Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 11 z 13 1 2 9 10 11 12 13
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
[quote
KIDD wlasnie cala zabawa polega na tym ze nie mozna odpuszczac sobie zadnego meczu "bo tutaj napewno nie padnie remis". To niestety jeden z wiekszych bledow w progresjiX gdy gra sie na jedna druzyne.

[/quote]

Wiem, że nie powinno się odpuszczać żadnych meczów ale emocje wzieły górę nad rozsądkiem. Jeśli AV grała mecz u siebie z jakimiś cieniasami, lub na wyjeździe z bardzo mocnym zespołem to poprostu uważałem, że nie mogą zremisować i dzięki temu będę mógł kasę którą miałem zainwestować na ten mecz, przełożyć na następny mecz AV, w którym wedlug mnie było dużo większe prawdopodobieństwo remisu.
Zaryzykowałem - przegrałem. Człowiek uczy się na własnych błędach.
Pozdrawiam.

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
no i jeszcze:

Valenciennes I

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,961
Witam.

Postanowiłem się blizej zapoznać z progresją X, zapoznałem się z sześcioma początkowymi częsciami tematu i mam w związku z tym pytanie do doświadczonych graczy.

Jak ma się Wasz budżet do ilości otwieranych progresji?

Chodzi mi o to, jaki procent budżetu rezerwujecie na dany zespół? O ile mogę sobie wyobrazić granie równoczesnie 2-3 progresji z pełnym zabezpieczeniem, powiedzmy do 7-8, góra 9 etapu to jakoś nie wyobrażam sobie grania z pozytywnym skutkiem kilkunastu (kilkudziesięciu) progresji otwieranych jednocześnie.

Grałem kiedyś, otwierając max 10 progresji jednocześnie. Co prawda wygrane pozwalały mi na kontynuowanie pozostałych progresji, ale tak na prawdę nigdy nie byłem na sensownym plusie. Zawsze wygrane były w grze, no i do tego doszły jeszcze czarne serie.

Poza tym wydaje mi się, że przy większej liczbie otwartych progresji zwiększa się szansę trafienia na czarną serię.
Nie przeliczałem tego, ale uważam, że otwarcie jednej progresji znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo trafienia tej niechcianej serii.

Bardzo proszę odpowiedź na pytanie oraz opinie na temat moich wątpliwości.

Pozdrawiam.

Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
Moje zdanie jest takie, że jak np kseroboj gra aktualnie na 46 progresje to niemożliwe jest, żeby wszystkie skończył. Napewno wśród nich znajdzie się 1 lub kilka drużyn które nie będą remisowac przez np > 10 meczy.
Co w takim przypadku robisz kseroboj? Czy masz ustaloną górną granice meczy bez remisu danej druzyny powyżej której nie grasz? Czy wyjdziesz na plus, w sytuacji gdy z tych 46 progresji - 3 lub 4 nie ukończysz?

Pozdrawiam.

Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
tak na szybko, wiec przepraszam, jesli zbyt chaotycznie:

Quote
O ile mogę sobie wyobrazić granie równoczesnie 2-3 progresji z pełnym zabezpieczeniem, powiedzmy do 7-8, góra 9 etapu to jakoś nie wyobrażam sobie grania z pozytywnym skutkiem kilkunastu (kilkudziesięciu) progresji otwieranych jednocześnie.

pamietaj ze nie wszedzie i zawsze musisz stosowac sztywny mnoznik, na IX etapow Vastry sredni kurs wyszedl 3,56 wiec mnozyc mozna bylo na wiele sposobow, co za tym idzie zainwestowana flota mogla byc zdecydowanie nizsza od tej ktora by wyszla z mnozenia x2

zatem zalozmy ze zaczynasz od 1,00zl i masz pecha [albo zle wybrales zespol], bo walczysz X etapow, przy mnozniku 1,75 [sztywnym dla latwiejszego liczenia] i srednim kursie 3,20 inwestycja wyniesie tylko/az 360zl, a zysk 130zl czyli ponad 35% [moj bank tego nie potrafi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />]

gdzies wczesniej userzy podawali statsy z trafien na poszczegolnych etapach, wiec jak widac te wysokie etapy VII-X to rzadkosc ogromna, zas etapy I-II to zdecydowana wiekszosc

Quote
Poza tym wydaje mi się, że przy większej liczbie otwartych progresji zwiększa się szansę trafienia na czarną serię.Nie przeliczałem tego, ale uważam, że otwarcie jednej progresji znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo trafienia tej niechcianej serii.

