|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Być może Donkowi chodzi o to, że:
- buki w obecnej formie zostaną zablokowane (bo każdy z nich ma kasyno)
- dostaną możliwość zarejestrowania się w Polsce i uzyskania tu licencji
- na polskich warunkach będzie ich (= nas) obowiązywał podatek 25 procent -
- i wtedy sami zrezygnujemy z gry? I to mogło by być najgorzej jak się da
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260 |
tylko z tego co Tusk mówi to nic nie wynika. bo albo mają zamiar pozwolić tylko fortunie, sts, mixowi na działalność w internecie na takich samych warunkach co na ziemi albo dopuścić innych buków ale wtedy muszą tym naziemnym zlikwidować 10% od kuponu w co nie wierzę. Wątpię żeby internetowe buki(bwin itp) były zainteresowane działalnością w Polsce na zasadach naziemnych a przecież nie pozwolą na inne zasady na ziemi i w necie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
była emigracja polityczna, zarobkowa, doczekamy się i hazardowej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 1,724
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2009
Posty: 1,724 |
Donald Tusk dodał, że ustawa będzie przewidywać też zakaz wideoloterii. Zakazy jednak nie będą dotyczyć totalizatora sportowego i zakładów wzajemnych.
Zrodlo : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-wyczyscimy-kraj-i-internet-z-hazardu-,wid,11665450,wiadomosc.html Po co Martwic 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 560
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2007
Posty: 560 |
Jedno jest pocieszajace w tym całym zamieszaniu,ze po wielkiej napince i wielkich deklaracjach , panowie troszeke tonuja z tematem , podchodza juz z dystansem i rozrózniaja hazard,gry losowe, ,zaklady wzajemne,e-hazard.Choć nie wszyscy, bo dla pisiorków, to czarna zaraza i trzeba z tym cyrkiem na Madagaskar:;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Jedno jest pocieszajace w tym całym zamieszaniu,ze po wielkiej napince i wielkich deklaracjach , panowie troszeke tonuja z tematem , podchodza juz z dystansem i rozrózniaja hazard,gry losowe, ,zaklady wzajemne,e-hazard.Choć nie wszyscy, bo dla pisiorków, to czarna zaraza i trzeba z tym cyrkiem na Madagaskar:;) nie wiem czy to pocieszające. stado palantów żyjących za nasze pieniądze kolejny raz dorwało się do czegoś o czym nie mają zielonego pojęcia. etap1: bicie piany, krzyczenie i straszenie. e2: kompromitujące wypowiedzi, odkrywające gorzką prawdę, że palanty nawet nie wiedzą o czym mówią e3: wycofanie się z połowy 'obietnic' i tak ze wszystkim, jak tu prowadzić normalne życie, skoro zagroda jełopów czego nie tknie rozpierdoli w drobny mak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801 |
ciekawe kiedy Kapicę zobaczę w mediach i cóz takiego ciekaweo powie ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 560
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2007
Posty: 560 |
Jedno jest pocieszajace w tym całym zamieszaniu,ze po wielkiej napince i wielkich deklaracjach , panowie troszeke tonuja z tematem , podchodza juz z dystansem i rozrózniaja hazard,gry losowe, ,zaklady wzajemne,e-hazard.Choć nie wszyscy, bo dla pisiorków, to czarna zaraza i trzeba z tym cyrkiem na Madagaskar:;) nie wiem czy to pocieszające. stado palantów żyjących za nasze pieniądze kolejny raz dorwało się do czegoś o czym nie mają zielonego pojęcia. etap1: bicie piany, krzyczenie i straszenie. e2: kompromitujące wypowiedzi, odkrywające gorzką prawdę, że palanty nawet nie wiedzą o czym mówią e3: wycofanie się z połowy 'obietnic' i tak ze wszystkim, jak tu prowadzić normalne życie, skoro zagroda jełopów czego nie tknie rozpierdoli w drobny mak? nie ma co panikować, trzeba tylko podchodzic do tego wszystkiego z dystansem i poczekac na koncowy efekt.Sam zapewno wiesz ile po 89 roku, było zapowiedzi , obietnic, , kiełbas wyborczych i Kononowiczów -co zakaża wszystkiego  Gdyby w elitach rzadzacych zasiadali prawdziwi specjaliści i ludzie którym zależałoby na wyprowadzeniu tego kraju na prosta to niebyłoby co rusz jakiejś nowej afery.Sa to tylko pozorne działania majace odwrócenia uwagi od wielu spraw czekajacych na uregulouanie, z którymi każda ekipa rzadzaca nie daje sobie rady !!! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Ja czuje jeden wielki bubel i próbę opodatkowania e-hazardu 25% podatkiem od stawki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Kaczyński mówił o "okradaniu obywateli", odnosząc się do hazardu.
No to pytanie, kto bardziej okrada tych obywateli? Kasyno internetowe, które ma współczynnik wypłacalności rzędu 96-98 %, czy Totalizator, który przeznacza na wygrane mniej niż 50% wpływów?
