Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 45 1 2 3 44 45
#398413 09/09/2005 15:14
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
[b]Ciekawe ilu na forum jest maturzystów? W temacie "Co robicie?" pokazalismy sie dobrej strony - to forum do nas należy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Wiecie już co zdajecie na maturze i jaki temat będziecie przygotowywać na Polski? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Ja zamierzam zdawać: WOS, Historie, Polski, Angielski. Temat z Polskiego? Jeszcze się nie zdecydowałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> mysle nad "Frazeologia dziennikarstwa sportowego..." Przytocze troche odzywek Gmocha i komisja na kolanach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Co potem? Pewnie studia (zapewne zaoczne): prawo, dziennikarstwo, politologia.

Bonus: Unibet
#398414 09/09/2005 15:24
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
teraz to chyba poprawkowa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
czy juz piszesz o przyszłorocznej? w sumie tytuł tematu na to wskazuje ale kto wie...
jeśli o mnei chodzi to maturę zdałem w zesżłym wieku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#398415 09/09/2005 15:27
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Ja także pisze mature w tym roku.
Co do przedmiotów to prawdopodobnie matma, infa, polak i angielski. Temat jeszcze niewiem. A co potem, dalej nauka w Krakowie.
pozdro

#398416 09/09/2005 15:34
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
Witam, ja również zaliczam się do osób zdających w tym roku maturę. Choć mogłem ją zdawać rok temu, ale wolałem wybrać technikum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Ja zamierzam zdawać: Język Polski, Niemiecki lub Angielski oraz Matematykę. Wszystko na poziomie podstawowym. Tematu z języka polskiego jeszcze nie wybrałem - czas mam do 23 września.

Równiez jak Kameleon wybieram się na studia, raczej zaoczne. Kierunek może jakiś techniczny, choć biorę pod uwagę dziennikarstwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Ciekawe kto z Was będzie zdawał egzamin na tytuł technika ?

#398417 09/09/2005 15:41
Dołączył: Mar 2005
Posty: 698
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 698
Obowiazkowy Polski

Rozszerzone: Matma, Geografia, Angielski

Podstawowe: Niemiecki

Temat z polskiego? Tez ten chcialem to co Kameleon ale zajal kumpel z klasy, niby mozna i w kilka osob z klasy ale wiadomo jak to jest, beda nas porownywac, a to moze sie zle skonczyc; jeszcze sie zobaczy

Potem? Po kolei wg waznosci dla mnie: SGH, AE w Poznaniu, UW, AE w Krakowie. Mysle, ze przynajmniej do jednej z nich sie dostane. A jak nie? Za mlodu chcialem byc strazakiem.

#398418 09/09/2005 15:48
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Przed gimnazjum to chciałem iść na informatyke, ale gdy zobaczyłem nauczycielke od matmy w liceum to zrezygnowałem i postanowiłem nie mieć nic wpólnego z tą jakże odrażającą osobą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#398419 09/09/2005 15:54
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
G
Pooh-Bah
Pooh-Bah
G Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
Quote
choć biorę pod uwagę dziennikarstwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Wybierz ten kierunek techniczny, radzę Ci. Dlaczego? Bo:
a) jest sie tam przej**** trudno dostać, w tym roku rekrutacja na UJ wyglądała tak: 1) musiałeś mieć 180/200 pkt z byle jakiego przedmiotu z matury (licząc, że 100 to podstawowy i 100 rozszerzony to musiałbyś mieć np. po 90 z obu albo jakieś inne konfiguracje, w każdym razie przejebka - ja miałbym tylko z mojej matury z anglika więcej niż 180/200) 2) to Cię dopuszczało do egzaminu dopiero <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> c) potem rozmowa kwalifikacyjna, jeśli Ci dobrze poszedł egzamin, choć to akurat już (chyba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) tylko formalność...
No chyba, że chcesz składać na AP, ale tam nie wiem jak to wyglądało.

b) Studia dziennikarskie to gówno. Tak mówili nam dziennikarze mający z nami praktyki w szkole (chodziłem na profil human-dziennikarski) i więcej jest pieprzenia o historii mediów itd., niż rzeczywiście przydatnych rzeczy. Gość powiedział, że mało który poważny dziennikarz jest po dziennikarstwie, większość ma specializację w innej dziedzinie i najwyżej jakieś studium potem robi roczne albo coś.

