Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 117 z 149 1 2 115 116 117 118 119 148 149
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Moonchild
Originally Posted by irhael
https://docs.google.com/a/legeartis...00ZTAwLWIzODUtMzA2N2ViZWVlYjM4&hl=pl

to co powiecie o tym?
...
2) w art. 14 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Przyjmowanie zakładów wzajemnych dozwolone jest – stosownie do udzielonego
zezwolenia – wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych lub przez
sieć Internet.”;

i


...
Art. 15d. 1. W przypadku urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet,
urządzenia przetwarzające i przechowujące informacje oraz dane dotyczące tych
zakładów wzajemnych, a także ich uczestników, powinny być zainstalowane i
przechowywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet może wykorzystywać
do ich urządzania wyłącznie stronę internetową, której krajowa domena najwyższego
poziomu jest przypisana do polskich stron internetowych.
A co mamy powiedzieć? Że żenada do kwadratu?

A co w tym jest dziwnego? Jeśli ktoś chce działać na podstawie licencji polskiej to musi mieć serwer w Polsce oraz polską domenę. Nie ma w tym nic dziwnego.

Zapisy te oczywiście mają zastosowanie do firm mających siedzibę w Polsce - nie dotyczą w żadnym stopniu firm działających np. z Malty.

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Moonchild
Originally Posted by irhael
https://docs.google.com/a/legeartis...00ZTAwLWIzODUtMzA2N2ViZWVlYjM4&hl=pl

to co powiecie o tym?
...
2) w art. 14 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Przyjmowanie zakładów wzajemnych dozwolone jest – stosownie do udzielonego
zezwolenia – wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych lub przez
sieć Internet.”;

i


...
Art. 15d. 1. W przypadku urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet,
urządzenia przetwarzające i przechowujące informacje oraz dane dotyczące tych
zakładów wzajemnych, a także ich uczestników, powinny być zainstalowane i
przechowywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet może wykorzystywać
do ich urządzania wyłącznie stronę internetową, której krajowa domena najwyższego
poziomu jest przypisana do polskich stron internetowych.
A co mamy powiedzieć? Że żenada do kwadratu?

A co w tym jest dziwnego? Jeśli ktoś chce działać na podstawie licencji polskiej to musi mieć serwer w Polsce oraz polską domenę. Nie ma w tym nic dziwnego.

Zapisy te oczywiście mają zastosowanie do firm mających siedzibę w Polsce - nie dotyczą w żadnym stopniu firm działających np. z Malty.
W kontekście podatku przychodowego 12% i możliwości oferowania tylko zakładów wzajemnych to jest żenada, bo żadna zagraniczna firma siedziby u nas nie założy nawet jak im poblokują jakimś cudem strony. Do tego fajnie, że ziemniaki będą mogły wejść do neta, tylko szkoda, że na warunkach, które uniemożliwią im rywalizacje z innymi europejskimi bukami.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
L
stranger
stranger
L Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
Podatek przychodowy powinien nie obowiązywać w zakładach sportowych, bo gdzie tu logika, że można wygrać, a i tak stracić?!

Podajcie mi choć jeden kraj gdzie stawkę mnoży się * 0,88?Dopóki pan Kapica nie zrozumie, że przy pomniejszaniu stawki o podatek granie u naziemnych mija się z celem.No chyba, że ma się 2000zł emerytury i puszcza się z nudów tasiemce:)



Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,831
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,831
Originally Posted by Moonchild
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Moonchild
Originally Posted by irhael
https://docs.google.com/a/legeartis...00ZTAwLWIzODUtMzA2N2ViZWVlYjM4&hl=pl

to co powiecie o tym?
...
2) w art. 14 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Przyjmowanie zakładów wzajemnych dozwolone jest – stosownie do udzielonego
zezwolenia – wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych lub przez
sieć Internet.”;

i


...
Art. 15d. 1. W przypadku urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet,
urządzenia przetwarzające i przechowujące informacje oraz dane dotyczące tych
zakładów wzajemnych, a także ich uczestników, powinny być zainstalowane i
przechowywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet może wykorzystywać
do ich urządzania wyłącznie stronę internetową, której krajowa domena najwyższego
poziomu jest przypisana do polskich stron internetowych.
A co mamy powiedzieć? Że żenada do kwadratu?

