Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 40 z 45 1 2 38 39 40 41 42 44 45
#399193 21/07/2006 20:28
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
UMCS

# Ekonomia - stacjonarne I stopnia 3-letnie
Wynik: 218.500 pkt.
Decyzja kwalifikacyjna: kandydat nie zakwalifikowany na studia
# Zarządzanie i marketing - stacjonarne I stopnia 3-letnie
Wynik: 218.500 pkt.
Decyzja kwalifikacyjna: kandydat nie zakwalifikowany na studia

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />


szkoda ze 98% z podst. i 62% z rozsz (matma) nie wystarczylo by sie dostac na UMCS <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> zostala mi jeszcze polibuda ale tam przyjac powinni juz bez problemu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

przy okazji skladal moze ktos z was papiery na w/w kierunki na UMCS? wie ktos jaki tam byl prog punktowy bo jeszcze na stronie umcs nic o tym nie pisze..


z taką matmą stary to byłbym spokojny o moja architekture, poki co tez sie musze odwoływac, poza tym uwazam ze bezczelny ze mnie cham, matme zdałem dzieki Giertychowi i jeszcze sie odwolywać chce <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#399194 21/07/2006 20:30
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
nie bylbym taki pewien czy zdales, poza tym mam nadzieje, ze to nie wejdzie w zycie. Moze takich jak Ty to czegos nauczy.

#399195 21/07/2006 20:37
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
nie bylbym taki pewien czy zdales, poza tym mam nadzieje, ze to nie wejdzie w zycie. Moze takich jak Ty to czegos nauczy.

weszlo w zycie, poza tym co Ty mozesz o mnie wiedzieć, pff.. "takich jak Ty"

#399196 21/07/2006 23:30
Dołączył: Apr 2005
Posty: 829
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 829
Quote
Quote
Pisałem w zeszłym roku CEW'y na UW (bardzo podobne do matury) aby dostać się na kolejne studia . Niestety nie wszystkie ponieważ ostatni pokrył mi się z obroną pracy dyplomowej której nie mogłem przełożyć. Z języka angielskiego miałem odpowiednio 96% z podstawowego i 94% z rozszerzonego. Z geografii miałem na obu poziomach po 84% ale egzamin był już inny niż maturalny (test) a w dodatku nie przygotowywałem się do niego wyjątkowo długo (2-3 tygodnie z jednym repetytorium).

Na kolejne studia i tak się wybieram <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Takie egzaminki maja byc tylko podobne do maturki, w rzeczywistosci maja zupelnie inna forme, a co za tym idzie dla jednych sa latwiejsze, dla innych trudniejsze. Co do samej matury, to zdac jest ja prosto, ale na pewno jest bardziej wymagajaca od matury starej i tu nie ma nawet o czym dyskutowac. Do tego wyniki z nowej matury to jest zupelnie inna bajka w porownaniu do starej matury. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

dokładnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />

#399197 22/07/2006 00:04
Dołączył: May 2005
Posty: 9,285
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 9,285
Na początku gdy wybrali Romka na ministra myslałem sobie: "Jak osoba o tak skrajnie nacjonalistycznych pogladach moze byc mninistrem edukacji ?! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> "

Ale pozniej uswiadomilem sobie ze nie mozna nikogo potepiac za to jakie ma poglady, jezeli dobrze i rzetelnie wykonuje swoja prace...

Teraz juz wiem, za ta amnestie - Roman musi odejsc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />

#399198 22/07/2006 05:39
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Gnacik ---> To gdzie Ty składasz? Chyba większość uczelni odrzuca "ludzi Romka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> . Zresztą wiesz już kiedy dostaniesz świadectwo? Już dostałeś?

#399199 22/07/2006 06:15
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Quote
Chyba większość uczelni odrzuca "ludzi Romka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> .

to mnie akurat nie dziwi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#399200 22/07/2006 07:11
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Quote
Quote
nie bylbym taki pewien czy zdales, poza tym mam nadzieje, ze to nie wejdzie w zycie. Moze takich jak Ty to czegos nauczy.

weszlo w zycie, poza tym co Ty mozesz o mnie wiedzieć, pff.. "takich jak Ty"

Wystarczy, ze poczytalem sobie Twoje wypowiedzi w tym temacie i mi wystarczy. Poza tym jestem szczerze zniesmaczony Twoja postawa, szczycisz sie swoim sposobem zdania matury, ja bym zakopal glowe w piasek i nawet z tego nie skorzystal. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

#399201 22/07/2006 07:43
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Quote
Quote
Takie egzaminki maja byc tylko podobne do maturki, w rzeczywistosci maja zupelnie inna forme, a co za tym idzie dla jednych sa latwiejsze, dla innych trudniejsze. Co do samej matury, to zdac jest ja prosto, ale na pewno jest bardziej wymagajaca od matury starej i tu nie ma nawet o czym dyskutowac. Do tego wyniki z nowej matury to jest zupelnie inna bajka w porownaniu do starej matury. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

dokładnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />

Jednak pociągnę jeszcze temat dalej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />. Te 'egzaminki' są w większości bardzo podobne do nowej matury albo trudniejsze - dla wszystkich. Angielski czy Historia miały w zeszłym roku wygląd dokładnie jak matura. Matematyka którą zdawał m.in. mój przyjaciel była taka jak w latach poprzednich czyli test ze wskazaniem odpowiedzi czy jest prawidłowa czy nie. Jeśli matura byłaby taka sama jak ten 'egzaminek' z matematyki zdawalność przedmiotu wynosiłaby 10 no może 20 procent wśród maturzystów. W tym roku musieli to zmienić - po protestach o faworyzowanie osób z nową maturą.