Zarówno Tusk jak i Kaczyński podkreślali, że "oczywiście" Totolotek będzie dalej funkcjonował. A więc grabież w biały dzień w majestacie prawa będzie "oczywiście" dalej funkcjonować.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 230
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2003
Posty: 230 |
http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi..._o_grach_hazardowych_6_listopada_v3w.pdfArt. 73. Podstawę opodatkowania podatkiem od gier stanowi: 4) w zakładach wzajemnych – kwota stanowiąca różnicę między sumą wpłaconych stawek a wartością wypłaconych (wydanych) wygranych; Art.74 3) gry liczbowej i zakładów wzajemnych na sportowe współzawodnictwo zwierząt na podstawie zezwoleń udzielanych wyłącznie na ich urządzanie - 20%; stanęło na 20%
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
Czyżby wreszcie podatek tylko od wygranej? Dobrze rozumiem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Gosiewski: PIS za ruchami bardzo radykalnymi w praktyce eliminujacymi hazard.
Schetyna: Pierwszy projekt , wkrótce na stronie premiera. Drugi z finansami i zakładami w internecie - ma być przedstawiony we wtorek. Na pytanie czy jest zgoda na zaklady bukmacherskie w internecie odpowiedzial "raczej tak" i ze szczegoly przedstawi premier. Gosiewskiego już nikt poważnie nie traktuje. Musi szczekać za totalnym zakazem bo taki był projekt ustawy za PiSuaru... Duże piwo dla Schetyny.  Od początku dał znać, że zakłady nie będą zagrożone, Palikot zresztą to samo mówił. Tak więc nie wiem skąd tyle paniki było.  Tusk musiał postawić na "medialną walkę" z całym hazardem a sam od początku wiedział, że zakłady w necie nie są zagrożone. Tak jak pisałem wielokrotnie, chodziło tylko o salony z automatami, i by je wywalić trzeba było zrobić ogólny szum wokół hazardu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Gosiewski z kolei powiedział, że projekty z tego co mówił premier będą na stronach internetowych w godzinach południowych badź popołudniowych. Wtedy się odniesie konkretniej, jednak uważa po spotkaniu, że rozwiazanią w pewnych kwestiach (e-hazard?) powinny być bardziej radyklane A pan Waldek odpowiedział na to, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu  Serio? Tak mu Waldek odpowiedział? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Jeśli więc wprowadzą 25% na naziemne bedzie to kolejna ich kompromitacja, bo w internecie zakłady zostaną a ststy znikną po miesiącu z terenów Polski. To akurat byłaby piękna "kara" za te naciski w sprawie zablokowania internetowych buków (czyli konkurencji). Gdyby mieli więcej rozumu (ziemniaki) to by lobbowali by przenieść obciążenia podatkowe z gracza na ich samych, zmieniając także podatek od obrotu na podatek od bezpośrednich zysków firmy z zakładów. Czyli zrobiliby to samo co brytyjskie buki aby zmienić prawo i podatki i ożywić biznes.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 230
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2003
Posty: 230 |
podatek od wygranej tak, jednak teraz zaczynam mieć wątpliwości pod który punkt podlegać będzie bukmacherka.
3) gry liczbowej i zakładów wzajemnych na sportowe współzawodnictwo zwierząt napodstawie zezwoleń udzielanych wyłącznie na ich urządzanie - 20%
czy może:
5) gry na automacie, gry cylindrycznej, gry w kości, gry w karty oraz zakładów wzajemnych innych niż wymienione w pkt 1, z wyłączeniem pokera rozgrywanego w formie turnieju gry pokera – 50%.
dodam , że w założeniach opublikowanych w zeszłym tygodniu "wsółzawodnictwo zwierząt" było obarczone zaledwie 10% podatkiem. Stąd teraz moja obawa, że w myśl czerpania dochodów z hazardu podwojono niejako pierwotne założenia , nakładając podatek 50% lol
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
podatek od wygranej tak, jednak teraz zaczynam mieć wątpliwości pod który punkt podlegać będzie bukmacherka.
3) gry liczbowej i zakładów wzajemnych na sportowe współzawodnictwo zwierząt napodstawie zezwoleń udzielanych wyłącznie na ich urządzanie - 20%
czy może:
5) gry na automacie, gry cylindrycznej, gry w kości, gry w karty oraz zakładów wzajemnych innych niż wymienione w pkt 1, z wyłączeniem pokera rozgrywanego w formie turnieju gry pokera – 50%.
dodam , że w założeniach opublikowanych w zeszłym tygodniu "wsółzawodnictwo zwierząt" było obarczone zaledwie 10% podatkiem. Stąd teraz moja obawa, że w myśl czerpania dochodów z hazardu podwojono niejako pierwotne założenia , nakładając podatek 50% lol Ta druga opcja jednak. Czyli 50% wygranej idzie do budżetu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
CZyli kurs 1,8 zmienia się w 1,4. Cóż za postęp 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990 |
Niestety idą cięzkie czasy dla bukmacherki/kasyn netowych , obojętnie czy ta ustawa przejdzie teraz czy nie, to juz pojawił sie jakis precedens w ograniczaniu wolności obywateli, najgorsze że ludzie skupiają sie na szczególach, a nie intencjach i prawdziwcy zamiarach. Dzisiaj zablokują hazard, jutro przeciwników politycznych i kazdego, kto skrytykuje partie czy jakąs korporacje.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|