Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 37 z 149 1 2 35 36 37 38 39 148 149
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,185
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,185
Originally Posted by marcholt
Originally Posted by kasparov
panowie to kiedy to dziadostwo ma wejsc w zycie? pasuje powoli kase wyplacac i zbierac manatki bo pozniej jej juz pewnie nie zobacze...

Uchwalą to do końca listopada, prezydent podpisze do połowy grudnia, wg założeń ustawa ma zacząć obowiązywać od 1-go dnia w dwa miesiące od ogłoszenia, czyli trzeba stąd spadać gdzieś do końca lutego...


to trzeba Lecha naciskac aby nie podpisywal tongue

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Nie "może się skończyć w KE", tylko tak będzie. Zresztą naprawdę nie ma co panikować! Na razie są tylko założenia do Ustawy a niektórzy tu na forum już chcą się się pakować i opuszczać naszą RP smile

Polacy postawili u bukmacherów niecałe 900mln zł w roku 2008. I co to jest przy prawie 11,5mld(!) wrzuconych do automatów hazardowych? Chociażby dlatego nie ma co panikować. Rząd chce przede wszystkim zająć się największymi rynku i nie ma się temu dziwić. Jeśli chodzi o niszowe sektory jak właśnie bukmacherzy, to wczoraj jeden z wiceministrów finansów powiedział, że: "resort weźmie się za to w drugim ruchu, gdy skończą się prace nad nową ustawą o grach, która ma przynieść budżetowi dodatkowe dochody".

Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
Jeszcze brakuje tego aby uchwalili takie prawo że mają możliwość ścigać ludzi, którzy cokolwiek wypłacili od bukmachera, kasyna itp od pięciu lat wstecz i walić po 75% podatku.. a co !

Zaraz wybudują piękne stadiony na wyczekane przez kibiców EURO !

Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
O
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
O Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Originally Posted by DJ SOSNA
Nie "może się skończyć w KE", tylko tak będzie. Zresztą naprawdę nie ma co panikować! Na razie są tylko założenia do Ustawy a niektórzy tu na forum już chcą się się pakować i opuszczać naszą RP smile

Polacy postawili u bukmacherów niecałe 900mln zł w roku 2008. I co to jest przy prawie 11,5mld(!) wrzuconych do automatów hazardowych? Chociażby dlatego nie ma co panikować. Rząd chce przede wszystkim zająć się największymi rynku i nie ma się temu dziwić. Jeśli chodzi o niszowe sektory jak właśnie bukmacherzy, to wczoraj jeden z wiceministrów finansów powiedział, że: "resort weźmie się za to w drugim ruchu, gdy skończą się prace nad nową ustawą o grach, która ma przynieść budżetowi dodatkowe dochody".

Te skromne 900mln pln to u których buków ???

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
U naziemnych. Obrót robiony przez Polaków u bukmacherów internetowych jest przecież niemożliwy do oszacowania. Te 900mln z 8 buków naziemnych przy 11,5mld wrzuconych do maszyn pokazuje, że tak naprawdę całe to zamieszanie to przede wszystkim próba Rządu położenia "łapy" na największym sektorze tj. tym sektorze maszyn, bo tam jest prawdziwa kasa (11,5mld!). Buki to przy tym pikuś i jak coś nam przywalą to będzie to tzw. "rykoszetem".

Dołączył: Jun 2004
Posty: 348
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 348
Ew. konflikt Polski z KE może potrwać miesiącami, jeśli nie latami - a do tego czasu totalitarny (inaczej tego nazwać nie umiem) rząd PO załatwi nas bez kitu.

Nikt się za nami nie ujmie, bo przecież "jesteśmy chorzy, uzależnieni". Na media nie ma co liczyć: miażdżąca większość dziennikarzy nie ma pojęcia, czym są zakłady bukmacherskie w Internecie. Podobnie zresztą jak 99 proc. polityków, babrzących się przy tej ustawie.

Co więcej, nikt się nie odważy protestować, bo zostanie okrzyknięty lobbystą Rycha, choć de facto dla Rycha to wszystko jest robione, zgodnie z obietnicą.

Może kiedyś ktoś zmieni prawo, które oni chcą uchwalić, ale ile lat to potrwa?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Poczekajmy na projekt ustawy, którym zajmą się prawnicy a nie politycy. Bez konkretnego projektu szkoda nerwów na różnego rodzaju dywagacje...