Powodzenia maturzystom i pamiętajcie - nie przejmujcie się tak tym, zobaczycie jak lajtowy będize dla was ten rok - jesteście królami szkoły w końcu, nawet nauczyciele już nie będą patrzeć na was jak na tych durniów, którzy 2 lata temu przyszli do liceum i byli ani me, ani be. Polecam lajtowanie się i podchodzenie do matury na luzie, z systematyczną pracą "po trochę" jeśl chodzi o maturę ustną z polaka. Z mojego doświadczenia wynika, że lajtowanie jest dobre, tej systematyczności to nie próbowałem,ale myślę, że potem ma się mniej na głowie niż ja miałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Aha, jak ktoś będize potrzebował jakiś wskazówek albo pomysłów do tematu takiego jak ja miałem: "POETYCKIE MODLITWY RÓŻNYCH EPOK" to mogę coś podpowiedzieć co do tekstów i interpretacji, to walić na priva. Pozdrawiam i powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Jak to fajnie czuć się takim starym a być tylko rok starszym od was <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Co ta matura robi z człowiekiem, we łbie mi się poprzewracało <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#398420 09/09/2005 16:02
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
czy dobrym pomysłem byłby temat w którym można by było zamieścić linki do stron z pomocami? chodzi mi o strony np: z powtórki epok z polaka i z innych przedmiotów

#398421 09/09/2005 16:05
Dołączył: Dec 2004
Posty: 807
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 807
Witam, ja również w tym roku zdaję mature. Podstawowa: Polski, Angielski, może matma lub chemia. Rozszerzony: Historia, WOS. Potem mam zamiar próbować na prawo lub socjologię, ewentualnie europeistyka lub politologia. Myślałem też o Akademii Obrony Narodowej, ale niestety nie mam wujka generała <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Gajwer czy Ty przypadkiem nie studiujesz prawa?

#398422 09/09/2005 16:09
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
G
Pooh-Bah
Pooh-Bah
G Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
Quote
czy dobrym pomysłem byłby temat w którym można by było zamieścić linki do stron z pomocami? chodzi mi o strony np: z powtórki epok z polaka i z innych przedmiotów

Ale wyjaśnij lepiej o co Ci chodzi. Jeśli chodzi Ci o zamieszczenie w bibliografii tego z czego korzystałeś, to raczej odradzam wypisywanie stron w stylu WWW.ŚCIĄGA.PL or something. Ale wiesz, nie musisz się chwalić, że korzystałeś z takich stron. Są tam zazwyczaj takie informacje, które możesz się wytłumaczyć, że masz z zeszytu do polaka i z lekcji polskiego, przecież tego nikt nie sprawdzi. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Chyba, że chodzi Ci o coś innego ale to nie zrozumiałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#398423 09/09/2005 16:10
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Quote
[b]Jeszcze się nie zdecydowałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> mysle nad "Frazeologia dziennikarstwa sportowego..." Przytocze troche odzywek Gmocha i komisja na kolanach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Co potem? Pewnie studia (zapewne zaoczne): prawo, dziennikarstwo, politologia.
gdzie można znaleść tematy na ustną?

#398424 09/09/2005 16:17
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
chodziło mi o temat na tym forum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#398425 09/09/2005 16:28
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
G
Pooh-Bah
Pooh-Bah
G Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
smog studiuję, a co <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ? Studiuję to za dużo powiedziane - zaczynam dopiero 1 rok w październiku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#398426 09/09/2005 17:08
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
a jakie macie tematy z polskiego?

#398427 09/09/2005 17:23
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
ja sie wlasnie męcze z magisterka.studiuje (jeszcze) politologie specjalnosc dziennikarstwo.studia owszem mile przyjemne rozwijajace ale nieliczcie na to ze zostaniecie dziennikarzami.chyba ze jestescie wyjatkowo zdolni,pracowici, ambitni i z duza iloscia znajomosci.no i trzeba tak gdzies od 3 roku pisac(badz nagrywac) w roznego rodzaju gazetkach, radiach zeby ewentualnie myslec potem o pracy w branzy.alternatywa jest praca w reklamie, marketingu i PR bo do tego tez teoretycznie przygotowuja studia dziennikarskie. u mnie na roku 2 osoby zalapaly sie do lubelskiej wyborczej, jedna do tygodnika sportowego i ze 2 do radia

#398428 09/09/2005 19:00
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
hehe widzę, że jak jakiś czas temu powstawały tematy do matury w 2005 roku tak teraz powstają do tegorocznej. Ja już na szczęście mam maturkę za sobą, zdałem ją w skali ogółnej na -4, co oznacza, że mogło być lepiej.

