Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 12 1 2 3 4 5 6 11 12
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Witam.

Mam serdeczna prosbe, moze ktos bedzie tak dobry i pomoze mi.Otoz mam monitor LG 19" L1970HR-BF i od jakiegos czasu przy zalaczaniu ...miga.Poczatkowo trwalo to kilka sekund , teraz ok 20-30s.Po tym czasie dziala ok.ale jak odejde od kompa i wejdzie w tryb 'oszczedny" i ponownie go uruchamiam znowu miga przez 20s.Mam go juz prawie 3 lata ( jeszcze wazna gwarancja), ale z tym jak zawsze klopot.Czy to moze byc cos powaznego?.Moze ktos mial podobny problem , to bardzo prosze o pomoc , bede wdzieczny.Pozdrawiam

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Otóż to się stało się frown

Komputer mi nie działa.

Objawy: Po włączeniu komputera, ładuje się windows, potem się włącza żeby uruchomić normalnie, w trybie awaryjnym, awaryjny z siecią, ostatnią dobra konfiguracją.

Po wybraniu każdej z tych opcji dzieję się tak, że nadal się ładuje winodws po czym reset i od nowa to samo włacza się komputer wybierz opcje i reset.

Czasami pojawia się niebieski ekran a na nim napisane tak:

"Nie jest możliwe załadowanie przez rejestr gałęzi pliku SystemRoot/system32/config/SOFTWARE lub jego kopii. Jest on uszkodzony brak lub nie do zapisania.

CO było przed: Wszystko dobrze działało zawsze, jednak zdarzało się, że komputer nie chciał sie wyłączyć, po wyłącz kompueter wisiał tak, że zamyka system i nic się działo, więc wyłączałem go z tyłu przyciskiem od zasilania. I właśnie przed tym jak się zepsuł to zrobiłem.

Teraz pytania:

CO to może być?
CZy uda się naprawić?
Czu uda mi się odzyskać dane z dysku?

mad

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Ja cos podobnego(zaznaczam ze podobnego, nie pamietam dokladnie jak to bylo ale byly takie resety w kolko) mialem po nieprawidlowym zamkneciu systemu windows - czyy. przytrzymanie przycisku power;].
Co zrobilem ? Reinstall systemu smile

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by Bankier$
Otóż to się stało się frown

Komputer mi nie działa.

Objawy: Po włączeniu komputera, ładuje się windows, potem się włącza żeby uruchomić normalnie, w trybie awaryjnym, awaryjny z siecią, ostatnią dobra konfiguracją.

Po wybraniu każdej z tych opcji dzieję się tak, że nadal się ładuje winodws po czym reset i od nowa to samo włacza się komputer wybierz opcje i reset.

Czasami pojawia się niebieski ekran a na nim napisane tak:

"Nie jest możliwe załadowanie przez rejestr gałęzi pliku SystemRoot/system32/config/SOFTWARE lub jego kopii. Jest on uszkodzony brak lub nie do zapisania.

CO było przed: Wszystko dobrze działało zawsze, jednak zdarzało się, że komputer nie chciał sie wyłączyć, po wyłącz kompueter wisiał tak, że zamyka system i nic się działo, więc wyłączałem go z tyłu przyciskiem od zasilania. I właśnie przed tym jak się zepsuł to zrobiłem.

Teraz pytania:

CO to może być?
CZy uda się naprawić?
Czu uda mi się odzyskać dane z dysku?

mad


Polecam Ci jedyną opcję: wyjmij dyzk z kompa podłącz u kogoś taśmą tak jakby drugi dysk albo taśmą od cd-romu i włącz kompa, Windows powinien sam wykryć przy uruchamianiu że na dyskach tam G, H, I są błędy i będzie chciał je naprawić, daj mu naprawić. Wyłącz kompa i podłącz u siebie i to wszystko. Najszybsza metoda.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Równie dobrze możesz odpalić kompa z płyty i zamiast instalować naprawić system.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by micha$
Równie dobrze możesz odpalić kompa z płyty i zamiast instalować naprawić system.


kiedyś spotkałem się z podobnym przypadkiem to nie chciał nawet odpalić BIOS dziwne no ale cóż...