Dołączył: Oct 2009
Posty: 1
I
stranger
stranger
I Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 1
Niestety tez założenia do ustawy są poważnym problemem dla nas. Po pierwsze Komisja Europejska wydając wyrok w sprawie Portugalii (tak wiem, że sprawa nie jest identyczna jak u nas), pokazała poszczególnym rządom, że jak się dobrze postarają, to może uda im się te przepisy jakoś obejść (przecież pod ten zapis o dobru społecznym czy jak to tam brzmiało, który uzasadnia ten zakaz, mozna wiele podciągnąć). Ludzie naprawdę przestańcie wierzyć w jakieś legalne procedury, wyższe wartości itp., wszystko w tym świecie jest po prostu grą interesów, tak u nas, jak i w Brukseli. Prawdopodobnie bwin (bo on chyba najbardziej był zaangażowany w Portugalii) zamało posmarował. Miejmy nadzieję, ze Polska jest na tyle istotnym rynkiem ze buki nie będą w naszym wypadku aż tak oszczędne.
Wreszcie założenia do tej ustawy są najlepszym prezentem jaki Rycho mógł dostać - odcięcie konkurencji internetowej i co więcej zablokowanie dostepu do branży nowym, a przez 5 lat może się tyle nachapać, że spokojnie wymysli cos innego.

Mnie w tej całej sprawie uderza to jakimi imbecylami są ci ktorzy rządzą w tym chorym panstwie. Pomijając już to że mówią coś zupełnie sprzecznego (wczoraj Palikot i Schetyna, a dziś Nowak zaprzecza im jawnie), to każdy z nas się przekonał, że ci ludzie nie mają pojęcia o problemach, na które się porywają. Widzimy jaki jest ich poziom wiedzy o "hazardzie", to wyobraźmy sobie, że podobny musi byc o wszystkich innych często ważniejszych sprawach o których decydują, przecież to jest przerażające.

Podobno przerażający jest poziom dziennikarzy, którzy zamiast zgłebiać problem, o którym mają rozmawiać, zajrzeć chociażby na fora internetowe, posługują się ogólnie znanymi schematami, nie potrafiąc nawet zadać odpowiednich pytań. Przecież wrzucanie argumentu o dostepnosci automatów dla nieletnich do dyskusji o zakładach bukmacherskich, jest podobne do tego, jakby ktoś ze względu na świńską grypę na giełdzie rolnej, chciał zamykać Giełdę Papierów Wartosciowych. No bo przeciez giełda jest giełda.

Poza tym frapujące jest to, że nikt nie poruszył zagadnienia, że zakłady bukmacherskie w przeciwieństwie do kasyna, automatu czy totolatka nie są grą losową, a swoją specyfiką są milion razy bardziej zblizone do inwestowania na giełdzie, bo w obu miejscach decydują tak naprawdę te same czynniki, wiedza, praca, umiejętności analityczne i właściwe zarządzanie kapitałem.
I że to własnie sposób ich opodatkowania w bukach naziemnych czyni je tak naprawdę grą losową, bo przecież ten 10% podatek ( a w założeniach 25% uczyni nieprawdopodobnym osiaganie zysku.
[tak na marginesie zastanawiałem się czy nie mozna zgłosić do jakiegoś sądu czy trybunału faktu, że ten podatek jest źle naliczany, bo przecież 10% jest liczone od wypłaconej całości, a nie od wygranej netto, i tak przy postawieniu 100 zł na kurs 1,85, płacimy 10% od 185 zł, a moim zdaniem wygraną jest tutaj 85 zł i od tej kwoty powinien byc naliczony podatek, a 100 zł to po prostu zwrot nakładów]

Tak myslę sobie luźno o sposobie na obejście tego i przyszło mi do głowy coś takiego jak funkcjonowanie brokerów, czyli pośredników z siedzibą w miejscu gdzie granie jest legalne, którzy zakładaliby konta na graczy np.z Polski, a kontaktowaliby się z nimi poprzez komunikatory, bo tych chyba zaden rzad nie jest w stanie kontrolować w 100%. oczywiście o wiele prostszym sposobem jest po prostu stąd wyjechać, ale ja mam na myśli osoby, które z pewnych wzgledów (np. rodzinnych) wyjechać nie mogą, no i oczywiście raczej te, które z bukmacherki czerpią dochody.

