Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 76 z 149 1 2 74 75 76 77 78 148 149
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

http://www.tvn24.pl/-1,1627940,0,1,ocen-rzad-tuska-na-polmetku,wiadomosc.html

i gdzie to ponad 30 procentowe poparcie Tuska ?
w końcu coś się ruszyło , jak Tusk to zobaczy to chyba zemdleje ... nawet jeżeli ustawa hazardowa przejdzie to nic mu nie pomoże ...


Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Po dzisiejszej Radzie Ministrów:

http://www.kprm.gov.pl/s.php?doc=2049



Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by Ghost
Po dzisiejszej Radzie Ministrów:

http://www.kprm.gov.pl/s.php?doc=2049

A wiec to uchwala a druga ustawa (zaklady w necie) maja sie zajac pozniej Tak jakos Tusk mowil w Telexpresie.

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
ale ta odnosząca się do netu, jak im eu pozwoli, spowoduje tylko tyle że w mixie, fortunie itp. będziesz mógł grać przez neta i tyle. Bo przecież żaden poważny zagraniczny buk nie wejdzie do Polski i płacił 50% jak naziemne.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by pawelyo
ale ta odnosząca się do netu, jak im eu pozwoli, spowoduje tylko tyle że w mixie, fortunie itp. będziesz mógł grać przez neta i tyle. Bo przecież żaden poważny zagraniczny buk nie wejdzie do Polski i płacił 50% jak naziemne.

dziś 50,jutro 30 a skończy się pewnie na 25 % wink

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
niech zrobią 15% jak w Anglii lub 7.5% jak ma być w Francji i po kłopocie i zarobią więcej niż z tych 50%. Tylko żeby coś takiego zrobić to wpierw trzeba mieć mózg.

Dołączył: May 2007
Posty: 2,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 2,869
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7239749,Ustawa_ws__jednorekich_bandytow__ministerstwo_chce.html

puke "cyber celnicy"

w dupach im sie przewraca

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Boomber
próbowali się pozbyć konkurencji i ukręcili bata na siebie

Dokładnie to samo przychodzi mi na myśl.

Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
T
stranger
stranger
T Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
Heh, przy podatku 50% to naziemnych już nie będzie. Obliczyłem, że w porównaniu do tego co teraz (10% od stawki) to podatek od gier wzrośnie o 50%, więc albo odbije się to poważnie na kursach albo naziemna bukmacherka przestanie istnieć, widocznie o to rządowi chodzi by zniszczyć polskie firmy i by klientów przejęły grupy przestępcze oraz hazard internetowy.

Z obliczeń wychodzi, że współczynnik 0,90 zamieni się teraz na..0,75 (obniżenie wygranej o 15% w stosunku do tego, co jest teraz). Teraz grając 3 zdarzenia z kursem ogólnym 10,00 za 10 zł wygraną liczymy 10zł*10,00*0,9=90zł, a po zmianach: 10zł*10,00*0,75=75 zł

Inne rozwiązanie to likwidacja wszelkich współczynników i obniżenie kursów na pojedyncze zdarzenia. Czyli grają za 10 zł z kursem 10,00, to wygrana wyniesie 100 zł, ale taki kurs będzie trudniej trafić. Przewiduję tak na oko, że kursy zmienią się tak, że dzisiejszy kurs 2,00 spadnie na 1,90, kurs 1,50 na 1,40,a kurs 1,30 na 1,25.

Ciekawe, który wariant ziemniaki wybiorą, ja obstawiam że ten z mnożnikiem 0,75 bo wtedy kursy będą wyglądać przyzwoicie wink Którego zresztą nie wybiorą to i tak zdechną bo prawie wszyscy przerzucą się na grę w necie przez proxy.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 498
Wiecie co najbardziej martwi... To że jak ustawa zakazująca gry w necie oraz 50% podatek wejdzie to już nic nikt nie wywalczy... Nie będzie obniżki podatku jak tu niektórzy sugerują, Nie będzie poprawek itd. każdy kolejny rząd nawet nie będzie chciał poruszać tego tematu a dlaczego?

