Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 3 1 2 3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
W czasie przerwy pewnie dużo będzie do omawiania jeśli chodzi o transfery w Serie A i B.

Już wiele się zmieniło. smile Nie ma już Carlo w Milanie najprawdopodobniej nie będzie też Kaki.

W Interze zostaję The Special One hura Całkiem możliwe że nie odejdzie Ibra. Nie ma już Crespo i Figo za którymi raczej nikt tęsknił nie będzie.

W Juve już nastąpiła zmiana trenera. Ranieriego zastąpił jeszcze przed zakończeniem sezonu Ferrara.

Nie będzie już w Serie A takich graczy jak Nedved, Maldini i wcześniej wspomniany Luis Figo.

Olbrzymie transfery zapowiada Viola czy choćby Napoli. smile

W zasadzie jeśli chcecie na bieżąco śledzić losy włoskiego mercato wystarczą Wam dwa linki, które podaje poniżej.

gazzetta.it [gazzetta.it]

http://transfermarkt.de/

Platini w najbliższym czasie powinien przykleić nam ten temat co by nie uciekał !

Pozdrawiam piwo

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Odejście Kaki i Ibry to byłyby niemal nokautujące ciosy dla, i tak, podupadającej Serie A. Przestarzałe stadiony, pustki na trybunach, model zarządzania nieprzystający do dzisiejszych realiów, mało przyjazny system podatkowy - to największe bolączki włoskiej piłki. Jeżeli nic się nie zmieni, to przepaść między Serie A a EPL i PD, a być może również Bundesligą, będzie systematycznie się zwiększać.

Mnie cieszy przed wszystkim pozbycie się Ancelottiego. Leonardo, mimo braku doświadczenia na ławce trenerskiej, wydaje się być sensownym gościem. To on był przecież architektem transferów Kaki i Pato. W wywiadach podkreśla, że jego celem jest przede wszystkim zmiana taktyki na bardziej ofensywną (wzorem ma być Brazylia z 1982 r. wink ). Liczę, że Brazylijczyk przewietrzy skład, pozbędzie się świętych krów i pozytywnie wpłynie na Ronaldinho.

W kontekście Milanu pojawiają się takie nazwiska, jak Adebayor, Mexes, Dzeko, Hernanes. Mówi się też o wymianie Pirlo i Seedorfa za Essiena, ale to raczej wymysł jakiegoś pismaka. Mercato dopiero się rozpoczyna. Liczę, że będzie ciekawsze, niż zeszłoroczne.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
2 dobre artykuły godne uwagi:

Ostatnia kolejka - legendarni piłkarze żegnają się z Serie A [sport.pl]

Milan chce być Barceloną, Leonardo - Guardiolą [sport.pl]

najważniejsze transfery do dnia dzisiejszego:

Bernardo Corradi futbol Reggina => Udinese
Diego Milito oraz Thiago Motta futbol Genua => Inter
Robert Acquafresa futbol Inter => Genua
Diego futbol Werder => Juventus
Fabio Quagliarella futbol Udinese => Napoli


Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
orientuje sie ktos czy mozna gdzies obstawiac na to czy kaka zostanie w milanie? mimo iz wszelkie bardziej wiarygodne zrodla wskazuja na to ze zostanie, chcialem lekko skontrowac niezly kuponik, na ktorym to obstawilem jakis czas temu ze kaka zostanie (w betssonie) w gre wchodzi ladna sumka, z gory dzieki za info

Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Nie ukrywam, ze rowniez interesowalbym mnie taki zaklad. Z checia - w zaleznosci tez jak ksztaltowalyby sie kursy, oczywiscie - zagralbym sobie, ze Kaka opusci jednak ACM.

Perez w Realu dostal sporo kasy na transfery, juz zapowiada 'Wielkie Galacticos'. Jak nie uda mu sie wyciagnac CR7 z ManU, to z pewnoscia szarpnie sie na Kake. Z reszta nawet jezeli Ronaldo zawitalby do Madrytu - co tez wydaje mi sie co raz bardziej prawdopodobne (rozgorycznie po finale LM i pozniejsze wypowiedzi; zmiena systemu podatkowego w UK, ktora niekorzystnie wplynie na przychody Ronaldo) - to nie wykluczone, ze Perezowi w glowie juz sie uklada duet Ronaldo-Kaka, niczym duet Zidane-Figo kilka lat temu. Miedialnie - nieziemski. Co z tego by wyszlo - to juz pokaza realia...

