|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
a dla mnie super wymyślił <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> polski i angielski zdałem bardzo dobrze, ale moja noga to matematyka, skromne 24%, a o moje miejsce na uczelnie musiałem przechodzić oddzielne egzaminy, rysunek, wiedza o sztuce, aksonometria itp. pierdoły, więc nie uważam, że wszyscy którzy skorzystaja z tej amnestii to sa totalni idioci (może poprostu jak ja olali sobie matmę:)) ..więc mam gdzieś w jaki sposób zdałem maturę, mi wystarczy aby była zaliczona, poniewaz rekrutacja na architekturę rządzi się swoimi prawami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..jestem dobrej myśli <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jasne ,architekt nie potrzebuje znajomości matematyki ,niczego nie liczy (sic !!!) ,wszystko rysuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Romek ,juz masz 1 głos wiecej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> tego nie napisałem, owszem jest matematyka na architekturze, ale wystarczająco rozeznany w temacie i ilosc matmy na tych studiach jest znikoma, poza tym, projektując dom musze stworzyć ładną kompozycję, aby wszytsko ładnie wyglądało, było funkcjonalne itp. ...a to czy to będzie się trzymało itp. to o takie rzeczy musi się martwić budowlaniec, którego studia sa wręcz wypchane matematyką i fizyką
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
polska nauka się kompromituje 1. uczniowie, no 1/5 to muły, jak można dopuścić takich ludzi do matury? mówimy o 30%!!! nie 50%+1 nie 60%, ale o granicy 30% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> 2.nauczyciele, bo żeby nie nauczyć ludzi 30% materiału? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> 3.minister, bo robi z siebie totalnego idiotę, jak można zdać maturę, jeśli się jej nie zdało <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
ciekawe ilu maturzystów przeczytało choć połowę lektur.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125 |
Połowę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> Llama - z ciebie jest iście niepoprawny optymista <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Wypadałoby zapytać ilu przeczytało choć jedną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
W erze wszeobecnych streszczeń i bryków sądzę, że właśnie połowa...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 29,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 29,392 |
gdyby o zdaniu matury decydowala ilosc przeczytanych lektur to moze 20% by zdalo, kiedy ja chodzilem do LO(a bylo to ladnych pare lat temu) to juz wtedy czytanie lektur nie bylo powszechne a co dopiero musi byc teraz...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
polska nauka się kompromituje 1. uczniowie, no 1/5 to muły, jak można dopuścić takich ludzi do matury? mówimy o 30%!!! nie 50%+1 nie 60%, ale o granicy 30% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> 2.nauczyciele, bo żeby nie nauczyć ludzi 30% materiału? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> 3.minister, bo robi z siebie totalnego idiotę, jak można zdać maturę, jeśli się jej nie zdało <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
ciekawe ilu maturzystów przeczytało choć połowę lektur. od początku do końca, preczytałem tylko 3 lektury, z czego jedną z nich trudno by było nazwać w ogóle lektura, chodzi mi o "Kamizelkę" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ..a z matury z polaka miałem 90%, jakos nie uważam aby to było mało, a to czy się zda maturę czy nie, zalezy od ilości czytanych książek ...a oblałem matmę 24% :]
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
z powodu braku edycji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
miało być tak: "...a to czy się zda maturę czy nie, nie zalezy od ilości czytanych książek..."
zapomniałem jednego "nie" dodać, bez którego zdanie traci sens <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
wiesz gancik, o narodzie świadczy jego historia, kultura, sztuka, słowo . słowo pisane... to jest dramat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> dramat na naszych oczach. Polski nie było na mapie, ale była w sercach, była xapisywana na papierze....
w jaki sposób teraz poszerza się swoje słownictwo itp? z h-h muzy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
edit gnacik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> gancik nawet fajnie brzmi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
Sam fakt wywalenia matematyki i dopuszczenie do sytuacji, że uczeń może nie zdawać żadnego przedmiotu ścisłego na maturze, ukazuje w jak beznadziejnym państwie żyjemy. Nauka nie opiera się tylko na czytaniu lektur (w wielu przypadkach strzeszczeń), dokładnym wykuwaniu dat, miejsc walk i innych rzeczy, które do niczego nie są potrzebne, a których człowiek i tak długo nie zapamięta. W liceach jest za dużo przedmiotów na "wykucie", a za mało na zrozumienie. A jeśli już są te na zrozumienie i wnioskowanie, to wydają się dla młodzieży zbyt trudne, a jednocześnie możliwe do pominięcia na egzaminie. I nawet z takimi ułatwieniami aż 20% uczniów nie zdało matury.. Dobrze, że liceum już za mną..
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Połowę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> Llama - z ciebie jest iście niepoprawny optymista <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Wypadałoby zapytać ilu przeczytało choć jedną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
W erze wszeobecnych streszczeń i bryków sądzę, że właśnie połowa... Niedawno byłem w ksiegarni o nazwie "Edukacyjna". Patrzę ,a najwieksze regalisko to streszczenia ,ściągi itp. Pytam włascicielke czy to badziewie na regale pasuje do nazwy ksiegarni i vice versa ,a kobitka na to : "cóż ,wiem ,że to chłam ,ale jakby nie to ,toposzłabym juz dawno z torbami". Dziś streszczenia lektur ,jutro bryk zamiast kory mózgowej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
3.minister, bo robi z siebie totalnego idiotę, jak można zdać maturę, jeśli się jej nie zdało <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> widocznie w tym chorym kraju jakoś można ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Roman G. - Oficjalny sponsor Matury 05/06 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125 |
Przed wojną maturę zdawało 10% społeczeństwa i wtedy egzamin dojrzałości rzeczywiście był wykładnikiem wiedzy! Teraz matury nie zdaje 10% społeczeństwa i staje się ona tyle warta co świadectwo ukończenia kursu robótek na drutach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Liceum ogólnokształcące jak sama nazwa wskazuje powinno swoich absolwentów wyposażyć w pewną elementarną wiedzę z różnych dziedzin; w szczególności w kwestie związane z historią, kulturą i funkcjonowaniem państwa polskiego!
