Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 144 z 149 1 2 142 143 144 145 146 148 149
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Bullet
Panowie, a ma ktoś może listę siedzib (w znaczeniu czy UE czy poza UE) wszystkich bardziej znanych buków? Bo trochę czasochłonne sprawdzanie po kolei, a może jest gdzieś zbiorczo to opisane?

Z tych co mam w przeglądarce zapisane w ulubionych to:

- W UE (o ile mi wiadomo): bet365, Betfair, BlueSquare, bwin, Coral, Expekt, Gamebookers, Ladbrokes, Paddy Power, SkyBet, Sportingbet, Stan James, Unibet, Victor Chandler, William Hill.

- poza UE: Centrebet, Fonbet, TheGreek (Olympic), Pinnacle, WSEX

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Dobra, to może porozmawiajmy o praktyce. Ktoś pisał, że jakieś blokady Moneybookers niby wprowadza, że trzeba deklarować, na jaki cel przeznacza się wpłatę. Ktoś już w nowym roku korzystał z MB? Jak to wygląda? Może jednak warto poczekać i robić transakcje na konto bankowe?

Co z bukami, które nie są zarejestrowane w UE, jak np. Betgun, od którego przelewy przychodzą mi z Kostaryki? W takim wypadku przejmować się w ogóle tym nowym ustawodawstwem czy grać sobie dalej tak, jak grałem?

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by Bullet
Panowie, a ma ktoś może listę siedzib (w znaczeniu czy UE czy poza UE) wszystkich bardziej znanych buków? Bo trochę czasochłonne sprawdzanie po kolei, a może jest gdzieś zbiorczo to opisane?

http://www.wosb.com/bookmakers.php?sr=3

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
[

Otóż podstawą mogą być przepisy o współdziałaniu międzynarodowym w wykrywaniu przestępstw. Każdy buk ma zapis
1.) o wspóldziałaniu z Władzami i nie precyzuje o jakie Władze chodzi.
2. ) uprzedzający gracza o graniu na swoją własną odpowiedzialność we własnej jurysdykcji.

I mylisz się, że jeśli czegoś nie zrobili to nie maja żadnych podstaw prawnych.
Jezeli czegoś nie zrobili to najpewniej dlatego, że im się to nie opłaca.

i ten sam buk skarży taki restrykcyjny kraj członkowski do ETS zamiast z Nim współpracować i uznac Siebei samego za organizacje przestępczą piorącą brudny szmal laugh

zdecydowanie nadinterpretejuesz przepisy wink

ps. czemu Ci co grają w pokera on-line sie nie ukryli ?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Conrad
W którym roku powstał ten zapis?

A co to ma za znaczenie ?

Otóż takie ma znaczenie iż jest on sprzeczny z prawem unijnym i do dziś żaden rząd na jego podstawie nie walczył ani z graczami ani z zagranicznymi firmami bukmacherskimi (nawet reprezentacja jest sponsorowana przez zagranicznego buka).

Gdyby to było nielegalne to żaden bank by nie otwierał tym firmom kont aby Polacy mogli tam grać, a bankowi prawnicy dokładnie przetrzepali ustawodawstwo z wnioskiem że jest to legalne zanim się zgodzili obsługiwać tę branżę w Polsce na masową skalę. Do tego tak jak pisałem wcześniej, oficjalny sponsor reprezentacji Polski... buk. Zagraniczny. smile

Ponawiam pytanie, w którym roku napisano czy uchwalono ten bubel, który od zawsze jest ignorowany?

Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
G
Inwestor
Inwestor
G Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Conrad czemu banery usunales?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Ja nie nadinterpretowuję przepisów. To Ty mówisz, że w noweli nic nie ma o e-graniu. I być nie musi, to tylko potwierdza, że e-granie nie jest traktowanie inaczej, jak inne granie.

Nic nie ma o e-graniu, a jest o nielegalności grania z terytorium RP w zagranicznych bukach.

Kto tu naditerpretowuje? Ten kto bazuje na tym czego nie ma, czy ten co bazuje na tym co jest?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Conrad
Z tych co mam w przeglądarce zapisane w ulubionych to:

- W UE (o ile mi wiadomo): bet365, Betfair, BlueSquare, bwin, Coral, Expekt, Gamebookers, Ladbrokes, Paddy Power, SkyBet, Sportingbet, Stan James, Unibet, Victor Chandler, William Hill.

- poza UE: Centrebet, Fonbet, TheGreek (Olympic), Pinnacle, WSEX

Dwie korekty, jeśli ktoś nie mieszka w Irlandii to Paddy Power działa pewnie na podstawie licencji wydanej na Isle of Man (nie UE).

Natomiast WSEX jest w UE (Anglia).

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Gdyby jakiś buk podzielił się takimi danymi i to by się wydało na bukmacherskich forach, to wiadomo co by to dla niego oznaczało. I oni doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Jakoś nie pamiętam, żeby w ostatnich 7 latach pojawiła się na necie tego typu historia z wydaniem danych przez buka.