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
Witam mam taki problem otóż w swoim pokoju mam ps3 i laptopa połączonego z netem przez liveboxa a chciałbym jeszcze połączyć z netem jednego kompa który jest dość daleko jakieś 10m. Nie uśmiecha mi się ciagnąć kabla przez cały dom ,dało by się go jakoś podłączyć np przez stary modem od neo ewentualnie jakoś inaczej bo jest tam drugie gniazdo telefoniczne .

Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Quote
Co zrobilem ? Reinstall systemu

Quote
Polecam Ci jedyną opcję: wyjmij dyzk z kompa podłącz u kogoś taśmą tak jakby drugi dysk albo taśmą od cd-romu i włącz kompa, Windows powinien sam wykryć przy uruchamianiu że na dyskach tam G, H, I są błędy i będzie chciał je naprawić, daj mu naprawić. Wyłącz kompa i podłącz u siebie i to wszystko. Najszybsza metoda.

Quote
Równie dobrze możesz odpalić kompa z płyty i zamiast instalować naprawić system.

Rozumiem,że komputer jest do naprawy, znaczy się że potrzebuje cd z windows lub podłączyć się pod inny ( no to już by musiął to zrobić ktos kto się na tym zna).

Najbardziej mi zależy na danych które sa na dysku. Rozumiem że spokojnie sa do odzyskania jeśli pójde do punktu naprawy?

piwo za pomoc

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Originally Posted by maniek289
Witam mam taki problem otóż w swoim pokoju mam ps3 i laptopa połączonego z netem przez liveboxa a chciałbym jeszcze połączyć z netem jednego kompa który jest dość daleko jakieś 10m. Nie uśmiecha mi się ciagnąć kabla przez cały dom ,dało by się go jakoś podłączyć np przez stary modem od neo ewentualnie jakoś inaczej bo jest tam drugie gniazdo telefoniczne .
poprzez WiFI dołączanym do zestawów livebox`a smile

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by TOM182
Originally Posted by maniek289
Witam mam taki problem otóż w swoim pokoju mam ps3 i laptopa połączonego z netem przez liveboxa a chciałbym jeszcze połączyć z netem jednego kompa który jest dość daleko jakieś 10m. Nie uśmiecha mi się ciagnąć kabla przez cały dom ,dało by się go jakoś podłączyć np przez stary modem od neo ewentualnie jakoś inaczej bo jest tam drugie gniazdo telefoniczne .
poprzez WiFI dołączanym do zestawów livebox`a smile


Moim zdaniem płyta od Windowsa nic nie da bo Ci nie wejdzie do BIOSU, chyba że jakiś mistrz wejdzie to spoko.
Podłączenie dysku do sprawnego Windowsa najlepsze i najszybsze, jeśli nie chcesz tego robić sam (a polecam bo to banalne) to poproś może jakiegoś znajomego bo szkoda zachodu a by iść z tym do specjalisty a oni wynajdą coś innego i słono zapłacisz i kto wie co będzie z danymi. Mój sposób ratuje dane jak najbardziej wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
Originally Posted by TOM182
Originally Posted by maniek289
Witam mam taki problem otóż w swoim pokoju mam ps3 i laptopa połączonego z netem przez liveboxa a chciałbym jeszcze połączyć z netem jednego kompa który jest dość daleko jakieś 10m. Nie uśmiecha mi się ciagnąć kabla przez cały dom ,dało by się go jakoś podłączyć np przez stary modem od neo ewentualnie jakoś inaczej bo jest tam drugie gniazdo telefoniczne .
poprzez WiFI dołączanym do zestawów livebox`a smile
No właśnie próbowałem ale nie da rady coś nie wykrywa. A da się zrobić tak żeby do jednego gniazda telefonicznego był podłączony modem a do drugiego livebox ?

