Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 16 1 2 3 4 5 6 7 15 16
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Panowie...
Jak sprawdzić dane zamontowanej płyty głównej, bez zaglądania do środka kompa ? grin
Potrzebne mi są sterowniki do karty graficznej...a nie znam jej parametrów frown
Dzięki za pomoc smile


Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Darmowy program Aida pokaze Ci dokladnie wszystkie zamontowane czesci w komputerze. Polecam, nie zawiedziesz sie.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
H
veteran
veteran
H Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,250
Originally Posted by agr1
Darmowy program Aida pokaze Ci dokladnie wszystkie zamontowane czesci w komputerze. Polecam, nie zawiedziesz sie.
Dziękuje toast
no i juz po problemie smile
pozdr

Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Ostatnio nie widzę linków do filmów na forum, podobnie np. na WP wiem, że powinien być filmik pod tekstem ale go tam faktycznie nie ma...
Identyczny problem jest zarówno gdy używam Firefoxa jak i IE...
Jak to rozwiązać?

Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
poza tym tną mi się strasznie filmy na Youtubie (te wyświetla) mimo dobrej prędkości łącza 8MB i nie używania w tym samym czasie torrentów tudzież innych programów mogących spowolnić neta

Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Zainstaluj najnowszego adobe flash playera.

Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
to nie to agr1, zainstalowałem i dalej nie ma.
Wygląda to tak:

http://yfrog.com/n6111lj

w obu postach powinny być linki do video
dopiero jak zacytuję któryś z postów to w podglądzie mam link...

Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Jakiej przegladarki uzywasz?
Pewnie masz ustawione jakies blokdy typy adblock plus, no-skript.
ALbo oddzielne pogramy blokujace typu admuncher, a moze to firewall lub zapora systemowa blokuje, albo antyvir.

Posprawdzaj po kolei.

Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Faktycznie agr1, w adblock'u miałem zaznaczone:
|http://www.youtube.com/v/*
po odznaczeniu wszystko wróciło do normy, dzięki za nakierowanie mnie na źródło problemu piwo

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
czemu jak pobieram pliki z rapida to pobiera mi sie np 1mb i 10 sekund przerwy, poierze sie znowu 1 mb i znowu przerwa i tak caly czas, czego to wina?? przegladarki?? neta?? serwerow rapida?? wkurza to bo czekam na plik godzine... frown

Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
moze pobiera ci sie z 100kb/s a okienko postepu odswieza co 10s laugh

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
pobiera sie z predkoscia ponad 200kb/s i w czasie jak sie nie zacina to wartosci sie zmieniaja, jak jest pauza to wszystko stoi nawet pasek

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
juz nie sciagam z rapida z tego powodu, ale jeszcze jakies 2 miesiace temu mialem tak samo, na 99% wina lezy po stronie rapida wink

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Panowie, czy da się jakoś zainstalować adobe flash i jave bez konta administratora? Komputer jest służbowy i raczej nie ma mowy o pozwoleniu, aczkolwiek w wolnej chwili pooglądałbym youtube, pograł na kurniku itp, itd ...obejrzał wczorajszy mecz Lecha laugh

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Spróbuj zainstalować Chrome'a, ma wbudowane moduły flasha, może poradzi sobie sam.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Sprawdzę tą opcje dopiero w sobotę bo mam dniówkę.
W związku z tym iż zwiększyłem pakiet do 4Mbit/s to chciałbym to podzielić, mam jeszcze lapka i tak z 1Mbit/s dałbym na niego, jak to zrobić, jaki ruter kupić, jak zabezpieczyć sieć, bo w tej chwili szukam sieci po całym domu smile raz jest, a raz nie ma(sąsiedzi nie zawsze mają włączonego kompa kiedy ja chcę skorzystać).

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Co do sieci. Są podobno programy, które dzielą łącze ale wiąże się to z nonstop włączonym jednym kompem. Nie wiem, czy routery potrafią takie rzeczy.
Sieć puść na WPA2, dosyć ciężko ją złamać.
A router - ja mam NETGEAR Wireless G 54 (DG834G) - wifi odbieram nawet w ogrodzie (ok 30m od routera) mimo ścian, biurek itp. rzeczy.

