Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 108 z 149 1 2 106 107 108 109 110 148 149
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
Służba Celna sprawdzi podatników korzystających z hazardu internetowego. Skontrolowane będą konta bankowe, co pozwoli na sprawdzenie nie tylko przelewów z gier. Fiskus otrzyma więc informacje np. o darowiznach, które powinny być opodatkowane.....

http://biznes.onet.pl/ustawa-hazardowa-ulatwi-fiskusowi-kontrole-kont,18543,1585804,1,prasa-detal

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,005
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,005
Originally Posted by Moonchild
[quote=thunder7]paniora nie paniora ,ale gratulacje poczucia humoru tym co wyciagali konkretna kase,, byc moze wszystko sie skonczy tylko na szumie i hałasie ale zrobienie listy przelewow z podejrzanych kont to dla banku przyslowiowy pikus , w tej chwili nie maja ani obowiazku ani interesu aby cokolwiek z tym robic ( dla ciekawostki suma przeplywow powyzej 20k E z jednego konta w ciagu 3 miesiecy jest automatycznie zglaszana do US ),ale jesli rzad utrzyma pasje to wydaniem rozporzadzenia mozna skutecznie na bankach wymusic tego typu dzialnosc,
niektorzy mysla ze jada na tym samym wozku co buki -> g**o prawda, radze poczytac regulamin ktory pewnie kazdy zaznacza w chwili tworzenia konta,, gracz ma za zadania sprawdzenia czy zaklady sa legalne w kraju uzytkownika, innymi slowy buk dziala legalnie bo jest zarejestrowany tam gdzie to jest legalne ale nikt nie pociagnie go do odpowiedzialnosci za zawarcie zakladu z obywatelem kraju gdzie to jest zakazane
czy warto wywolywac panike ? chyba nikt sredniointeligentny nie sadzi ze nawet jakby to weszlo w zycie to nagle 300 tys osob dostanie wezwanie do us czy prokuratury , drobnymi ciulaczami nikt sie nie bedzie zajmowal biorac pod uwage skale zjawiska ale przetransferowanie kwot pozwalajacych na zakupy w wyzej wymienionym poscie - do czasu jak nie bedzie mozna odebrac cashu w maltańskej kasie - bym nie liczyl
To jak to sobie wyobrażasz? Babki dostają jakieś bliżej nieokreślone dyrektywy, że jak ktoś ma wpływy z moneybookers (powyżej jakiejś tam kwoty) to przekazuje dane do skarbówki? Nie wiem jak to prawnie mogłoby wyglądać, bo niby czemu banki miały by przekazywać info o transferach z mb?
Dyrektywy moga byc bardzo scisle okreslone jesli nie konkretne konta bukow to np kraje rajow podatkowych ( w usa sa np z automatu sprawdzane przelewy z krajow arabskich a ich system wzorem do nasladowania nie jest ) I zadne babki nie beda na tym siedzialy tylko moga byc generowane automatyczne alerty jak np przy niesplaconej racie kredytu
"Banki mają obowiązek analizy transakcji, również przy użyciu kart płatniczych, realizowanych w krótkim czasie, na jednym rachunku, na niewielkie kwoty, których okoliczności wskazują na popełnienie czynów, o których mowa w art. 107, 109 lub 110-/bukmacherka netowa/ Kodeksu karnego skarbowego, i zawiadomić o tym fakcie organ wykonujący szczególny nadzór podatkowy wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi o posiadaczu rachunku Ustawa z dnia 16 listopada 2000 roku o przeciwdziałaniu wprowadzeniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł z dniem 1 lipca 2004 roku nakłada na wiele jednostek obowiązek comiesięcznego przesyłania do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) raportów dotyczących zrealizowanych transakcji powyżej 15 000 euro. GIIF jest specjalnie powołany przez tę ustawę organem gromadzącym i analizującym dane o podejrzanych transakcjach finansowych.Niektóre jednostki zostały zobowiązane do przesyłania danych do GIIF, tylko wtedy, gdy okoliczności dokonania transakcji wskazują, że środki służące do jej przeprowadzenia mogą pochodzić z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł. Powinny one rejestrować takie transakcje bez względu na ich wartość i charakter.
O ile w przypadku przelewu bezposrednio od buka sprawa jest prosta to udowodnienie to poprzez MB jest rzeczywiscie trudniejsze ale banki i us wiedza ze mb to nie generator pieniedzy a posrednik wiec jesli bedziesz pociskal przelew za przelewem ( a szczegolnie w jedna strone ) to to bedzie wlasnie nieujawnione zrodlo bo mb w sensie prawnym zadnym zrodlem nie jest , to tak jakbys kupil samochod i powiedzial ze pieniadze dostales do skrzynki pocztowej, poza tym mb tez ma limity
"
Originally Posted by Moonchild
A zresztą, kto Ci każe wypłacać kasę z mb przez bank.
A jak zamienic wirtualny $$$ z mb na papier bez wiedzy banku.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Dla mnie istotne jest, czy jakieś dane będą mogły być przekazywane " hurtowo" z banków, czy innych firm, czy zawsze musi zostać wskazany najpierw konkretny człowiek.

