|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 4,665
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 4,665 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718 |
dla tych co tluka w unibecie:
12:30 bieg mezczyzn ze startu wspolnego na 30KM
ronning-filbrich 2 @2.55 8/10
filbrich specjalnie przygotowywal sie do dzisiejszych zawodow i odpuscil davos. jest typowym specjalista w klasyku i zawsze swietnie prezentowal sie w biegach masowych: 50KM w sapporo, sztafeta rok temu w libercu i bardzo dobry wystep na pierwszej zmianie, przed ostatni etap TDS 2009 i pomoc teichmannowi (filbrich skasowal ucieczke i pociagnal teichamnna), dobre biegi na 50KM w Oslo w bigu indywidualnym. ronning niejednokrotnie zawalal takie biegi. tydzien temu startowal w fis race na 15km i przegral z auklandem prawie minute.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718 |
kto wygra tour de ski 2010
legkov @20 unibet
dosc mocno przeszacowany kurs. gosc ostatnio zajal druga lokate w rogli na 30km. caly bieg byl bardzo aktywny. jak mnie pamiec nie myli to zgarnal dwie premie na trasie. w tym roku bardzo dobre starty. w beitostolen w sztafecie pociagnal mocno na trzeciej zmianie razem z sommerfeldem. jeden z nielicznych zawodnikow potrafiacy biec klasykiem i dowolnym na dobrym poziomie. jedyny slabszy wystep w tym sezonie to davos ale wtedy byl chory. jesli chodzi o sprinty to nie powinien wiele tracic do glownego faworyta - northunga. legkov jest rowniez dobry na ciezkich podbiegach a 6 stycznia bedzie zajebiscie ciezki etap (35km, trasa znacznie trudniejsza niz final climb) gdzie bedzie mozna bardzo duzo ugrac. w bet365 widzialem 21. tobet przed chwila wystawil kursy i rusek po 12.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718 |
wlasnie przegladnalem norweskie strony o biegach. northug mowi ze legkov to w tej chwili jego najgrozniejszy konkurent 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126 |
Arianna Follis - Justyna Kowalczyk Kto lepszy in Ladies' F Prologue - Oberhof (GER)
Typ 1 (1,75) 8/10
Wloszka mocniejsza na krotkich dystansach od Polki w technice dowolnej i mysle ze tym razem bedzie podobnie.
Poza tym sądze iż pod nieobecność Kalli i Bjoergen każdy kurs na V w Tour de Ski powyzej 2 na Justyne jest gdny stawki 7-8/10. Wszechstronnosc Polki pozwoli zdecydowanie pokonc pozostala stawke.
POWODZENIA!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126 |
TOBET dal 1,85 w prologu na Follis wiec polecam tam.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
TOBET dal 1,85 w prologu na Follis wiec polecam tam. Tak dla stonowania  przypominam ,że w ub.roku na tej trasie Follis wygrała z Kowalczyk tylko o 1.2 sek ,co nie znaczy oczywiście zupełnie nic pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126 |
Wszystko prawda, ale faktem jest, iz w tamtym sezonie Polka szczyt formy szykowala na troche wczesniejszy termin niz ma to w obecnym sezonie. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
Wszystko prawda, ale faktem jest, iz w tamtym sezonie Polka szczyt formy szykowala na troche wczesniejszy termin niz ma to w obecnym sezonie. Pozdrawiam 2009-MŚ Liberec 18/02 - 1/032010 IO Vancouver 12/02- 28/02 . trzymaj się faktów ,nie dorabiaj teorii,do tych faktów co oczywiście dalej nic nie znaczy (sam mam zagrane zresztą Follis w prologu) pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2009
Posty: 126 |
Wybacz forty, ale te podstawowe daty znam doskonale. Chodzi mi o jedynie o to, iz Justyna w obecnym sezonie mowi otwarcie iz najwazniejsze sa igrzyska i to jest jej celem nadrzednym i wszystko co ugra na 'trasie do nich' będzie wypadkową jej formy podczas przygotowan. Zeszly sezon to byla zarowno rowna walka o Tour de Ski, o Puchar Swiata jak i o mistrzostwa swiata na ktorych swietnie wypadla. Mistrzostwa Świata sa jednak co 2 lata, a Igrzyska co 4, ale jesli jest to dorobiona teoria, to bardzo Cie przepraszam forty.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
Ty mnie za nic nie przepraszaj, :), cieszy mnie fakt,że Ktoś tu zaczyna się udzielać,bo raczej temat nie cieszy się jakimś szczególnie mocnym zainteresowaniem,i kazda nowa mysl jest mile widziana.
pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
+
|
|
+
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495 |
Nie tylko dla Justyny najwazniejsze sa Igrzyska.. to chyba oczywiste.. takze mysle ze kazda z pan jest na podobnym etapie przygotowan.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
TDS to niesamowita kasa dla startujących i jesli ktoś się czuje w formie bankowo będzie chciał franeczki przytulić
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 1,370
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2008
Posty: 1,370 |
Jesli ktos chce typowac caly tour to praktycznie wszystko rozegra sie na tym wielkim, morderczym podbiegu chyba w 7 starcie na ktorym Justyna roznie sobie radzila, jak dla mnie kurs w okolicach 2.0 na Justyne to troszke za malo ...Gdyby nie sprinty to czarnym koniem tych zawodow moglaby byc Smigun..
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
Jesli ktos chce typowac caly tour to praktycznie wszystko rozegra sie na tym wielkim, morderczym podbiegu chyba w 7 starcie na ktorym Justyna roznie sobie radzila, jak dla mnie kurs w okolicach 2.0 na Justyne to troszke za malo ...Gdyby nie sprinty to czarnym koniem tych zawodow moglaby byc Smigun.. Heheh, Smigun,pod warunkiem gdyby startowała
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 1,370
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2008
Posty: 1,370 |
A nie startuje? Na bwinie jest podane jej nazwisko i myslalem, ze bierze udzial ... Czyli nie ma Marit, Chazovej, Smigun i kogo jeszcze?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
Moim zdaniem to przekomarzanie sie dla kogo wazneijsze są Mś a dla kogo TdS nie ma sensu. Wszystkie zawodniczki podchodzą do tego w ten sam sposób. Jedyne co się rzuca w oczy to może to w jaki sposób Virpi buduje swoją forme w tym sezonie. Co do moich przedmówców to powiem, że nie rozumie ani stawki 8/10 na Follis ani też co forty miał na myśli pisząc o tej różnicy 1.2sek... Moim zdaniem trudno w tej parze wskazać faworyta i moim zdaniem kusy przez buki są tu dobrze oszacowane. Dla mnie natomiast zagadką jest dlaczego Nystad jest tu zaliczana do grona głównych faworytek w jutrzejszym biegu... Ok rok temu było super, ale to co prezentuje w tym sezonie moim zdaniem nie wystarczy, żeby ją stawiać w jednym szeregu z Kowalczyk i Follis. O swoich typach napisze później bo mam nadzieje ze niektórzy jeszcze wzbogaca swoja ofertę.
P.S. Mam nadzieje ze ta edycja charakteryzować się ciekawa dyskusja na forum oraz będzie obfitować w wiele trafnych typów czego wszystkim życzę w nadchodzącym 2010!
Pozdrawiam retoox
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Nystad zawsze mocna w tego typu zawodach czyt. prologi, kwale sprintów i bodajże w Davos była na 2 msc. I biegnie u siebie...to konkurencja dla niej
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
Sebkos zgoda biegnie u siebie jest specjalistka od sprintów w Davos tez w kwalach była druga ale w ćwiercfinałach już sobie nieporadziła. W Rogli była za to 49, ale czy głowna faworytka do wygranej... moim zdaniem nie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
retoox,nie mozesz porównywać biegu w Rogli,bo ten był w klasyku,nie mozesz tez porównywać ćwiercfinału w Davos,bo tu nie ma ćwiercfinałow
pozdro
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|