Dla przykładu podam jeszcze jak rozkłdały się wyniki z egzaminów na ekonomię w zeszłym roku. Osoby z nową maturą miały lepsze wyniki z angielskiego i matematyki (ponieważ osoby ze starą maturą zdawały CEW'y). Test percepcji był dla wszystkich jednakowy - wyraźnie lepsze wyniki miały osoby ze starą maturą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

Quote
Co do samej matury, to zdac jest ja prosto, ale na pewno jest bardziej wymagajaca od matury starej i tu nie ma nawet o czym dyskutowac.

Jeśli umiesz daną dziedzinę nie jest bardziej wymagająca.

#399202 22/07/2006 08:10
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Quote
Quote
Co do samej matury, to zdac jest ja prosto, ale na pewno jest bardziej wymagajaca od matury starej i tu nie ma nawet o czym dyskutowac.

Jeśli umiesz daną dziedzinę nie jest bardziej wymagająca.

Rok temu miałem wątpliwą przyjemność bycia w komisji na maturach i z nudów przejrzałem pytania z jęz.angielskiego.Nie jestem orłem z tego języka ale jak zobaczyłem niektóre pytania ( z wersji podstawowej of course ) to o mało co nie spadłem z krzesła ze ------> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Uczeń miał przed sobą banalnie prosty tekst po czym miał odpowiedzieć na równie banlanie proste pytania do niego.

Np: (...)Stoin wstał rano zrobił zakupy po czym udał się do bukmachera ble ble ble <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Pytanie. Dokąd udał się Stoin po zakupach ?

Kwestia przestawienia wyrazów w zdaniu i czegoś tam jeszcze.

W wersji rozszerzonej nie było już tak łatwo ale jeden ludek który miał certyfikat FCE wyszedł po 20 minutach gdzie czasu na egzamin było jeśli się nie mylę 90 minut ( chwała mu za to bo 90 bym już chyba nie wysiedział <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" /> )


Czy matura nowa jest bardziej wymagająca od starej - moim zdaniem NIE a kto wie czy nie jest łatwiejsza.

#399203 22/07/2006 08:20
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
JiroJiro chyba mowisz o egzaminkach na poziomie rozszerzonym, czyz nie? Ja zdawalem w tamtym roku maturke z matmy (nowa), przed przerobilem sporo testow roznej masci i gwarantuje Ci, ze majac dana odpowiedz czy nawet test to jest on dla mnie duzo latwiejszy.
W sprawie trudnosci to z mojego punktu widzenia jest o wiele latwiej nie zdac nowej matury niz starej, bo tamtej sie po prostu nie zdac nie dalo. A to, ze maturka jest w niektorych punktach stosunkowo prymitywna to juz inna para kaloszy. I z tym tez sie zgadzam.
Poza tym wystarczy popatrzec co sie dzialo w tamtym roku na wszystkich uczelniach, gdzie stara maturke traktowali tak jak nowa? 90% ludzi sie dostalo ze stara matura, mimo, ze to byly szkoly, w ktorych w tym roku % zdawalnosci wynosil kolo 50.
Zeby nie bylo ja na swoj wynik nie narzekam i robie to, co chcialem. Zeby nie bylo, ze jakis frustrat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />.

#399204 22/07/2006 08:34
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Mi sie dalej wydaje, ze ta matura to bzdura <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Kumpel trzy dni przed maturą z matmy dowiedział się, że ma ją pisać i zdał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> chociaż jakimś orłem z matmy nigdy nie był. Dlaczego dopiero trzy dni przed? Dlatego, że dyrektorka powinna wyslać jego podanie o zmiane przedmiotu na maturze a tego nie zrobiła i chłopak cały drugi semestr żył ze świadomością, że zdaje WOS <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Angielski...banalne, stresowałem się przed tą ustną bo miałem rozszerzoną, ale jak zobaczyłem temat to...parodia. Najtrudniejsza dla mnie była historia bo...miałem to jako dodatkowy i nawet książki nie otworzyłem przez 3 lata <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Stara matura dużo trudniejsza moim zdaniem chociaż tam pomagali anuczyciele i w sumei przez 3 lata wiedzieliście do czego się uczycie.