Mowilo sie, ze jak przyjdzie oferta za Kake w wysokoscie 60M to wladze zgodza sie na transfer. Real przy 250M budzetu, 60 na Kake sypnie, ze spokojem. Co na to sam pilkarz - jak zauwazyl Szewa, Serie A podupada i dystans do najlepszych lig sie powieksza, a i watpie, by z Milanem w najblizszym latach mial szanse na wygranie LM. Z Realem wieksze? Zalezy, co tam sie teraz bedzie na SB dzialo, ktoo rzeczywiscie przyjdzie, kto odejdzie, i kto bedzie mial wiecej do powiedzenia w sprawach stricte sportowych - Perez, czy Pellegrini...

Mimo wszystko cos mi mowi, ze bramka Kaki w ostatniej kolejce zakonczonego wlasnie sezonu byla jego ostatnia w Serie A...

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Originally Posted by Szewa
Odejście Kaki i Ibry to byłyby niemal nokautujące ciosy dla, i tak, podupadającej Serie A. Przestarzałe stadiony, pustki na trybunach, model zarządzania nieprzystający do dzisiejszych realiów, mało przyjazny system podatkowy - to największe bolączki włoskiej piłki. Jeżeli nic się nie zmieni, to przepaść między Serie A a EPL i PD, a być może również Bundesligą, będzie systematycznie się zwiększać.

Jakiś tydzień temu czytałem już artykuł, który mówił o tym że Bundesliga już wygrywa z Serie A jeśli chodzi o sprzedaż transmisji z spotkań do innych krajów.

Kiedy do Interu w ubiegłym sezonie przeszedł JM po kilku kolejkach powiedział coś w tym stylu: "włoska Serie A to nie jest już trzecia liga świata! ale macie wzór z PL - oni są najlepsi pod każdym względem"

@Baqu - wśród transferów, które wkleiłeś warto też dodać transfer Crespo do Genoa. W sumie to chyba był wolny transfer.
Nie wiem dokładnie bo nie śledziłem losów tego zawodnika w ostatnim czasie smile

Marko Arnautovic [youtube.com] - ten chłopak ma ponoć na 100% trafić do Interu za sumę ok. 10 MLN euro. cool

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by Jose

Jose jak chcesz takie "newsy" wrzucać to temat zaraz urośnie do kilku stron wink lepiej już dodawać coś co jest zgodne z prawdą i udokumentowane jakoś... bo "prawdopodobnie" albo "juz niedlugo" to nawet w fakcie często piszą, lepiej być merytoryznym - przynajmniej ja mam takie zdanie smile

pozdr, peace

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Dobra już dobra ! smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Otóż to, jeżeli wklejamy jakieś info, to niech będzie potwierdzone. Bo np. wczoraj Kaka powiedział coś takiego:

"Mówię to po raz ostatni: nie chcę opuszczać Milanu. Nie wypowiadam się ostatnimi czasy na ten temat, ponieważ nie chcę by moje słowa zostały źle zrozumiane lub, co gorsza, zmanipulowane przez prasę. Chcę tylko poinformować miliony fanów Rossonerich, że ja już podjąłem decyzję. Chcę zostać. I proszę: zostawcie mnie już w spokoju."

Poczekajmy więc aż dojdzie do tego transferu, lub nie, i wtedy się ekscytujmy wink

Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Ale Szewa wink

Przecież i my tutaj sobie możemy pospekulować. Przynajmniej niech będzie jakiś minimalny ruch
w temacie transferowym bo podczas ligi to blush

Oczywiście zgodze się, że powinniśmy wrzucać tylko sprawdzone info.

I wiadomo, że Kaka nie chce opuszczać Milanu tylko jak to się skonczy?
Cięzko powiedzieć smile

Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
Nowy prezydent Realu - Florentino Perez - potwierdził, że nie ma porozumienia z Kaką i raczej do niego nie dojdzie: 'To nieprawda, że mamy już umowę z Kaką. Nie chcę robić nadziei, ale on może stać się jednym z naszych celów. Kwota transferowa jaką widzimy w mediach? To dużo pieniędzy [60 mln €] i to nierealne. Musimy się dostosować do naszego budżetu na nadchodzące mercato. To prawda, że mam dobre relacje z Gallianim, ale oni są drużyną, która posiada własne projekty, a wszystko ma swoją cenę...'.

