Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 5 1 2 3 4 5
sh11 #3737902 06/03/2010 04:03
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
M
journeyman
journeyman
M Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
To może trochę przewrotnie

Mając 1 tys E miesięcznie miałbym święty spokój, bo:

-nie rzuca się w oczy komu nie ma
-na życie, ubezpieczenie, składki em. wystarczy
-w razie co zbierać runa leśnego nikt mi nie zabroni skoro takie dochodowe

Tylko co robić gdy z jagód i malin wyciąga się trochę więcej niż ogarnia wyobraźnia urzędnika skarbowego?

Koni nie ruszam, nie znam się, nie moja bajka

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
Originally Posted by malolepszy
Trading nie polega na tym żeby zarobić dużo i szybko, ale pomału systematycznie i w dłuższym okresie czasu. Najważniejsza jest dyscyplina, systematyczność i cierpliwość bo szybko to "zarabiają" gamblerzy.

A ja nie mowie ze zarobilem duzo i szybko bo 1000 zl dla osoby ktora dysponuje malym kapitalem moze byc duzo a inaczej to wyglada gdy jest to powiedzmy 5 % wkladu jaki sie posiada..

Nikt nie mowi ze od razu zarobi sie kokosy - jednak z mojego punktu 1000 zl na tradingu to jest niewiele gdyz na miesiac wychodzi to okolo 33 zl dziennie a tyle mozna osiagnac grajac na spadek gdy lakers graja we wlasnej hali wink

Wiec omincie ten temat 1000 zl bo to tak samo jak ktos zapyta czy z bukmacherki wyciagajac 1000 zl miesiecznie to duzo - temat rzeka - dla innych duzo dla innych nie...

Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
Originally Posted by malolepszy
To może trochę przewrotnie


Koni nie ruszam, nie znam się, nie moja bajka

A in-play wchodzisz, czy tylko trading przedmeczowy ?

Pytam, bo może z racji niewielkiego doświadczenia, mam pewne obiekcje czy np. z samego handlowania na piłce przed meczem da się takie zyski zebrać.
Umówmy sie, nie codziennie łapie się zjazd na kursie typu z 2.4 na 2.1, a samym skalpowaniem np. na underach chyba ciężko się zadowolić (oczywiscie wszystko zalezy od budzetu).

sh11 #3738059 06/03/2010 05:17
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by sh11
Pytam, bo może z racji niewielkiego doświadczenia, mam pewne obiekcje czy np. z samego handlowania na piłce przed meczem da się takie zyski zebrać.
Umówmy sie, nie codziennie łapie się zjazd na kursie typu z 2.4 na 2.1, a samym skalpowaniem np. na underach chyba ciężko się zadowolić (oczywiscie wszystko zalezy od budzetu).

Pewnie, że się da, ale nie klepiąc biedę na mało płynnych rynkach, gdzie zagramy za 200 euro i obgryzamy paznokcie czy potem uda nam się to odsprzedać przed pierwszym gwizdkiem, nawet jeżeli prawidłowo przewidzieliśmy spadek/wzrost kursu.

"Wystarczy" złapać trzy razy w ciągu miesiąca zjazd z @2,4 na @2,1 za 2,5 tysiąca euro i kolejny tysiak euro wpada.

Zapewniam, że na samych spadkach kursów na Manchesterach, Realach i Barcelonach dałoby się taką kwotę uzbierać przy odpowiednim budżecie.

Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
M
journeyman
journeyman
M Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
Staram się czytać ze zrozumieniem i dedukować. Na podstawię tego co napisałeś wyszedłem z założenia i chyba słusznie, że skoro mówisz że dopiero stawiasz pierwsze kroki w tradingu to Twój kapitał nie powinien być duży (przecież nic nie uczy tak jak popełniane błędy i porażki).

No, ale skoro zarobiony 1tys to jest zaledwie kilka % kapitału to rzeczywiście nie jest to ani dużo ani szybko i tym bardziej gratuluje odwagi i ...głupoty

Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
M
journeyman
journeyman
M Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
to do simka oczywiście

sh11 #3738079 06/03/2010 05:27
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
M
journeyman
journeyman
M Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
Originally Posted by sh11
Originally Posted by malolepszy
To może trochę przewrotnie


Koni nie ruszam, nie znam się, nie moja bajka

A in-play wchodzisz, czy tylko trading przedmeczowy ?