A co w tym jest dziwnego? Jeśli ktoś chce działać na podstawie licencji polskiej to musi mieć serwer w Polsce oraz polską domenę. Nie ma w tym nic dziwnego.

Zapisy te oczywiście mają zastosowanie do firm mających siedzibę w Polsce - nie dotyczą w żadnym stopniu firm działających np. z Malty.
W kontekście podatku przychodowego .....

nie slyszalem, zebysmy w Polsce wprowadzili nowy podatek laugh

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by Pizza-man
nie slyszalem, zebysmy w Polsce wprowadzili nowy podatek laugh
No bo nowy to on nie jest

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Panowie powiedzcie mi jedno smile Jak się ma (ewentualne ) blokowanie stron do gry poprzez płatne oprogramowanie --Fairbot itp.?



Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300

Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
L
stranger
stranger
L Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
Większość gier MMORPG z abonamentem typu World of Warcraft jest komercyjna i posiada kilka elementów losowych takich jak generowane przedmioty czy losowe miejsce gdzie się ląduje po dostaniu się na serwer czy po wirtualnej śmierci.

Na domiar złego większość gier posiada opcję quick join, która łączy nas z LOSOWO wybranym serwerem.

Czy pan Kapica zakarze płatnych? gier online?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by lukasso20
Większość gier MMORPG z abonamentem typu World of Warcraft jest komercyjna i posiada kilka elementów losowych takich jak generowane przedmioty czy losowe miejsce gdzie się ląduje po dostaniu się na serwer czy po wirtualnej śmierci.

Na domiar złego większość gier posiada opcję quick join, która łączy nas z LOSOWO wybranym serwerem.

Czy pan Kapica zakarze płatnych? gier online?
zrozum człowieku,że Kapica nie wiedziałby o czym Ty w ogóle mówisz laugh
w ogóle każdy z nich klei głupa jak może tongue

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Panowie, nie sprowadzajmy temat do absurdu bo wszyscy dobrze wiemy, że to nie ma nic wspólnego z jakimś Warcraftem w kafejkach... smile

Ja się z tej ustawy bardzo cieszę, nareszcie umożliwiono ziemniakom oferowanie zakładów online, a co za tym idzie... zablokowanie internetowej konkurencji nam nie grozi. piwo

Dołączył: Aug 2007
Posty: 374
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 374
Originally Posted by Conrad
Panowie, nie sprowadzajmy temat do absurdu bo wszyscy dobrze wiemy, że to nie ma nic wspólnego z jakimś Warcraftem w kafejkach... smile

Ja się z tej ustawy bardzo cieszę, nareszcie umożliwiono ziemniakom oferowanie zakładów online, a co za tym idzie... zablokowanie internetowej konkurencji nam nie grozi. piwo


Nie bardzo rozumiem, gdzie w tej ustawie jest informacja, ze zaklady mozna organizowac online?

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
http://biznes.onet.pl/wielka-reforma-telekomunikacji-dostep-do-internet,18568,3061172,1,news-detal

Parlament Europejski niemal jednogłośnie zatwierdził we wtorek wielką reformę prawa telekomunikacyjnego UE. Tym samym zakończył kilkumiesięczny unijny spór o to, czy i kiedy można odcinać obywatelom dostęp do internetu.

Zgodnie z kompromisowym zapisem uzgodnionym wcześniej z krajami członkowskimi, wszelkie ograniczenie dostępu do internetu - który traktowany jest jako jedno z praw obywateli UE - będzie musiało być "odpowiednie, proporcjonalne i konieczne z punktu widzenia społeczeństwa demokratycznego". Poza tym ma obowiązywać prawo do wysłuchania stron i ewentualne odwołanie do sądu.