http://www.acmilan24.com/news/id/2787/Perez__60_mln_to_za_drogo.html

mam nadzieje ze to juz koniec gadania o kace:D

Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
wyglada na to ze kaka nie chce odchodzic, ale galliani lysol sie napalil na kase i bedzie ciezko go zatrzymac, mam tylko nadzieje ze sam kaka odrzuci oferty, skoro powiedzial ze zostanie, jesli odejdzie straci duzo w oczach fanow, ktorych zapewnial, ze chce grac dalej dla milanu, z drugiej strony zyska sporo $$$ pytanie czy mu tego brakuje, nie sadze smile

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Dzisiaj agent Ibry zaprzeczył aby były jakieś kontakty z Barceloną. smile

To informacja dość istotna bo ostatnio pojawiło się sporo informacji że widziano go z działaczami F.C Barcelony.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by gwidonek
wyglada na to ze kaka nie chce odchodzic, ale galliani lysol sie napalil na kase i bedzie ciezko go zatrzymac, mam tylko nadzieje ze sam kaka odrzuci oferty, skoro powiedzial ze zostanie, jesli odejdzie straci duzo w oczach fanow, ktorych zapewnial, ze chce grac dalej dla milanu, z drugiej strony zyska sporo $$$ pytanie czy mu tego brakuje, nie sadze smile

ja dzisiaj czytalem wypowiedz Berlusconiego i... mowil tak jak by chcial opchnąć Kakę... w sumie mu sie nie dziwie bo Perez moze i wylozy 50 klocków, a ma duzo dobrych AMC, Pato się rozwinie... ale Kace dobrze jest w Mediolanie i tu jest chyba pies pogrzebany.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Nie wiem ile w tym prawdy ale wczoraj na ES mówili że wszystko w sprawie Kaki jest już dogadane smile

Galliani nawet został złapany pod siedzibą w klubu w Madrycie.

W grę wchodzi 65 MLN a Kaka będzie grał z numer 5 na koszulce.

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Decyzja w sprawie Kaki ma zapaść w poniedziałek. Galliani był we wtorek w Madrycie negocjować transfer Kaki, a oficjalnie na uroczystości z objęcia przez Pereza władzy w klubie. Chelsea i Milan zaprzeczyły, żeby Chelsea składała ofertę za Kakę, a tak mówiło się w prasie. Real oferuje 9.5 mln euro za sezon dla Kaki. Dla Milanu koło 65 mln euro. Perez zapowiedział, że w tym tygodniu żadnego transferu nie będzie dlatego trzeba czekać do poniedziałku.

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Quote
Galliani tłumaczy powody sprzedaży Kakí

Wiceprezydent AC Milanu Adriano Galliani w rozmowie z La Gazzetta dello Sport tłumaczył powody, które doprowadziły do sprzedaży Brazylijczyka Kakí. Przyznał, że na podjęcie decyzji największy wpływ miała ekonomia i stan finansowy klubu.

- Milan nie może pozwolić sobie na stratę 70 milinów euro rok w rok. Serce? Rozmawiamy o transferach. Bywa tak, że gdy serce staje na przeciwko rachunkom, jest bezradne. Bynajmniej, nie chcemy się osłabić. Dołączy do nas świetny atakujący, skrzydłowy. W przyszłym roku będziemy grać systemem 4-3-1-2. Mam nadzieję, że kibice to wszystko zrozumieją. Pato, Pirlo i Seedorf nie są na sprzedaż - zakończył Galliani.

Biorąc pod uwagę fakt, że Chelsea wystosowała oficjalny komunikat, w którym zaprzecza złożeniu oferty za Kakę... przyszłość Brazylijczyka jest przesądzona.
gazzetta.it, goal.com

Sprzedaż Kaki chyba już przesądzona.

Dołączył: Jan 2007
Posty: 3,040
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 3,040
Ale niszczą mój klub frown najpierw Gourcuff teraz Kaka, co Seedorf ma być odpowiedzialny za ofensywę?

Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 399
kaka nie chcial odchodzic, ale wcale mu sie nie zdziwie jesli zmieni decyzje, skoro zarzad klubu go nie chce to po co zostawc na siłe? jedyne co moze sprawic ze zostanie w milanie to kibice, w nich nadzieja, ponoc zaczynaja sie protesty w mediolanie

Strona 1 z 3 1 2 3

Moderatorzy  Akhu, Biszop 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Lukasz111, 11kera11, JelineK, betowiec, kamel), 1,089 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,908
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1