albo na zarobienie na kolejne etapy kolejnych progresji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

ja mialem taki plan, ale jakos mi przeszedl na razie, zeby zamknac te progresje ktore gram i z zarobionej floty zagrac jeden tylko zespol [mniejsze teoretycznie ryzykoczarnej serii jak sam piszesz] ale za to za duzo wieksze pieniadze [wieksza stawka poczatkowa, wyzszy mnoznik], moze kiedys do tego wroce, na razie widze, ze nawet jesli gdzies sie potykam, to dzieki sukcesom gdzie indziej, nie stresuje sie przed np niedzielnym etapem IX Lillestrom

ot i tyle

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*

Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
Quote
Moje zdanie jest takie, że jak np kseroboj gra aktualnie na 46 progresje to niemożliwe jest, żeby wszystkie skończył. Napewno wśród nich znajdzie się 1 lub kilka drużyn które nie będą remisowac przez np > 10 meczy.



a moim zdaniem jest to diabelnie mozliwe, nie twierdze, ze na bank tak sie stanie, ale obserwujac wybory kseroboj'a to raczej nie bedzie mial problemow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

spojrz prosze na statsy trafien na poszczegolnych etapach, prezentuja sie niezle chyba


btw: kseroboj? jaki miales najwyzszy etap w historii? [moze juz bylo, ale nie moge znalexc]

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,961
Dziękuję, bcn1899 za wyjaśnienia.
Gdy znajdziesz chwilkę, to może napisz w jaki sposób dobierasz liczbę progresji i stawkę początkową do posiadanej floty.

Rzeczywiście, dobierając odpowiednio mnożnik można przy danym budżecie zwiększyć liczbę etapów zachowując przy tym godziwy zysk.

Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić swoimi doświadczeniami. Będę wdzięczny.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
Quote
Gdy znajdziesz chwilkę, to może napisz w jaki sposób dobierasz liczbę progresji i stawkę początkową do posiadanej floty.


liczby progresji nie dobieram na podstawie budzetu, ale raczej na podstawie par meczowych danego dnia, jesli gra taka Fortaleza, ktora od 14 spotkan nie zremisowala [abstrahujac od tego, ze brazylijska liga nie obfituje w iksy], a przed nia jeszcze kawal sezonu to wychodze z zalozenia, ze grzechem jest tego nie zagrac

stawki poczatkowe to kwestia wyczucia, sytuacji aktualnej w innych progresjach, konkretnego meczu, jesli dzis zaczynam Valenciennes, ktore nie zremisowalo od 6 spotkan, a druga francuska jest bogata w remisy to pozwalam sobie na wyzszy poczatek, jednak nigdy nie byly to takie kwoty jak ktos tu podawal, rzedu 40zl [ale bywa ze robie tak, iz na I etapie gram za powiedzmy 20zl, nie ma x, na II etapie... tez gram za 20zl, bez mnozenia, w przypadku iksa zysk nadal satysfakcjonujacy..]

bawiac sie mnoznikiem, w sytuacji absolutnie krytycznej, dziesiec etapow mozna zakonczyc w mniej niz 100zl, to oczywiscie mija sie z celem, ale jesli jest czarna fala to czasem lepiej na zimno odzyskac to co sie wlozylo, niz na wariata walczyc o duzy zysk [10 etapow, zainwestowana flota 96zl, stawka poczatkowa 1zl, wygrana 25zl przy srednim kursie 3,20]

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
Quote
Moje zdanie jest takie, że jak np kseroboj gra aktualnie na 46 progresje to niemożliwe jest, żeby wszystkie skończył. Napewno wśród nich znajdzie się 1 lub kilka drużyn które nie będą remisowac przez np > 10 meczy.
Co w takim przypadku robisz kseroboj? Czy masz ustaloną górną granice meczy bez remisu danej druzyny powyżej której nie grasz? Czy wyjdziesz na plus, w sytuacji gdy z tych 46 progresji - 3 lub 4 nie ukończysz?

