Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 70 z 149 1 2 68 69 70 71 72 148 149
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Ja mam takie pytanie, proxy pozwalają anonimowo omijać blokady ocenzurowanych stron www a jak to się ma do aplikacji desktopowych (pokerroomy) - *.exe?
Ma ktoś jakiś pomysły?

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
Czy ktoś się orientuje, czy jest jakaś prawna przeszkoda na chwilę obecną, żeby buki naziemne działające już w Polsce przyjmowały zakłady przez internet?
Może nie mogą ? Np dlatego, że nie mogą w jakikolwiek sposób "trzymać" pieniędzy klientów bez zawarcia zakładów.

czy Ty właśnie wróciłeś z wygnania czy trzeźwiejesz ? laugh

a konkretnie? smile

konkretnie to z deczka bredzisz jak Tusk ostatnio laugh

ps. brak nowelizacji jest ta przeszkoda prawną wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
Czy ktoś się orientuje, czy jest jakaś prawna przeszkoda na chwilę obecną, żeby buki naziemne działające już w Polsce przyjmowały zakłady przez internet?
Może nie mogą ? Np dlatego, że nie mogą w jakikolwiek sposób "trzymać" pieniędzy klientów bez zawarcia zakładów.

czy Ty właśnie wróciłeś z wygnania czy trzeźwiejesz ? laugh

a konkretnie? smile

konkretnie to z deczka bredzisz jak Tusk ostatnio laugh

ps. brak nowelizacji jest ta przeszkoda prawną wink

Nowelizacji konkretnie czego?
Mozna kupować jakieś kupony w Toto Mixie, potem jakieś ekonto, smsy... Nie gram w naziemnych...
Co przeszkadza bukom takim jak STS i podobne umożliwiać grania w sieci?
Pytam się o KONKRET.

Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
T
stranger
stranger
T Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
Originally Posted by ݀$
Originally Posted by gumis
50 % chyba ich pogrzalo totalnie w glowach

Na tych zasadach niech sobie wpisza w ustawę nawet 80%.
Buki nie będa wykazywac zysku.
Będą mieć koszta typu promocje, wykup logo, opłata ekspertów.
Do tego dojda masowe wygrane po 2000 przez tych co mają wygrać.
Tu nie chodzi o ogólny zysk tylko o różnicę pomiędzy wpłaconymi stawkami a wypłaconymi wygranymi i na tym nie da się oszukać.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Chyba chodziło o coś w stylu że zakłady mają przyjmować w swoich punktach, czyli klient na miejscu w punkcie stawia zakład(y), jakoś tak to było ujęte.

Przez net natomiast to klient jest poza punktem, a sama ustawa jest stara i była pisana zanim net się rozpowszechnił w Polsce.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Tenis w Porcie
Originally Posted by ݀$
Originally Posted by gumis
50 % chyba ich pogrzalo totalnie w glowach

Na tych zasadach niech sobie wpisza w ustawę nawet 80%.
Buki nie będa wykazywac zysku.
Będą mieć koszta typu promocje, wykup logo, opłata ekspertów.
Do tego dojda masowe wygrane po 2000 przez tych co mają wygrać.
Tu nie chodzi o ogólny zysk tylko o różnicę pomiędzy wpłaconymi stawkami a wypłaconymi wygranymi i na tym nie da się oszukać.

Tak właśnie działa "gross profits tax" w Wielkiej Brytanii, czyli podatek jest od zysku z zakładów, bez pomniejszenia go o jakiekolwiek inne koszta typu pensje pracowników, itd. Ciekawe tylko czy np. bonusy da się tu wrzucić czy też nie, traktując je po prostu jako wydatek... marketingowy.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by Art300
Nowelizacji konkretnie czego?
Mozna kupować jakieś kupony w Toto Mixie, potem jakieś ekonto, smsy... Nie gram w naziemnych...
Co przeszkadza bukom takim jak STS i podobne umożliwiać grania w sieci?
Pytam się o KONKRET.
Pewnie to:

Kodeks karny skarbowy
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

... and so on

Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
M
member
member
M Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
czy UE pozwoli na takie czesciowe zalegalizowanie e-hazardu wylaczacaj np:poker ?Przegladam rozne europejskie fora i nie widze przeszkod do gry w Niemczech,Holandii, Wlochy.