Onda dzięki za pivko, niestety nie dane mi było do końca je wypić. Szacun za poziom dyskusji, jaką tu prowadzisz i pozdro ze stolicy Wielkopolski smile

Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,185
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,185
Hmm jeśli KE nie pomorze to my gracze wyjdziemy na ulice laugh

Dołączył: May 2009
Posty: 199
member
member
Dołączył: May 2009
Posty: 199
Originally Posted by Conrad
Poczekajmy na projekt ustawy, którym zajmą się prawnicy a nie politycy. Bez konkretnego projektu szkoda nerwów na różnego rodzaju dywagacje...
Nawet Conrad Ty zmieniłeś retorykę , najpierw pisałeś ze nie ma się czym przejmować , a teraz piszesz już: poczekajmy zobaczymy!
Gwarantuję Ci ze jak poczekamy to już nie zobaczymy . Ja też się łudzę że tą bukmacherkę wrzucili do koszyka z automatami tylko po to by ta ustawa nie przeszła do 30 listopada , ale wiem tez że każdy kolejny rząd chce jeszcze bardziej inwigilować swoich futrzaków by skuteczniej ich obdzierać ze skóry i wszelkie bunty gasić w zarodku.
Ich marzeniem jest danie nam tyle wolności co w obozie koncentracyjnym.
A najbardziej mnie boli to ze nawet tobie uświadomili że PO jest dobre a PIS jest zły , a to są ci sami goście , którzy wędrują po różnych partiach tylko po to by być przy korycie i wywodzą się z hańby dla Polski jakim była AWS .Udało im się to czego najbardziej się obawiałem czyli spolaryzowanie sceny politycznej na AWS A i AWS B i dając dzięki mediom , sondażom i ordynacji prawo do władzy !

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Myślę, że czas opanować emocje Panowie. W dzisiejszym PS jest artykuł na temat tego bubla co chcą wprowadzić i zacytuję fragment:

"Podobną wojnę z hazardem jakiś czas temu próbował wypowiedzieć włoski rząd. Ustawę zaskarżono do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a ten stwierdził, że jest ona sprzeczna z unijnym prawem, które jest nadrzędne względem praw w poszczególnych europejskich krajach. Co więcej, wszelkie ustawy dotyczące działalności internetowej czy to zawieranie zakładów, czy przepływ informacji, muszą być zgłaszane do Komisji Europejskiej. Dotychczas wszelkie takie inicjatywy były opinioewane negatywnie".

Tak więc dziękuję za uwagę, a pseudopolitycy niech dalej sobie marzą co wprowadzą laugh Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego... laugh

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by Bullet
Tak więc dziękuję za uwagę, a pseudopolitycy niech dalej sobie marzą co wprowadzą laugh Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego... laugh

Przyłaczam sie do Bulleta, zostawiając ten topik dla plotkarek i sensatów smile papa

Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,185
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,185
Nawet jesli ta ustawa nie przejdzie to grubo sie zawiodlem na Tusku, tak wiec temu Panu juz dziekuje !

Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
O
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
O Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Originally Posted by IL RE
sorry , ale myślisz inaczej! Jak by w Polsce były dostepne narkotykilnej sprzedaży to:
-Cena ich by była diametralnie niższa i narkoman by nie musiał podzynac mi gardła by kupic sobie działkę a wystarczyłoby , by pozbierał butelki i odniósł je do punktu skupu
- nie było by bandytów handlujących prochami bo wtedy nie był by to interes
-Zaqden "dobry kolega" nie namówil by mi w szkole syna na branie narkotyków , bo nie mial by w tym zysku , a pierwszy kontakt z narkotykiem to wlaśn ie jest namowienie przez dealera do wzięcia działki za darmo w ramach qrwa promocji.
- zakazany owoc najbardziej smakuje , a jak by paru gosci zdechło pod płotem z powodu brania ogólnie dostepnych środków to byłby przykład dla innych czym się kończy branie.

Zapomniałeś dodać , że Państwo miałoby wpływy do budżetu z tytułu opodatkowania handlu tymi fantami (i produkcji ?)...