Od razu zaznaczam do tegorocznych maturzystów, matura to nic strasznego, ja też myślałem, że to nie wiadomo co, taka nagonka w mediach i w ogóle, w sumie denerwowałem się na pierwszym ustnym egzaminie z angieskiego, z którego nie czułem się pewny, jednak wynik 12/20 na podstawowym mnie zadowolił. Późniejsze egzaminki to już bułka z masłem - polski 100% ustny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> bo w komisji miałem moją babkę z polaka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> a pisemne to wogóle się nie denerwowałem nie wiem w sumie dlaczego, ale z perspektywny czasu bardzo się cieszę, że oszczędziłem sobie moje skołatane nerwy.

Także maturzyści uczcie się to napewno przyniesie Wam efekty, bo kto się nie uczy ten powinien być zaniepokojony.

Życzę powodzonka

#398429 09/09/2005 19:03
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
aha i jeszcze jedno odnośnie tematów z polaka, to nie wiem jak to zrobiliście, że już je macie podane, bo jak ja zdawałem w tym roku to w styczniu się wybierało czyli 4 miesiące przed maturką:D

a co do tego, że się tematy powtarzają to ja miałem .. hmm.. ''Motyw wędrówki w literaturze'', tak samo jak koło 50 osób z mojej szkoły, trochę mnie to deprymowało, ale zdobyłem 100% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#398430 09/09/2005 19:22
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
hehe ... sami dziennikarze ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

żeby było śmieszniej ja takze mysle o dziennikarstwie.

Polski,angol,hista, wos ... wszystko roz. za wyjatkiem wosu.

Ja jak narazie totalna olewka... mysle zaczac sie wziasc na serio od stycznia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

A jesli chodzi o studia ... to napewno dziennie, na inne nie mam kasy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> no chyba ze sie nie dostane ...

wroclaw, katowice, kraków ... tylko te 3 miasty wchodza w rachube w moim przypadku.

... dziennikarstwo .... albo prawo ....
z przewagę .. na dziennikarstwo ... moje marzenie z dziecinstwa.

Jesli chodzi o temat z polaka to troche zjebalem sprawe ... bo zamiast ukulac sobie jakis ... to mi sie oczywiscie nie chcialo i teraz musze wybierac z tego co dają ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Czas na wybranie tematu ustnego do konca wrzesnia wiec luz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#398431 09/09/2005 19:59
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983
Likes: 2
W
Fundator
Fundator
W Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983
Likes: 2
ja podobnie jak kolega wyżej totalna olewka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
wprawdzie wszędzie naokoło mi trąbią,że trzeba by tu coś pomyśleć poważniej,ale na mnie akurat takie gadanie działa w przeciwną strone i w efekcie nawet nie wiem jeszcze co zdaje,nie mówiąc już o tym na jakim poziomie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Chociaż ten WOS kusi coraz bardziej
Na temat studiów też jeszcze nie myślałem.

Co do dziennikarstwa,to kiedyś też miałem takie marzenia,ale teraz już twardo stąpam po ziemi i wiem że to raczej nie do zrealizowania

#398432 09/09/2005 21:09
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Quote
aha i jeszcze jedno odnośnie tematów z polaka, to nie wiem jak to zrobiliście, że już je macie podane, bo jak ja zdawałem w tym roku to w styczniu się wybierało czyli 4 miesiące przed maturką:D

a co do tego, że się tematy powtarzają to ja miałem .. hmm.. ''Motyw wędrówki w literaturze'', tak samo jak koło 50 osób z mojej szkoły, trochę mnie to deprymowało, ale zdobyłem 100% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Były już podane na koniec roku szkolnego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> Wisiały sobie w gablocie, ale dopiero teraz, we wrześniu lista została skorygowana (jakieś drobne poprawki).

Gajwer - w tym roku powinno być łatwiej dostac sie na wymarzony kierunek, będzie pisana (chyba) tylko nowa matura i wszyscy będą mieli równe szanse. Ponoć podczas nie tak dawnej rekrutacji system punktacji faworyzował tych co zdawali stare matury. Rozumiem Gajwer, że mature z histori również pisałeś...uczyłes się z jakiejś "specjalnej" ksiązki, czy wytarczyły te szkolne podręczniki?

Strona 1 z 45 1 2 3 44 45

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, rafal08, Akhu, Lukasz111, $-man, Sensei, aker, latajaca_holenderka, betowiec), 765 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,042
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1