Podobna sytuacja ze szwajcarskimi bankami, które kryją jak mogą nawet największych bandziorów trzymających u nich kasę.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Art300, Ty naprawdę szukasz dziury w całym... przecież na kazdego grajacego, bądż nie wink istnieje jakiś paragraf...jeśli służy zaządają danych na temat upatrzonej ofiary, to musza mieć mocne podstawy by takie żadania wysunąć, służby muszą mieć kasę..a tej sie teraz raczej szuka i nie chodzi tu o groszowe sprawy... a udzielana odpowiedź na żądania też ma swoje obwarowania prawne...
Niedługo pewnie wejdzie nowelka do nowelki na temat legalu reklam, bo rynek go wymusi... potrzebujący sponsoringu ich zagryzą wink

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Art300
Nic nie ma o e-graniu, a jest o nielegalności grania z terytorium RP w zagranicznych bukach.

Tego w nowej ustawie nie ma, tylko jest to inny bubel napisany wiele lat temu. Pytam po raz trzeci, skoro tak dręczysz coś co każdy olewał, to czy wiesz przynajmniej w którym roku to zostało uchwalone? smile

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Ja nie szukam dziury w całym tylko po prostu twierdzę, że nic się nie zmieniło.

Jest jak było, nielegalnie dla graczy grających z RP. I dalej- według mnie jest w miarę dla tych graczy bezpiecznie. Nie będzie czystek, to pewne, co nie znaczy, że nie poszukają kilku kozłów ofiarnych, czego nikomu nie życzę.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
Ja nie nadinterpretowuję przepisów. To Ty mówisz, że w noweli nic nie ma o e-graniu. I być nie musi, to tylko potwierdza, że e-granie nie jest traktowanie inaczej, jak inne granie.

Nic nie ma o e-graniu, a jest o nielegalności grania z terytorium RP w zagranicznych bukach.

Kto tu naditerpretowuje? Ten kto bazuje na tym czego nie ma, czy ten co bazuje na tym co jest?

czyli areszty zapełnia sie niedługo pokerzystami grywajacymi w legalnych unijnych pokerroomach ?
BTW
uprzedzę pytanie ZoRro
"A pracujesz dla Kogo ?"

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Dzięki Conrad i Goget smile Z tego co wynika jednak z listy do jakiej podał link Goget to Sportingbet też poza UE. Czas więc zamykać konta chyba w Sportingbet i Centrebet frown

Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
P
stranger
stranger
P Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
Mam pytanie, czy od nowego roku grając w np. EuroGrandCasino jestem kimś "gorszym" niż ktoś grające w np. Expektcie. Co nowa ustawa mówi o tym. Z interpretacji Conrada i wklejonych fragmentow wynika że też jest zwolnienie z podatku.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
Ja nie nadinterpretowuję przepisów. To Ty mówisz, że w noweli nic nie ma o e-graniu. I być nie musi, to tylko potwierdza, że e-granie nie jest traktowanie inaczej, jak inne granie.

Nic nie ma o e-graniu, a jest o nielegalności grania z terytorium RP w zagranicznych bukach.

Kto tu naditerpretowuje? Ten kto bazuje na tym czego nie ma, czy ten co bazuje na tym co jest?


czyli areszty zapełnia sie niedługo pokerzystami grywajacymi w legalnych unijnych pokerroomach ?
BTW
uprzedzę pytanie ZoRro
"A pracujesz dla Kogo ?"

gratuluje logicznego wyciągania wniosków. Podkreślam ciągle, że NIC się nie zmieniło dla graczy grających z Polski, a Ty mówisz o zapełnianiu się aresztów. Zadziwiające.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Giertyszek
Conrad czemu banery usunales?

Nie usuwałem niczego.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,397
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,397
Likes: 2
Art300,straszysz od jakiegos czasu tu wszystkich,to wyciągnięcia jakich wniosków odnośnie Twojej osoby się spodziewasz?

Bądz Ktoś i ujawnij się,powiedz dla kogo pracujesz grin grin

pozdro

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Conrad
W którym roku powstał ten zapis?

A co to ma za znaczenie ?

Otóż takie ma znaczenie iż jest on sprzeczny z prawem unijnym i do dziś żaden rząd na jego podstawie nie walczył ani z graczami ani z zagranicznymi firmami bukmacherskimi (nawet reprezentacja jest sponsorowana przez zagranicznego buka).

Gdyby to było nielegalne to żaden bank by nie otwierał tym firmom kont aby Polacy mogli tam grać, a bankowi prawnicy dokładnie przetrzepali ustawodawstwo z wnioskiem że jest to legalne zanim się zgodzili obsługiwać tę branżę w Polsce na masową skalę. Do tego tak jak pisałem wcześniej, oficjalny sponsor reprezentacji Polski... buk. Zagraniczny. smile

Ponawiam pytanie, w którym roku napisano czy uchwalono ten bubel, który od zawsze jest ignorowany?

Bank otwiera konto bukowi i dalej nie ma sprzeczności. Buk działa legalnie a gracz z terytorium RP nie. Ot prawny majstersztyk. I fikcja. Ale takich prawnych fikcji jest mnóstwo

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Bullet
Dzięki Conrad i Goget smile Z tego co wynika jednak z listy do jakiej podał link Goget to Sportingbet też poza UE. Czas więc zamykać konta chyba w Sportingbet i Centrebet frown

Sportingbet rzeczywiście Alderney/Antigua, tak więc poza UE. Centrebet także.

Strona 144 z 149 1 2 142 143 144 145 146 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (aker, rafal08, burbon, Sensei, JelineK), 483 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,569
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1