Bo i tak dochody Państwa z tego tytułu znacznie się powiększą. Rząd przyjmie to jako sukces. To jest wciągający sport, Polacy z tym nie skończą ot tak... Co z tego że będzie dało się to ominąć przez proxy czy shella czy vpna jak 80% graczy sobie z tym nie poradzi...

Tak czy owak te wsiochy będą sobie gratulować bo do budżetu będzie więcej wpływało... Obyś tuskowska kurwo brudna zdechła w piekle

Dołączył: Dec 2004
Posty: 1,639
2 x Playoff Winner
2 x Playoff Winner
Dołączył: Dec 2004
Posty: 1,639
Originally Posted by artbledo
http://www.tvn24.pl/-1,1627940,0,1,ocen-rzad-tuska-na-polmetku,wiadomosc.html

i gdzie to ponad 30 procentowe poparcie Tuska ?
w końcu coś się ruszyło , jak Tusk to zobaczy to chyba zemdleje ... nawet jeżeli ustawa hazardowa przejdzie to nic mu nie pomoże ...

GLosujemy smile

Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
sprawa wygląda innaczej
według tabelki na ostatnio walczącej stronie bukmacherzy razem
http://www.bukmacherzyrazem.pl/index2.htm w 2008 roku ziemniaki miały łącznie 879.477.000 obrotu z czego zapłacili ok 88 mln podatku. Naszymi pienędzmi ponieważ te 10% dzwigali gracze.Jako firma płacili z zysku 543 mln.
Cały ten obrót to w gruncie rzeczy te same pieniadze obrócone kilkadziesiąt razy za które za kazdym razem szedł 10% podatek od obrotu. O rany, jak oni nas ...., to znaczy Państwo w gruncie rzeczy.
Teraz przy zmianie systemu, nie odprowadzają juz obrotowego, ergo - zostaje im 88 mln, a jak nie będzie współczynnika 0,90 to kto wie czy nie potroją obrotów, czyli ok 240 mln. Z tego zapłacą 50%
Nie wiem czy dobrze kombinuje, jak myslicie ??

Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
T
stranger
stranger
T Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
afera hazardowa z drugiej strony czyli komu zależy na delegalizacji automatów i zniszczeniu bukmacherki:

http://interia360.pl/polska/artykul/afera-hazardowa-z-drugiej-strony,27693

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Akurat to że te gówno wywalają to dobrze, szkoda tylko że nie zminimalizowano hałasu wobec np. zakładów w necie, itd. Rozumiem, że trzeba było stworzyć pozory uderzenia w hazard w ogóle, ale tu się chyba za daleko posunięto (mimo iż Schetyna czy Palikot od początku dali znać, że zakłady w necie nie są zagrożone).

Z tymi podatkami to najlepiej poczekać aż się wszystko wyklaruje. Sam nie wiem jakie są teraz założenia ustawowe, ani jak mają to pogodzić z działaniem buków netowych skoro tych nie da się opodatkować skoro mają siedziby w innych krajach UE.

Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
T
stranger
stranger
T Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 21
No ale weź pod uwagę że drastycznie spadną kursy, więc ludzie będą i tak mniej wygrywać a kto będzie mógł to będzie grał w necie, więc po jakichś kilku miesiącach obroty ziemniaków spadną do tego stopnia że będą musieli zamknąć interes. Możliwe, że pozostanie tylko jedna firma, która ma najwięcej kolektur i tam się przeniosą wszystkie dziadki co grają za 2 zł. Jak myślicie, jaka firma zostanie jedynym słusznym bukmacherem? laugh

Dołączył: Jan 2002
Posty: 504
addict
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 504
Paradoksalnie powinno nam zależeć na egzystencji naziemnych bo w przeciwnym wypadku szybka droga do przykładu holenderskiego.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by ziutek123
Paradoksalnie powinno nam zależeć na egzystencji naziemnych bo w przeciwnym wypadku szybka droga do przykładu holenderskiego.

jasne i jeszcze powiedz,ze zamkną Toto-syf laugh
głupot nie gadaj wink

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551
Likes: 11

Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765

Dziś Rada Ministrów przyjęła ustawę hazardową, zaostrzającą przepisy dotyczące gier hazardowych, w tym m.in. zakładów bukmacherskich. Przepisy te praktycznie uniemożliwiają sponsorowanie klubów sportowych przez stacjonarne firmy bukmacherskie.

