|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Od nowa:
III liga
Marian Oki Dewoj Kobay Buczy Bart Mlody Gniewny Timis Termii Markoos Draint Kucio
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603 |
Wszystko fajnie, tylko dajcie link do zasad o co dokladnie tu chodzi?  , albo napiszcie w skrocie  tez by sie przylaczyl do prosby  draft mniej wiecej wiem jak wyglada, bo wzialem sobie udzial w jakims symulowanym. Takie cus znalazlem: Przez cały tydzień Nasi gracze wybrani w drafcie zdobywają dla Naszej drużyny punkty: (Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)). Wszystko fajnie, ale jak to sie liczy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
wszystkie te punkty , które zdobędzie Twój gracz desygnowany do gry na dany dzień liczy za Ciebie system , Ty tylko ustalasz skład na każdy dzień 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Najpierw draft, wybieramy zawodników do naszej drużyny. Gdy już mamy ekipę można wymiany robić lub wyrzucać zawodników z drużyny zastępując ich innymi wolnymi agentami, którzy się nie załapali do żadnej z drużyny i czekają aż ich dobra dusza przygarnie.
Mecze gramy systemem ligowym, tj. każdy z każdym. W każdej kolejce każdy ma rywala (chyba, że liczba uczestników jest nieparzysta).
Skład można (a nawet trzeba) zmieniać codziennie. Czyli zawodników którzy danego dnia grają mecz dajemy do składu, żeby nie zostali na ławce bo wtedy nie punktują. Są oczywiście dni kiedy jest dużo meczów i do gry mamy więcej chętnych niż miejsc w składzie, wtedy trzeba zaufać intuicji i wybierać kto zasługuje na skład, a kto na ławkę.
Wymieniłeś statystyki, za które będą liczone punkty.
Punktują wszyscy zawodnicy którzy są w składzie. Po każdym dniu są podliczane punkty. Każda kolejka będzie chyba trwać tydzień.
I tak przykładowo, gram np. z Lupusem. Moi zawodnicy w statystyce FG mają średnią 47% w tym tygodniu. Lupusa grajki mają 45%. Moi są lepsi, na koniec tygodnia punkt dla mnie. Potem tak samo następne statystyki i np. asysty. Moi grajkowie mieli ich w sumie 26, Lupusa 39. Punkt dla niego.
I tak jak będzie tych statystyk 9 (w przypadku wklejonym wyżej) to za każdą z nich na koniec do zdobycia punkt. I tak jak moi grajkowie będą na koniec lepsi w 5 z nich, a Lupusa w 4 to wynik jest 5-4 dla mnie. Może oczywiście w którejś być remis i nikt wtedy nie dostaje punktu.
W tabeli liczą się zwycięstwa. Więc jeśli po 5 kolejkach będę miał same zwycięstwa po 5-4, to będę wyżej w tabeli niż ten który w 4 meczach wygrał 9-0 ale jeden przegrał 4-5.
Na koniec sezonu regularnego są playoffy i dalej aż do finału. W którym zagram i wygram.
To tak w skrócie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604 |
Wiec: mamy lige, system kazdy z kazdym, jedno spotkanie (oki83 vs termii) trwa tydzien (od poniedzialku do niedzieli). Nasze druzyny zlozone z 15 zawodnikow: PG, SG, G, G, SF, PF, F, F, C, C, Util, BN, BN, BN, BN (gdzie PG - point guard, SG - shooting guard, G - guard, SF - small forward, PF - power forward, F - Forward, C - center, UTIL - obojetnie jaka pozycja, BN - rezerwa) mierzy sie pod wzgledem statystyk: Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Offensive Rebounds (OREB), Defensive Rebounds (DREB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO), Personal Fouls (PF), Technical Fouls (TECH). [o ilosci zawodnikow, pozycji oraz kategoriach w ktorych zawodnicy punktuja decyduje tworca ligi czyli lupus, u nas jest wlasnie taki szablon]
Po tygodniu wszystkie statystyki sa sumowane, czyli np. suma punkow wszystkich graczy.. zawodnicy termiego rzucili przez caly tydzien 1400pkt a oki`ego 1300pkt. Wiec 1-0 dla okiego, dalej sumowane sa zbiorki defensywne, ofensywne, ilosc trafionych trojek itd... w rezultacie mamy 12 kategorii, wiec wynik moze byc 6-6, 7-5, 12-0 itd.
W przypadku kategorii TECH, PF oraz TO, wygrywa ten ktory zrobil w sumie mniej fauli, technicznych czy strat.
