Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 14 z 17 1 2 12 13 14 15 16 17
ultra1978 #3881087 20/05/2010 18:24
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Nic nie myślę tylko pytam, bo tutaj na forum można wyczytać że w Polsce na stadionach to sama hołota, a na zachodzie Europy zajebiści kibice. Upchnęli kosę chyba jakiemuś Arabowi na targu warzywnym w Barcelonie. Akurat im dalej na zachód tym poziom chuligański wyższy. Rzucenie kuflem, przewrócenie kosza na śmieci, albo obraźliwe okrzyki - to wszystko na co ich stać. Wystarczy popatrzeć na tych typków z polskiej tv, wielkie gwiazdy Conrado jakiś tam i Paollo fan Interu laugh

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Originally Posted by zostać modem_MLS
Nic nie myślę tylko pytam, bo tutaj na forum można wyczytać że w Polsce na stadionach to sama hołota, a na zachodzie Europy zajebiści kibice. Upchnęli kosę chyba jakiemuś Arabowi na targu warzywnym w Barcelonie. Akurat im dalej na zachód tym poziom chuligański wyższy. Rzucenie kuflem, przewrócenie kosza na śmieci, albo obraźliwe okrzyki - to wszystko na co ich stać. Wystarczy popatrzeć na tych typków z polskiej tv, wielkie gwiazdy Conrado jakiś tam i Paollo fan Interu laugh
Nie łapę stwierdzenia hołota bo kiedyś jeździłem na mecze z obywatelami co taśmą klejąca sobie buty na wyjazdy sklejali i byli 100% razy ciekawszymi osobnikami niż pokolenie mamusia da na mega-bluzę 300złotych a tatuś na buty casual 500.
Nie wiem po co drwić z kibiców angielskich skoro kiedyś tacy "headhunters" skalpowali kibiców Totenhamu. Jeżeli imponują ci bandyci to fakt im dalej na wschód tym bardziej po głowach skaczą czy rakietnicą mieszkanie podpalą.
BN chyba skasowali jakiegoś turystę w koszulce Hiszpanii z dopiskiem Raul na plecach ale to było dawno temu.

ultra1978 #3886302 23/05/2010 03:58
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Można by pisać i pisać na ten temat. A mi tylko chodziło o to, że stawiani za wzór do naśladowania przez wielu,(choćby z tego forum) kibice z zachodu wcale tacy grzeczni nie są. Miałem na myśli zamieszki w Barcelonie po zdobyciu mistrzostwa. Chyba coś koło setki zatrzymanych, jeszcze więcej rannych. A w Polsce jakieś drobne incydenty w porównaniu do tego i już wielka afera.

Kibice angielscy, to kibice angielscy i to oni zaczynali zabawę w kibicowanie, więc i dużo krajów od nich czerpało wzorce. Ale to co było u nich jakieś 25-30 lat temu już nie wróci, tak samo jak w Polsce już nigdy nie wrócą lata 90. Choćby idiotyczne listy imienne, do tego musisz się często uśmiechać do kamerki z dowodem w ręku. Specjalne komórki policji, które zajmują się grupami kibiców i sobie tak za drużyną X jeżdżą po całej Polsce za pieniądze podatników. Pełna inwigilacja. Teraz jadąc na mecz zorganizowaną grupą w 90% przypadków masz lepszą obstawę niż niejedni oficjele. Nie podoba mi się to, ale będzie jeszcze gorzej. Zazdroszczę tym, którzy kibicowali w latach 90, ja te historie znam głównie z opowiadań, przełom wieków już bardziej kojarzę.

Najgorsze w tym wszystkim jest wizja przyszłości. Takiej jak właśnie to widzą ludziki z ITI, zrobienie ze stadionów multipleksów. Przyjdzie sobie klient, kupi popcorn, usiądzie wygodnie, w przerwie kupi szalik. No bo przecież to taki fajny gadżet. Wyjdzie ze stadionu i akurat na osiedlu dostanie po głowie za ten szalik i będzie bardzo zdziwiony. Ale co tam 30 zł to nie majątek, kupię sobie nowy za 2 tygodnie. Gorsza ta śliwa pod okiem, jak ja się w korporacji w poniedziałek rano pokażę. Nie pomyśli że stracił barwy, tylko że okradli go z 30 złotych i jeszcze pobili, dla niego pewnie ten szalik żadnej innej wartości nie miał niż tyle za ile go kupił.