Ustawa przewiduje ograniczenia w reklamowaniu gier i hazardu w miejscach publicznych i środkach masowego przekazu. Za stosowanie niedozwolonej reklamy przewidziano sankcje karne. Nie będzie to dotyczyć gier liczbowych i loterii pieniężnych organizowanych przez Totalizator Sportowy oraz sponsoringu firm organizujących zakłady wzajemne.

Projekt wprowadza też nowe stawki podatku od gier. Zakłady wzajemne mają być obłożone aż 50-procentową stawką.

Przyjęte dziś przepisy nie dotyczą zakładów oferowanych przez internetowych bukmacherów. Ten projekt ma zostać sporządzony osobno, a następnie skonsultowany z prawnikami unijnymi. Firmy bukmacherskie, takie jak sponsorujący Wisłę bet-at-home.com, działają w oparciu o lokalne przepisy krajów należących do Unii Europejskiej.

Wisła Kraków SA wystosowała list otwarty, który poniżej publikujemy.

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów i Parlamentarzystów

Wisła Kraków wyraża swoje zaniepokojenie zapisami, jakie mają pojawić się w nowej ustawie o grach hazardowych. Przyjęcie proponowanych przepisów spowoduje, że klub straci sponsora strategicznego, co dla Wisły Kraków oznaczałoby stratę około 5 milionów złotych. Straci nie tylko nasz klub - wiele klubów, związków sportowych, a także najważniejsze imprezy sportowe w Polsce sponsorowane są przez firmy oferujące zakłady sportowe w internecie. Rocznie przeznaczają one blisko 50 milionów złotych na szeroko pojęty sport.

Ustawa, która ma na celu ograniczenie hazardu w Polsce, jest słuszna, ale nie powinna być ona skonstruowana w ten sposób, aby najwięcej na jej wprowadzeniu traciły organizacje sportowe. W czasie kryzysu ograniczanie możliwości klubów i związków sportowych do pozyskiwania tego rodzaju sponsorów będzie dla nich bardzo dotkliwe. Znalezienie w szybkim czasie nowych sponsorów, którzy będą w stanie przeznaczyć na sport podobną sumę pieniędzy, jak wspomniane 50 milionów złotych, będzie praktycznie niemożliwe. Spowoduje to pogłębienie się dysproporcji pomiędzy klubami polskimi a zachodnimi. Dodajmy, że na zachodzie sponsorowanie drużyn przez firmy oferujące zakłady sportowe w internecie jest dozwolone, a z pomocy tego rodzaju firm korzystają największe kluby świata jak Real Madryt czy AC Milan.

Nie może być tak, że w ramach walki z tak zwanymi „jednorękimi bandytami” ogranicza się możliwość sponsorowania organizacji sportowych. Tego typu działanie spowoduje ogromne problemy dla wielu drużyn, w tym dla Wisły Kraków.

Apelujemy więc o wprowadzenie tego typu zapisów do ustawy o grach hazardowych, aby nadal możliwe było sponsorowanie organizacji sportowych przez firmy oferujące zakłady sportowe w internecie. Bez tego nie będzie sukcesów Wisły Kraków na arenie międzynarodowej, nie będzie wielu imprez sportowych w naszym kraju, a niektóre kluby po prostu przestaną istnieć.

(za: wisla.krakow.com)

Dołączył: May 2009
Posty: 7,829
M
a.k.a. "coolbet"
a.k.a. "coolbet"
M Offline
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829
Originally Posted by oli
Zakłady wzajemne mają być obłożone aż 50-procentową stawką.

laugh laugh laugh

Niech sobie qrwa głowe lodem obłożą...

Strona 76 z 149 1 2 74 75 76 77 78 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, JelineK, Lukasz111, betowiec, aker, alfa), 2,502 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,124
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1