Co do FG% oraz FT% wygrywa ten ktorego zawodnicy mieli lepszy wspolczynnik rzutow z gry, sumowana: ilosc trafionych rzutow/ilosc prob wszystkich zawodnikow.
Wybierajac zawodnikow do draftu, musimy sugerowac sie jego pozycja(jest podana, niektorzy zawodnicy moga grac jako SG oraz SF, czy PF i C), oraz jego WSZYSTKIMI statystykami, wiec warto szukac graczy kompletnych.
pozycja BN: wybieramy 4 rezerwowych, poniewaz 11 zawodnikow moze maksymalnie zapunktowac podczas jednej nocy. I tak w poniedzialek gra nam 13 zawodnikow, wiec rotujemy umiejetnie skladem i 2 wysylamy na lawke. W praktyce na kazdy dzien nba, selekcjenujemy inny sklad.
Wybierajac sklad podczas draftu warto brac pod uwage sklonnosc do kontuzji danego koszykarza. Podczas sezonu mozna dokonac 35 zmian, czyli wyrzucam A.Kirilenke bo zlamal noge i biore kogos innego, kto jest na tzw. waiver list (czyli ktory nie zostal wybrany w drafcie przez kogokolwiek). Mozna rowniez dokonywac trade miedzy druzynami (np. oki83 daje Wade`a+Nasha termiemu za Arenasa i Shaqa), oczywiscie propozycje transferowe musza byc racjonalne, gdy obie strony zaakceptuja trade, inni uczestnicy ligi maja prawo zavetowac wymiane, gdy uznaja ze jest to proba oszustwa itd.
Sezon w fantasy trwa do konca sezonu zasadniczego czyli do polowy kwietnia. Wiec wybierajac zawodnikow nie sugerujcie sie tym czy beda oni w PO czy nie.
To chyba tyle, jakby byly watpliwosci a pewnie beda to pisac.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603 |
ok....w miare wszystko jasne dzieki panowie 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
A jak ktos wybierze tego samego zawodnika? To bedzie go miala ta osoba ktora jako 1 podala sklad?czy na zmiane sie bedzie wybierac?. I oczywiscie nie mozemy miec tego samego zawodnika co maja druzyny w danej lidze w ktorej gram czy tylko danego zawodnika co ma przeciwna druzyna w danym pojedynku?. Reszte raczej juz skumalem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2005
Posty: 1,603 |
termii nie mozna miec tego samego zawodnika.....kto kogo pierwszy wybierze w drafcie ten go ma  i pozniej koles znika z draftu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 11,478
Mistrz Playoff Zima 2011 
|
|
Mistrz Playoff Zima 2011 
Dołączył: Jan 2006
Posty: 11,478 |
Od nowa:
III liga
Marian Oki Dewoj Kobay Buczy Bart Mlody Gniewny Timis Termii Markoos Draint Kucio Panowie 3 ligowcy dołączamy do ligi  na razie uczyniło to 4 graczy + Warsaw Mavericks (cholera wie kto to) 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
A gdzie sie dolacza? 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
Podajcie w ogole link do strony na ktorej to sie ma odbywac
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
Podajcie w ogole link do strony na ktorej to sie ma odbywac
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
termii spokojnie, lupus ci wyśle na maila odpowiednie zaproszenie, bez paniki.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Panowie 3 ligowcy dołączamy do ligi  na razie uczyniło to 4 graczy + Warsaw Mavericks (cholera wie kto to)  Warsaw to akurat stary wyjadacz w Fantasy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Bzyku ligi pomyliles http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nbaTO jest link do strony z rejestracja Proszę o jak najszybsze dolaczenie do ligi. Drafty trzeba piznac w tym tygodniu Nie moge userow z mala iloscia postow poslac priva z namiarami na lige!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Jesli bedzie sklad taki jak sie zglaszal to gramy po 12 ludzi Jak nie to po 10 bede musial podzielic, wiec prosze o szybkie wejscie do III ligi
III liga:
League ID#: 272416 League Name: mecz.pl III Password: pilka
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Up 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370 |
Czy byłaby możliwość przełożenia draftu w II lidze z niedzieli na poniedziałek lub na dowolny inny termin oprócz niedzieli? W niedzielę będę miał 1 rocznicę ślubu i będę czym innym zajęty a nie siedzeniem przy kompie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ja mam urodziny i tez bede kiblowal  Prosze o szybsze dolaczanie do lig, bo musze wiedziec czy gramy po 12 czy nie.
Last edited by lupus; 20/10/2009 03:52.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2003
Posty: 370 |
Urodziny to co innego 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|