Co to znaczy "będziemy monitorować przelewy bankowe"?

Czy określony typ przelewu będzie "podejrzany", czy najpierw musi być konkretny człowiek wytypowany, a dopiero potem sprawdzane jego przelewy.




Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by thunder7
Dyrektywy moga byc bardzo scisle okreslone jesli nie konkretne konta bukow to np kraje rajow podatkowych ( w usa sa np z automatu sprawdzane przelewy z krajow arabskich a ich system wzorem do nasladowania nie jest ) I zadne babki nie beda na tym siedzialy tylko moga byc generowane automatyczne alerty jak np przy niesplaconej racie kredytu
"Banki mają obowiązek analizy transakcji, również przy użyciu kart płatniczych, realizowanych w krótkim czasie, na jednym rachunku, na niewielkie kwoty, których okoliczności wskazują na popełnienie czynów, o których mowa w art. 107, 109 lub 110-/bukmacherka netowa/ Kodeksu karnego skarbowego, i zawiadomić o tym fakcie organ wykonujący szczególny nadzór podatkowy wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi o posiadaczu rachunku Ustawa z dnia 16 listopada 2000 roku o przeciwdziałaniu wprowadzeniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł z dniem 1 lipca 2004 roku nakłada na wiele jednostek obowiązek comiesięcznego przesyłania do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) raportów dotyczących zrealizowanych transakcji powyżej 15 000 euro. GIIF jest specjalnie powołany przez tę ustawę organem gromadzącym i analizującym dane o podejrzanych transakcjach finansowych.Niektóre jednostki zostały zobowiązane do przesyłania danych do GIIF, tylko wtedy, gdy okoliczności dokonania transakcji wskazują, że środki służące do jej przeprowadzenia mogą pochodzić z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł. Powinny one rejestrować takie transakcje bez względu na ich wartość i charakter.
O ile w przypadku przelewu bezposrednio od buka sprawa jest prosta to udowodnienie to poprzez MB jest rzeczywiscie trudniejsze ale banki i us wiedza ze mb to nie generator pieniedzy a posrednik wiec jesli bedziesz pociskal przelew za przelewem ( a szczegolnie w jedna strone ) to to bedzie wlasnie nieujawnione zrodlo bo mb w sensie prawnym zadnym zrodlem nie jest , to tak jakbys kupil samochod i powiedzial ze pieniadze dostales do skrzynki pocztowej, poza tym mb tez ma limity
"
Banki, banki. Nie babki, literówka, zaznaczyłem to w nast poście.
Originally Posted by Moonchild
A zresztą, kto Ci każe wypłacać kasę z mb przez bank.
A jak zamienic wirtualny $$$ z mb na papier bez wiedzy banku.
Kartą i bankomatem?

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Generalnie szukam analogii w innych krajach do tego co ustawa powoduje w Polsce.

Pisałem o Betfair, bo z Betfair korzystam. Zorientowałem się jak to wygląda na linii Betfair - dane państwo. Nie wiem jak to wygląda na linii dane państwo - Betfair.

Jaki interes ma Betfair w blokowaniu użytkowników z kraju w którym zakłady wzajemne przez internet są nielegalne? Chociażby taki, że dzięki temu działa zgodnie lub prawie zgodnie z prawem. Tam gdzie prawo jest nieprecyzyjne lub zezwala na działalność, tam Betfair działa. Nie wiem jak to wygląda u innych buków.

A propos analogii - Holandia (podobnie jak według planów Kapicy Polska) blokuje przelewy Holendrów do/z Betfair i innych przedsiębiorstw e-hazardowych i właśnie Betfair wytoczyło o to proces Holandii. Poza tym zaangażowali się w akcję right2bet i myślę, że warto im kibicować w tych działaniach.

