Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 14 1 2 3 4 5 6 13 14
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Od nowa:


III liga

Marian
Oki
Dewoj
Kobay
Buczy
Bart
Mlody Gniewny
Timis
Termii
Markoos
Draint
Kucio

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
oki Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
Originally Posted by termii
Wszystko fajnie, tylko dajcie link do zasad o co dokladnie tu chodzi? tongue , albo napiszcie w skrocie wink

tez by sie przylaczyl do prosby wink draft mniej wiecej wiem jak wyglada, bo wzialem sobie udzial w jakims symulowanym.

Takie cus znalazlem: Przez cały tydzień Nasi gracze wybrani w drafcie zdobywają dla Naszej drużyny punkty:
(Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)).
Wszystko fajnie, ale jak to sie liczy laugh

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
wszystkie te punkty , które zdobędzie Twój gracz desygnowany do gry na dany dzień liczy za Ciebie system , Ty tylko ustalasz skład na każdy dzień wink

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Najpierw draft, wybieramy zawodników do naszej drużyny. Gdy już mamy ekipę można wymiany robić lub wyrzucać zawodników z drużyny zastępując ich innymi wolnymi agentami, którzy się nie załapali do żadnej z drużyny i czekają aż ich dobra dusza przygarnie.

Mecze gramy systemem ligowym, tj. każdy z każdym. W każdej kolejce każdy ma rywala (chyba, że liczba uczestników jest nieparzysta).

Skład można (a nawet trzeba) zmieniać codziennie. Czyli zawodników którzy danego dnia grają mecz dajemy do składu, żeby nie zostali na ławce bo wtedy nie punktują. Są oczywiście dni kiedy jest dużo meczów i do gry mamy więcej chętnych niż miejsc w składzie, wtedy trzeba zaufać intuicji i wybierać kto zasługuje na skład, a kto na ławkę.

Wymieniłeś statystyki, za które będą liczone punkty.

Punktują wszyscy zawodnicy którzy są w składzie. Po każdym dniu są podliczane punkty. Każda kolejka będzie chyba trwać tydzień.

I tak przykładowo, gram np. z Lupusem. Moi zawodnicy w statystyce FG mają średnią 47% w tym tygodniu. Lupusa grajki mają 45%. Moi są lepsi, na koniec tygodnia punkt dla mnie.
Potem tak samo następne statystyki i np. asysty. Moi grajkowie mieli ich w sumie 26, Lupusa 39. Punkt dla niego.

I tak jak będzie tych statystyk 9 (w przypadku wklejonym wyżej) to za każdą z nich na koniec do zdobycia punkt. I tak jak moi grajkowie będą na koniec lepsi w 5 z nich, a Lupusa w 4 to wynik jest 5-4 dla mnie. Może oczywiście w którejś być remis i nikt wtedy nie dostaje punktu.

W tabeli liczą się zwycięstwa. Więc jeśli po 5 kolejkach będę miał same zwycięstwa po 5-4, to będę wyżej w tabeli niż ten który w 4 meczach wygrał 9-0 ale jeden przegrał 4-5.

Na koniec sezonu regularnego są playoffy i dalej aż do finału. W którym zagram i wygram.

To tak w skrócie.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
Wiec: mamy lige, system kazdy z kazdym, jedno spotkanie (oki83 vs termii) trwa tydzien (od poniedzialku do niedzieli). Nasze druzyny zlozone z 15 zawodnikow:
PG, SG, G, G, SF, PF, F, F, C, C, Util, BN, BN, BN, BN
(gdzie PG - point guard, SG - shooting guard, G - guard, SF - small forward, PF - power forward, F - Forward, C - center, UTIL - obojetnie jaka pozycja, BN - rezerwa) mierzy sie pod wzgledem statystyk:
Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Offensive Rebounds (OREB), Defensive Rebounds (DREB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO), Personal Fouls (PF), Technical Fouls (TECH). [o ilosci zawodnikow, pozycji oraz kategoriach w ktorych zawodnicy punktuja decyduje tworca ligi czyli lupus, u nas jest wlasnie taki szablon]

Po tygodniu wszystkie statystyki sa sumowane, czyli np. suma punkow wszystkich graczy.. zawodnicy termiego rzucili przez caly tydzien 1400pkt a oki`ego 1300pkt. Wiec 1-0 dla okiego, dalej sumowane sa zbiorki defensywne, ofensywne, ilosc trafionych trojek itd... w rezultacie mamy 12 kategorii, wiec wynik moze byc 6-6, 7-5, 12-0 itd.

W przypadku kategorii TECH, PF oraz TO, wygrywa ten ktory zrobil w sumie mniej fauli, technicznych czy strat.

Co do FG% oraz FT% wygrywa ten ktorego zawodnicy mieli lepszy wspolczynnik rzutow z gry, sumowana: ilosc trafionych rzutow/ilosc prob wszystkich zawodnikow.