Z jednej strony fajnie patrzeć na te nowo powstające stadiony,a z drugiej trochę żal tych starych, tam był klimat, było czuć historię i ducha tych miejsc. A teraz np w takich Kielcach można sobie kupić kiełbaskę z mikrofali laugh

Ach to EURO, że też nam takiego psikusa zrobili i przyznali...

Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Originally Posted by zostać modem_MLS
Można by pisać i pisać na ten temat. A mi tylko chodziło o to, że stawiani za wzór do naśladowania przez wielu,(choćby z tego forum) kibice z zachodu wcale tacy grzeczni nie są. Miałem na myśli zamieszki w Barcelonie po zdobyciu mistrzostwa. Chyba coś koło setki zatrzymanych, jeszcze więcej rannych. A w Polsce jakieś drobne incydenty w porównaniu do tego i już wielka afera.

Kibice angielscy, to kibice angielscy i to oni zaczynali zabawę w kibicowanie, więc i dużo krajów od nich czerpało wzorce. Ale to co było u nich jakieś 25-30 lat temu już nie wróci, tak samo jak w Polsce już nigdy nie wrócą lata 90. Choćby idiotyczne listy imienne, do tego musisz się często uśmiechać do kamerki z dowodem w ręku. Specjalne komórki policji, które zajmują się grupami kibiców i sobie tak za drużyną X jeżdżą po całej Polsce za pieniądze podatników. Pełna inwigilacja. Teraz jadąc na mecz zorganizowaną grupą w 90% przypadków masz lepszą obstawę niż niejedni oficjele. Nie podoba mi się to, ale będzie jeszcze gorzej. Zazdroszczę tym, którzy kibicowali w latach 90, ja te historie znam głównie z opowiadań, przełom wieków już bardziej kojarzę.

Najgorsze w tym wszystkim jest wizja przyszłości. Takiej jak właśnie to widzą ludziki z ITI, zrobienie ze stadionów multipleksów. Przyjdzie sobie klient, kupi popcorn, usiądzie wygodnie, w przerwie kupi szalik. No bo przecież to taki fajny gadżet. Wyjdzie ze stadionu i akurat na osiedlu dostanie po głowie za ten szalik i będzie bardzo zdziwiony. Ale co tam 30 zł to nie majątek, kupię sobie nowy za 2 tygodnie. Gorsza ta śliwa pod okiem, jak ja się w korporacji w poniedziałek rano pokażę. Nie pomyśli że stracił barwy, tylko że okradli go z 30 złotych i jeszcze pobili, dla niego pewnie ten szalik żadnej innej wartości nie miał niż tyle za ile go kupił.

Z jednej strony fajnie patrzeć na te nowo powstające stadiony,a z drugiej trochę żal tych starych, tam był klimat, było czuć historię i ducha tych miejsc. A teraz np w takich Kielcach można sobie kupić kiełbaskę z mikrofali laugh

Ach to EURO, że też nam takiego psikusa zrobili i przyznali...

nie wiem komu kibicujesz,gdzie bywales , co przezyles ale czujesz ducha kibica , SZACUN piwo

craax #3886820 23/05/2010 18:55
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Wszędzie jest tak samo, a to że na zachodzie poziom piłki jest na tyle wysoki że media nie robią z każdej awantury wielkiego halo to inna kwestia
U nas przeciętny obywatel myśli mecz=zadyma bo kwestie sportowe są tak mizerne że nie ma o czym pisać lepiej szukać sensacji na trybunach baaa po za nimi, przecież awantury stadionowe już dawno wyszły z mody smile