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Originally Posted by popik
Nawet jesli ta ustawa nie przejdzie to grubo sie zawiodlem na Tusku, tak wiec temu Panu juz dziekuje !


laugh
przeciez od 20 lat ten sam syf w kraju ,czy to Tusk ,Kaczynski czy inne dziadostwo

jednego tylko nie moge zrozumiec jak mozemy byc powaznym krajem

skoro 75 letni ludzie maja zyc za 200 euro miesiecznie
najgorsze ze ci sami ludzie to najwiekszy elektorat Tuska i Kaczynskiego laugh

Dołączył: Nov 2002
Posty: 929
Q
Qcz Offline
old hand
old hand
Q Offline
Dołączył: Nov 2002
Posty: 929
Originally Posted by antyhazardzista
Jeszcze brakuje tego aby uchwalili takie prawo że mają możliwość ścigać ludzi, którzy cokolwiek wypłacili od bukmachera, kasyna itp od pięciu lat wstecz i walić po 75% podatku.. a co !
lex retro non agit!!
w wolnym tłumaczeniu: prawo nie działa wstecz. Jest zakazem nadawania normom prawnym mocy wstecznej.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by CarlosMarc
Ciekawe jak mi Playa namierza na karte. Rozumiem, ze z jakas dokladnoscia mozna, ale w calym wiezowcu beda szukac albo na calym osiedlu mieszkanie po mieszkaniu?

Do 1 metra mogą Cię namierzyć.

A wracając do tematu:
1. Proxy i TORy działają świetnie jeśli chodzi o omijanie "polskiego" adresu.
2. Nie mają narzędzi do monitorowania międzynarodowych transakcji (z wyłączeniem Polski) - tzn. gdy mamy konto za granicą i przelewamy do buka również za granicą. Chyba, że ktoś ma list gończy nad głową.

Nie wiem z czego taką burzę robicie. Mnóstwo PRu i tak ta sprawa się skończy jak zwykle - zagłuszy się ją jakąś inną.

A bukmacherkę zalegalizują chyba razem z marihuaną...

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
Originally Posted by pacyfista
Originally Posted by popik
Nawet jesli ta ustawa nie przejdzie to grubo sie zawiodlem na Tusku, tak wiec temu Panu juz dziekuje !


laugh
przeciez od 20 lat ten sam syf w kraju ,czy to Tusk ,Kaczynski czy inne dziadostwo

jednego tylko nie moge zrozumiec jak mozemy byc powaznym krajem

skoro 75 letni ludzie maja zyc za 200 euro miesiecznie
najgorsze ze ci sami ludzie to najwiekszy elektorat Tuska i Kaczynskiego laugh


zgadza się ... ale zauważ jakie poparcie ma Tusk i PO , chociaż Tuskowi już zaczęło spadać więc PO też powinno ...

Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
D
newbie
newbie
D Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
Politycy PO zabawiają się w starą gierkę psychologiczną - dobry i zły policjant. Co godzinę inny pajac nawija do innego elektoratu: jeden, że zniszczymy e-hazard, drugi - nie bójcie się gracze nic nie możemy zrobić. I tak w kółko.

Może się mylę, ale ja tu widzę mega lobbing ziemniaków, których buki netowe z oczywistych względów wysyłają na zieloną trawkę. I to ich szansa by dokopać konkurencji. Mają dobry argument, który kupują politycy - w Polsce płacisz horrendalny podatek od KAŻDEJ zagranej złotówki. Gdyby zalegalizować możliwość gry u netowych i dać możliwość rozliczania się, robiliby to tylko "zawodowcy" i byłyby to grosze. Miliony przegrane przez tysiące graczy zostałyby bez podatku na Malcie. Na to politykierzy nie pójdą.

PS. Zobaczymy jaką wypocą ustawę. Bo jeśli dobrze zrozumiałem - chcą na podstawie umów międzynarodowych kontrolować przelewy np. z zagranicznego konta buka na konto moneybookers.
Nie zostanie nic tylko odłączyć neta, spalić komputer i zabarykadować się z dwururką w piwnicy.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

a dlaczego nie wpuszczą polskich bukmacherów do internetu żeby byli konkurencyjni dla tych spoza Polski ? tak jak jest na Słowacji , w Austrii i innych krajach o Anglii nie mówiąc ...

Strona 37 z 149 1 2 35 36 37 38 39 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, Sensei, burbon, aker, 11kera11, ElNinho[mmdea]), 2,767 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,262
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1