Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6
#33352 25/09/2001 17:01
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Moim zdaniem gra z progresja u bukow nie ma sensu. System ten opiera sie na matematycznym prawdopodobienstwie wystapienia okreslonego zdarzenia, ale kiedy kolejne proby sa ze soba powiazane. wezmy np. rzut moneta. Prawdopodobienstwo wypadniecia orla jest prawie 50%. Po jednym rzucie jest 50%. Jesli wypadnie reszka, to rzucamy drugi raz i wtedy prawdopodobienstwo orla jest wieksze niz 50%. Przenoszac to w swiat bukmacherwstwa jak jest jakis mecz i go przegramy, to nalezalyby jeszcze raz obstawim ten sam mecz stawka 2* wieksza. Ale takiego meczu juz nie bedzie! Zatem obstawianie kolejnych meczy przegranych ze stawka 2* wieksza wydaje mi sie ze sie mija z celem, poniewaz sa to zdarzenia calkowiecie od siebie niezalezne.

Zapraszam do dyskusji.

Pawel

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Pawel 21:
[qb]Moim zdaniem gra z progresja u bukow nie ma sensu. System ten opiera sie na matematycznym prawdopodobienstwie wystapienia okreslonego zdarzenia, ale kiedy kolejne proby sa ze soba powiazane. wezmy np. rzut moneta. Prawdopodobienstwo wypadniecia orla jest prawie 50%. Po jednym rzucie jest 50%. Jesli wypadnie reszka, to rzucamy drugi raz i wtedy prawdopodobienstwo orla jest wieksze niz 50%. Przenoszac to w swiat bukmacherwstwa jak jest jakis mecz i go przegramy, to nalezalyby jeszcze raz obstawim ten sam mecz stawka 2* wieksza. Ale takiego meczu juz nie bedzie! Zatem obstawianie kolejnych meczy przegranych ze stawka 2* wieksza wydaje mi sie ze sie mija z celem, poniewaz sa to zdarzenia calkowiecie od siebie niezalezne.

Zapraszam do dyskusji.

Pawel[/qb]

Rzut monetą jest zdarzeniem niezależnym! Pierwsza część Twojej wypowiedzi jest błędna, natomiast drugiej nie do końca rozumiem. Wiadomo, że te zdarzenia też nie zależą od siebie, ale mają określone prawdopodobieństwo, co pozwala sądzić, iż przy kolejnej nieudanej próbie w końcu "zajdą".

Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
H
old hand
old hand
H Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
z mojej strony nie ma dyskusji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

po prostu trafiłeś w dziesiątkę!

Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
H
old hand
old hand
H Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]

Rzut monetą jest zdarzeniem niezależnym! Pierwsza część Twojej wypowiedzi jest błędna, natomiast drugiej nie do końca rozumiem. Wiadomo, że te zdarzenia też nie zależą od siebie, ale mają określone prawdopodobieństwo, co pozwala sądzić, iż przy kolejnej nieudanej próbie w końcu "zajdą".[/qb]

Ufo - zależne czy niezależne - cały czas rzucasz monetą - a nie grasz z coraz to różnymi przeciwnikami i w różnych warunkach

Dołączył: Jan 2001
Posty: 343
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 343
Moim zdaniem gra z progresja u bukow nie ma sensu.

twoje zdanie,moje jest takie że ma sens ale z rozwagą

System ten opiera sie na matematycznym prawdopodobienstwie wystapienia okreslonego zdarzenia,

Nie do końca bo w pewien sposób ta szansa jest większa niż 50%,ma się do dyspozycji informacje które mogą pomóc w doborze mniej "ryzykownego" spostkania

Jesli wypadnie reszka, to rzucamy drugi raz i wtedy prawdopodobienstwo orla jest wieksze niz 50%.

Jest dokładnie takie samo,sam przecież napisałeś że odzielne wydarzenia nie mają na siebie wpływu.

Przenoszac to w swiat bukmacherwstwa jak jest jakis mecz i go przegramy, to nalezalyby jeszcze raz obstawim ten sam mecz stawka 2* wieksza.

Jeżeli już się gra to trzeba być konsekwentnym.

Ale takiego meczu juz nie bedzie!

Jeżeli z góry zakładasz że się nie uda to nic nie poradzę

Zatem obstawianie kolejnych meczy przegranych ze stawka 2* wieksza wydaje mi sie ze sie mija z celem, poniewaz sa to zdarzenia calkowiecie od siebie niezalezne.

