymistą , powinnismy rosnąc , ale futy w Stanach obserwujmy cały czas , teraz sa czerwone do zieleni niewiele im brakuje , dzisiejsza sesja moze byc podobna do wczorajszej POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813 |
Może parę słów z punktu widzenia Analizy Technicznej WIG20.Na wykresie utworzona jest formacja podwójnego szczytu.Przebicie tego szczytu tj 1784 pkt otworzy drogę do silnych wzrostów,i wówczas ten opór stanie się linią podparcia.Wczoraj wykres przebił średnią ruchomą 15-to dniową,co jest oczywiście pozytywnym sygnałem dla całego rynku.Gdyby - nie daj Boże,jak mawiali towarzysze partyjni - nastąpiło przebicie od góry średniej 15-to dniowej,to utworzy się bardzo negatywny obraz, z mozliwością wykreślenia formacji głowy i ramion.I to byłby najgorszy wariant z mozliwych.Bardzo ważne będą więc najblizsze sesje,które wiele wyjasnią.Poobserwujmy i zapraszam o wypowiedz speców od Analizy Technicznej,bo mogę się mylić.Pozdrówka./Jaja/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
do przebicia tego szczytu zostało mu jeszcze troche dzisiaj jutro poniedziałek oby jaja, ale zauważ zakładamy , ze przebije te 1784 pkt , ma wtedy drogę otwartą na bodajże 1915 szczyt ze stycznia i dopiero po przebiciu tego oporu można będzie pisać o zmianie trendu długoterminowego na wigu futy zielone , dzis mozemy testować 250 na ingbsk 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
ustawilem stop lossa na pkobp za 24,50 jak dzisiaj wzrosnie to jutro podwyzszam stop lossa na 25 chyba ingbsk zgodnie z planem tu podwyzszyłem stop losas na 230  sytuacja ogolnie niezła POZDRO ELDO
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|