Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5
#3158421 25/05/2009 23:52
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Witam.

Dzisiaj przyszło mi pismo że mam to zapłacenia ok. 13 tysięcy złotych za to że nie oddałem dwóch kaset VHS wypożyczonych w 2006 roku. Pismo przysłała mi Śląska Agencja Finansowa.

Mam pytanie jak można wybrnąć z takiej sytuacji, i czy jest to możliwe że kasety, które są warte ok 200 złotych mogą być powodem abym musiał oddać aż tak olbrzymią sumę ?

Może jest na forum jakiś prawnik, bądź ktoś kto orientuję się w takich sprawach.

Z góry dziękuję !

Powiem szczerze że jestem tą sprawą załamany frown

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2009
Posty: 203
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 203
Jakie 13 tysięcy hehe jak ta Wypożyczalnia istnieje iść do nich od kup kasety i oddaj z tysiaczka i napewno się zgodzą na umożenie tych 13 tysięcy

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Originally Posted by marek-ziminski
Jakie 13 tysięcy hehe jak ta Wypożyczalnia istnieje iść do nich od kup kasety i oddaj z tysiaczka i napewno się zgodzą na umożenie tych 13 tysięcy

Dokładnie 12972 PLN

1692 PLN niby kosztuję prowadzenie tej sprawy !

frown

Sam nie wiem co mam teraz zrobić ?

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Z punktu widzenia prawnego to bzdura. Nic bym nie robił. Podali podstawę prawną roszczenia?

Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,635
ivo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,635

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Originally Posted by KlaymanPL
Z punktu widzenia prawnego to bzdura. Nic bym nie robił. Podali podstawę prawną roszczenia?

Powiedzieli tylko że naliczyli mi ta kwotę w taki sposób jakbym miał ta kasetę wypożyczoną przez 3 lata frown puke

Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577
jakby nie patrzeć zawarłeś z nimi umowe.....

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551
Likes: 11
Originally Posted by Jose
Originally Posted by KlaymanPL
Z punktu widzenia prawnego to bzdura. Nic bym nie robił. Podali podstawę prawną roszczenia?

Powiedzieli tylko że naliczyli mi ta kwotę w taki sposób jakbym miał ta kasetę wypożyczoną przez 3 lata frown puke


shocked

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Originally Posted by Jose
Originally Posted by KlaymanPL
Z punktu widzenia prawnego to bzdura. Nic bym nie robił. Podali podstawę prawną roszczenia?

Powiedzieli tylko że naliczyli mi ta kwotę w taki sposób jakbym miał ta kasetę wypożyczoną przez 3 lata frown puke

Odpisz im, tak że nie masz zamiaru płacić, poproś o podstawę prawną na tym etapie tyle bym zrobił. Zapytaj się, dlaczego przez tyle czasu nikt się nie kontaktował z Tobą i dlaczego zrobili to dopiero teraz gdy suma jest tak wysoko. Czy było to celowe działanie i takie tam. Na tym etapie tyle bym zrobił. Muszę Cie uspokoić, jako konsument jesteś chroniony bardziej.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Kurde, jakoś mało składnie, ale wychodzę i się spieszyłem...

Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
cwaniaczki naliczyli sobie jakie straty poniesli gdyby mieli oddana w terminie i nadal mogli wypozyczac tylko zapomnieli ze codziennie by napewno ich nie wypozyczali

zenua po prostu daj nr do sie z nich zbrecham smile
jaka to wypozyczalnia??

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Lepiej Jose zdradz tytuly tak drogocennych dziel na VHS'ie tongue

Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,445
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,445
A dostałeś jakies upomnienia? Wydaje mi się, że nie mogą o tak po 3 latach chcieć sobie 13 tysiecy.Zresztą ja bym spokojnie tam poszedł i powiedział, że kasety oddałem już bardzoo dawno .

Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 7,153
jesli nie dostales zadnego wezwanania aby sie obronic a w owym pismie nazwali sie powiedzmy dluznkiem to mozesz podac ich do sadu

Dołączył: Dec 2006
Posty: 191
B
member
member
B Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 191
System emerytalny w Polsce podstawowe problemy funkcjonowania.

Materiały na ten temat bardzo potrzebuje.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Dziękuje za wszelakie posty z pomocą smile

Tak na szybko odpowiem na kilka pytań.

Nigdy nie dostałem upomnienia od wypożyczalni (Oscar - video).

@nOcnY - oczywiście dokumentalne tongue

@ivo - napisałem już na tym forum jak wygląda sprawa ale na razie nie odpisali.

Na całe szczęście mam wujka, który trochę zna się na tego typu sprawach i może damy radę coś z tym zrobić.

Jednak dalej czekam na posty, które mogą mi pomóc. piwo

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Trochę pomyślałem i pogadałem z kolegami z branży i każdy jest zdania, że roszczenie jest bezasadne. Moim zdaniem nawet może mieć tu zastosowanie art. 5 KC (choć to są trudne sprawy przed sądem), który stanowi, że "nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony". Jose, informuj co i jak się sprawa toczy, bo szczerze mówiąc jest to cholernie ciekawy przypadek.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Dal mnie tylko jedno jest dziwne.

Ja rozumiem że zawiniłem i poniekąd karę muszę zapłacić.

Ale kara w wysokości 13 tys ??? To chyba przesada!

Jestem ciekaw że polskie prawo pozwala na takie rzeczy shocked

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
KlaymanPL mam jeszcze jedno pytanko smile

Czy miałeś kiedyś do czynienia z Śląską Agencją Finansową ?

Poczytałem o nich na stronie www i wyglądają na solidną firmę frown

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Originally Posted by Jose
Dal mnie tylko jedno jest dziwne.

Ja rozumiem że zawiniłem i poniekąd karę muszę zapłacić.

Ale kara w wysokości 13 tys ??? To chyba przesada!

Jestem ciekaw że polskie prawo pozwala na takie rzeczy shocked

A kto mówi, że pozwala? Firmy ściągające wierzytelności to to krętacze. Wszystko zrobią, żeby tylko coś dla siebie ugrać. Oni mają tyle z prawem wspólnego, co ja z dobrym obstawianiem smile Kto podpisał pismo? Prawnik? Pełnie jaki prezes zarządu albo wice. Firmy nie znam, ale znam sposób w jaki działają.

Strona 1 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, JelineK, Lukasz111, betowiec, aker, alfa), 2,521 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,134
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1