Już z góry założyłeś że kolejne mecze będą przegrane!Można sobie łatwo obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo nietrafienia kilku meczy.Trzeba przystosować początkową stawkę do możliwości nadejścia bardzo złej serii przegranych.To jest sposób dla ludzi o dużej gotówce i mocnych nerwach i trochę wiedzy też się przydaje.

A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Quote
Oryginalnie wysłał Pawel 21:
[qb]Moim zdaniem gra z progresja u bukow nie ma sensu. System ten opiera sie na matematycznym prawdopodobienstwie wystapienia okreslonego zdarzenia, ale kiedy kolejne proby sa ze soba powiazane. wezmy np. rzut moneta. Prawdopodobienstwo wypadniecia orla jest prawie 50%. Po jednym rzucie jest 50%. Jesli wypadnie reszka, to rzucamy drugi raz i wtedy prawdopodobienstwo orla jest wieksze niz 50%. Przenoszac to w swiat bukmacherwstwa jak jest jakis mecz i go przegramy, to nalezalyby jeszcze raz obstawim ten sam mecz stawka 2* wieksza. Ale takiego meczu juz nie bedzie! Zatem obstawianie kolejnych meczy przegranych ze stawka 2* wieksza wydaje mi sie ze sie mija z celem, poniewaz sa to zdarzenia calkowiecie od siebie niezalezne.

Zapraszam do dyskusji.

Pawel[/qb]

To żadne odkrycie. Autorzy tego typu pomysłów mieli raczej na myśli skuteczność swojego typowania. Kiedy raz przegrają, a później kolejny i ... kolejny wiedzą a przynajmniej przypuszczają że w końcu trafią kupon o zbliżonym AKO. U podstaw tego sytemu gry leży przekonanie i zresztą raczej słuszne że w końcu każdy wygra. Jak jest w praktyce trudno powiedzieć, ja tego nie stosuję. Musiałby się tutaj wypowiedzieć ktoś kto gra tym sposobem. Ze swojej strony mogę tylko przypuszczać iż jest to dobra metoda jednak aby była skuteczna trzeba mieć żelazne nerwy (lub być nałogowym graczem)oraz masę pieniędzy bo moim zdaniem zawsze może nastąpić długotrwały okres przegranych.

Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
D
DMK Offline
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
czesc

a czy grasz/grales progresja?

ja dotychczas gralem "bez glowy" i efektem bylo minusowe konto (nie byly to jakies strasznie duze pieniadze)
od jakiegos czasu (2,5 tygodnia) gram progresja i zakladajac sobie na kazdym meczu zysk 2$ (wraz z kolejnym poziomem kolejne 2$) z kwoty wyjsciowej 100$ wyszedlem na ok 180$ - mysle, ze jak na 2,5 tygodnia to niezly wynik

kury dobieram w granicach 2 (przez ten czas byl to zakres 1,5..3,0)

nie zgadzam sie, ze to czysta matematyka, a jesli tak to musze miec niezle szczescie ;-)
przyklad: mecz moze sie zakonczyc 3 wynikami (1, X, 2) czyli matemtycznie (upraszczajac) szansa to 33%, trafienie dwoch kolejnych meczy to 33% z 33% czyli 11%, a osmiu kolejnych to 0,015%.
ponizej moje typy osmiu kolejnych spotkan od niedzieli 16.09 do czwartku 20.09

mecz typ kurs wynik
Leganés - Ath Madrid 2 2.10 0-3
Tottenham - Chelsea 2 2.40 2-3
Udinese - AC Milan 2 2.20 1-2
Nottingham - Rotherham 1 1.65 2-0
Lyon - Bayer Leverkusen 2 3.00 0-1
Panathinaikos - Majorka 1 2.05 2-0
Arsenal - Schalke04 1 1.50 3-2
Olimpija Lj. - Brondby 2 2.50 2-4

wiec sam widzisz, ze to nie tylko matematyka :-)))

jestem ciekaw jak inni sie zapatruja na ten temat, bo osobisice po 0,5 roku grania uwazam, ze to najpodpowiedniejszy dla mnie sposob.
a jak wy gracie? jakie wspolczynniki dobieracie?

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał hi_res evil:
[qb]

Ufo - zależne czy niezależne - cały czas rzucasz monetą - a nie grasz z coraz to różnymi przeciwnikami i w różnych warunkach[/qb]

Mimo wszystko, wolałbym grać mecz piłki nożnej taki np. Ruch Chorzów - Pogoń, gdzieś tam w Expekcie po kursie 2.6, bo wiem, że jego kurs nieodpowiada prawdopodobieństwu "nadanemu" przez buka - niż zdać się na 50% szansę wyjścia "reszki".

Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
H
old hand
old hand
H Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
Quote
Oryginalnie wysłał DMK:
przyklad: mecz moze sie zakonczyc 3 wynikami (1, X, 2) czyli matemtycznie (upraszczajac) szansa to 33%

takie szanse to masz w rzucaniu kostką trójścienną, a nie w meczu piłkarskim

(to znaczy może tak się zdarzyć że tak się rozłożą szanse, ale... przeważnie jest inaczej)

no i dalej - może ktoś mnie przekona do progresji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
H
old hand
old hand
H Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 997
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]

Mimo wszystko, wolałbym grać mecz piłki nożnej taki np. Ruch Chorzów - Pogoń, gdzieś tam w Expekcie po kursie 2.6, bo wiem, że jego kurs nieodpowiada prawdopodobieństwu "nadanemu" przez buka - niż zdać się na 50% szansę wyjścia "reszki".[/qb]


ale w pewnych okolicznościach reszka też nie jest taka zła <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał hi_res evil:
[qb]

takie szanse to masz w rzucaniu kostką trójścienną, a nie w meczu piłkarskim

(to znaczy może tak się zdarzyć że tak się rozłożą szanse, ale... przeważnie jest inaczej)

no i dalej - może ktoś mnie przekona do progresji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]

Hehe skończmy temat, bo to już wszystko było przerabiane. Wszystko się opiera na wybraniu meczy o wyższym prawdopodobieństwie zajścia niż wskazuje na to kurs. Wtedy można wygrywać i progresją i nie-progresją (np. el_sistemo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ) Np. DMK wybrałeś kilka meczy właśnie w ten sposób może nawet o tym nie wiedząc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
D
DMK Offline
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]

Hehe skończmy temat, bo to już wszystko było przerabiane. Wszystko się opiera na wybraniu meczy o wyższym prawdopodobieństwie zajścia niż wskazuje na to kurs. Wtedy można wygrywać i progresją i nie-progresją (np. el_sistemo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ) Np. DMK wybrałeś kilka meczy właśnie w ten sposób może nawet o tym nie wiedząc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]

masz racje - przy takim doborze jak mi wyszedl system nie mam znaczenia - jakbym to dal razem to AKO by bylo ok 170 :-)

ale nie uwazam ze temat trzeba skonczyc - jesli ktos nim gra. badz chce grac to zapewne moze uznac to za ciekawa debate

przyklad kolejnych 8 meczy to byl dowod na to, ze tu nie tylko los decyduje i wiedza oraz analiza maja duzy wplywa na to co sie dzieje z nasza kasa

grajac progresja nie wkurzam sie jak MU przegrywa z Newcastle, a nastepnie Ossasuna nie daje Barcelonie, tylko zwiekszajac stawke (oraz oczywiscie adrenaline) typuje kolejny mecz, ktory moim zdaniem wygra i w efekcie zyskuje tyle samo przy zwyciestwie dopiero w trzecim meczu, ile bym zyskal jakby kazdy z tym meczow skonczyl sie takim wynikiem jak oczekiwalem

pewnie ze mozna miec zla passe i chetnie porzuce progresje, jak ktos udzieli mi rady jak wygrac w inny bezpieczniejszy sposob:-))

wiec "hehe skonczmy temat" jest wg mnie bledne - po to jest to forum abysmy wzajmenie mogli sobie pomagac w walce z bukami, czy nie????

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Wszyscy ktorzy ze mowia ze nie ma sensu granie progresja sa w bledzie. Istota progresji wg moich zalozen polega na dobraniu odpowiedniej druzyny i wejście w szereg statystyk dla danej druzyny. Ja dobieram takie druzyny ktore w poprzednich sezonach miały nie więcej niż 5 kolejek bez remisu i co więcej grają praktycznie z 2 - 3 nowymi zawodnikami w podstawowym składzie w porównaniu do poprezdniego sezonu. Jak zapewne wiam wiadomo wypisalem wszystkie druzyny w odpowiednim temacie ktorz iscie nadają sie do grania tym oto sposobem. Druzyny niemieckie wszystkie się sprawdziły - niektóre nawet podwójnie. Francja 2Div tez idzie niezle. Przypatrzcie sie (Ci co nie wierza) ile byscie zarobili stawiając na druzyny od poczatku sezonu ktore podałem dla Div2 Francja.

Dla niedowiarków polecam druzynę Laval - ktora w najblizszych kolejkach ma duze szanse na X.