Tymczasem w tym roku świadectwo maturalna może trafić do rąk kogoś, kto ma średnią 2.5, a na dodatek nie potrafił uzyskać oszałamiającego pułapu 30% z jednego przedmiotu!
Przecież ten zabieg nie leży w niczyim interesie!!!
Rektorzy porządnych uczelni mają tylu kandydatów, że tych z amnestią wykoszą na wstępie; pozostali stracą na tym, że w pozostałych sytuacjach nic ich od "ułaskawionych" nie odróżni - wszyscy będę mieli wykształcenie średnie!
Jak tak dalej będą obniżane kryteria to każdy będzie miał po 4 fakultety i zero wiedzy! Mam dziwne wrażenie, że nie tędy droga...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Tymczasem w tym roku świadectwo maturalna może trafić do rąk kogoś, kto ma średnią 2.5 Akurat takie świadectwo sam mam więc się wypowiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Po 3 latach liceum stwierdzić mogę, że moja wiedza poszerzyła się tylko w zakresie języka polskiego, WOS'u oraz historii. To były przedmioty, których się uczyłem, reszte regularnie olewałem. Myśle, że obecnie myśli tak przynajmniej 80% maturzystów, bo po co starać się by otrzymać ocene bardzo dobrą jak i tak na uczelnie mi się to nie przyda. Zresztą na maturze i tak nie miałem szansy użyć wiedzy, którą wynisołem z licem, bardziej tu się przydała telewizja i internet - serio. Rektorzy porządnych uczelni mają tylu kandydatów, że tych z amnestią wykoszą na wstępie; I tak chyba Ci kandydaci nie mają szans na państwowe studia bo świadectwa dostaną dopiero w sierpniu. Patrząc teraz jak już jestem po podstawówce, gimnazjum i liceum stwierdzam, że ten system jest do dupy. Oceny nigdzie się nie liczą a testy nie sprawdzają wiedzy tylko...według Giertycha inteligencje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Można mięć srednią 2.5 i być dobrym z tych przedmiotów na, których Ci naprawdę zależy, po co np. ktoś ma wykuwać bilogię lub chemie jeżeli kompletenie na przyszłych studiach nie będzie mu to potrzebne ?. U nas ciągle jest tak, że każdy MUSI uczyć się wszytkiego i tyle, dla mnie jest to chore.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Oj jaki błąd <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />, miało być wykówać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125 |
Sam sobie SJS odpowiedziałeś na pytanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Uczysz się rzeczy które nie muszą przydać ci się na studiach, ale przynajmniej wiesz jak poprawnie pisze się "wykuwać" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Pomijam już fakt, że mówi się "wkuwać" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Elementarna przyzwoitość nakazuje absolwentowi LO posiadać chociaż podstawową wiedzę z wszystkich przedmiotów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Jeżeli kogoś przeraża ogrom tej wiedzy to cóż - nie każdy musi być wykształcony <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Nie chcę nikogo urazić, ale moim zdaniem ze średnią poniżej 3.0 nikt nie powinien nawet myśleć o otrzymaniu świadectwa maturalnego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Elementarna przyzwoitość nakazuje absolwentowi LO posiadać chociaż podstawową wiedzę z wszystkich przedmiotów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Tą podstawową wiedzę z wszytkich przedmitów powinno się posiadać wtedy kiedy opuszcza się gimazjum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />, a w LO przygotwać człowieka do tego co naprawdę będzie danej osobie w przyszłości potrzebne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727 |
"Starsi" koledzy troche sie za bardzo wczuli...
apropo średniej... ktos pojdzie do slabej szkoly i bedzie mial srednia 4.5, a ktos do dobrej i bedzie mial 3.2, a bedzie wiecej umial/potrafil/wiedzial od tego pierwszego...zatem średnia to pojęcie względne.
Ja takze olewalem przedmioty, ktore mi sie nie przydadzą.... jednak udalo mi sie wyciągnąć jako takie oceny... i coś tam pamiętam, jednak niezbyt wiele.
Ja przeczytalem 75% lektur, a z matury mialem 47% pomimo, że poziom mialem naprawde na dobrym poziomie. Nie przeczytalem po prostu chłopów, bo zwyczajnie mnie nudzily. Liczylem na coś praktycznego jak Herbert... a nie takie biadolenia o dziadach. Drugiego tematu wolalem nie "tykać" nawet kijem, bo dramaty to nie moja bajka. Kumple, ktorzy mieli duze slabsze wyniki w LO ode mnie napisali mature 20% lepiej. Bryki zrobily swoje. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Mi sie nawet nie chcialo czytac tego streszczenia, przeczytalem samą problematyke. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Trafne spostrzeżenia Zabielany87 co do "patrzenia" na srednią jaką kto posiada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.
Co do Chłopów, szkoda, że byli w tym roku, bo całą lekturę przeczytałem, chociaż w programie miałem tylko I tom. Zobaczymy co będzie za rok, oby nie Potop <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|