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
troche nie w temat, ale bylo tu duzo rozmow o tym a mianowicie o stadionie Legii tongue

wczoraj odbyl sie test oswietlenia nowego stadionu... cos niesamowitego, musicie to zobaczyc, a ja nie moge sie doczekac kiedy to zobacze na wlasne oczy shocked
zdjecia:
http://legia.com/www/index.php?gal=1417

xqwzts #3916686 08/06/2010 14:17
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by xqwzts
troche nie w temat, ale bylo tu duzo rozmow o tym a mianowicie o stadionie Legii tongue

wczoraj odbyl sie test oswietlenia nowego stadionu... cos niesamowitego, musicie to zobaczyc, a ja nie moge sie doczekac kiedy to zobacze na wlasne oczy shocked
zdjecia:
http://legia.com/www/index.php?gal=1417

stadion jak stadion , teraz najnowoczesniejszy w Polsce wkrotce podobne powstana w Wawie , Wrocku i Gdansku , poznanskiego nie wymieniłem , bo to tylko wielka przybudówka

a pytanie zasadnicze pozostaje kim go ITI zapełni; odpowiedz nie jest prosta , prawie 2 milionowa aglomeracja wiec piknikow jest tutaj wbród , ale bez sukcesu sportowego oni tam nie przyjdą ,Skorża tego sukcesu im nie zrobi wiec bedzie to tylko po czasie świecące mauzoleum

ELDORADO #3916688 08/06/2010 14:35
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Ze stadionem Lecha sie nie zgodze. Powstal zupełnie od nowa tylko że na miejscu starego. Zadna trybuna nie była przebudowywana. kazda powstala od nowa.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by ziomal-111
Ze stadionem Lecha sie nie zgodze. Powstal zupełnie od nowa tylko że na miejscu starego. Zadna trybuna nie była przebudowywana. kazda powstala od nowa.

W 2002 roku rozpoczęto gruntowną modernizację stadionu. Pierwszym etapem było dobudowanie brakującej trybuny, która zamknęła "podkowę" obiektu i zwiększyła jego pojemność o dodatkowe 8124 miejsca. Została ona oddana do użytku w 2004 roku, zaś dwa lata później utworzono nad nią zadaszenie. Równolegle do prac z zadaszeniem przebiegał montaż podgrzewania płyty boiska oraz remont masztów oświetleniowych. W styczniu 2006 roku ruszyła budowa trybuny nr II, powstającej w miejscu dawnego „kotła”. Dwie pierwsze kondygnacje zostały ukończone w lutym 2007 roku, zaś trzecia we wrześniu 2008 roku, w wyniku czego pojemność całej trybuny wzrosła do 9000 miejsc. W związku z przyznaniem Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 władze miasta zadecydowały o zmianie koncepcji architektonicznej stadionu na rzecz obiektu większego, mającego pomieścić ok. 45 tysięcy widzów. Według nowego projektu trybuny nr I i III (boczne) będą trybunami dwukondygnacyjnymi, obie pomieszczą po 13750 widzów. Na trybunie nr I mieścić się będą loże VIP oraz stanowiska komentatorskie, znajdą się w niej również zaplecze dla zawodników i sędziów oraz pomieszczenia klubowe. Trybuna nr III w całości będzie przeznaczona dla kibiców. Wszystkie miejsca na stadionie projektuje się jako siedzące - będą to krzesełka kubełkowe składane, montowane w taki sposób aby zachować przewyższenie minimum 12cm[3].

W porównaniu do wcześniejszej koncepcji architektonicznej zmianom uległ również projekt zadaszenia obiektu - będzie je tworzyć membranowe pokrycie barwy naturalnego jedwabiu, z modularnym podziałem co 9 metrów, dającym wrażenie pofalowania powierzchni. Dach będzie tworzyć spójną całość nad trybunami I, II, i III. Część dachu nad trybuną nr II będzie konstrukcją ruchomą, mającą zapewnić prawidłowe doświetlenie murawy nad tą częścią boiska.

Prace nad trybunami I i III trwają od października 2008 roku i mają zostać zakończone w czerwcu 2010 roku. Na trybunach I, III i na narożnikach zamontowane zostaną krzesełka składane. Stadion będzie miał wówczas pojemność 43 831 miejsc. Na trybunach II i IV pozostaną na razie stare modele, jednak do rozpoczęcia mistrzostw mają one także zostać wymienione na składane. Pojemność stadionu wyniesie wówczas 41 344

żródło Stadion Miejski w Poznaniu [pl.wikipedia.org]


nie nazywaj modernizacji starego stadionu Lecha , budową nowego stadioniu po zburzeniu starego , jak to zrobiono na Łazienkowskiej
smile