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Nie wiem o co Ci chodzi Self z tym niewłączeniem biosu. Skoro odpala się starter windowsa to bios też spokojnie odpali (zresztą też nie wiem po co odpalać bios - z płyty można kompa odpalić bez wchodzenia w bios).
A system naprawczy na płycie windy całkiem dobrze sobie radzi z naprawianiem błędów.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by micha$
Nie wiem o co Ci chodzi Self z tym niewłączeniem biosu. Skoro odpala się starter windowsa to bios też spokojnie odpali (zresztą też nie wiem po co odpalać bios - z płyty można kompa odpalić bez wchodzenia w bios).
A system naprawczy na płycie windy całkiem dobrze sobie radzi z naprawianiem błędów.


Jeśli ktoś nie ustawił w BIOSIE, żeby pierwszy odpala cd-rom to jak odpalisz z płyty WInde? A spotkałem się z podobnym opisem jak wyżej te same problemy i wierz lub nie ale nie dało się wejść do BIOSU mimo naciskania poleconego przycisku. Jeśli autor postu nie naprawił jeszcze Pc niech nam powie czy może wejść do BIOSU.

Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Mogę wejśc do Biosiu jeśli to to z niebieskim tłem i porusza się klawiaszami.

Nie naprawiłem jeszcze pc bo nie mam płyty frown

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Chce dokupić troche ramu, w danych płyty mam: Pamięć 4 x DDR2 800 / 667 / 533 MHz, Dual Channel
max. 8 GB, ECC, non-ECC
.

http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=9517 ---> Będzie pasować?

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Self-Confident
Jeśli ktoś nie ustawił w BIOSIE, żeby pierwszy odpala cd-rom to jak odpalisz z płyty WInde? A spotkałem się z podobnym opisem jak wyżej te same problemy i wierz lub nie ale nie dało się wejść do BIOSU mimo naciskania poleconego przycisku. Jeśli autor postu nie naprawił jeszcze Pc niech nam powie czy może wejść do BIOSU.

Od paru lat jest dostępne tzw. Boot menu, które włącza się albo F12 albo F8 (w zależności od dostawcy).

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Originally Posted by micha$
Originally Posted by Self-Confident
Jeśli ktoś nie ustawił w BIOSIE, żeby pierwszy odpala cd-rom to jak odpalisz z płyty WInde? A spotkałem się z podobnym opisem jak wyżej te same problemy i wierz lub nie ale nie dało się wejść do BIOSU mimo naciskania poleconego przycisku. Jeśli autor postu nie naprawił jeszcze Pc niech nam powie czy może wejść do BIOSU.

Od paru lat jest dostępne tzw. Boot menu, które włącza się albo F12 albo F8 (w zależności od dostawcy).


Wiem, ale nic to nie dawało. Wierz lub nie dziewczyna była ta zdolna, że nie dało się nijak wejść do Biosu. smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Bankier$
Mogę wejśc do Biosiu jeśli to to z niebieskim tłem i porusza się klawiaszami.

Nie naprawiłem jeszcze pc bo nie mam płyty frown

Przepraszam za dygresję, zboczyłem z tematu. Zrób tak jak napisał Ci Self w pierwszym poście (o ile zadziała), bo (jak nie masz płyty) to rzeczywiście będzie to najprostsza droga.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Self-Confident
Wiem, ale nic to nie dawało. Wierz lub nie dziewczyna była ta zdolna, że nie dało się nijak wejść do Biosu. smile

Spoks, ja do tej pory nie wiem czemu komp mojej narzeczonej się resetuje w losowym momencie. Wszystko sprawdzałem, bebechy od nowa składałem i w softwarze szukałem... Skończyło się na Windowsie 7 wink

Pozdro!

Dołączył: Jul 2006
Posty: 589
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 589
wiecie może jak zablokować Internet Explorera ? bo wyskakują irytujące reklamy, a korzystam z Mozilli więc chętnie bym zablokował explorera. Program antywirusowy mam z licencją więc raczej nic oprócz blokady explorera nie pomoże smile
Dzieki z góry

Strona 4 z 12 1 2 3 4 5 6 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, 11kera11, aker), 2,325 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,196
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1