Wybierajac zawodnikow do draftu, musimy sugerowac sie jego pozycja(jest podana, niektorzy zawodnicy moga grac jako SG oraz SF, czy PF i C), oraz jego WSZYSTKIMI statystykami, wiec warto szukac graczy kompletnych.

pozycja BN: wybieramy 4 rezerwowych, poniewaz 11 zawodnikow moze maksymalnie zapunktowac podczas jednej nocy. I tak w poniedzialek gra nam 13 zawodnikow, wiec rotujemy umiejetnie skladem i 2 wysylamy na lawke. W praktyce na kazdy dzien nba, selekcjenujemy inny sklad.

Wybierajac sklad podczas draftu warto brac pod uwage sklonnosc do kontuzji danego koszykarza. Podczas sezonu mozna dokonac 35 zmian, czyli wyrzucam A.Kirilenke bo zlamal noge i biore kogos innego, kto jest na tzw. waiver list (czyli ktory nie zostal wybrany w drafcie przez kogokolwiek). Mozna rowniez dokonywac trade miedzy druzynami (np. oki83 daje Wade`a+Nasha termiemu za Arenasa i Shaqa), oczywiscie propozycje transferowe musza byc racjonalne, gdy obie strony zaakceptuja trade, inni uczestnicy ligi maja prawo zavetowac wymiane, gdy uznaja ze jest to proba oszustwa itd.

Sezon w fantasy trwa do konca sezonu zasadniczego czyli do polowy kwietnia. Wiec wybierajac zawodnikow nie sugerujcie sie tym czy beda oni w PO czy nie.

To chyba tyle, jakby byly watpliwosci a pewnie beda to pisac.

Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
oki Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
ok....w miare wszystko jasne
dzieki panowie piwo

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
A jak ktos wybierze tego samego zawodnika? To bedzie go miala ta osoba ktora jako 1 podala sklad?czy na zmiane sie bedzie wybierac?. I oczywiscie nie mozemy miec tego samego zawodnika co maja druzyny w danej lidze w ktorej gram czy tylko danego zawodnika co ma przeciwna druzyna w danym pojedynku?. Reszte raczej juz skumalem wink

Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
oki Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
termii nie mozna miec tego samego zawodnika.....kto kogo pierwszy wybierze w drafcie ten go ma wink i pozniej koles znika z draftu wink

Dołączył: Jan 2006
Posty: 11,478
Mistrz Playoff Zima 2011
Mistrz Playoff Zima 2011
Dołączył: Jan 2006
Posty: 11,478
Originally Posted by lupus
Od nowa:


III liga

Marian
Oki
Dewoj
Kobay
Buczy
Bart
Mlody Gniewny
Timis
Termii
Markoos
Draint
Kucio

Panowie 3 ligowcy dołączamy do ligi smile na razie uczyniło to 4 graczy + Warsaw Mavericks (cholera wie kto to) laugh

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
A gdzie sie dolacza? tongue

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Podajcie w ogole link do strony na ktorej to sie ma odbywac

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Podajcie w ogole link do strony na ktorej to sie ma odbywac

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
termii spokojnie, lupus ci wyśle na maila odpowiednie zaproszenie, bez paniki.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by Marian
Panowie 3 ligowcy dołączamy do ligi smile na razie uczyniło to 4 graczy + Warsaw Mavericks (cholera wie kto to) laugh


Warsaw to akurat stary wyjadacz w Fantasy smile


Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Bzyku ligi pomyliles grin

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba

TO jest link do strony z rejestracja
Proszę o jak najszybsze dolaczenie do ligi.
Drafty trzeba piznac w tym tygodniu

Nie moge userow z mala iloscia postow poslac priva z namiarami na lige!

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Jesli bedzie sklad taki jak sie zglaszal to gramy po 12 ludzi
Jak nie to po 10 bede musial podzielic, wiec prosze o szybkie wejscie do III ligi

III liga:


League ID#: 272416
League Name: mecz.pl III
Password: pilka

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Up smile

Dołączył: Jun 2003
Posty: 370
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370
Czy byłaby możliwość przełożenia draftu w II lidze z niedzieli na poniedziałek lub na dowolny inny termin oprócz niedzieli? W niedzielę będę miał 1 rocznicę ślubu i będę czym innym zajęty a nie siedzeniem przy kompie wink

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ja mam urodziny i tez bede kiblowal wink


Prosze o szybsze dolaczanie do lig, bo musze wiedziec czy gramy po 12 czy nie.

Last edited by lupus; 20/10/2009 03:52.
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370
Urodziny to co innego wink

Strona 4 z 14 1 2 3 4 5 6 13 14

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, Lukasz111, JelineK, rafal08, latajaca_holenderka, betowiec, kamel, alfa), 1,177 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,892
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1