Pozdrawiam.

nie mam ustalonej gornej granicy meczy bez remisu. gram zawsze do konca. w poprzednim sezonie odpuscilem TRIER i w nastepnej kolejce zremisowali.
gram duza ilosc progresji, ale wiekszosc nich za male stawki. tylko te najpewniejsze (moim zdaniem) gram grubiej. mialem miesiace w ktorych nie bylo zysku, ale w nastepnych wszystko sie zwrocilo.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
Quote
Quote
Moje zdanie jest takie, że jak np kseroboj gra aktualnie na 46 progresje to niemożliwe jest, żeby wszystkie skończył. Napewno wśród nich znajdzie się 1 lub kilka drużyn które nie będą remisowac przez np > 10 meczy.



a moim zdaniem jest to diabelnie mozliwe, nie twierdze, ze na bank tak sie stanie, ale obserwujac wybory kseroboj'a to raczej nie bedzie mial problemow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

spojrz prosze na statsy trafien na poszczegolnych etapach, prezentuja sie niezle chyba


btw: kseroboj? jaki miales najwyzszy etap w historii? [moze juz bylo, ale nie moge znalexc]

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*


moj najwyższy etap w historii to 8

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
tak jak napisal bcn1899 nie zawsze trzeba stosowac sztywny mnoznik. przy wyzszych etapach zmniejszam stawki.

Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
Quote
bawiac sie mnoznikiem, w sytuacji absolutnie krytycznej, dziesiec etapow mozna zakonczyc w mniej niz 100zl, to oczywiscie mija sie z celem, ale jesli jest czarna fala to czasem lepiej na zimno odzyskac to co sie wlozylo, niz na wariata walczyc o duzy zysk [10 etapow, zainwestowana flota 96zl, stawka poczatkowa 1zl, wygrana 25zl przy srednim kursie 3,20]

Zakładając, że 10 etap progresji remisowej można osiągnąć przy wkładzie < 100zł, wydaje mi się błędne. Nie wiem jak Ty ale ja nigdy nie zaczynam progresji remisowej od 1zł - to tak jakby zaczynając grać daną progresję od razu zakładać, że bardzo ciężko będzie ją trafić i potrzebne będzie min 10 etapów.
Po 2 - nie zawsze a takich sytuacjach trafia się kurs na remis 3,20.
Po 3 przy mniejszym kursie na remis, stawka progresji 1,75 już nie za bardzo pasuje.
Ja najniższą progresję zaczynam od 3zł i w ekstremalnej sytuacji wystepują następujące stawki 3-5-10-20-35-60. Tak więc już po 6 etapch mam zainwestowane ponad 130zł. Myślę, że dopiero po 5-7 etapie można zacząć kombinować coś ze stawkę bo od tego momentu zaczyna się robić niebezpiecznie.

Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
Quote
Zakładając, że 10 etap progresji remisowej można osiągnąć przy wkładzie < 100zł, wydaje mi się błędne.

zalozenie jest czysto teoretyczne, ale mozliwe do zagrania, nie mowie, ze tak gram czy ze ma to sens [raczej podkreslam, ze nie], kursu 3,20 nie wzialem z glowy, tylko ze sredniego kursu wyliczonego we wszystkich progresjach jakie zagralem, wez stawki 1,1,2,3,5,6,9,13,19,36 i bedzie ok, podkreslam raz jeszcze, to jedynie zalozenie teoretyczne, to tyczy sie tez gry na I i II etapie ta sama stawka, zmierzam jedynie do tego, ze mnoznikiem, mozna, lub wrecz nalezy, a przynajmniej warto <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> manipulowac w zaleznosci od sytuacji

Quote
Nie wiem jak Ty ale ja nigdy nie zaczynam progresji remisowej od 1zł - to tak jakby zaczynając grać daną progresję od razu zakładać, że bardzo ciężko będzie ją trafić i potrzebne będzie min 10 etapów.

nie mowie, ze ja zaczynam, ale jesli ktos sie boi, nie gral progresji, nie wie czy nie peknie, niech zacznie sobie i od 1,00zl i zobaczy, ze mozna miec regularny nizszy lub wyzszy zysk [wszystko zalezy od kapitalu], podobnie jak kseroboj gram zawsze do konca, a zysk jest rozny, bo wszystko uzalezniam od sytuacji

Quote
nie zawsze a takich sytuacjach trafia się kurs na remis 3,20

oczywiscie, ale jak mowie, 3,20 jest plus minus moim srednim kursem ze wszystkich progresji, jesli gra sie druga francuska czy wloska, to kursy beda slabe, ale grajac np skandynawie mam kurs sredni miedzy 3,38 a 3,56, calkiem ladny

Quote
Po 3 przy mniejszym kursie na remis, stawka progresji 1,75 już nie za bardzo pasuje.

