|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
Jakie powinny byc optymalne ustawienia monitora tak zeby nie szkodzil oczom ? Fabryczne czy warto jakas z wartosci obnizyc badz poddwyzszyc ?
W monitorze aktualnie ustawienia fabryczne (100 jaskrawosci i 70 kontrastu, a gamma na zero.
Na ustawieniach komputerowych natomiast :
gamma 1 (od 0,5 do 3,5 mozna przesuwac) jaskrawosc 0 (-100 do 100) kontrast 100 ( od 0 do 200) ogolnie jest taki wykres i idzie na skos przed srodek kwadratu ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
http://allegro.pl/transmiter-sender-av-s-vhs-5-8ghz-tx-rx-8-kanalow-i1221781296.htmlma ktoś połączone bezprzewodowo komputer z plazmą? takie transmitery działają? urządzenia oddzielone w moim przypadku cienką ścianą, ok 5metrów. podobno przy częstotliwościach 2,4 średnio to wygląda ale nie mogę doszukać się jak to jest przy wyższych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122 |
Kenny napisz coś więcej - do czego konwertujesz, po co itp...
Ludwiczek - powinieneś wiedzieć, że Opera jest szybsza, ma wbudowane wyłączanie reklam, wbudowanego klienta poczty e-mail i wbudowane gesty myszy. Mam sporo teledysków w formatach wmv i mp4 i chciałem to pozgrywać na płytki by móc to później oglądać na odtwarzaczu dvd, który ostatnio zakupiłem. Potrzebne są mi formaty avi tych plików, video kodowane xvidem lub divixem, czyli coś co program format factory jest w stanie zrobić, gdyż odtwarzacz, który kupiłem nie odtwarza mp4 ani wmv :/ Niestety próby konwersji skończyły się na tym, że obraz po konwersji jest często rozmazany i wyskakują różne kwadraciki. Zaznaczam, że obraz który poddaje konwersji jest super jakości, nie zaniżam przy konwersji parametrów związanych z rozdzielczości, nawet lekko je zawyżam, gdyż nie zawsze można ustawić te same parametry przy pliku "podstawowym" i "pliku wyjściowym", gdyż nie wszystkie program ma w swoim wyborze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Jakie powinny byc optymalne ustawienia monitora tak zeby nie szkodzil oczom ? Fabryczne czy warto jakas z wartosci obnizyc badz poddwyzszyc ? Częstotliwość powyżej 60Hz, podświetlenie lampką z tyłu albo z boku monitora.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Mam sporo teledysków w formatach wmv i mp4 i chciałem to pozgrywać na płytki by móc to później oglądać na odtwarzaczu dvd, który ostatnio zakupiłem. Potrzebne są mi formaty avi tych plików, video kodowane xvidem lub divixem, czyli coś co program format factory jest w stanie zrobić, gdyż odtwarzacz, który kupiłem nie odtwarza mp4 ani wmv :/ Niestety próby konwersji skończyły się na tym, że obraz po konwersji jest często rozmazany i wyskakują różne kwadraciki. Zaznaczam, że obraz który poddaje konwersji jest super jakości, nie zaniżam przy konwersji parametrów związanych z rozdzielczości, nawet lekko je zawyżam, gdyż nie zawsze można ustawić te same parametry przy pliku "podstawowym" i "pliku wyjściowym", gdyż nie wszystkie program ma w swoim wyborze. Jeżeli chcesz tylko przerobić format, to do głowy przychodzi mi teraz VLC albo Avidemux. W tym drugim na pewno jest możliwość kopiowania, bez dodatkowej konwersji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633 |
Czy jezeli mam komputer:
"Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)"
To moge w nim zainstalowac windows 7 64?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
|
|
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543 |
Czy jezeli mam komputer:
"Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)"
To moge w nim zainstalowac windows 7 64? Nie, ponieważ masz procesor 32-bit.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Po czym to wywnioskowałeś? Twierdzisz, że architektura x86 nie obowiązuje 64bitowych platform?
Ludzie, jak się wypowiadacie na jakiś temat to piszcie chociaż, że wam się wydaje czy coś. Bo w ten sposób wprowadzacie innych w błąd...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
Czy jezeli mam komputer:
"Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)"
To moge w nim zainstalowac windows 7 64? Nie, ponieważ masz procesor 32-bit.  człowieku zabijasz normalnie głupotą http://pl.wikipedia.org/wiki/X86Co ma 32bit procek do 64bit systemu ?????????? NIC ,można zainstalowac system tylko ze procesor nie wykorzysta całych możłiwości systemu , co za tym idzie będą problemy ze sterownikami ,np do chipsetu płyty głownej bedzie wywalało ze masz 32bit proce a system 64bit i jest konflikt ,ale da się to obejsć . Swoja drogą ,nie polecam 64bit OSów do użytku domowego
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
|
|
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543 |
Co ma 32bit procek do 64bit systemu ??????????
NIC ,można zainstalowac system tylko ze procesor nie wykorzysta całych możłiwości systemu , co za tym idzie będą problemy ze sterownikami ,np do chipsetu płyty głownej bedzie wywalało ze masz 32bit proce a system 64bit i jest konflikt ,ale da się to obejsć . to po kiego wała to robić ?? druga sprawa "zwykły" użytkownik komputera w ogóle nie odczuje różnicy między 32 a 64 bitowym systemem ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
Mam taki irytujacy problem. Ogladam seriale i spora czesc odcinkow jest zle sciagneita, tzn brakuje powiedzmy jednej sekundy. Subedit brak tej sekundy traktuje jako ostatnia klatke i przerzuca automatycznie do nastepnego odcinka. da sie jakos temu zaradzic ? strasznienirytujace, mozna niby na okolo i sprobowac przeskoczyc ten moment ale i tak to nie jest dobre rozwiazanie - niekomfortowo wstawac co cwhile i sie bawic a w dodatku czasem sa 2/3/4 takie momenty w odcinku.
moze jakis inny program niz subedit ?albo odpowiednie ustawienia ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
VLC 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
|
|
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000 |
Jaką opcję zmienić w programie IrfanView aby gdy wycinam obraz i go wklejam pojawiał się tylko ten wycięty a nie nakładał się na stary obraz, z którego wycinałem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
zamknij Irfana i otworz nowego pustego i wklej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
|
|
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000 |
Heh o tym to ja wiem. Ale przed formatem nie musiałem otwierać nowego tylko szło ctrl x i ctrl v i było, więc widocznie taka opcja istnieje, tylko jaka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
U mnie też to działa od razu (wersja 4.1). Jednak takiej opcji nie znalazłem...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
|
|
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492 |
chciałbym kupić sobie jakieś słuchawki nauszne za ok.100-150 zł, ale średnio się na tym znam - myslalem na Koss UR-29, co byście mogli mi polecić? będę wdzięczny za wszelkie opinie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
chciałbym kupić sobie jakieś słuchawki nauszne za ok.100-150 zł, ale średnio się na tym znam - myslalem na Koss UR-29, co byście mogli mi polecić? będę wdzięczny za wszelkie opinie  Cretive Aurvana Live, ale raczej na lapka, bo strasznie krotki kabel maja i nie siegniesz do kompa, zeby wygodnie korzystac. Jest w komplecie przedluzacz, tyle ze slabiutki, wiec bys musial dolozyc z 15-20 zl, zeby jakis lepszy kupic, bo na tym dolaczonym duzo slabsza jakosc dzwieku. Ale na laptopa idealne. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
|
|
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492 |
dzięki pany 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|