ELDORADO #3916765 08/06/2010 16:52
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Originally Posted by ELDORADO
a pytanie zasadnicze pozostaje kim go ITI zapełni; odpowiedz nie jest prosta , prawie 2 milionowa aglomeracja wiec piknikow jest tutaj wbród , ale bez sukcesu sportowego oni tam nie przyjdą ,Skorża tego sukcesu im nie zrobi wiec bedzie to tylko po czasie świecące mauzoleum
ja tam do Skorzy jestem optymistycznie nastawiony smile W tej chwili sytuacja jest taka ze kto by nie przyszedl na jego posade, nie byloby ochow i achow tak jak to bylo w przypadku Urbana, zobaczymy za kilka miesiecy co pokaze wink

ITI wydaje miliony na zawodnikow, jak na nasza lige wydaje sie bardzo dobrych ale wiecej mozna napisac dopiero po kilku meczach, zobaczymy, moze polityka transferowa w tym sezonie sie uda tongue

ITI stara sie tez zakonczyc konflikt z kibicami, przywrocono herb z 1957 roku, ostatnio przywrocono uprawnienia do wejscia na mecze 15 osobom, poza jedna ktora rzucila tortem w Miklasa wink

czego teraz bedzie chcialo SKLW, moze pieniedzy za doping...? smirk Im blizej otwarcia tym bardziej wydaje mi sie ze stadion nie bedzie jednak swiecil pustkami, czy to z ruchem kibicowskim czy bez wink

xqwzts #3916768 08/06/2010 16:57
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
addict
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
Originally Posted by xqwzts
czego teraz bedzie chcialo SKLW, moze pieniedzy za doping...? smirk
nikt Ci nie broni zorganizować się z grupą ludzi i prowadzić doping na Legii
Originally Posted by xqwzts
Im blizej otwarcia tym bardziej wydaje mi sie ze stadion nie bedzie jednak swiecil pustkami, czy to z ruchem kibicowskim czy bez wink
Obys mial racje - chociaz moim zdaniem bez dopingu nie bedzie mozliwe zapelnienie tego stadionu.

Pozdr.

ELDORADO #3916775 08/06/2010 17:07
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Originally Posted by ELDORADO
Originally Posted by ziomal-111
Ze stadionem Lecha sie nie zgodze. Powstal zupełnie od nowa tylko że na miejscu starego. Zadna trybuna nie była przebudowywana. kazda powstala od nowa.

W 2002 roku rozpoczęto gruntowną modernizację stadionu. Pierwszym etapem było dobudowanie brakującej trybuny, która zamknęła "podkowę" obiektu i zwiększyła jego pojemność o dodatkowe 8124 miejsca. Została ona oddana do użytku w 2004 roku, zaś dwa lata później utworzono nad nią zadaszenie. Równolegle do prac z zadaszeniem przebiegał montaż podgrzewania płyty boiska oraz remont masztów oświetleniowych. W styczniu 2006 roku ruszyła budowa trybuny nr II, powstającej w miejscu dawnego „kotła”. Dwie pierwsze kondygnacje zostały ukończone w lutym 2007 roku, zaś trzecia we wrześniu 2008 roku, w wyniku czego pojemność całej trybuny wzrosła do 9000 miejsc. W związku z przyznaniem Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 władze miasta zadecydowały o zmianie koncepcji architektonicznej stadionu na rzecz obiektu większego, mającego pomieścić ok. 45 tysięcy widzów. Według nowego projektu trybuny nr I i III (boczne) będą trybunami dwukondygnacyjnymi, obie pomieszczą po 13750 widzów. Na trybunie nr I mieścić się będą loże VIP oraz stanowiska komentatorskie, znajdą się w niej również zaplecze dla zawodników i sędziów oraz pomieszczenia klubowe. Trybuna nr III w całości będzie przeznaczona dla kibiców. Wszystkie miejsca na stadionie projektuje się jako siedzące - będą to krzesełka kubełkowe składane, montowane w taki sposób aby zachować przewyższenie minimum 12cm[3].

W porównaniu do wcześniejszej koncepcji architektonicznej zmianom uległ również projekt zadaszenia obiektu - będzie je tworzyć membranowe pokrycie barwy naturalnego jedwabiu, z modularnym podziałem co 9 metrów, dającym wrażenie pofalowania powierzchni. Dach będzie tworzyć spójną całość nad trybunami I, II, i III. Część dachu nad trybuną nr II będzie konstrukcją ruchomą, mającą zapewnić prawidłowe doświetlenie murawy nad tą częścią boiska.