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Originally Posted by Skull
Sprawdzę tą opcje dopiero w sobotę bo mam dniówkę.
W związku z tym iż zwiększyłem pakiet do 4Mbit/s to chciałbym to podzielić, mam jeszcze lapka i tak z 1Mbit/s dałbym na niego, jak to zrobić, jaki ruter kupić, jak zabezpieczyć sieć, bo w tej chwili szukam sieci po całym domu smile raz jest, a raz nie ma(sąsiedzi nie zawsze mają włączonego kompa kiedy ja chcę skorzystać).

Tak da się podzielić ,tylko potrzebny dobry router np Dlink lub jakiś lynkis ,bierze router z full opcją cena owszem moze powlaić bo min 150zl-600zl ale naprawdę warto .Niestety za jakość się płaci ale jak chcesz net dzielić i dobrze zabespieczyć to się opłaci wydatek ,przekonałem się na włąsnej skórze . A miałem routerów co nie miara.
Co ważne jak chcesz mieć solidnie zabezpieczony router /sugnał to nie bierz wifi . Co jak co ale 100% zabezpieczenie sygnału wifi to bajki w necie są darmowe /triale programy które potrafią złamać zabezpieczenie routera w 10 min i ukraść sygnał . sam z tego korzystałem jakiś czas .

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Originally Posted by micha$
Co do sieci. Są podobno programy, które dzielą łącze ale wiąże się to z nonstop włączonym jednym kompem. Nie wiem, czy routery potrafią takie rzeczy.
Sieć puść na WPA2, dosyć ciężko ją złamać.
A router - ja mam NETGEAR Wireless G 54 (DG834G) - wifi odbieram nawet w ogrodzie (ok 30m od routera) mimo ścian, biurek itp. rzeczy.

1.Do podzielenia sygnały wystarczy markowy solidny router z opcją HDCP . i nie trzeba miec włączonego drugiego kompa nonstop.
nie pisz głupot jak nie masz pewnej informacji .
2. gratuluję cudownego routera ,ale w życiu nie uwierzę ze odbierasz sygnał na odległości 30 metrów bez jakiego koliwek Wzmacniacza . Testowałem /użytkowałem ponad 20 routerów różnych firm i różny przedział cenowy i żaden n ie działał poprawnie na odległości powyżej 15metrów ,sygnał był za słaby lub w ogóle zanikał , sprawę poprawiał dopiero wzmacniacz ,ale to dodatkowy koszt (nie mały ) wtedy sygnał można było odbierać nawet do 45-50 m d routera .

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Coś namieszałeś raiders.
Zgaduję, że chodzi Ci o DHCP, tylko nie wiem co to ma wspólnego z dzieleniem łącza. W małej sieci domowej DHCP jest niepotrzebne, adresy można wpisać na sztywno.

Skull jeśli chcesz mieć właśnie tak, że dokładnie 1Mbit idzie do laptopa a reszta do kompa, to musisz mieć router z QoS albo dodatkowy komputer z jakimś Linuxem. Natomiast jeśli podział nie musi być sztywny, to podzieli Ci to KAŻDY router i nie musisz mieć włączonego kompa.

Zabezpieczyć w 100% się nie da, ale WPA2 w połączeniu z silnym kluczem (dużo znaków, liter, cyfr, najlepiej losowych, broń Boże żadnego słowa) daje jakoś radę. Można jeszcze dać dostęp do sieci tylko podanym MAC adresom. Dla hakiera to nie problem, ale zawsze to dodatkowe utrudnienie, mogące zniechęcić sąsiadów wink

Co do konkretnego modelu, to zależy jaki to dokładnie jest internet (dostawca)

Strona 5 z 16 1 2 3 4 5 6 7 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, betowiec), 2,872 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,535
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1