Pytam, bo może z racji niewielkiego doświadczenia, mam pewne obiekcje czy np. z samego handlowania na piłce przed meczem da się takie zyski zebrać.
Umówmy sie, nie codziennie łapie się zjazd na kursie typu z 2.4 na 2.1, a samym skalpowaniem np. na underach chyba ciężko się zadowolić (oczywiscie wszystko zalezy od budzetu).
Wszystko zależy od kapitalu jakim dyspunujesz jeśli jest wystarczająco duży to musi wystarczać i zadowalać, no nie oszukujmy się

Nie wchodzę in play już nie, tzn. staram się bardzo

Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
Rynkiem BF zainteresowalem sie przez znajomego ktory od 2 lat w tym siedzi - jednak ja nigdy nie bylem do tego nastawiony pozytywnie..

A na rynku bukmacherskim siedze juz kilkanascie lat wiec troche sie uzbieralo zeby probowac sil w trading.

Dlaczego mowisz glupoty ?
Czy dysponujac duzym budzetem jest glupota bawic sie w trading ? bo nie zrozumialem ... Nie kupilbym/sprzedalbym niczego na czym nie widzialbym zarobku... Nie wchodze w zaden zaklad In Play wiec dlaczego mowisz glupota ?


Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
M
journeyman
journeyman
M Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 79
Zaczynasz, uczysz się, bawisz się w trading ... od razu z dużym budżetem - dla mnie mądre to nie jest. Mimo wszystko szczerze życzę powodzenia i bezbolesnej nauki

Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
Ze swojego doswiadczenia wiem ze szybciej sie czlowiek nauczy operujac wiekszymi stawkami - zanim postawisz 3 razy przeanalizujesz, jak wtopisz szybciej wyciagniesz wnioski...

Jaka sztuka jest jak pokazuja niektore blogi zrobienie greena zysku 0.95 euro z 50 euro ? zadna - myslenie jest wtedy takie - wejdzie to wejdzie nie to nie i tak sie ucze ... jak dasz 500 euro Twoje myslenie sie zmieni a to szybciej doprowadzi Cie do celu..

Tak samo z bukmacherka - grajac za 2 zl nic sie mlodziez nie nauczy - grajac za 1000 zl szybciej zrozumieja o co w tym wszystkim chodzi - no moze nie wszyscy bo duzo jest opornych ...

Co do Zawod Trader - jest to bardzo dobry zawod dla osob ktore raz- nie boja sie ryzyka - dwa maja zimna krew podczas podejmowania deczyji sa odporni na stres..

Wiec powodzenia wszytkim traderom

Dołączył: Oct 2007
Posty: 75
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 75
masz racje ! tez to zauwazylem nawet po sobie!

Dołączył: Dec 2007
Posty: 998
old hand
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 998
W takim razie: jaka jest sztuka zrobienia greena 9.5 euro z 500 euro? -> anaglogicznie zadna...glupoty wypisujesz a z porownaniem do bukmacherki troche Cie ponioslo.. trading z bukmacherka nie ma nic wspolnego stop Zalezy kto jak podchodzi do procesu nauki: jeden chce szybko i jezeli jest na tyle bystry,ma do tego predyspozycje i latwo przyswaja to mu sie uda, a drugi po prostu potrzebuje wiecej czasu na wyrobienie pewnosci siebie, akceptacje ujemnych tranzakcji itd. wiec nie wydaje mi sie, aby w jego przypadku zarzadzanie duzym bankiem bylo rozsadnym posunieciem... Stopniowo zdobywac doswiadczenie, a nie od razu rzucac sie na gleboka wode, bo to juz troche zalatuje hazardem...
pozdrawiam piwo

Dołączył: Jul 2009
Posty: 122
member
member
Dołączył: Jul 2009
Posty: 122
Panowie skoro tak zarabiacie tysiące to może się pochwalicie na temat waszych strategii. Bo powiedzieć, to i ja mogę że zarabiam 10 k w tydzień.Może jakoś rozwiniecie swoje wypowiedzi o jakieś konkretne. Jakie rynki gracie? Kiedy tniecie straty ?( bo po niektórych wpisach można odnieść wrażenie, że strat nikt nie widział). Za jaką część budżetu gracie ? itd ?

Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
Originally Posted by zajczyk
W takim razie: jaka jest sztuka zrobienia greena 9.5 euro z 500 euro? -> anaglogicznie zadna...

właśnie tu tkwi blad kolegow publikujacych publicznie swoje wyczyny i robiacych wynik 50% tygodniowo z 50 euro,ze nie ma tu zadnej analogii. to ze ktos robi greena 0.95 euro z 50 nie znaczy ze jak podwyzszy stawke o 1000 to zarobi 1000 wiecej. zwiekszajac stawke gra sie z ludzmi z wyzszej ligi a tam znacznie trudniej o darmowe punkty. nauczyc sie czegos mozna tylko przegrywajac tak, ze zaboli

cuuly #3738998 06/03/2010 23:18
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
Systemow jak grac na BF widzialem chyba setki tak samo opini czy mozna wygrywac i ile inwestujac... Kazdy uczy sie badz inwestuje wybierajac do tego najlepszy dla niego sposob.. Ja niestety nie moglbym sie uczyc grajac za 10 euro gdyz raz czas jest dla mnie bardzo cenny dwa taka nauka wprowadzilabym wiecej zlego niz dobrego w wyczuciu rynku..
Ja wiem ze Trading i Bukmacherka to inne zarabianie - jednak bukmacherka przez tyle lat nauczyla mnie duzo a to mozna w dobry sposob wykorzystac na gieldzie BF..