Zreszta polecam fora o e hazardzie - to prawdziwa kopalnia wiedzy ,ktora moze sie juz niedlugo przydac smile

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
Różnie opodatkowane są też zakłady bukmacherskie. Na Słowacji płacą podatek w wysokości 5 proc. obrotu, z czego 4,5 proc. wpływa do kasy państwa, a 0,5 proc. zasila budżet gminy, w której przedsiębiorstwo bukmacherskie jest zarejestrowane. Od obrotu, w tym wypadku sumy stawek, pobierany jest też podatek w Rumunii (5 proc.) i w Chorwacji (5 proc.). Oprócz Polski (10 proc.) więcej płacą bukmacherzy w Belgii (15 proc. od obrotu). Innym opodatkowaniem tego tzw. miękkiego hazardu jest pewna forma podatku dochodowego (tzw. in-out). Przykładowo w Czechach wynosi miesięcznie średnio 12 proc. od czystej wygranej, która zostaje bukmacherowi w kieszeni, a w Wielkiej Brytanii - 15 proc.

i teraz na podstawie jakich wyliczeń wyszło im 50% jak nigdzie tak nie ma. Kapica miał sen czy co?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Moonchild
Originally Posted by Art300
Nowelizacji konkretnie czego?
Mozna kupować jakieś kupony w Toto Mixie, potem jakieś ekonto, smsy... Nie gram w naziemnych...
Co przeszkadza bukom takim jak STS i podobne umożliwiać grania w sieci?
Pytam się o KONKRET.
Pewnie to:

Kodeks karny skarbowy
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

... and so on


Ale wbrew jakim przepisom ustawy?

Też myślę tak jak Conrad, że chodzi o miejsce zawierania zakładów, ale pewności nie mam.

Tyle, że ten co zakupi ten kupon w Toto Mixie, też nie zawiera zakładu na miejscu ... On kupuje "otwarty zakład". Konkretny typ pada poprzez sieć.




Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
T
stranger
stranger
T Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Moonchild
Originally Posted by Art300
Nowelizacji konkretnie czego?
Mozna kupować jakieś kupony w Toto Mixie, potem jakieś ekonto, smsy... Nie gram w naziemnych...
Co przeszkadza bukom takim jak STS i podobne umożliwiać grania w sieci?
Pytam się o KONKRET.
Pewnie to:

Kodeks karny skarbowy
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

... and so on


Ale wbrew jakim przepisom ustawy?

Też myślę tak jak Conrad, że chodzi o miejsce zawierania zakładów, ale pewności nie mam.

Tyle, że ten co zakupi ten kupon w Toto Mixie, też nie zawiera zakładu na miejscu ... On kupuje "otwarty zakład". Konkretny typ pada poprzez sieć.
Racja, wykupienie kuponu otwartego nie powoduje zawarcia żadnego zakładu, typy i konkretną stawkę podaje się dopiero przez internet więc według mnie taki numer jest niezgodny z prawem.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 310
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 310
Originally Posted by ݀$
Originally Posted by gumis
50 % chyba ich pogrzalo totalnie w glowach

Na tych zasadach niech sobie wpisza w ustawę nawet 80%.
Buki nie będa wykazywac zysku.
Będą mieć koszta typu promocje, wykup logo, opłata ekspertów.
Do tego dojda masowe wygrane po 2000 przez tych co mają wygrać.

Beda robic celowe pomylki kursowe! Ktore bedzie mozna grac do 9:55(my juz nie pogramy bo o 10 punkty otwieraja),a oni beda wyslac miedzy 9:45-9:55 i nikt im sie nie dopierdoli

Dołączył: Jan 2001
Posty: 258
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 258
Dawno tu nie pisałem.

Coś takiego pojawiło się na e-play.pl i wspominali o tym w dzisiejszy wiadomościach TVP. Więc jest nadzieja.


Nie dla automatów, tak dla zakładów w sieci


Nowa ustawa hazardowa ma ograniczyć dostęp do automatów o niskich wygranych i wideoloterii, a także drastycznie podnieść podatki dla branży. Ma za to zalegalizować zakłady wzajemne w Internecie – wynika z relacji polityków po dzisiejszym spotkaniu z premierem. Część projektu ma podlegać notyfikacji Komisji Europejskiej.


Wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak powiedział, że jeśli chodzi o hazard w Internecie, to rząd zmierza do rozwiązań zrównoważonych, takich, które będą ograniczały formy hazardu, wywołujące uzależnienia, natomiast zakłady wzajemne - odnoszące się do zawodów sportowych - nie będą ograniczone.

Pawlak poinformował, że projekt składa się z dwóch części. Pierwsza skupia się na ograniczaniu dostępu do niektórych form hazardu jak automaty i wideoloterie. Zawiera także wzrost podatków. Druga zaś będzie zawierać zagadnienia techniczne i zostanie ona przedstawiana do notyfikacji Komisji Europejskiej. Pawlak wyraził nadzieję, że KE nie będzie ograniczała rozwiązań, które są domeną prawa krajowego.





Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Tusk to jakiś lepszy idiota, podobnie jak Kap(l)ica.

Dla mnie najważniejsze jest jedno: możliwość uczestnictwa w giełdzie betfair/betdaq itd. Jeżeli wprowadzą model włoski, gdzie nie można korzystać z giełdy, to ch.j im w krzyż.

Napisałem to już wcześniej i ciągle to podtrzymuję, sądzę, że wszyscy ci decydenci są takimi imbecylami, że zanim wezmą się na poważnie za regulowanie zakładów w sieci, to miną wieki. I to byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Szewa
Tusk to jakiś lepszy idiota, podobnie jak Kap(l)ica.

Dla mnie najważniejsze jest jedno: możliwość uczestnictwa w giełdzie betfair/betdaq itd. Jeżeli wprowadzą model włoski, gdzie nie można korzystać z giełdy, to ch.j im w krzyż.

Napisałem to już wcześniej i ciągle to podtrzymuję, sądzę, że wszyscy ci decydenci są takimi imbecylami, że zanim wezmą się na poważnie za regulowanie zakładów w sieci, to miną wieki. I to byłoby najlepszym rozwiązaniem.

może nie wieki ale pewnie potrwa to do końca przyszłego roku a wtedy może okazać sie,że na czarnej liście KE od hazardu pozostaniemy tylko My a wtedy zabraknie debilom z rządu śmiesznych argumentów typu Dania, Francja,Niemcy,ktore nawet teraz nie istnieją w takim wymiarze jak mają być u nas.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
http://wyborcza.pl/1,75248,7231607,Wojenka_z_hazardem.html

"Ustawę rząd zdecydował się podzielić na dwie części. Obie zostaną przyjęte we wtorek, ale tylko jedna będzie od razu wysłana do Sejmu. Drugą prześwietli Komisja Europejska. Potrwa to pewnie kilka miesięcy."

"To także będzie musiała zaakceptować Bruksela. Jak powiedział "Gazecie" Ton van Lierop, rzecznik unijnego komisarza ds. przedsiębiorczości, Komisja wyjaśni, czy projekt nie narusza unijnych standardów społeczeństwa informacyjnego."( o blokowaniu pokera,kasyna itd.)

powtarzam po raz kolejny,za kilka miechów cała medialna Polska będzie żyła kolejnym pojedynkiem Kaczyński-Tusk-? i cała reszta niwygodnych rzeczy pójdzie w pizdu i ożyje lub nie po wyborach wink


Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Originally Posted by AGASSI
http://wyborcza.pl/1,75248,7231607,Wojenka_z_hazardem.html

"Ustawę rząd zdecydował się podzielić na dwie części. Obie zostaną przyjęte we wtorek, ale tylko jedna będzie od razu wysłana do Sejmu. Drugą prześwietli Komisja Europejska. Potrwa to pewnie kilka miesięcy."

"To także będzie musiała zaakceptować Bruksela. Jak powiedział "Gazecie" Ton van Lierop, rzecznik unijnego komisarza ds. przedsiębiorczości, Komisja wyjaśni, czy projekt nie narusza unijnych standardów społeczeństwa informacyjnego."( o blokowaniu pokera,kasyna itd.)

powtarzam po raz kolejny,za kilka miechów cała medialna Polska będzie żyła kolejnym pojedynkiem Kaczyński-Tusk-? i cała reszta niwygodnych rzeczy pójdzie w pizdu i ożyje lub nie po wyborach wink
Czyli dla mnie jako pokerzysty, na razie bez zmian w ciągu kilku miesięcy?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Bez zmian.........w dalszym ciagu e-hazard jest w Polsce nielegalny bo nie ma go w katalogu gier wymienionych w ustawie jako dopuszczonych w Polsce. Koniec, kropka.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
Co nie jest zabronione jest dozwolone smile

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article477319/E_hazard_To_taki_czas_milej_zabawy.html

ciekawy artykuł , podobno powstała Polska Izba Hazardu ...

Tusk wczoraj powiedział że wiedzą o tym że w przepisach nie ma nic o e-hazardzie i jest nielegalny ale nie chcą rzucać się na grających w internecie i chcą tę sprawę uregulować ...

ale jeżeli chcą to zrobić w taki sposób że będzie można grać w necie ale podatki będą w wysokości 50% to niech spadają ...


Strona 70 z 149 1 2 68 69 70 71 72 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, forty, latajaca_holenderka, Sensei, aker), 661 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,603
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1