Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 3 1 2 3
Dołączył: Jun 2003
Posty: 485
addict
addict
Dołączył: Jun 2003
Posty: 485
Jak tak strasznie chcesz zapłacić podatki to ja wiem jak to można przeprać...ale to nie temat na forum.

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446
to ja moze powiem: grasz u zagranicznych to napewno maja neteller a neteller daje karte debetowa, wybierasz kaske z bankomatu i amenos tracisz na tym kilka %, to mniej napewno niz 10% ktore w najgorszym wypadku musialbys zabulic i konta czyste a jak chcesz jakis papier powiedz starym zeby kupili auto i dali ci jako darowizne, do nich sie nie przyczepia (no chyba ze tez graja Twoimi typami zamiast pracowac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />)
PEACE

Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,990
B
b6 Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,990
Quote
Hehe, zauważyłem że co jakiś czas, cyklicznie pojawia się na forum jakiś nawiedzony który opływa w luksusy z bukmacherki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> i strasznie chce płacić podatki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Normalnie rozpierdalają mnie te teksty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />
Dokladnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Zwlaszcza, ze juz wszystko w tej materii wiadomo.

Dołączył: Apr 2003
Posty: 752
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752


"pamiętajmy, że prawo nie działa wstecz..." roznie to z tym bywa, niby nie dziala a sa przypadki ze dziala ;-) zreszta jest napisane w kodeksie
Art. 107.
§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich wygranych, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

czyli beda scigac szefow betandwinu,unibetu,expektu,sportingbetu itd. i pojda siedziec idac tym tropem hehe juz napewno tak bedzie

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. " [/quote]

podlega wiec obcokrajowiec grajacy przez net w polskiej kafejce internetowej, a obywatel polski mieszkajacy przy granicy z czechami grajacy z kafejki internetowej czeskiej juz nie podlega.

to sa pewne absurdy a jest ich wiecej np. ten kto gral i choc raz wygral w internetowych bukach, pomimo ze nie wyplacil wygranej tez niby powinien zaplacic, bo podatek w polsce jest od wygranej czy jak kto woli od zakladu wiec...
polski obtwatel x zagral w 1 miesiacu za 10000 euro wygral 9000 euro ale w miedzyczasie nic nie wyplacil i powinien...zaplacic ?! podatek od 9000 euro a to ze jest na minusie i nie ma z czego zaplacic to juz pewnie nikogo nie obchodzi.nastepnie przegrywa w 2-gim miesiacu wszystko,wiec 10000 euro w leb a tu mu us poka do drzwi i mowi dawaj zlodzieju podatek od wygranych 9000 euro ktore jako calosc zadnymi wygranymi nie sa.

a co to oznacza kto gra u bukow internetowych niech sie nie boi, a ten kto sie boi niech nie gra i po sprawie.
wiec kolejny absurd

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
"jakis papier powiedz starym zeby kupili auto i dali ci jako darowizne" HEHE TO JUZ NIE AKUTALNE BO JUZ MI DALI RAZ DAROWIZNE OJCIEC I MATKA - TYLE ILE MOZNA CZYLI PO 5 TYS NA OSOBE, RAZEM 10 TYS. WIEC DAROWIZNA ODPADA BO JUZ JEJ NIE MOGA MI PONOWNIE DAC ;-)

Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
Eska - jeśli US ciebie się spyta skąd tyle kasy masz jest ładna kontra - dorobiłem sięna sprzedaży runa leśnego ( to nie podlega opodatkowaniu!!!). I wtedy mogą cię cmoknąc bo nie mogąpowiedziećże tak nie było. Koniec tematu!

Dołączył: Oct 2004
Posty: 446
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 446
eska: babcia zostaje tongue

Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
W takim razie każdy z nas jest przestepcą ?! , Wysoka grzywna lub 2 lata wiezienia , co o tym wszystkim myslicie , czy zamykać konta i dać sobie spokój z gra w necie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> To jest po prostu absurd .
Polskie prawo , ............