Zdjaję sobie sprawę, że wszystko jest zagmatwane i każdy ma swoje interesy których broni. Użytkownicy są w gorszej sytuacji, bo buki zawsze się zasłaniają licencjami, które zezwalają im na działalność w całej Unii, ale ewentualne konsekwencje własnej gry w danym kraju ponoszą sami gracze.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 866
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 866
Pytanie do zorientowanych w temacie: W jaki sposób udało się Francji przepchnąć ustawę nakazującą bukom zakładać lokalne domeny i płacić we Francji podatki, skoro wg prawa europejskiego jest ta cała swoboda świadczenia usług? Ta ustawa w ogóle trafiła do KE (jeśli tak, to jakie było jej opinia)?
To samo pytanie odnośnie Włoch. Piszecie, że pierwsza wersja ustawy, ta niby tymczasowa to efekt porozumienia z firmami bukmacherskimi, ta ustawa nie trafiła nigdy do KE ani nie została zaskarżona? W nowej wersji nadal będzie model podobny do francuskiego, czyli lokalne domeny i blokowanie głównych portali firm?

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by Andrzej5
Pytanie do zorientowanych w temacie: W jaki sposób udało się Francji przepchnąć ustawę nakazującą bukom zakładać lokalne domeny i płacić we Francji podatki, skoro wg prawa europejskiego jest ta cała swoboda świadczenia usług? Ta ustawa w ogóle trafiła do KE (jeśli tak, to jakie było jej opinia)?
To samo pytanie odnośnie Włoch. Piszecie, że pierwsza wersja ustawy, ta niby tymczasowa to efekt porozumienia z firmami bukmacherskimi, ta ustawa nie trafiła nigdy do KE ani nie została zaskarżona? W nowej wersji nadal będzie model podobny do francuskiego, czyli lokalne domeny i blokowanie głównych portali firm?
Chętnie podpiszę się pod tym pytaniem. Ale tego chyba nikt tutaj nie wie, myślę nawet, że i nasz rząd nie ma pojęcia jak to do końca będzie w tych krajach. Najlepiej byłoby popytać na jakiś forach francuskich/włoskich.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Andrzej5
Pytanie do zorientowanych w temacie: W jaki sposób udało się Francji przepchnąć ustawę nakazującą bukom zakładać lokalne domeny i płacić we Francji podatki, skoro wg prawa europejskiego jest ta cała swoboda świadczenia usług? Ta ustawa w ogóle trafiła do KE (jeśli tak, to jakie było jej opinia)?

co Ty pieprzysz za bzdury blush
nikt we Francji nic nie przepchnął bo dopiero w grudniu będzie debata we francuskim parlamencie na temat tej ustawy to jedno,drugie to,że w ustawie jest propozycja by nie wydawać licencji bukmacherom zarejestrowanym w raajch podatkowych i nie ma tam mowy o francuskich domenach,po trzecie i najważniejsze we Francji od kilku lat jest dwóch monopolistów i kompletn ie sytuacja tamtego rynku oraz włoskiego i portugalskiego nie przystaje do polskiej rzeczywistości bukmacherskeij..........wbijcie sobie do łbów,że tam nie było buków prywatnych a u nas są co diametralnie zmienia sytuacje.koniec kropka.

ps. na debilizm Tuska i jego przydapasów powołujacych sie stale na te kraje nie ma rady.....ten typ tak ma.

BTW widać jak bardzo dobrze działa na wielu prewencyjna metoda zastraszania przez Państwo frown

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
edit
w senacie francuskim

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Za e-play:

"Nowe prawo francuskie będzie legalizować na początku jedynie internetowy poker i zakłady sportowe, jednak Włochy dodają do tego jeszcze bingo i kasyna i to od początku 2010 r." - mowa o internecie.

Niby zmierzają w kierunku liberalizacji. Zastanawiam się czy ostatecznie zrezygnują z krajowych domen i udostępnią wszystkim domeny główne. Nigdzie nie znalazłem informacji na ten konkretny temat.

