|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 485
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2003
Posty: 485 |
Jak tak strasznie chcesz zapłacić podatki to ja wiem jak to można przeprać...ale to nie temat na forum.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446
addict
|
|
addict
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446 |
to ja moze powiem: grasz u zagranicznych to napewno maja neteller a neteller daje karte debetowa, wybierasz kaske z bankomatu i amenos tracisz na tym kilka %, to mniej napewno niz 10% ktore w najgorszym wypadku musialbys zabulic i konta czyste a jak chcesz jakis papier powiedz starym zeby kupili auto i dali ci jako darowizne, do nich sie nie przyczepia (no chyba ze tez graja Twoimi typami zamiast pracowac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />) PEACE
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,990
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,990 |
Hehe, zauważyłem że co jakiś czas, cyklicznie pojawia się na forum jakiś nawiedzony który opływa w luksusy z bukmacherki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> i strasznie chce płacić podatki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Normalnie rozpierdalają mnie te teksty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> Dokladnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Zwlaszcza, ze juz wszystko w tej materii wiadomo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752 |
"pamiętajmy, że prawo nie działa wstecz..." roznie to z tym bywa, niby nie dziala a sa przypadki ze dziala ;-) zreszta jest napisane w kodeksie Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich wygranych, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
czyli beda scigac szefow betandwinu,unibetu,expektu,sportingbetu itd. i pojda siedziec idac tym tropem hehe juz napewno tak bedzie
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. " [/quote]
podlega wiec obcokrajowiec grajacy przez net w polskiej kafejce internetowej, a obywatel polski mieszkajacy przy granicy z czechami grajacy z kafejki internetowej czeskiej juz nie podlega.
to sa pewne absurdy a jest ich wiecej np. ten kto gral i choc raz wygral w internetowych bukach, pomimo ze nie wyplacil wygranej tez niby powinien zaplacic, bo podatek w polsce jest od wygranej czy jak kto woli od zakladu wiec... polski obtwatel x zagral w 1 miesiacu za 10000 euro wygral 9000 euro ale w miedzyczasie nic nie wyplacil i powinien...zaplacic ?! podatek od 9000 euro a to ze jest na minusie i nie ma z czego zaplacic to juz pewnie nikogo nie obchodzi.nastepnie przegrywa w 2-gim miesiacu wszystko,wiec 10000 euro w leb a tu mu us poka do drzwi i mowi dawaj zlodzieju podatek od wygranych 9000 euro ktore jako calosc zadnymi wygranymi nie sa.
a co to oznacza kto gra u bukow internetowych niech sie nie boi, a ten kto sie boi niech nie gra i po sprawie. wiec kolejny absurd
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
"jakis papier powiedz starym zeby kupili auto i dali ci jako darowizne" HEHE TO JUZ NIE AKUTALNE BO JUZ MI DALI RAZ DAROWIZNE OJCIEC I MATKA - TYLE ILE MOZNA CZYLI PO 5 TYS NA OSOBE, RAZEM 10 TYS. WIEC DAROWIZNA ODPADA BO JUZ JEJ NIE MOGA MI PONOWNIE DAC ;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543 |
Eska - jeśli US ciebie się spyta skąd tyle kasy masz jest ładna kontra - dorobiłem sięna sprzedaży runa leśnego ( to nie podlega opodatkowaniu!!!). I wtedy mogą cię cmoknąc bo nie mogąpowiedziećże tak nie było. Koniec tematu!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446
addict
|
|
addict
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446 |
eska: babcia zostaje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802 |
W takim razie każdy z nas jest przestepcą ?! , Wysoka grzywna lub 2 lata wiezienia , co o tym wszystkim myslicie , czy zamykać konta i dać sobie spokój z gra w necie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> To jest po prostu absurd . Polskie prawo , ............
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
czy zamykać konta i dać sobie spokój z gra w necie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> To jest po prostu absurd . Polskie prawo , ............ to nie tylko Polskie prawo, spojrz na USA tam tez scigaja ludzi grajacych on-line w kasynach i u bukow. Zreszta wszedzie tak jest oprocz Wlk. Brytani i kilku innych krajow....
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 9
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Apr 2005
Posty: 9 |
to nie tylko Polskie prawo, spojrz na USA tam tez scigaja ludzi grajacych on-line w kasynach i u bukow. Zreszta wszedzie tak jest oprocz Wlk. Brytani i kilku innych krajow.... Eska teraz to już siejesz panike - pokaż mi link gzdie jest napisaen że ścigają w innych krajach za gre w sieci - z tego co slyszałem jest wręcz przeciwnie , jesli prawo zakazuje gry to w praktyce jest w zasadzie martwe. Radze dobrze przejrzeć linki do artykułuw ktore pojawiły sie na mecz.pl - jest tam sporo sygnałów iż wcale nie można jednoznacznie stwierdzić iż w Polsce kto gra ten lamie prawo - chociazby opinia dr Fiszera który wystąpił jako expert w tej sprawie na łamach gazety prawnej. Do ministerstwa finansow z roznych gazet poszly zapytania o tą bukmacherke w sieci i jak dotąc MF milczy bo sami nie bardzo wiedzą co z tym zrobić. Doświadczenie uczy [to też z artyk. z mecz.pl]iż tam gdzie prawo zakazywało gry w sieci tam przepis ten był na masową skalę lamany i nikt sobie z tego nic nie robił.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Wg mnie bardziej chodzi o to, zeby nie stworzyc mozliwosci wykazywania dochodow z gry w internetowych buckach niz o sciganie ludzi grajacych dla zabawy.
Wyobrazcie sobie, ze mozna zglosic, zy wygralo sie u bucka milion PLN, zaplacic od tego powiedzmy 20% podatku i miec legalne 800 tys.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
nowy... no i co w tym dziwnego? Jak masz na to papiery ze wygrales to powinno byc ok. A nie wymyslaja ze to nie legalne itd. Zreszta sami nie wiedza jak to jest do konca. Widomo ze nie beda scigac 'grajacych dla zabawy' za 5 zl na kuponie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 9
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Apr 2005
Posty: 9 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
nowy... no i co w tym dziwnego? Jak masz na to papiery ze wygrales to powinno byc ok. A nie wymyslaja ze to nie legalne itd. Zreszta sami nie wiedza jak to jest do konca. Widomo ze nie beda scigac 'grajacych dla zabawy' za 5 zl na kuponie... Zalezy jak to liczyc. Jesli powiedzmy wplacamy 1000$, gramy przez rok dokumentujac (tylko jak) wszystkie zaklady i po roku mamy 1200$. Placimy podatek od 1200 - 1000 to jeszcze nie jest problem. Ale jesli stawiamy op kursie 1,02 1000$ wygrywamy, placimy podatek 10% od 1020$ i mamy z kasy "lewej" kase legalna to biorac pod uwage mozliwosci Betfair itp. tworzy sie znakomita okazja do prania kasy i jesli ktos sprobuje to opadatkowac od obrotu to wg mnie wlasnie tak bedzie to wykorzystywane. Teoretycznie mozna by tak robic w buckach naziemnych ale tam marza + ograniczenie stawki na zaklad praktycznie uniemozliwia przepuszczenie wiekszych kwot. W Betfair i marza jest mniejsza i limity wieksze - znacznie wieksze. Wojtek
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|