Teraz czekam na wyniki na UG <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> 26..mogłoby to już być dziś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#399205 22/07/2006 08:35
Dołączył: Dec 2004
Posty: 339
R
enthusiast
enthusiast
R Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 339
nie wiem jak wyglądała stara matura ale jako tegoroczny maturzysta musze powiedziec ze matura była dla mnie banalna. pisałem z Wosu, historii i niemca. i oczywiscie z polaka/ wyniki są przyzwoite hehe

#399206 22/07/2006 11:52
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
nie wiem czy to było, ale w pewnej gazecie przeczytałem, że ''maturzysta'' w swoim wypracowaniu napisał mniej więcej tak:

''Akcja Dziadów Reymonta dzieję się w Bronowicach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> (tu chyba mu się z ''Weselem'' pomyliło, a głównym bohaterem jest Władysław Boryna''

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

MATURZYSTA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Parodia, Roman na SYBIR !!!

#399207 22/07/2006 13:47
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
Wy cały czas śmiejecie się z błędów jakie robią maturzyście na maturze. Takie błędy były, są i będą bo cóż na to poradzimy. Giertychowi chodziło w amnestii o to że na nowej maturze zdajemy język obcy a na starej nie i tu tkwi największy problem nowej matury. Jeszcze w tym roku w angielskim dali kilka wersji arkusza i ludzie ściągali między sobą odpowiedzi bo myśleli że jest 1 wersja tak jak to przedtem było. Główny problem tkwi w nauce języka obcego, bo nikt do niego wcześniej nie przywiązywał ogromnej wagi, ale teraz czasy się zmieniły i każdy się zaczyna go uczyć. Języka obcego trzeba zacząć uczyć w 1 klasie podstawówki albo może w 2 klasie bo w tym wieku uczeń najlepiej pojmuje podstawy języka obcego a nie od 4 klasy jak to jest dotychczas. Problem także jest w tym, że nauczyciele nie umieją nauczyć języka obcego bo nie wiedzą jak. U mnie w szkole uczono odmiany czasowników w 3 czasach i po co mi to. Lepiej zacząć uczyć to co jest potrzebne na maturze.

#399208 22/07/2006 15:53
Dołączył: Aug 2005
Posty: 416
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 416
co do tych wersji arkusza nikt nie kazal im sciagac tongue a z tymi 3 odmianami to akurat wazne bo bez nich nie zlozych poszczegolnych czasow. Wiem jak uczyli w naszej w szkole tongue ale i tak bylo to do zdania bo ja sam czasow nie umiem <lol> dla mnie wszystko to present simpe i past simple hehe i jakos te 76% nabilem tongue

wszyscy znajomi ktorz oblali, polegli wlasnie na j.obcym moze cos w tym jest ?

#399209 22/07/2006 22:01
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971
Rowniez, jako tegoroczny maturzysta, zgadzam sie z opinia, ze matura do zdania byla banalna. Tylko co mi po tym, ze ta mature mam zdana, skoro, zeby miec jakies szanse w zyciu wypadaloby isc na studia.. A na jakie studia Cie wezma, to zalezy od tego jak dobrze ta mature napisales, teraz to dobrze widac, bo jest czas wynikow rekrutacji.

#399210 23/07/2006 00:20
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96
D
journeyman
journeyman
D Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96
Jak mozna nie zdac nowej matury (zreszta starej tak samo) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> . Moze to i jest tragiczne ale nie otworzylem ksiazki, nie przeczytalem zadego streszczenia ba! zeszytow nie prowadzilem od 2 klasy technikum i co dalo mi to? zdalem mature srednio na ok. 70%. Ci ktorzy nie zdali na 30% powinni schowac glowe w piasek. Jak mozna nie zdac ang na (chyba) 15/50pkt jezeli sie go uczy od 10 lat. Pozatym co bym powiedzial swojemu synowi ze tatus byl tak ciemny ze z PL nie potrafil napisac 3 poprawnych zdan ? dla mnie to smieszne a panu giertychowi srodkowy palec bo na studiach i tak moim zdaniem dla tych capow nie bedzie miejsca. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ornament.gif" alt="" />

#399211 23/07/2006 07:30
Dołączył: Jul 2004
Posty: 500
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 500
poczekaj, jeszcze czekaja cie studia - jesli sie wybierasz - naucza cie pokory <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#399212 23/07/2006 07:52
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Quote
Rowniez, jako tegoroczny maturzysta, zgadzam sie z opinia, ze matura do zdania byla banalna. Tylko co mi po tym, ze ta mature mam zdana, skoro, zeby miec jakies szanse w zyciu wypadaloby isc na studia.. A na jakie studia Cie wezma, to zalezy od tego jak dobrze ta mature napisales, teraz to dobrze widac, bo jest czas wynikow rekrutacji.

Tak jest GumoL o to w tym wszystkim właściwie chodzi, możesz zdać maturę, ale to nie ważne ... ważnejest jak ją zdałeś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Strona 40 z 45 1 2 38 39 40 41 42 44 45

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rymoholik, rafal08, Sensei, betowiec, alfa, ANZELMO, aker, bukma), 1,951 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,405
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1