Realnie Francja i Włochy broniły monopolu państwowego. Jakimi argumentami operowały oficjalnie w celu przepchnięcia zmian niestety nie wiem i też chętnie, tak jak koledzy bym się dowiedział od kogoś kto wie jak to wygląda. Czyżby ochrona małoletnich przed uzależnieniem i pranie brudnych pieniędzy? Ciekawe czy porównywali Betfair do faszystów, a korzystanie z bet365.com zrównali z odwiedzaniem stron pedofilskich.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=23&id=20133&page=1

"Szef Loto-Quebec argumentował też, że firmy hazardowe w innych krajach, jak Finlandia, Norwegia czy Szwecja, również przygotowują się do prowadzenia bezpiecznej rozrywki e-hazardowej."

powoli zaczyna brakowac krajów na argumenty dla Kaplicy laugh

BTW za Kanadą pójdzie z czasem i USA

http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=23&id=20116&page=1

Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,043
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,043


nie smiejcie się ze mnie, tylko powiedzcie:

coś tam a necie wygrałam, co mie teraz grozi?

czy ę kasę będę musiała zwrócić jako karę?

czy dopiero od Nowego Roku nie bedzie można grać przez net?

czy wygrywajacym wcześniej nic nie grozi?

napizcie proszę szczerze

Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
przeczytaj cały ten wątek, znajdziesz odpowiedź laugh

Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
O
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
O Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Angelika - forum jest prężne - jakby co to zrzucimy się na paczki i adwokata - śpij spokojnie...

Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,043
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,043



plisssssssssss, napiszcie konkretnie

ja - wg niejakiego MGR - głupia baba od garów

Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
O
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
O Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Originally Posted by Angelika
plisssssssssss, napiszcie konkretnie

ja - wg niejakiego MGR - głupia baba od garów

Ciężko tak konkretnie - nie znam Twoich gabarytów , ale myślę ,że jedna paczka 5-o kilowa raz na tydzień powinna wystarczyć.
Jeżeli chodzi o adwokata,to musiałabyś podać preferencje...

Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,043
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,043


bardzo proszę, Onda

mam zawału w wieku 36 lat dostać czy co?

wychowasz mi syna?

bo chyba nie mąż pijak


Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
O
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
O Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Originally Posted by Angelika
bardzo proszę, Onda

mam zawału w wieku 36 lat dostać czy co?

wychowasz mi syna?

bo chyba nie mąż pijak

Andżelika ! Nie rób scen ! Spokojnie czekaj na rozwój wypadków - stworzyli jednego gniota - następny w drodze - straszenie to ulubiony sport tych tzw. pożal się Boże polityków. Syna już jednego wychowałem , teraz kończę ten proces z córką... Jeden w te czy we wte...

Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
Originally Posted by Angelika
plisssssssssss, napiszcie konkretnie
ja - wg niejakiego MGR - głupia baba od garów
Konkretnie, to trzeba zbierać na adwokatów.

Może być tak, że dopiero ze Strasburga przyjdzie uniewinnienie. papa

Zamknąć konta, zmienić adres, ....

Dołączył: Sep 2005
Posty: 866
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 866
Originally Posted by AGASSI
co Ty pieprzysz za bzdury blush
nikt we Francji nic nie przepchnął bo dopiero w grudniu będzie debata we francuskim parlamencie na temat tej ustawy to jedno,drugie to,że w ustawie jest propozycja by nie wydawać licencji bukmacherom zarejestrowanym w raajch podatkowych i nie ma tam mowy o francuskich domenach,po trzecie i najważniejsze we Francji od kilku lat jest dwóch monopolistów i kompletn ie sytuacja tamtego rynku oraz włoskiego i portugalskiego nie przystaje do polskiej rzeczywistości bukmacherskeij..........wbijcie sobie do łbów,że tam nie było buków prywatnych a u nas są co diametralnie zmienia sytuacje.koniec kropka.

ps. na debilizm Tuska i jego przydapasów powołujacych sie stale na te kraje nie ma rady.....ten typ tak ma.

BTW widać jak bardzo dobrze działa na wielu prewencyjna metoda zastraszania przez Państwo frown

Z tego co zrozumiałem we Francji firmy bukmacherskie po wykupieniu licencji będą musiały oddawać 7.5% dochodów. W jaki sposób będą to robić, jeśli nie tworząc nowe portale z nowymi bazami danych użytkowników, wydzielone tylko dla Francuzów? A skoro podatek ma być płacony we Francji, to jaką różnicę robi im to gdzie firma jest zarejestrowana?
No i jaka jest różnica akurat pod kątem blokowania zagranicznych firm e-hazardowych między rynkiem gdzie działają same firmy państwowe, a takim gdzie występują też firmy prywatne? Jakie to ma znaczenie z punktu widzenia prawa europejskiego?

i wyluzuj trochę, dłużej pożyjesz smirk

Strona 108 z 149 1 2 106 107 108 109 110 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, aker, Sensei, Lukasz111, burbon, alfa, betowiec, forty), 2,713 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,441
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1