Prace nad trybunami I i III trwają od października 2008 roku i mają zostać zakończone w czerwcu 2010 roku. Na trybunach I, III i na narożnikach zamontowane zostaną krzesełka składane. Stadion będzie miał wówczas pojemność 43 831 miejsc. Na trybunach II i IV pozostaną na razie stare modele, jednak do rozpoczęcia mistrzostw mają one także zostać wymienione na składane. Pojemność stadionu wyniesie wówczas 41 344

żródło Stadion Miejski w Poznaniu [pl.wikipedia.org]


nie nazywaj modernizacji starego stadionu Lecha , budową nowego stadioniu po zburzeniu starego , jak to zrobiono na Łazienkowskiej
smile

Nie wiesz to się nie wypowiadaj smile
Lech miał jakiś czas temu stadion w kształcie podkowy. Następnie dobudowano czwartą trybunę, zamykając cały stadion, a kolejnym krokiem było zburzenie 3 trybun, które były usypane na ziemnych wałach (zresztą jak każdy stadion w Polsce) i budowa zupełnie nowych trybun. Także, nie mam pojęcia o jakiej Ty modernizacji napisałeś.

VooDoo #3916783 08/06/2010 17:23
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Originally Posted by VooDoo
Originally Posted by xqwzts
czego teraz bedzie chcialo SKLW, moze pieniedzy za doping...? smirk
nikt Ci nie broni zorganizować się z grupą ludzi i prowadzić doping na Legii
tak jak nikt nie bronił zrobić oprawy na meczu z Wisłą tongue ?

podstawek #4003368 15/07/2010 21:02
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
http://www.tvn24.pl/-1,1665092,0,1,zmasakarowany-nastolatek-w-szpitalu,wiadomosc.html


"kibic - zwierze, fani - chuligani"


kara śmierci boks

mura #4003452 15/07/2010 21:31
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Quote
Przed tygodniem policja zatrzymała w Krakowie dziewięciu mężczyzn i zabezpieczyła przy nich m.in. maczety, kije bejsbolowe i samurajskie miecze. Cały "sprzęt" został użyty w niedzielnych starciach, po których pięć osób trafiło do szpitala. Wszyscy zatrzymani są już na wolności.

smirk

mura #4005208 16/07/2010 08:16
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by mura
http://www.tvn24.pl/-1,1665092,0,1,zmasakarowany-nastolatek-w-szpitalu,wiadomosc.html


"kibic - zwierze, fani - chuligani"


kara śmierci boks

Co to ma w ogóle wspólnego z tematem "Kibice" ??

Mura - użyj w końcu mózgu.

stop stereotypom i przypuszczeniom bez żadnych dowodów.

Skiper #4005229 16/07/2010 15:29
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Skiper
Co to ma w ogóle wspólnego z tematem "Kibice" ??

chowanie głowy w piasek niczego nie zmienia.

a Ty, odskiperuj się ode mnie papa

mura #4005280 16/07/2010 16:57
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,445
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,445
Ten temat powinniście zmienić na "Ciemne strony kibicowania". Szkoda, ze w trakcie sezonu nie wklejacie tutaj ciekawych opraw jakie kibice prezentują. Wolicie poszukać czegoś w stylu gdzieś tam kogoś pocieli. Tak to jest jak sie bazuje na tv. Pozdrawiam

Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Mura gdzieś masz potwierdzenie, że to zdarzenie miało miejsce na tle kibicowskim ??


Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by Skorpion BB
Ten temat powinniście zmienić na "Ciemne strony kibicowania". Szkoda, ze w trakcie sezonu nie wklejacie tutaj ciekawych opraw jakie kibice prezentują. Wolicie poszukać czegoś w stylu gdzieś tam kogoś pocieli. Tak to jest jak sie bazuje na tv. Pozdrawiam

A czy ktoś kibicom broni je tu wklejać ? W ich interesie jest pokazać się tutaj z dobrej strony i nie być kojarzonym tylko z chuliganką.

Kilka dobrych opraw pojawiło się w temacie, ale zdecydowanie przeważa dyskusja o ITI i bandziorach. A szkoda...

Strona 14 z 17 1 2 12 13 14 15 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, $-man, Sensei, betowiec, rafal08, ANZELMO, latajaca_holenderka, Lukasz111), 919 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,151
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1