Dołączył: Jan 2001
Posty: 1,037
D
D Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 1,037
Lepiej cicho siedziec a jako dowod tego podam przyklad z innej beczki ale....

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=609270

Pozdrawiam

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Quote
czy zamykać konta i dać sobie spokój z gra w necie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> To jest po prostu absurd .
Polskie prawo , ............

to nie tylko Polskie prawo, spojrz na USA tam tez scigaja ludzi grajacych on-line w kasynach i u bukow. Zreszta wszedzie tak jest oprocz Wlk. Brytani i kilku innych krajow....

Dołączył: Apr 2005
Posty: 9
M
stranger
stranger
M Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 9
Quote
to nie tylko Polskie prawo, spojrz na USA tam tez scigaja ludzi grajacych on-line w kasynach i u bukow. Zreszta wszedzie tak jest oprocz Wlk. Brytani i kilku innych krajow....

Eska teraz to już siejesz panike - pokaż mi link gzdie jest napisaen że ścigają w innych krajach za gre w sieci - z tego co slyszałem jest wręcz przeciwnie , jesli prawo zakazuje gry to w praktyce jest w zasadzie martwe.
Radze dobrze przejrzeć linki do artykułuw ktore pojawiły sie na mecz.pl - jest tam sporo sygnałów iż wcale nie można jednoznacznie stwierdzić iż w Polsce kto gra ten lamie prawo - chociazby opinia dr Fiszera który wystąpił jako expert w tej sprawie na łamach gazety prawnej.
Do ministerstwa finansow z roznych gazet poszly zapytania o tą bukmacherke w sieci i jak dotąc MF milczy bo sami nie bardzo wiedzą co z tym zrobić.
Doświadczenie uczy [to też z artyk. z mecz.pl]iż tam gdzie prawo zakazywało gry w sieci tam przepis ten był na masową skalę lamany i nikt sobie z tego nic nie robił.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Wg mnie bardziej chodzi o to, zeby nie stworzyc mozliwosci wykazywania dochodow z gry w internetowych buckach niz o sciganie ludzi grajacych dla zabawy.

Wyobrazcie sobie, ze mozna zglosic, zy wygralo sie u bucka milion PLN, zaplacic od tego powiedzmy 20% podatku i miec legalne 800 tys.

Wojtek

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
nowy... no i co w tym dziwnego? Jak masz na to papiery ze wygrales to powinno byc ok. A nie wymyslaja ze to nie legalne itd. Zreszta sami nie wiedza jak to jest do konca. Widomo ze nie beda scigac 'grajacych dla zabawy' za 5 zl na kuponie...

Dołączył: Apr 2005
Posty: 9
M
stranger
stranger
M Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 9
Eska odbierz prv

Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Quote
nowy... no i co w tym dziwnego? Jak masz na to papiery ze wygrales to powinno byc ok. A nie wymyslaja ze to nie legalne itd. Zreszta sami nie wiedza jak to jest do konca. Widomo ze nie beda scigac 'grajacych dla zabawy' za 5 zl na kuponie...

Zalezy jak to liczyc. Jesli powiedzmy wplacamy 1000$, gramy przez rok dokumentujac (tylko jak) wszystkie zaklady i po roku mamy 1200$. Placimy podatek od 1200 - 1000 to jeszcze nie jest problem.
Ale jesli stawiamy op kursie 1,02 1000$ wygrywamy, placimy podatek 10% od 1020$ i mamy z kasy "lewej" kase legalna to biorac pod uwage mozliwosci Betfair itp. tworzy sie znakomita okazja do prania kasy i jesli ktos sprobuje to opadatkowac od obrotu to wg mnie wlasnie tak bedzie to wykorzystywane. Teoretycznie mozna by tak robic w buckach naziemnych ale tam marza + ograniczenie stawki na zaklad praktycznie uniemozliwia przepuszczenie wiekszych kwot. W Betfair i marza jest mniejsza i limity wieksze - znacznie wieksze.

Wojtek

Strona 3 z 3 1 2 3

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (forty, Lukasz111, JelineK, aker, betowiec, haczyk), 1,622 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,325
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1