"Żaden internauta nie będzie mógł być odcięty od sieci bez wszczętej uprzednio odpowiedniej procedury administracyjno-sądowej" - powiedziała eurodeputowana Lena Kolarska-Bobińska (PO), jedyna Polka w grupie ustalającej kompromisowy tekst pakietu między PE a szwedzkim przewodnictwem i Komisją Europejską.

Blokowanie stron na zawołanie Ministerstwa Fajansów można na raze włożyć między bajkę o Sierotce Kapicy i siedmiu Boniludkach, a legendę o Palikocie w butach.

Środowiska walczące o blokowanie zmian zmierzających do ustawowego cenzurowania sieci odniosły mały sukces.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Ciekawe jak mi zablokują mobilnego neta na laptopie?? laugh

Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
Czyli jak zwykle. Ładnie brzmi z zrobią jak zechcą.

Walka z patologią jest konieczna z punktu widzenia społeczeństwa demokratycznego. Coś co się nnnie udaje opodatkować to mega-patologia.
Oczywiscie będzie proporcjonalnnie. Do pedofila zapukają o 6:00 a do hazardzisty o 12:00. O 18:00 bedą podstawiać autobus do kasyna.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Blokowanie stron szybkie, łatwe, przyjemne i bez dyskusji nie powinno w Polsce wypalić. Fakt, że kraje członkowskie będą miały ograniczoną swobodę w cenzurowaniu, ale tworzenia czarnej listy ze stronami bukmacherskimi nie da się pod "uzasadnione restrykcje" podciągnąć, bo każda blokoda będzie musiała mieć swoje uzasadnienie w wyroku sądu.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
No tak, ale wtedy, kiedy jakiś obywatel do tego sądu sprawę skieruje.

Znajdziesz odważnego? smile

Przecież w tym wszystkim chodzi o wytypowanie człowieka. Jak już wytypują, to sprawdzą do 5 lat wstecz.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by Pawcias
...wszelkie ograniczenie dostępu do internetu ... będzie musiało być ..."konieczne z punktu widzenia społeczeństwa demokratycznego".


ooj to jest zapis, który bardzo różnie można interpretować

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Zgadzam się, przy interpretacji pozostaje duże pole do POPiSu dla lokalnych decyzyjniaków w każdym kraju. Nie podoba mi się, że w ogóle przy tym grzebią, ale z drugiej strony miało być gorzej - myślę o tych francuskich pomysłach. Podsumowując cenzura vs. wolność 1:1 ze wskazaniem na wolność ;-)

Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,261
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,261
W ocenie Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej uzsadnienie nowelizacji ustawy hazardowej ograniczającej granie w sieci wymaga daleko idącego dopracowania. W obecnej formie jest ono niejasne, niezrozumiałe i niewyczerpujące. Prezes Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaznacza zaś, że planowana regulacja może być niezgodna z Konstytucją...

http://e-play.pl/index.php?action=page&view=2&id=20167&page=1

Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
L
stranger
stranger
L Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 15
Originally Posted by Conrad
Panowie, nie sprowadzajmy temat do absurdu bo wszyscy dobrze wiemy, że to nie ma nic wspólnego z jakimś Warcraftem w kafejkach... smile

Ja się z tej ustawy bardzo cieszę, nareszcie umożliwiono ziemniakom oferowanie zakładów online, a co za tym idzie... zablokowanie internetowej konkurencji nam nie grozi. piwo

Tak samo mówiono kilka lat temu o podobnej ustawie dotyczącej automatów w jednym z państw UE (chyba Włochy).Skończyło się to nalotami na kafejki i dużymi karami, ustawę zmieniono, ale co złego narobiła to nikt już nie cofnął.Nie pamiętasz?

Strona 117 z 149 1 2 115 116 117 118 119 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników ($-man, Sensei, latajaca_holenderka, rafal08, rymoholik, aker, betowiec, alfa, Lukasz111, forty), 669 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,022
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1