Do zajczyk - nie rzucam sie na gleboka wode - to ze gram wiekszymi stawkami niz osoby pokazujace piekne zarabianie na blogach nie znaczy ze moja gra zalatuje hazardem. Wspomnialem wyzej - nie gram nic In Play - wszystko co kupie sprzedaje przed rozpoczeciem spotkania , a pozniej obserwuje jak sie rynek dalej zachowuje.. - i gwarantuje wam ze mozna nie wchodzac w In Play wyciagnac wiecej niz omawiane 1000 zl

Zreszta ile osob tyle opinii - sposobow gry - wkladu na ta gre itp.. jak mowie kazdy gra jak mu odpowiada byleby przynosilo to zysk

Dołączył: Dec 2007
Posty: 998
old hand
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 998
Ja nie kwestionuje tego w zaden sposob, ze mozna zarabiac duzo na tradingu nie wchodzac in-play, wiem ze mozna tak samo jak mozna in-play, tyle tylko ze pierwszy sposob jest bezpieczniejszy. I dajmy juz spokoj z tym '1000zl' bo to malo miarodajne jest. Z malego banku zrobienie tego jest czyms z duzego to slaby wynik. Z rzucaniem sie na gleboka wode chodzi mi o ogol zaczynajacych przygode z tradingiem, wiec nie mozna powiedziec, ze zaczynajac na wiekszych stawkach kazdy szybciej zalapie bo jeden zalapie a drugi nie, bo tak jak mowisz kazdy jest indywidualnym przypadkiem i sam musi sobie wypracowac swoj styl zarowno nauki, jak pozniej systematycznego zarabiania na tradingu.

Do cuuly - tak masz racje, aczkolwiek ja rzucilem tylko suche porownanie, bo to czy jest tu analogia trzeba oceniac pod wzgledem plynnosci danego rynku i obrotow. Odnoszac sie tylko co do tego rzuconego przykladu na niektorych rynkach bedzie to zadna sztuka na innych juz wieksza nie sadzisz? smile

piwo

Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
Dla mnie to jeszcze za wczesnie i w sumie niepotrzebne ryzyko wchodzenia w IN Play.

Strasznie ubolewam ze rynek NBA nie jest tak plynny jak pilka no ale nie mozna dostac wszystkiego..

Zgodze sie ze niektore rynki sa znacznie gorsze do zarobku niz np Premier League wink

Zastanawia mnie bardzo ile faktycznie osob na tym forum radzi sobie z taka gra .. i jakie osiagaja zyski - nie mowie o kasie - powiedzmy ze o yeld. Ja srednio z kazdej transkacji mam okolo 2-5 % zysku - jednak tne kazde ryzyko i czesto 2-3 ticki mi wystarczaja aby wyjsc z rynku...


Dołączył: Jan 2010
Posty: 55
journeyman
journeyman
Dołączył: Jan 2010
Posty: 55
A ile takich tranzakcji robisz dziennie?I z kazdej masz 2-5%?To bardzo dobrze.Peter Webb powiedzial kiedys w jakims wywiadzie czy szkoleniu,ze dobry trader robi 20% banku dziennie,a bardzo dobry trader 30%.

Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 970
W tygodniu srednio pewnie z 1-2 dziennie.. Wczoraj mialem 8 zdarzen...
20 % dziennie to ja jeszcze nie robie pewnie dlatego ze nie spedzam nad tym tyle godzin ile robi to normalny trader.
Z tego co widze u innych mozna zrobic i 20 % na jednym zdarzeniu wiec moje 2 % wydaja sie smieszne ale jak mowilem narazie chce ograniczyc ryzyko aby nie wpasc za bardzo przy zlym wejsciu w rynek..

Te 20 % byloby fajnym dziennym wynikiem...

Dołączył: Oct 2007
Posty: 75
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 75
nie chce mi się wierzyc ze dobry trader robi az 20 % banku dziennie.

Strona 3 z 5 1 2 3 4 5

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, Lukasz111, rafal08, Sensei, poozon, latajaca_holenderka), 2,992 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,397
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1