Pchłonięty manią progresji
Szakal

Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
D
DMK Offline
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
Quote
Oryginalnie wysłał hi_res evil:
[qb]

takie szanse to masz w rzucaniu kostką trójścienną, a nie w meczu piłkarskim

(to znaczy może tak się zdarzyć że tak się rozłożą szanse, ale... przeważnie jest inaczej)

no i dalej - może ktoś mnie przekona do progresji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]

zauwaz, ze napisalem UPRASZCZAJAC - ale nawet zakadajac szanse 50% to trafienie osmiu kolejnych zdarzen to 0,39% przeciw 99,61%

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Ja osobiście na progresję na razie nie narzekam :
- do wyboru zespołów suregowałem się analizami Szakala
- wszystkie zespoły które wybrałem ( oprócz Laval) zremisowały za pierwszym podejściem -Chateauroux, Nice i Badajoz- przykład w TT-więc zysk pojawił się dosyć szybko
- w realu gram oczywiście za odpowiednio mniejsze stawki tak żeby starczyło na kilka kolejek - dwa zespoły w danej chwili
-na pewno istnieje duże ryzyko że na remis będziemy czekać długo - moim zdaniem to kwestia odpowiedniego doboru zespołu- no i szczęscia bo to jest też bardzo ważne

Pozdrowienia dla wszystkich

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Szakal:
[qb]
Dla niedowiarków polecam druzynę Laval - ktora w najblizszych kolejkach ma duze szanse na X.

[/qb]

Ma mniej więcej takie same szanse na remis jak większość innych drużyn. To, że nie Laval nie remisowało do tej pory wcale nie zwiększa prawdopodobieństwa, że zacznie... To jest kolejne błędne założenie, poparte niby statystycznie.

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
masz racje - przy takim doborze jak mi wyszedl system nie mam znaczenia - jakbym to dal razem to AKO by bylo ok 170 :-)

Nie mam zamiaru Ci źle życzyć, ale pewnie wiesz, że szczęście nie trwa wiecznie, ale jak grasz progresją to oczywiście nawet, gdy przyjdą "chudsze" dni, bedziesz mógł mu pomóc, dokładając nieco więcej gotówki.

Quote
wiec "hehe skonczmy temat" jest wg mnie bledne - po to jest to forum abysmy wzajmenie mogli sobie pomagac w walce z bukami, czy nie????

Tak, ale jak mówię poczytaj tematy, kiedy nie byłeś jeszcze na forum tam było już wiele wyjaśnione...

Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
D
DMK Offline
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,172
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]
Nie mam zamiaru Ci źle życzyć, ale pewnie wiesz, że szczęście nie trwa wiecznie, ale jak grasz progresją to oczywiście nawet, gdy przyjdą "chudsze" dni, bedziesz mógł mu pomóc, dokładając nieco więcej gotówki.

Tak, ale jak mówię poczytaj tematy, kiedy nie byłeś jeszcze na forum tam było już wiele wyjaśnione...[/qb]

po pierwsze dzieki - tez ci zycze jak najlepiej :-))) wiem ze szczescie nie trwa wiecznie - i dlatego chetnie uczestnicze w tej dyskusji, bo jak napisalem dopiero zaczynam grac tym systemem za male stawki i szukam caly czas optymalnego sposobu.

chetnie sie dowiem w jaki sposob ty grasz, jaki masz zalozenia, jakie efekty - nie mowie ze prograesja jest najlepsza z metod, tylko napisalem ze dla mnie jest w tej chwili optymalna :-)
i jestem otwarty na doswiadczenia innych graczy :-))

pamietam, ze byl ten temat juz przerabiany (chyba SebaS go otworzyl) ale co przeszkadza temu aby go teraz kontynuowac??

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał DMK:
[qb]
pamietam, ze byl ten temat juz przerabiany (chyba SebaS go otworzyl) ale co przeszkadza temu aby go teraz kontynuowac??[/qb]

Chodziło mi o temat o el_sistemo autorstwa Hi_Res Evil'a. Pewnie, że można i teraz go kontynuować, po prostu ja się w tej kwestii dość dużo nagadałem stąd moja reakcja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]
To jest kolejne błędne założenie, poparte niby statystycznie.[/qb]


Dla mnie nie jest to błędne założenie bo statystyki w wielu meczach się pokrywają. A jak myślisz obok aktualnie reprezentowanej formy przez drużynę czym się sugerują buki przy ustawianiu kursów?

Wracając do twojego stwierdzenia Ufo ze Laval ma takie same szanse jak inne druzyny to to dopiero jest błędne założenie.

Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, rymoholik, Lukasz111, latajaca_holenderka, forty, $-man, Sensei, 11kera11, aker, kamel), 939 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,973
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1