raz: pasuje nawet 1,5 przy srednim kursie 3,00, ale dwa: podkreslam - manipulowac mnoznikiem i bedzie fajnie

Quote
Ja najniższą progresję zaczynam od 3zł i w ekstremalnej sytuacji wystepują następujące stawki 3-5-10-20-35-60. Tak więc już po 6 etapch mam zainwestowane ponad 130zł. Myślę, że dopiero po 5-7 etapie można zacząć kombinować coś ze stawkę bo od tego momentu zaczyna się robić niebezpiecznie.

oczywiscie, i slusznie, gra sie po to, zeby miec zysk, im wyzsze stawki, im wyzszy mnoznik tym wiecej floty po stronie zyskow, ale te teorie dotycza sytuacji wyjatkowych, a kazdy musi dopasowac jedno i drugie do swoich mozliwosci,

i jak mowie, czasem lepiej tylko odzyskac to co sie zainwestowalo, niz byc 1000zl w plecy jak sam napisales

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*

Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
Quote
i jak mowie, czasem lepiej tylko odzyskac to co sie zainwestowalo, niz byc 1000zl w plecy jak sam napisales

Wiem, wiem...sam często tak dobierałem stawkę, żeby trochę zarobić a nie wkładac za duzo - tylko, że ja zawsze wtedy dokłądałem pewniaka i dzieki temu kurs mi się dużo zwiększał. Przy tej mojej nieszczęsnej progresj grałem tak:
2-4-7-15-25-40-65-100-200-200-270

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
PIĄTEK:

Trier III <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />
Valenciennes III <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" />
Grenoble I <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
SOBOTA:

Sheffield U. V
Chesterfield III
Jablonec III
Vicenza II
Cesena II
Leeds II
Rennes II
Nottingham II
Bristol Rovers II
Helsinki II
Swansea II
Legia HT II
Lyon II
Nancy I
Grimsby I
Wigan I
Liverpool I
Viking I
Amkar I

Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 1,438
NIEDZIELA:

Lillestrom VIII
Cruzeiro III
Freiburg III
U.Leira III
Dynamo M. III
Colon III
Ciudad Murcia II
Alliansi II
Celta Vigo II
Crewe II
Tenerife II
Lahti II
Jaro II
Most II
Rubin Kazań II
OFI Crete I
Xerez I
Ejido I
Ruch Chorzów I

Dołączył: Sep 2005
Posty: 8
O
stranger
stranger
O Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 8
A co sądzicie o progresji w naszej lidze? Zacząłem grać w zeszłej kolejce i... większość meczy weszła. Zacznę więc raz jeszcze w tej. Po analizie tabeli, widać zespoły o skłonnościach do remisów, ciekawostki - łęczna, arka. W dodatku tabele 2003/2004 a już z pewnością 2005 napawają optymizmem co do ilości remisów - (44mecze, 19 remisów, co daje imponujący wynik 43,1% remisów). Świadczyć to może o dwóch rzeczach, spłaszczeniu polskiej ligi i wyrównaniu, bądź też jej nierozegraniu.


Jeszcze jedno. Operuję mnożnikiem, kształtując stawkę w odniesieniu do kursu i swoich przewidywań. Jednak podziwiam? osoby które grają tyle progresji na raz. Pzy moim "kapitale" nie mogę pozwolić sobie na wiecej niż 3-4 progresje na raz, licząc na zabezpieczenie 12-13 kolejek bez remisu, na każdą z progresji. Drobne wygrane, przy ciągnięciu 30 progresji na raz i do tego powiedzmy 4-5 spotkań na 9-10poziomie. Nikomu się tak nie zdarzyło? A może się mylę?

Dołączył: Sep 2005
Posty: 8
O
stranger
stranger
O Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 8
Urwało mi 1 zdanie.

Chodziło mi o to, co w przypadku gdy są tylko "Drobne wygrane, przy ciągnięciu 30 progresji na raz i do tego powiedzmy 4-5 spotkań na 9-10poziomie."

Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
Sobota:

Chesterfield 4
Grimsby 4

Sunderland 3
S.U. 3
Nottingham 3
Swansea 3

Nancy 2
Rennes 2
Stoke 2

Charlton 1
Wigan 1

Strona 11 z 13 1 2 9 10 11 12 13

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (forty, betowiec, rafal08, latajaca_holenderka, aker), 1,059 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,288
Posty5,835,226
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1